2021 birželio 14 d. pirmadienis, 21:25
Reklama  |  facebook

„Kišeniniai“ butai – senjorams, studentams ar antrasis būstas miestiečiams?

2015-08-11 14:23
Ar patogiai jaustumėtės vos 20-ties kvadratinių metrų bute? Kol dizaineriai demonstruoja savo išradingumą mažo ploto būstus paversdami jaukiais ir bent vizualiai erdvesniais nei yra iš tiesų namais, nekilnojamo turto ekspertai pastebi išaugusį pirkėjų apetitą mažo ploto butams. Tiesa, populiariausi „kišeniniai“ butai yra nuo 35–40-ties kv. metrų ploto.
nuotrauka
Dažniausiai tokie būstai perkami nuomai ir investicijai, juose noriai apsigyvena studentai ir jaunos šeimos. Bendrovės „Nuova“ vizualizacija iš projekto „Apartamentai kopose“


Minimos įmonės
Inreal, UAB
Nuova, AB
Kraustosi į mažesnius butus

Nekilnojamojo turto kompanijos „In real“ Investicijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius, kalbėdamas apie mažo ploto būstus, sakė: „Ilgą laiką stebėjome tendenciją, kad vidutinis būsto plotas traukiasi. Žmonėms buvo sunkiau įpirkti didesnius būstus ir juos atitinkamai apribojo tam tikra suminė pinigų išraiška.“

Populiariausiais pirkinys ilgą laiką, anot jo, buvo vos dviejų–trijų kambarių butai, kurių būsimieji šeimininkai pageidavo, kad šie kambariai būtų išplanuoti kaip įmanoma mažesniame plote.

Dažniausiai, eksperto teigimu, tokie būstai perkami nuomai ir investicijai, juose noriai apsigyvena studentai ir jaunos šeimos.

Kai daugiabučiai virsta bendrabučiais

„Pastebime ir kitą tendenciją – aukštesnės klasės projektuose vyksta priešingas procesas. Vystytojai, kurie siūlė mažesnius butus, dabar pardavinėja juos apjungdami po tris keturis į vieną vienetą ir taip juos parduoda kaip 100–150 kv. metrų ploto būstus. Tokius būstus perka labiau pasiturintys pirkėjai, kurie turi vaikų ir nesidairo į mažas dėžutes“, – teigė A. Antanavičius.

Paklaustas apie itin mažų – iki 20 kv. m ploto – būstų paklausą, pašnekovas sakė, jog yra tekę susidurti su tokiais atvejais. Tokie būstai parduodami, nes jų suminė kaina nėra didelė ir už tai tokie butai atrodo patraukliai. Tiesa, kalbant apie ilgesnę perspektyvą, tokį pirkinį portalo pašnekovas vertina gana skeptiškai, nes būtina galvoti apie ilgalaikę pastato priežiūrą, išlaikymą. Kuo daugiau savininkų, tuo labiau komplikuota yra paties statinio priežiūra.

Anot jo, jei visi, kurie perka tokius būstus, įsigyja juos nuomai, tai ilgainiui daugiabutis gali virsti naujos statybos bendrabučiu. „Ar sumanius parduoti tokį būstą bus lengva tai padaryti? Ar tikrai būstas nepraras vertės? Kol viskas dar atrodo nauja – tokie būstai patrauklūs, bet rekomenduoju pagalvoti, kaip būstas atrodys po penkerių metų“, – susižavėjusius tokiais butais įspėjo specialistas.Užburtas „nepardaviau, o jau perku“ ratas

A. Antanavičius pabrėžė, kad mažesniuose miestuose poreikis naujam būstui taip pat jaučiamas didelis, bet norint nusipirkti naują būstą, pirmiausiai reikia parduoti seną, o tai padaryti, kaip paaiškėja, nėra taip lengva. „Susidaro uždaras ratas, kuomet savininkai negali keisti būsto, ne sunku parduoti senąjį. Jį parduodant reiktų nuleisti kainą, o tai neatrodė patraukliai. Šios problemos pavyks išvengti sostinei, nes nuomos rinka yra savotiškas gelbėjimosi ratas“, – kalbėjo jis.

Pašnekovo teigimu, išskirtinai mažo ploto būstai statomi tik Vilniuje ir kitiems miestams tai nėra labai aktualu.

„Tokių butų pardavėjai orientuojasi į studentus, kad šie galėtų juos įsigyti. Už 20 kv. m naujos statybos būstą gali tekti suploti 25-30 tūkst. eurų. Žinoma, dar reiks tokį butą įsirengti, bet šios išlaidos sudarys nedidelę dalį kainos, nes plotas, kurį reikia įrengti, nėra didelis.

Yra buvę sandėrių už 20-30 tūkst. litų, jei tai perkamas kambariuką bendrabučio tipo pastate. Tad kalbame apie kelis tūkstančius eurų, bet tai priklauso nuo vietos ir turto būklės. Galima rasti pigų būstą, bet jis gal nebus labai patrauklus gyventi eiliniam gyventojui“, – kalbėjo jis.Žmogus tarnauja būstui ar būstas jam?

Nekilnojamojo turto kompanijos „Remax“ mokymų ir frančizės vadovė Džiuginta Daujotaitė teigė, kad mažo ploto būstų populiarumas didėja: „Kalbant apie pigesnį ekonominės klasės būstą, akivaizdu, kad jo paklausa auga. 40-ties kvadratinių metrų būstą – tai gali būti vadinamasis pusantro kambario ar dviejų kambarių butas – dažniausiai perka jauni žmonės, poros, dar neturinčios vaikų.“

Pasak jos, dažniausiai tokie maži būstai yra bendrabutinio tipo pastatuose ir tai mažina jų patrauklumą. „Pirkėjų logika labai paprasta: neturiu pinigų, žiūriu, ką galiu įsigyti ir galiu gyventi net dvidešimties kvadratinių metrų būste“, – juokavo pašnekovė.

Gal lietuviams kultūriškai dar nėra priimtina ekstremaliai mažo būsto idėja? „Taip. Būstas turi tarnauti žmogui, o ne žmogus būstui. Mūsų mentalitete smarkiai įsišakniję, kad reikia turėti savo būstą – ne nuomoti. Nesvarbu kaip, dirbsiu per du darbus, pasiimsiu daug paskolų, bet tikslą pasieksiu.

Pasaka, kad mano name gyvens abu sūnūs, dukra ir visi vaikščiosime per skirtingus įėjimus, jau bliūkšta“, – kalbėdama apie lietuvių mąstymą sakė Dž. Daujotaitė.

Būstas už 6 tūkst. eurų

Užsienyje populiarūs būstai, kurie įrengti išnaudojant palėpių ir pusrūsių erdves, bet ekonominį būsto variantą besirenkantys lietuviai šiuo aspektu tebėra išrankūs. „Palėpes tautiečiai jau pamėgo, jos paklausios. Yra žmonių kategorija, kurie pageidauja būtent tokio būsto, bet į pusrūsius mažai kas nori kraustytis“, – sakė pašnekovė.

Paklausta apie patį „ekonomiškiausią“ mažo ploto būsto sandorį, NT ekspertė pasakojo, kad būta atvejo, kuomet už 32 kv. m butą pirkėjas sumokėjo vos 23 tūkst litų. (6 670 eurų). „Tai buvo tikra „bakūžė“ – labai nugyventas būstas, kuriam reikėjo itin didelio remonto, o tai reiškia nemažas išlaidas“, – komentavo ji.Įsigyja kaip antrąjį būstą

Su kolegų teiginiais, kad mažo ploto būstų populiarumas auga, sutiko ir bendrovės „Capital real esate“ brokeris Gytis Andrijauskas (pokalbis su juo vyko praėjusią savaitę, tragedijos išvakarėse).

„Mažo ploto būsto populiarumas didėja. Šiuo metu turime vieną projektą, kur butų plotas 30–37 kv. m ir šie būstai buvo parduoti gana greitai. Butai buvo puikiai išplanuoti – juose įrengta po du kambarius, tad senyvo amžiaus žmonės ir studentai aktyviai jais domėjosi“, – teigė jis.

Pasak pašnekovo, šiuo metu už naujos statybos 37 kvadratų butą naujakuriai moka maždaug po 49 tūkst. eurų.

„Itin mažų butų pasirinkimas nėra didelis. Tokių butų galima rasti senamiestyje. Paprastais tokie butai būna arba puikiai suremontuoti, arba visai seni“, – apie ekstremaliai mažus butus kalbėjo brokeris.

Pašnekovas prisiminė, kad senamiestyje naujos statybos name jam teko matyti 26 kv. m ploto butą. „Ten buvo įrengta miegamoji zona, ją nuo svetainės skyrė stumdomo stiklo siena. Bute buvo įrengta ir maža, bet kompaktiška virtuvė. Tokių butų pirkėjai – žmonės, kurie gali sau leisti turėti antrą būstą mieste. Tai nuo miesto šurmulio pabėgę miestiečiai, kurie į sostinę užsuka rečiau. Tokie būstai nuomojami ir turistams. Jie puikai tinka trumpalaikės nuomos paslaugai“, – sakė jis.

Pašnekovo teigimu, labai apleistą butą sostinėje galima įsigyti ir už 15 tūkst. eurų, bet didelių investicijų pareikalaus tokio pirkinio remontas.

Tekste AB Nuova vizualizacijos, vieno kambario buto projektas „Apartamentai kopose“
Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-06-07 17:19
„Lietuvos geležinkeliai" (LTG) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe praneša, kad žengtas dar vienas svarbus žingsnis Vilniaus stoties rajono atgimimo link – 2021 m. kovo mėnesį paskelbtame tarptautiniame architektūros konkurse gauti net 33 pasiūlymai.
nuotrauka
2021-06-03 14:51
Verslo klasės lėktuvas „Bombardier CRJ200“, „nutūpęs“ biurų komplekso viduje. Tokią unikalią architektūrinę idėją įgyvendino nekilnojamojo turto valdymo bendrovė „VA Reals“ kartu su architektų komanda iš „2 Bricks Architects“. Jie tapo pirmieji pasaulyje, integravę orlaivį į kubo formos pastato kons...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-29 17:03
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė dviejų naujų vaikų darželių Pilaitėje projektiniams pasiūlymams. Pagal savivaldybės užsakymą, vienas jų suprojektuotas Pajautos g. 7, kitas – Tolminkiemio g. 11A. Iš viso abiejuose darželiuose galės būti ugdoma apie 650 vaikų. Po praėjusį spalį įvykusio viešo pris...
nuotrauka
2021-04-29 13:30
Artėjant vasarai, norisi daugiau laiko praleisti gryname ore. Be didelių pastangų savo terasą, balkoną ar namų kiemą galima paversti patogia ir jaukia erdve, kurioje mėgausitės kavos pertraukėlėmis, susitikimais su artimaisiais ar mėgstama knyga.
nuotrauka
2021-04-29 11:21
Vilniaus Konstitucijos pr. intensyviai statomas pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuotas pastatas suteiks naują veidą šalies biurų rinkai. Planuojama, kad 2023 m. vasarą iškils išskirtinis, 20 aukštų verslo centras ARTERY.
nuotrauka
2021-04-20 10:02
Gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis projektas vietoj užmiesčio tipo prekybos centro – 1,14 ha teritorijos tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvės plėtros planai vis tikslesni ir vis artimesni tam, ko vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis linkėtų centrinei miesto daliai. T...
nuotrauka
2021-04-15 12:11
Beveik trečdalis (31 proc.) lietuvių mano galintys būstą įsirengti patys, ir tik kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) planuoja kreiptis į interjero dizainerius. 26 proc. naujakurių teigia atsisakantys profesionalių interjero konsultacijų, nes jos jiems per brangios.
nuotrauka
2021-04-08 10:41
Sakoma, kad atnaujinti vonios kambario interjerą žmonės ryžtasi gana retai – maždaug kas dešimt metų, todėl įsirenginėjant svajonių ramybės oazę būtina atsižvelgti ne tik į vyraujančias tendencijas, bet ir tinkamai įvertinti kokybinį technikos svertą.
nuotrauka
2021-04-08 09:31
Vilniuje, šalia Lukiškių aikštės esanti Kražių arba dar kitaip vadinama Montvilos kolonija – vienas pirmųjų Vilniaus mikrorajonų. Šis nedidelis gyvenamųjų namų kvartalas 1911–1913 metais pastatytas bankininko, filantropo, žymaus visuomenės veikėjo Juozapo Montvilos užsakymu.
nuotrauka
2021-03-31 14:33
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projekto įgyvendinimui.
nuotrauka
2021-03-31 14:16
Vilniaus miesto taryba šiandien, kovo 31 d., priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus.
nuotrauka
2021-03-31 13:43
Sapiegų parko atnaujinimo planai atidedami – vienintelį architektūriniam parko ir jo prieigų tvarkybos konkursui pateiktą darbą konkurso įgyvendintojo, „Vilniaus vystymo kompanijos", viešųjų pirkimų komisija šiandien, kovo 31 d., atmetė dėl pasiūlytos kainos – ji (447 700,00 Eur) viršija projektui s...
nuotrauka
2021-03-31 13:28
Kaip atlikti būsto apdailą, kad erdvė būtų lanksti pokyčiams, darbui skirtą vietą nesudėtinga perkelti ir susikurtumėme patogią aplinką gyventi? Klausimai, į kuriuos dažnai atsakymo ieško naujakuriai.
nuotrauka
2021-03-30 10:59
1250 SEB grupės paslaugų centro („SEB Global Services“) darbuotojų kraustosi į naują biurų pastatą NOVA. Tai Suomijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Technopolis“ pastatytas 9 aukštų A+ energinio efektyvumo klasės biurų pastatas, suprojektuotas ir pastatytas pagal LEED aukso naujos statybos r...
nuotrauka
2021-03-25 10:46
Vonios kambaryje prasideda mūsų rytiniai ritualai, o vakare – pasiruošimas poilsio metui. Todėl norint įsirengti šią asmeninę erdvę ne tik jaukiai, bet ir patogiai, verta atkreipti dėmesį į dažniausiai kylančias vonios kambario dilemas.
nuotrauka
2021-03-24 11:29
Šeimos pagausėjimą planuojančios poros neretai ieško nuosavo, lūkesčius atitinkančio būsto, kuriame būtų erdvės ir vaiko kambariui. Interjero dizainerė Paulina Biežytė ir šeimos finansų ekspertė Giedrė Štuopė dalijasi patarimais, apie ką reikėtų pagalvoti įrengiant vaiko kambarį bei kaip elgtis, kad...
nuotrauka
2021-03-23 08:23
Kranto alėjos prieigose Kaune iki šiol besidriekiantį žvyrkelį pakeisianti tvarkinga gatvelė nepalieka abejingų. Į šančiškių pastabas ir pageidavimus įsiklausę projektuotojai kauniečiams pristatys planą, kaip turėtų būti atnaujinta vaizdinga erdvė Nemuno krantinėje. Atnaujinti projektiniai sprendini...
nuotrauka
2021-03-17 10:09
Sausį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija sutartį dėl sostinės ledo arenos architektūrinio projektavimo pasirašiusios UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“ pristatė pirmuosius pastato planus ir vizualizacijas. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visuomenę susipažinti su pir...
nuotrauka
2021-03-15 10:51
Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC) lankytojus pakvies jau 2023 metais. Šis projektas išsiskiria estetika ir modernumu, o saikingumas – išskirtinis jo bruožas. Apie architektūrinę SEMC idėją, pastato ypatybes ir išskirtinius architektūrinius sprendimus pasakoja vienas projekto autorių – archit...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.