2021 liepos 26 d. pirmadienis, 6:47
Reklama  |  facebook

Kęstutis Vaicekiūtis palieka „Grindą“

2021-06-22 12:44
Gatvių remontas atliekamas ne dieną, o naktį. Keliai barstomi pagal orų prognozes, o ne pagal pranešimus apie avarijas. Aukščiausius tarptautinius standartus atitinkantys mėlynosios vėliavos paplūdimiai. Kasmet mokami dividendai ir dvigubai išaugęs našumas. Tai tik dalis proveržio, kurį pavyko pasiekti „Grindai" per pastaruosius penkerius metus. Įmonei šiuo laikotarpiu vadovavęs Kęstutis Vaicekiūtis sako, kad atėjo laikas ir asmeniniams karjeros pokyčiams.
nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Grinda, UAB
Vilniaus m. savivaldybė,
„Tai, kaip pavyko pakeisti savivaldybės įmonę „Grinda“, yra neįtikėtina ir gerai atspindi, kaip keičiasi visas Vilnius. Produktyvumas išaugo dvigubai, nors įkainiai sumažėjo, išardyti vogimo kromeliai – vien kuro kasmet kažkur dingdavo 20 t. Po liūčių nebematome miestiečių su baidarėmis gatvėse. Ačiū tau, Kęstuti, kad ir kur pasuktum – tai buvo įkvepiantys proveržio metai", – pranešime cituojamas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kęstutis Vaicekiūtis direktoriaus pareigas eis iki liepos 5 dienos. Kas direktorių pakeis, spręs bendrovės valdyba.

„Sprendimas išeiti nėra spontaniškas. Baigiau numatytą penkerių metų kadenciją, atėjo laikas judėti toliau. Esu įsitikinęs, kad penkeri metai – pakankamas laiko tarpsnis numatytiems tikslams įgyvendinti. Tereikia daug ir kryptingai dirbti. Visus sau ir „Grindai" iškeltus lūkesčius išpildžiau su kaupu: darbo našumas įmonėje padvigubėjo, o finansiniai rezultatai pasiekė rekordines aukštumas, tad atėjo laikas judėti toliau. Vilniumi rūpinausi kaip savo namais, nes miestas ir yra mano namai – čia praleidau didžiąją dalį gyvenimo, ir man nuoširdžiai rūpėjo, kaip šį miestą padaryti gražesnį ir patogesnį. Meilė miestui ir noras rūpintis juo niekada nedings. Dėkoju sostinės vadovybei už pasitikėjimą, vilniečiams – už naują požiūrį į įmonę, o darbuotojams – už ryžtą įgyvendinti idėjas, kurios padeda puoselėti mūsų miestą. Mano meilė Vilniaus miestui ir noras rūpintis juo niekur nedings. Tarnystė sostinei – man buvo didelė garbė dirbti miestui. Ačiū", – sako UAB „Grinda" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

„Grindos" rezultatai pranoko lūkesčius
  • „Verslo žinių" analitikų kasmet sudaromame Lietuvos verslo lyderių sąraše per metus „Grinda" iš 230 vietos pakilo į 154-ąją;
  • Tarp geriausiai vertinamų Lietuvos statybos įmonių „Grinda" pateko į 2020-ųjų penkioliktuką;
  • Įmonė patenka tarp 10 daugiausia mokesčių į VMI sąskaitas sumokančių statybos įmonių,
  • „Grinda" yra viena iš nedaugelio Lietuvos municipalinių įmonių ir pandemijos metu 2020 m. mokėjusių akcininkui dividendus;
  • Efektyviai kontroliuodama sąnaudas „Grinda" išlaiko pelningumą netgi sumažinusi paslaugų teikimo įkainius.
Apie UAB „Grinda"

UAB „Grinda" pajamos 2020 m. pasiekė 25,1 mln. Eur ir, palyginti su 2019 m. (22,5 mln. Eur), padidėjo 16,5%. Būdama Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama įmonė, „Grinda" sugebėjosėkmingai dirba ir kitose Lietuvos savivaldybėse, reikšmingai išaugino ti iš kitų ūkio subjektų (ne Vilniaus miesto savivaldybės) uždirbamų pajamų dalį: šis rodiklis 2020 m. bendrovėje pasiekė 2,8 mln. Eur, t. y. 20,3% daugiau nei 2019 m.

„Grinda" yra viena iš nedaugelio Lietuvos savivaldybės valdomų įmonių, kuri dalį pelno dividendais kasmet išmoka akcininkei Vilniaus miesto savivaldybei ir taip prisideda prie miesto biudžeto formavimo bei mokyklų, ligoninių, darželių finansavimo.

2015 m. bemaž pusę bendrovės pajamų sudarė pasitelktų subrangovų generuojamos pajamos. Nors vidutinis darbuotojų skaičius išliko panašus, K. Vaicekiūčio vadovavimo tačiau pastaraisiais metais įmonė padvigubino savo jėgomis atliekamų darbų apimtis ir darbo našumą: vieno vis daugiau darbų atlieka savo jėgomis. Nors vidutinis darbuotojų skaičius per šiuos metus išliko panašus, darbuotojo ų sukuriama vertė per šiuos metus išaugo beveik dvigubai – nuo 24.200 Eur 2015 m. iki 44.800 Eur 2020 m.

Pastaraisiais metais itin sustiprėjo bendrovės inžinerinės kompetencijos ir gebėjimas valdyti projektus, kurie sudėtingumu ir mastu išsiskiria ne tik Lietuvoje, bet ir Šiaurės Europos šalyse.

„Grinda" buvo viena pirmųjų Lietuvos municipalinių įmonių, pradėjusi įgyvendinti BIM (angl. Building Information Modelling) – skaitmenines statybos priemonėmis parengtus projektus ir pelnydama ekspertų bei verslo bendruomenės pripažinimą.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-07-24 06:27
Viešųjų pirkimų tarnyboje (VPT) įkurtas Darniųjų pirkimų skyrius plėtos Darniųjų pirkimų kompetencijų centro idėją ir taps jos pagrindu, sieks glaudesnio bendradarbiavimo su darniųjų pirkimų dalyviais.
nuotrauka
2021-07-23 10:12
Pastaruoju metu netylančios verslininkų kalbos apie staiga darbuotojus apėmusį tingulį bei norą gyventi tik iš pašalpų, varo į neviltį. Jau nusibodo kalbėti, kad socialines pašalpas gauna vos keli procentai Lietuvos žmonių, jų dydis nesiekia nė pusantro šimto eurų, o nedarbo išmoką traktuoti kaip pa...
nuotrauka
2021-07-22 08:54
Statybų bendrovės akcininko laukia nemalonumai dėl aferų parduodant nekilnojamąjį turtą – asmuo kaltinamas pasisavinęs per 85 tūkst. eurų bei valstybei nesumokėjęs daugiau nei 26 tūkst. eurų mokesčių.
nuotrauka
2021-07-21 14:44
Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip ...
nuotrauka
2021-07-21 08:38
„Vilniaus vandenys“ aukcione pardavė nebenaudojamus pastatus Vilniaus centre, Bernardinų sode. Po pasirašytos preliminarios pirkimo-pardavimo sutarties atskleista, jog aukcioną laimėjo ir pastatus už 3.55 mln. eurų įsigijo „Homa“.
nuotrauka
2021-07-21 08:25
Už dokumentų klastojimą ir jų panaudojimą 47 metų V. Z. Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai skyrė 3 000 Eur baudą, kurią jis turės sumokėti per 10 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
nuotrauka
2021-07-21 08:04
Aplinkos ministerijos siūlomos Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisos leistų mažinti aplinkos taršą ir skatintų pereiti prie žiedinės ekonomikos. Įgyvendinus numatytas priemones, šalyje nuo 2030 m. atliekos iš viso nebūtų šalinamos sąvartynuose, išskyrus tas, kurių negalima kitaip panaudoti.
nuotrauka
2021-07-20 10:08
Stichinių gamtinių reiškinių metu daugiau nei du trečdaliai visų elektros energijos persiuntimo nutraukimo gedimų įvyksta dėl medžių. Naujai pakeistas elektros tinklų apsaugos zonose augančių medžių priežiūros ir tvarkymo reglamentavimas nuo šiol leis bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO...
nuotrauka
2021-07-20 06:26
Aplinkos ministerija siūlo sugriežtinti atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako tvarkymo bei panaudojimo aplinkosauginius reikalavimus. Jeigu šiam siūlymui būtų pritarta, juos būtų galima saugiai panaudoti keliams tiesti ir rekonstruoti, pastatų pamatams, sąvartynams įrengti...
nuotrauka
2021-07-19 14:46
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) paskelbė viešąjį pirkimą pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida apie 35 km projektavimui. Planuojama, kad, 2022 m. pabaigus projektavimą, bus skelbiami viešieji pirkimai statybos darbams atlikti. Kol takas bus sutvarkytas taip, kad ...
nuotrauka
2021-07-19 10:09
Sėkmingai realizuojant investuotojų patikėtas lėšas, turto valdymo įmonė „Orion Asset Management“ pardavė verslo centrą „Manto namai“, įsikūrusį H. Manto g. 7, Klaipėdoje. Sandorio metu pardavėjui atstovavo tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“. Sandorio suma šalių susi...
nuotrauka
2021-07-19 07:52
Kultūros paveldo departamentas (KPD) perspėja, kad nekilnojamojo turto pardavimo skelbimuose klaidingai žadama, jog Kaune, Šančiuose, šalia pastato Juozapavičiaus pr. Nr. 19, bus statomas dar vienas pastatas.
nuotrauka
2021-07-19 07:28
Turto bankas paskelbė modernaus policijos administracinio pastato sostinėje, Sietyno gatvėje rangos darbų konkursą. Pasiūlymus, konkurso dalyviai, turi pateikti iki šių metų rugpjūčio 17.
nuotrauka
2021-07-16 14:10
CPO LT įdiegta ISO 9001:2015 kokybės vadybos sistema sėkmingai įveikė sertifikavimo procedūrą, kuri yra viena iš priemonių, užtikrinančių, kad organizacija yra pajėgi teikti nustatytus reikalavimus atitinkančius produktus ir paslaugas.
nuotrauka
2021-07-16 08:41
Ekonomikos ir inovacijų ministerija patenkino paraišką pirmojo investicinio projekto, kuris bus įgyvendinamas pasinaudojus ministerijos iniciatyva atvertu Žaliuoju koridoriumi stambiems investuotojams. Projektą įgyvendins SBA grupė, kuri per pustrečių metų planuoja investuoti 91,7 mln. eurų į naują ...
nuotrauka
2021-07-16 08:33
Nuo šiol gyventojai galės lengviau pasirinkti ir keisti elektros tiekėją, bus kuriama nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymų (planų) vieninga palyginimo sistema. Tai numatyta liepos 15 d. įsigaliojus Elektros energetikos įstatymo pakeitimams. Jais siekiama didesnės elektros rinkos dalyvių konkuren...
nuotrauka
2021-07-16 08:09
Architektūrinio stiklo gamintoja UAB „Glassbel Baltic“ Klaipėdos LEZ teritorijoje išplėtė savo sklypą ir jame planuoja plėtrą dviem etapais. Per artimiausius kelis metus bendrovė išplės savo esamą stiklo rūšiavimo ir kitą gamybinę infrastruktūrą, o antrojo etapo metu „Glassbel“ ketina investuoti į n...
nuotrauka
2021-07-14 16:28,      papildyta 2021-07-14 17:00, papildyta ministro komentaru
Prezidentas Gitanas Nausėda grąžino Seimui pakartotinai svarstyti valstybės įmonių pertvarkymo į akcines bendroves įstatymų paketą.
nuotrauka
2021-07-14 06:00
Prezidentas pasirašė LR statybos įstatymo pataisas, įteisinančias statybininkų tapatybės identifikavimo kodą. Pataisomis bus sukuriamos naujos prievolės užsakovams, rangovams bei pačius statybos darbus vykdantiems fiziniams asmenims.
nuotrauka
2021-07-13 11:41
Įmonėms ir gyventojams, kurie šilumos energijai gaminti naudos geoterminius išteklius, nereikės atlikti papildomų tyrimų įrengiant mažesnę nei 50 kilovatvalandžių (kW) galios geoterminę sistemą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos