2023 birželio 2 d. penktadienis, 8:32
Reklama  |  facebook

Klaidos, kurios gali nulemti vėluojančius verslo klientų atsiskaitymus

2019-12-10 11:53
Įmonėms operatyvus ir kuo paprastesnis pinigų gavimas už parduotas prekes bei paslaugas yra ypač reikšmingas tiek kasdienei veiklai užtikrinti, tiek verslui plėsti, teigia „Factris“. Tačiau klientai neretai piktnaudžiauja – apmokėjimai vėluoja ir su šia problema vis dažniau susiduria smulkios bei vidutinės įmonės.
nuotrauka
Profesionalai pataria - įsitikinkite, kad sąskaitoje būtų sąskaitos apmokėjimo laikotarpis, kartu su galimomis pasekmėmis vėlavimo atveju. Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
FACTRIS LT1, UAB
Faktoringo paslaugas teikianti bendrovė „Factris“ atrinko dažniausiai pasitaikančias problemas ir pateikia reikšmingų patarimų, į ką būtina atkreipti dėmesį išrašant sąskaitas ir nustatant jų apmokėjimo terminus, kad atsiskaitymai būtų savalaikiai ir nekeltų nesusipratimų.

Išankstinė informacijos paieška

Prieš pradedant teikti savo paslaugas tam tikram klientui, rašoma „Factris“ pranešime, svarbu pasidomėti jo veiklos istorija ir mokumu. Siūloma klientus patikrinti nemokamose duomenų bazėse, įvertinti, ar įmonė turi savo internetinį puslapį, socialinių tinklų paskyras, paskaityti atsiliepimus. Tai padės atskleisti, ar įmonė laiku įvykdo savo įsipareigojimus, ar nėra linkusi neapmokėti sąskaitų. Turint finansinių resursų galima tikrinti informaciją ir kreditų biuruose, prašyti užsakovo finansinių ataskaitų bei jas analizuoti.

Svarbu pasidomėti šalies, kurioje veikia klientas, sąskaitų išrašymo ir apmokėjimo reguliavimu bei tai apibrėžiančiais įstatymais. Kai kuriose valstybėse yra aiškios sąskaitų faktūrų išrašymo nuostatos, reguliuojamos įstatymais ir apibrėžiančios pasekmes sutarties nutraukimo bei sąskaitų neapmokėjimo atvejais.

Europos Sąjungos (ES) šalių įmonių veikla yra griežtai reglamentuota įstatymais, tad ginčo atvejis sprendžiamas teisminiu keliu, vadovaujantis teisinėmis normomis. Jei pirkėjas yra ne ES šalyje, išieškojimo procesas gali būti sudėtingesnis.

Taip pat pravartu atkreipti dėmesį į sektoriaus niuansus: jei tai transporto sektorius, kokie lydintys dokumentai naudojami (CMR, važtaraščiai), jei statybos įmonės – darbų aktai ir pan.

Aiškūs atsiskaitymo terminai

Kuriant sutartį ir jos sąlygas svarbu nurodyti terminą, per kurį klientas turi susimokėti. Terminas privalo būti sutartas abipusiai. Būtina įsitikinti, kad sąskaitoje būtų įtrauktas sąskaitos apmokėjimo laikotarpis, kartu su galimomis pasekmėmis atsiskaitymo vėlavimo atveju.

Šią informaciją geriausia suderinti iš anksto ir aprašyti sutartyje su klientu. Tai leis sumažinti nesusipratimų ir vėluojančių atsiskaitymų tikimybę.

Reguliaraus sąskaitų išrašymo grafikas

Aiškios įvestos taisyklės turi užtikrinti, kad niekas neliktų pamiršta. Patartina sąskaitas faktūras klientams siųsti tą pačią dieną kiekvieną savaitę ar mėnesį. Prie to pripras ir patys klientai.

Sekimo sistema

Mažos įmonės, turinčios kelis klientus, gali administruoti sąskaitas paprastoje skaičiuoklėje. Tačiau įmonei plečiantis kur kas paprasčiau būtų turėti sąskaitų apmokėjimo sekimo sistemą. Dabar yra daugybė sąskaitų faktūrų išrašymo įrankių, kurie palengvins greitą apskaitą, sąskaitų faktūrų išrašymą ir mokėjimą. Tokią gali pasiūlyti ir sąskaitų finansavimo arba faktoringo paslaugas teikianti įmonė, – tuomet verslo bendrovei rūpintis visai nereikia.

Be to, kol sąskaita faktūra apmokama, tarp įmonės ir kliento paprastai įvyksta ne vienas skambutis ar susirašinėjimas elektroniniu paštu. Visą šią komunikaciją rekomenduotina saugoti, kad nepasimestų nei viena detalė ir nebūtų ginčų dėl sąskaitos faktūros apmokėjimo.

Patogiai ir lanksčiai

Siekite, kad klientas turėtų galimybių apmokėti sąskaitą kuo paprasčiau, pavyzdžiui, galėtų atsiskaityti internetu tiesiog vienu paspaudimu ant jūsų atsiųstos nuorodos.

Taip pat rekomenduotina klientui suteikti maksimalų pasirinkimų, kaip atlikti apmokėjimą, kiekį. Tai ypač aktualu įmonėms, bendradarbiaujančioms su užsienio klientais. Pavyzdžiui, pravartu priimti mokėjimus užsienio valiuta, tokiu būdu sutaupant kliento laiką valiutos konvertavimui prieš atliekant mokėjimą, rašoma pranešime. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-06-01 14:35
Vakar, gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti, buvo gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų.
nuotrauka
2023-06-01 12:01
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) informuoja apie nuo birželio 1 d. koreguojamus dalies teikiamų paslaugų įkainius. Jie keičiami įvertinus pastarųjų metų pokyčius statybos sektoriuje ir išaugusias sąnaudas gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą.
nuotrauka
2023-06-01 05:56
Šiandien, birželio 1 d., prasideda pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama ...
nuotrauka
2023-05-31 15:46
Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH). Tai sudarys palankias sąlygas VILNIUS TECH studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, ek...
nuotrauka
2023-05-31 09:55
Po pareigūnų atliktų kratų grindų dangą pardavinėjusios uostamiesčio įmonės akcininkas ir direktorė sulaukė įtarimų dėl mokesčių vengimo ir keletą metų apgaulingai tvarkytos bendrovės finansinės apskaitos. Įtariama, kad asmenys į valstybės biudžetą galėjo nesumokėti beveik 412 tūkst. eurų pridėtinės...
nuotrauka
2023-05-30 14:29
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į projektuotojus, kad rengdami kelių tvarkymo projektus, visais atvejais įvertintų galimybes išsaugoti kuo daugiau medžių, pritaikant kitas inžinerines saugos priemones, kurios apsaugotų eismo dalyvius.
nuotrauka
2023-05-30 09:55
Pagal Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalį darbdavys privalo imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų pagalbai asmenims, patyrusiems smurtą ar priekabiavimą, suteikti.
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-29 12:56
Pastarojo meto padėtį ir dabartinius iššūkius puikiai apibendrina Europos Sąjungos (ES) ekonomikos komisaro Paolo Gentiloni pareiškimas, kuriame teigiama, kad Rusijos invazija sukelia ne tik neapsakomas kančias ir destrukciją Ukrainoje, bet taip pat trukdo Europos ekonomikos atsigavimui. Karas padid...
nuotrauka
2023-05-29 06:02
Statybos inžinerijos studentų skaičius per pastaruosius keliolika metų sumažėjo kelis kartus. Lietuvoje inžinerijos studentų – tebestudijuojančių ir jau baigusių – ieško taip pat ir užsienio kompanijos. Ką daryti, kad daugiau moksleivių pasirinktų statybos inžineriją, diskutavo Lietuvos statybininkų...
nuotrauka
2023-05-27 09:24
Vilniaus vystymo kompanija mieste vystomiems projektams rengia atviro projekto konkursus. Projektuotojai kviečiami kurti kokybiškus, šiuolaikines tendencijas atitinkančius bei racionalių sprendimų pastatus. Šiuos konkursus vertina kompetentingi komisijos nariai, kurių atranką skelbia Vilniaus vystym...
nuotrauka
2023-05-26 09:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija papildomai skirs 3 mln. eurų jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti. Šių lėšų turėtų pakakti daugiau kaip 200 jaunų šeimų, kurios laukia pažymos, patvirtinančios jų teisę į finansinę paskatą. Daugiau lėšų jaunoms šeimoms finansinei paskat...
nuotrauka
2023-05-26 06:10
Valstybės kontrolėje gegužės 24-25 d. vyko „Rail Baltica“ projekto stebėsenos darbo grupės susitikimas. Estijos, Latvijos ir Lietuvos aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) atstovai ir stebėsenos grupės nariai diskutavo apie projekto pažangą tiek tarptautiniu, tiek Lietuvos mastu, jo rizikas, būsima...
nuotrauka
2023-05-25 11:20
Gegužės 25 d. darbą pradeda Panevėžio mokymo centro direktoriumi išrinktas Donatas Bakšys. Naujasis profesinės mokyklos vadovas konkurso būdu paskirtas penkerių metų kadencijai.
nuotrauka
2023-05-25 06:28
Turto bankas skelbs išskirtinį aukcioną – bus siūloma įsigyti buvusios sovietinės armijos priešlėktuvinės gynybos dalinio teritoriją, iš viso 20 ha žemės sklypą Kalnėnuose, Vilniuje. Pradinė sklypo kaina – 15 mln. eurų. Sostinės Kalnėnų bendruomenei tai taip pat gera žinia – numatyta daugiau nei 4 h...
nuotrauka
2023-05-25 06:04
Netoli Šakių, Lietuvos pietvakariuose, netrukus įsikurs vėjo jėgainių parkas, kuriame bus pastatytos keturios 4,5 MW galios vėjo jėgainės. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo ir Šiaulių bankas, kuris suteikė 25 mln. eurų paskolą vėjo jėgainių parko įkūrimui.
nuotrauka
2023-05-25 05:56
Aplinkos ministras patvirtino atnaujintą Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašą, kuriuo detalizuojama poveikio aplinkai vertinimo proceso eiga ir visuomenės dalyvavimo šiame procese reikalavimai. Apraše nuosekliai išdėstyti poveikio aplinkai vertinimo dokumentų viešini...
nuotrauka
2023-05-24 15:46
Vilniuje tūkstančiui gyventojų tenka daugiau nei 400 automobilių, rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys. Tai ketvirtadaliu daugiau nei Londone ar Berlyne. Nenuostabu, kad tokia situacija mieste kelia automobilių parkavimo keblumų. Savivaldybės atstovai ir nekilnojamojo turto plėtotojai pas...
nuotrauka
2023-05-24 15:39
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šiandien, gegužės 24 d., susitiko su Vilniaus miesto meru Valdu Benkunsku ir Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu ir aptarė, kokių teisinių pakeitimų reikia imtis, kad būtų užkardytas savavališkas vertingų medžių kirtimas miestuose.
nuotrauka
2023-05-24 15:38
Jau kalbama apie ekonomikos lėtėjimą, tačiau kol kas Baltijos šalių verslas vis dar nusiteikęs optimistiškai. „Luminor“ banko užsakymu atlikta smulkiųjų ir vidutinių įmonių vadovų apklausa rodo, kad praėjusių metų rezultatus verslas vertina pozityviai, du trečdaliai jų tikisi, kad šiais metais parda...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos