2021 birželio 15 d. antradienis, 4:00
Reklama  |  facebook

„Kelių priežiūrai“ turės būti kompensuota už jai priklausiusio pastato nugriovimą Nidoje

2020-11-06 10:39
Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad akcinei bendrovei „Kelių priežiūra“ turi būti atlyginta už jai priklausiusio pastato, kurio statyba buvo pripažinta neteisėta, griovimo darbus, ir priteisė iš atsakovų 6 312 Eur turtinei žalai atlyginti bei 5 proc. dydžio metines procesines palūkanas nuo priteistos sumos.
nuotrauka
Neringos sav./FB nuotr.


Minimos įmonės
Kelių priežiūra, AB
Neringos savivaldybė,
KPD (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ),
COWI Lietuva (COWI), UAB
AAD (Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos),
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
Pareiškėja AB „Kelių priežiūra“ kreipėsi į teismą, prašydama priteisti solidariai iš atsakovų atlyginti 148 626,18 Eur žalą (137 879,54 Eur pastato statybos išlaidos bei 10 998,90 Eur pastato griovimo išlaidos).

Skunde pareiškėja nurodė, kaip pranešė teismas, kad Neringos miesto savivaldybė 1998 m. nusprendė organizuoti Gintaro įlankos, Juodkrantės gyv., Neringos mieste, detaliojo plano rengimą. Planavimo organizatoriaus funkcijas buvo pavesta vykdyti Neringos savivaldybės administracijai, o parengtą detalųjį planą suderino ir jam pritarė Kultūros vertybių apsaugos departamento Klaipėdos teritorinis padalinys, Aaplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas, Kuršių nacionalinio parko direkcija bei kitos institucijos.

2000 m. Klaipėdos apskrities viršininko administracija patikrino teritorijos detalųjį planą, parengtą UAB „Vakarų projektai“ (po reorganizacijos UAB „Vakarų projektai“ teisių ir pareigų perėmėja – UAB „COWI Lietuva“). Neringos savivaldybės taryba 2000 m. patvirtino detalųjį planą ir 2004 m. Neringos savivaldybės administracija pareiškėjai išdavė projektavimo sąlygų sąvadą buitinių patalpų rekonstrukcijai, garažo su kelių priežiūros medžiagų sandėliu statybai.

Tačiau Klaipėdos apygardos administracinis teismas 2007 m. patenkino prokuroro prašymą ir panaikino sprendimą dėl detaliojo plano patvirtinimo bei statybos leidimą. 2008 m. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas sprendimą paliko nepakeistą.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas patenkino 2016 m. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį ir įpareigojo pareiškėją AB „Kelių priežiūra“ nugriauti ginčo pastatą. Tuo pačiu sprendimu teismas pripažino pareiškėjos AB „Kelių priežiūra“ teisę į patirtų išlaidų dėl neteisėtos statybos padarinių pašalinimą iš Neringos savivaldybės, Neringos savivaldybės administracijos, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento bei UAB „COWI Lietuva“.

Šią administracinę bylą išnagrinėjusio Vilniaus apygardos administracinio teismo nuomone, rašoma pranešime, pareiškėja praleido 3 metų ieškinio senaties terminą dėl nuostolių už statybos darbus atlyginimo, kadangi ji apie savo teisės pažeidimą sužinojo 2008 m., kai teismas galutiniu sprendimu panaikino statybos leidimą. Pareiškėja jau tuo metu sužinojo, kad jos statinys yra neteisėtas ir turės būti nugriautas, dėl to kilo ir žala, kurios atlyginimo pareiškėja pareikalavo po 12 metų šioje byloje pareikštu pareiškimu. Taigi ši UAB „Kelių priežiūra“ skundo dalis buvo atmesta.

Tačiau teismas patenkino skundo dalį, kurioje buvo prašoma atlyginti pastatų griovimo išlaidas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, remdamasis Klaipėdos miesto apylinkės teismo įsiteisėjusiame sprendime padarytomis išvadomis, pažymėjo, kad šioje civilinėje byloje teismas jau yra konstatavęs atsakovų atsakomybę už pareiškėjos pastato griovimo išlaidas, todėl iš naujo šių faktų įrodinėti nereikia. Įvertinęs pateiktus finansinius dokumentus, teismas pripažino, kad pareiškėja už griovimo darbus sumokėjo 7 890 Eur. Tačiau, teismo nuomone, ši suma turėtų būti sumažinta 20 proc., kadangi, pareiškėjai atlikus pastato griovimo darbus, jai liko dalis statybinių medžiagų ir įrenginių, kurie buvo transportuoti į jos sandėlius ir galės būti pakartotinai panaudoti.

Padaryta žala priteista iš Lietuvos Respublikos, atstovaujamos Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos bei Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos, Neringos miesto savivaldybės, atstovaujamos Neringos miesto savivaldybės administracijos, ir UAB „COWI Lietuva“, pranešė Vilniaus apygardos administarcinis teismas.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-14 07:50
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.
nuotrauka
2021-06-14 06:58
Mažėjant karantino metu įvestų renginių uždarose patalpose suvaržymų, Aplinkos ministerija paaiškino, kaip eksponuoti planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą ir organizuoti viešą visuomenės supažindinimą su ja.
nuotrauka
2021-06-11 15:04
Birželio 11 d. įvyko Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos (EBPO) Lietuvos įgūdžių strategijos pristatymas. Jos metu buvo pristatyti Nacionalinės įgūdžių strategijos projekto rezultatai ir ekspertinės rekomendacijos, kaip reikėtų tobulinti Lietuvos kvalifikacijos kėlimo, ugdymo ir mok...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-11 10:21
Užimtumo įstatymo pakeitimai įsigalios jau po kelių savaičių. Kas keičiasi nuo liepos 1 dienos? Užimtumo tarnyba primena svarbiausius faktus ir skaičius.
nuotrauka
2021-06-11 10:00
Pavasario pradžioje „Vilniaus vandenys" paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų. Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti sparte...
nuotrauka
2021-06-11 09:49
Kaip praneša Statistikos departamentas, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2020 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 5 proc.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-10 16:00
Ketvirtadienį, birželio 10 d., Seimui priėmus Statybos įstatymo pataisas, sudarytos sąlygos pokyčiams statybos sektoriuje ir valstybės įmonės „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) pertvarkai.
nuotrauka
2021-06-10 15:41
Parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ atnaujino PROFICARD lojalumo programą – nuo šiol ji skirta ne tik fiziniams asmenims, tačiau ir statybų, remonto, renovacijos, meistrų paslaugas teikiančioms įmonėms. Lojalumo programos dalyviai reikalingas prekes gali įsigyti palankesnėmis sąlygomis, jiems suteik...
nuotrauka
2021-06-10 11:09
„MC Grupė“, valdanti namų apdailos centrą „Unideco“, nuomininkus atrinks pagal geriausią pasiūlytą idėją. Nuomos objektas – 2000 kv. m ploto teritorija Šiaurės miestelyje šalia Verkių ir Kareivių gatvių sankryžos. Nuomininkams bus siūloma sklypu naudotis nemokamai arba už simbolinį nuomos mokestį.
nuotrauka
2021-06-10 10:54
Peržiūrėjus ir patikslinus vertingąsias buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės pastatų komplekso savybes, valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas skelbia šio objekto pakartotinį viešą aukcioną. Aukcionas įvyks liepos pabaigoje, pradinė kaina u...
nuotrauka
2021-06-10 10:52
Kinijoje sukeltas statybinių medžiagų kainų cunamis jau drebina ir statybas Lietuvoje. Nuogąstaujama, kad dalį jų gali tekti stabdyti. Kaip tai paveiks nekilnojamojo turto rinką? Ar būstas dar brangs?
nuotrauka
2021-06-10 10:32
Dėl projekto įgyvendinimo technologijos sprendinių tikslinimo laikinai yra sustabdyti tvarkymo darbai Vingrių skersgatvyje, kur po rekonstravimo atsivers viešoji erdvė – Šaltinių skveras, praneša Vilniaus savivaldybė.
nuotrauka
2021-06-09 10:05
„LTG Infra“ po konsultacijų su rinka patikslino reikalavimus ir skelbia atnaujintą konkursą dėl geležinkelio tilto per Nerį statybos rangos darbų. Šalia Jonavos planuojamas įrengti tiltas bus sudėtingiausias „Rail Baltica“ inžinerinis įrenginys ir ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-06-09 09:51
Seimas birželio 8 d. priėmė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotą vadinamąjį darbuotojų relokacijos įstatymų paketą, kuris atveria paprastesnes sąlygas investuotojams iš trečiųjų šalių perkelti savo darbuotojus ir jų šeimų narius. Šie pakeitimai ypač aktualūs į Lietuvą persikeliančioms ar ...
nuotrauka
2021-06-09 08:56
Visuomenės, politikų ir įmonių dėmesys tvariai ekonominei veiklai niekada nebuvo toks didelis kaip pastaruoju metu. Tai rodo ir žaliųjų, tvariųjų bei socialinių finansinių skolos priemonių kapitalo rinkos augimas. Apskaičiuota, kad 2020 m. žaliųjų, tvariųjų, socialinių paskolų ir obligacijų emisijos...
nuotrauka
2021-06-08 11:03
Kasmet Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) išduoda apie 18 tūkst. sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje.
nuotrauka
2021-06-08 08:13
Aplinkos ministerija ragina įmones pasirūpinti, kad iš jų teritorijos nesklistų nemalonūs kvapai. Tam jos privalo išsiimti specialiąją taršos leidimo dalį „Kvapų valdymas“, įpareigojančią įdiegti efektyvias kvapų valdymo priemones.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.