2023 lapkričio 30 d. ketvirtadienis, 9:02
Reklama  |  facebook

Kinijos ūkio augimą 7,5 proc. temdo problemos statybų sektoriuje

2021-06-07 10:14
Pernai Kinijos ekonomika pasistiebė 2,3 proc., o šiemet jai prognozuojamas 7,5 proc. augimas – sparčiausias nuo 2013 metų ir pusantro nuošimčio didesnis, nei Kinijos vyriausybės suplanuotas minimalus 6 proc. augimas.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Versli Lietuva, VŠĮ
Creditinfo Lietuva, UAB
Coface Baltics Services, UAB

Tačiau tarptautinės rizikų valdymo bendrovės „Coface“ ekspertai pastebi, kad didžiausios pasaulio ekonomikos statybų ir energetikos sektorius toliau kamuoja apyvartinių lėšų trūkumas, taip pat šiemet prognozuojama daugiau nemokumo atvejų.

„Tarp didžiausių pasaulio ekonomikų Kinija išliko vienintele, kuri 2020 m. fiksavo augimą. Nors šiuo metu Lietuva iš Kinijos importuoja beveik keturiskart daugiau produkcijos, nei eksportuoja, daugiausia gyventojų turinti valstybė priskiriama prie prioritetinių eksporto rinkų. Todėl ir mūsų šalies verslas akylai stebi, kaip sekasi antrai stambiausiai pasaulio ekonomikai, nuo kurios priklauso ir Lietuvos pramonės bei prekybos sektorių būklė“, – cituojamas Mantvydas Štareika, „Coface Baltics“ vadovas.

Dauguma Kinijos įmonių į priešpandeminį lygį tikisi grįžti greičiau nei per metus

„Coface“ tyrime pastebima, kad įprastai ekonomikos augimo metu atsikaitymo vėlavimų mažėja, tačiau šįkart Kinijoje skirtingos verslo šakos atsigauna netolygiai. Optimistiškai nuteikia faktas, kad palyginti su 2020 m., šiemet mokėjimų vėlavimai sutrumpėjo 11 dienų ir dabar siekia vidutiniškai 75 dienas. Trys iš keturių (73 proc.) tyrime apklaustų įmonių 2021 m. perspektyvas vertina teigiamai, o pernai šis rodiklis tesiekė 44 proc. Dabar 62 proc. įmonių tikisi grįžimo į priešpandeminį pajamų lygį greičiau nei per metus, o beveik ketvirtadalis – per laikotarpį iki dviejų metų.

Kinijos įmonių apklausa parodė, kad situacija pradėjo gerėti dar pernai: 2020 m. tik 57 proc. bendrovių teigė, kad susiduria su mokėjimų vėlavimais, kai 2019 m. tokių buvo 66 proc. Pagerėjimą fiksavo 11 iš 13-os verslo šakų, o daugiausia teigiamų pokyčių užfiksavo medienos, farmacijos, transporto bei IRT sektoriai.

Apyvartinių lėšų trūkumas – statybų ir energetikos sektoriuose

Vis dėlto, statybos ir energetikos sektoriuose fiksuojami itin ilgi, didesni nei 180 dienų, mokėjimo vėlavimai, o įmonių skaičius, kurių skolos siekia jau 10 proc. metinės apyvartos pernai padvigubėjo, palyginti su 2019 m. Du trečdaliai apklaustų įmonių paminėjo, kad neigiamos įtakos jų verslui turėjo klientų patiriami sunkumai ir išaugusios plataus vartojimo prekių kainos, kurioms įtakos turėjo dėl pandemijos suirusios tiekimo grandinės.

„Coface“ tyrime pažymima, kad tarp sektorių, šiuo metu patiriančių didžiausius mokėjimo vėlavimus, išlieka statybos, energetika ir mažmeninė prekyba. Būtent šiose versli šakose prognozuojamas didžiausias nemokumo atvejų augimas.

Pandemija pakeitė ir įmonių naudojimąsi finansinių rizikų valdymo priemonėmis. Pavyzdžiui, pernai kredito draudimu pasinaudojo 27 proc. apklaustų įmonių, kai 2019 m. tokių buvo 17 proc., o verslo partnerių kredito ataskaitas užsakančių bendrovių per metus išaugo nuo 19 proc. iki 31 proc. Kita vertus, nepaisant pandemijos, nuo 40 proc. iki 47 proc. išaugo dalis įmonių, kurios savo rizikoms valdyti nenaudoja jokių kredito valdymo ir apyvartinių lėšų valdymo įrankių.

Kinijos kapitalo įmonių Lietuvoje – tik kelios dešimtys, tačiau šalis išlieka prioritetine eksporto kryptimi

Kredito biuro „Creditinfo“ duomenimis, mūsų šalyje šiuo metu veikia 28 Lietuvos-Kinijos kapitalo įmonės, kuriose dirba 230 darbuotojų. Pernai jų gautų pajamų suma siekė 23 mln. Eur. „Creditinfo Lietuva” vadovas Aurimas Kačinskas, cituojamas pranešime, pastebi, kad šiais metais Lietuvos-Kinijos kapitalo įmonių, priklausančių aukštai ir aukščiausiai vėlavimo klasėms sumažėjo nuo 38 proc. iki 27 proc., tačiau nuo 25 iki 27 proc. padaugėjo įmonių, priskiriamų aukštai ir aukščiausiai bankroto klasėms.

VšĮ „Versli Lietuva“ dvišalės prekybos ataskaitose Kinija minima tarp prioritetinių eksporto rinkų kartu su Švedija, Vokietija, Norvegija, Jungtine Karalystė, Ukraina, Prancūzija, JAV, Kinija, Izraeliu ir Japonija. „Versli Lietuva“ šį balandį skelbė, kad lietuviškos kilmės prekėms Kinija pernai buvo 20-a didžiausia eksporto rinka, o eksportuotų prekių suma siekė 244 mln. Eur. Lietuviškos kilmės prekių į Kiniją eksporto struktūroje didžiausią dalį sudarė javai (28 proc., arba 69 mln. Eur), baldai (16 proc., arba 38 mln. Eur), optikos, fotografijos, matavimo, medicinos arba chirurgijos prietaisai (13 proc., 32 mln. Eur), mediena ir medienos dirbiniai; medžio anglys (8 proc., 20 mln. Eur), įvairūs chemijos produktai (7,2 proc., 18 mln. Eur) ir kt. Bendras Lietuvos prekių eksportas į Kiniją pernai sudarė 316 mln. Eur.
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-11-29 13:30
VĮ Turto bankui bus suteikta iki 57,5 mln. eurų valstybės perskolinama paskola iš Šiaurės investicijų banko (ŠIB). Šios paskolos lėšos bus naudojamos viešųjų pastatų modernizavimui.
nuotrauka
2023-11-29 13:25
Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas. Namų dekoratorė Karolina Kandrotė siūlo nepamiršti ir kalėdinio stalo dekoro – pasirinkti tinkamas spalvas, medžiagas ir šventiškai paserviruoti.
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-29 10:05
Siekiant kuo efektyviau prižiūrėti Panevėžio miesto savivaldybės įstaigų nekilnojamąjį turtą, sukurti ir administruoti sporto salių ar kitų erdvių rezervavimo sistemą, ieškoti būdų pritraukti investicijas į administruojamus objektus šią vasarą buvo įsteigta biudžetinė įstaiga – Panevėžio nekilnojamo...
nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 12:36
Šiuos metus Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) planuoja baigti su rekordiniu suremontuotų kelių kilometrų skaičiumi. Iki metų pabaigos numatyta sutvarkyti iki 380 km kelių, tai yra beveik 42 proc. daugiau, nei praėjusiais, 2022-aisiais, kai šalyje buvo sutvarkyta 220 km kelių. Taip pat plan...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 12:14
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sisteminės korupcijos ir finansinių nusikalstamų schemų Vilniaus regiono atliekų tvarkymo srityje, susijusių su stambaus masto kyšininkavimu, papirkimu, prekyba poveikiu, piktnaudžia...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-28 09:37
Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą, Lietuvoje netyla svarstymai apie šalies saugumui būtinos infrastruktūros pokyčius. Vienas jų – nuo šių metų sausio įsigaliojęs reikalavimas įrengti priedangas ar slėptuves naujos statybos viešosios paskirties objektuose ir aukštesniuose nei penkių aukštų daugiabuč...
nuotrauka
2023-11-27 14:36
Konkurencijos taryba pakartotinai atkreipė Seimo narių dėmesį, kad Konkurencijos įstatymo (KĮ) pataisos turėtų reikšmingų neigiamų pasekmių institucijos veiklos efektyvumui ir ūkio subjektų atgrasymui nuo konkurencijos teisės pažeidimų. Taip pat siūloma atsisakyti planuojamo Asociacijų įstatymo (AĮ)...
nuotrauka
2023-11-27 12:09
Įsigijus nebaigtos statybos statinį atsiveria galimybės statybas užbaigti ir statinį įsirengti pagal savo poreikius. Tačiau naujajam savininkui, norinčiam tapti statytoju ir tęsti statybą, svarbu žinoti ne tik statytojui keliamus reikalavimus, bet ir kada privaloma persiregistruoti statybos leidimą.
nuotrauka
2023-11-27 11:57
Valstybė kasmet paveldi iki 400 nekilnojamojo turto objektų, kurių neišreiškia noro perimti velionio įpėdiniai arba tokių nėra. Tokių objektų Turto bankas kasmet parduota už 2-3 mln. eurų, tačiau paveldėto turto administravimo kaštai dengiami iš valstybės biudžeto. Pasak Turto banko atstovų, Lietuvo...
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-27 09:18
Šiuo metu galiojantis Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymas yra labiausiai orientuotas į daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų savininkus, jų steigiamas bendrijas bendrojo naudojimo objektams valdyti. Kitos paskirties pastatų, kurie apima ir ...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos