2024 gegužės 31 d. penktadienis, 2:20
Reklama  |  facebook

Keliaujantys Vilniaus kiemeliai įsikurs Šeškinėje, Šnipiškėse ir Naujamiestyje

2024-04-05 13:02
Prieš keletą metų Naugarduko gatvėje pastatyti mobilūs kiemeliai atnaujinami ir bus perkelti į kitas miesto vietas. Du kiemeliai bus pastatyti Šeškinės visuomeninio ir prekybos centro teritorijoje, du – Lvivo gatvėje ir du – Panerių gatvėje, šalia buvusio „Lelijos" fabriko. Kiemeliai taps poilsio ir draugiškos kaimynystės erdve, ant jų bus stendai su informacija apie tų teritorijų transformaciją.
nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Techzity, UAB
Grinda, UAB
Atliko savo funkciją

„Laikinų kiemelių paskirtis buvo atgaivinti tam tikrą miesto viešąją erdvę, tapti pokyčių šaukliais ir iškeliauti į kitą vietą. Naugarduko gatvėje šios mobilios platformos jau atliko savo funkciją: centrinė Naujamiesčio gatvė vis panašesnė į jaukią kaimynystės viešąją erdvę, įsitvirtino sekmadienio turgaus tradicija, kuomet ryte iki pietų uždaromas eismas tarp Švitrigailos ir Vytenio gatvių ir joje prekiaujama ūkininkų produkcija", – kalbėjo pranešime cituojama Vilniaus miesto savivaldybės Miesto estetikos poskyrio vedėja Rūta Matonienė.

Keliaujantys kiemeliai buvo įrengti 2020 m. Naugarduko gatvėje. Dauguma jų buvo pastatyti automobilių stovėjimo vietose, taip pabrėžiant, kad gatvės priklauso ne tik automobiliams, bet ir pėstiesiems, dviratininkams. Savo funkciją kiemeliai atliko: nedidelės poilsio zonos traukė vaikus, tapo kaimynų spontaniškų susitikimų vieta, poilsio zona praeiviams.

Šį mėnesį UAB „Grinda" išmontuos įrenginius ir išveš remontui. Vietomis bus pašalintos rūdys, perdažyta, pakeistos įlūžusios medinės detalės. Iki šiltojo sezono kiemeliai jau bus paruošti keliauti į kitas vietas. Kiemeliai bus pastatyti atsižvelgiant į kiekvienos vietos specifiką, nebūtinai vietoj automobilių stovėjimo vietų.

Sauliaus Žiūros
nuotr.
 
Perkels į kitas vietas

Du kiemeliai bus pastatyti Šeškinės visuomeninio ir prekybos centro teritorijoje. Po susitikimų su gyventojais parengta Šeškinės visuomeninio ir prekybos centro atgaivinimo vizija. Gyventojai nori, kad Šeškinės centras vystytųsi kaip rajono siela ir širdis, kur gyvuoja smulkusis verslas, mezgasi bendruomenės tarpusavio ryšiai bei norisi sustoti puodeliui kavos. Pokyčiai planuojami ne tik viešose, bet ir privačiose erdvėse: požeminėje perėjoje, turguje, pėsčiųjų takuose ir Šeškinės prekybos centro pastatuose ir sklypuose.

Du kiemeliai atsiras Šnipiškėse. Vienas atsidurs Giedraičių gatvės gale prie prekybos centro „Europa" galinės pusės, kurioje yra įvažiavimai į garažus. Tai viena iš priemonių paskatinti Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčius. Sparčiai besikeičiančiame dešiniajame Neries krante kuriamas gyvybingas viešųjų erdvių ir jas jungiančių gatvių tinklas.

Šių gatvių pokyčiai buvo aptarti su gyventojais, kurie mato šias gatves labiau kaip viešąsias erdves, o ne tik tranzitines. Šiuo metu rengiamas šios teritorijos detalusis planas. Artimiausiu metu planuojamas dar vienas viešas pristatymas, kurio metu gyventojai galės susipažinti su pokyčiais Lvivo ir Krokuvos gatvėse.

Apie pokyčius bus pranešama ir ant keliaujančio kiemelio, kuris kurs jaukesnę gatvės aplinką. Jame bus galima prisėsti, atsipūsti, išgerti kavos, susitikti su draugais.

Naugarduko gatvė Vilniuje. Sauliaus Žiūros nuotr.

Praneš apie pokyčius

Du mobilūs kiemeliai bus įrengti Panerių gatvėje, šalia buvusio „Lelija" fabriko, šiuo metu vadinamo „Tech Zity" vardu. Ši teritorija privačių investuotojų lėšomis neatpažįstamai keičiasi. Planuojama buvusį fabriką paversti didžiausiu tvariu technologijų miesteliu Europoje. 50 tūkst. kv. m technologinių industrijų miestelyje įsikurs bendradarbystės ir biurų erdvės, renginių salės, gyvenamosios erdvės ir kitos viešosios erdvės, skirtos miestiečiams ir Vilniaus svečiams. Daugiafunkcis centras duris atverti turėtų 2025 metų pabaigoje.

Keliaujantys kiemeliai pasakos ne tik apie šios, bet ir apie šalia esančios teritorijos tarp Švitrigailos, Panerių gatvių iki Tūkstantmečio g. konversiją (Grįžračio teritorija, Connect II projektas). Tai didžiulė apie 42 ha ploto buvusi prekių stoties teritorija, kuri buvo naudojama AB „Lietuvos geležinkeliai" poreikiams, pramoninei bei infrastruktūrinio pobūdžio veiklai. Šiuo metu šioje teritorijai beveik nebeliko pramonės, sumažėjo teritorijos poreikis ir infrastruktūros veiklai, todėl dalį teritorijos planuojama atverti miestui. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 09:33
Šią savaitę Vilniaus Gedimino prospekte nukritęs balkonas dar kartą priminė apie prastos būklės balkonų keliamas grėsmes tiek praeiviams, tiek daugiabučių gyventojams. Daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai" statinių techninės priežiūros specialistas Povilas Lysiukas pe...
nuotrauka
2024-05-29 10:48
Šiandien įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms būsimo daugiafunkcio centro pamatuose Sendvaryje, Trušeliuose. Čia per artimiausius porą metų iškils net 8 tūkstančių kvadratinių metrų pastatas, kuriame veiks mokykla ir darželis. Taip pat atsiras universali sporto, treniruoklių ir kultūros salės, ...
nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse