2024 birželio 17 d. pirmadienis, 17:10
Reklama  |  facebook

Klaidos, kurios gali nulemti vėluojančius verslo klientų atsiskaitymus

2019-12-10 11:53
Įmonėms operatyvus ir kuo paprastesnis pinigų gavimas už parduotas prekes bei paslaugas yra ypač reikšmingas tiek kasdienei veiklai užtikrinti, tiek verslui plėsti, teigia „Factris“. Tačiau klientai neretai piktnaudžiauja – apmokėjimai vėluoja ir su šia problema vis dažniau susiduria smulkios bei vidutinės įmonės.
nuotrauka
Profesionalai pataria - įsitikinkite, kad sąskaitoje būtų sąskaitos apmokėjimo laikotarpis, kartu su galimomis pasekmėmis vėlavimo atveju. Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
FACTRIS LT1, UAB
Faktoringo paslaugas teikianti bendrovė „Factris“ atrinko dažniausiai pasitaikančias problemas ir pateikia reikšmingų patarimų, į ką būtina atkreipti dėmesį išrašant sąskaitas ir nustatant jų apmokėjimo terminus, kad atsiskaitymai būtų savalaikiai ir nekeltų nesusipratimų.

Išankstinė informacijos paieška

Prieš pradedant teikti savo paslaugas tam tikram klientui, rašoma „Factris“ pranešime, svarbu pasidomėti jo veiklos istorija ir mokumu. Siūloma klientus patikrinti nemokamose duomenų bazėse, įvertinti, ar įmonė turi savo internetinį puslapį, socialinių tinklų paskyras, paskaityti atsiliepimus. Tai padės atskleisti, ar įmonė laiku įvykdo savo įsipareigojimus, ar nėra linkusi neapmokėti sąskaitų. Turint finansinių resursų galima tikrinti informaciją ir kreditų biuruose, prašyti užsakovo finansinių ataskaitų bei jas analizuoti.

Svarbu pasidomėti šalies, kurioje veikia klientas, sąskaitų išrašymo ir apmokėjimo reguliavimu bei tai apibrėžiančiais įstatymais. Kai kuriose valstybėse yra aiškios sąskaitų faktūrų išrašymo nuostatos, reguliuojamos įstatymais ir apibrėžiančios pasekmes sutarties nutraukimo bei sąskaitų neapmokėjimo atvejais.

Europos Sąjungos (ES) šalių įmonių veikla yra griežtai reglamentuota įstatymais, tad ginčo atvejis sprendžiamas teisminiu keliu, vadovaujantis teisinėmis normomis. Jei pirkėjas yra ne ES šalyje, išieškojimo procesas gali būti sudėtingesnis.

Taip pat pravartu atkreipti dėmesį į sektoriaus niuansus: jei tai transporto sektorius, kokie lydintys dokumentai naudojami (CMR, važtaraščiai), jei statybos įmonės – darbų aktai ir pan.

Aiškūs atsiskaitymo terminai

Kuriant sutartį ir jos sąlygas svarbu nurodyti terminą, per kurį klientas turi susimokėti. Terminas privalo būti sutartas abipusiai. Būtina įsitikinti, kad sąskaitoje būtų įtrauktas sąskaitos apmokėjimo laikotarpis, kartu su galimomis pasekmėmis atsiskaitymo vėlavimo atveju.

Šią informaciją geriausia suderinti iš anksto ir aprašyti sutartyje su klientu. Tai leis sumažinti nesusipratimų ir vėluojančių atsiskaitymų tikimybę.

Reguliaraus sąskaitų išrašymo grafikas

Aiškios įvestos taisyklės turi užtikrinti, kad niekas neliktų pamiršta. Patartina sąskaitas faktūras klientams siųsti tą pačią dieną kiekvieną savaitę ar mėnesį. Prie to pripras ir patys klientai.

Sekimo sistema

Mažos įmonės, turinčios kelis klientus, gali administruoti sąskaitas paprastoje skaičiuoklėje. Tačiau įmonei plečiantis kur kas paprasčiau būtų turėti sąskaitų apmokėjimo sekimo sistemą. Dabar yra daugybė sąskaitų faktūrų išrašymo įrankių, kurie palengvins greitą apskaitą, sąskaitų faktūrų išrašymą ir mokėjimą. Tokią gali pasiūlyti ir sąskaitų finansavimo arba faktoringo paslaugas teikianti įmonė, – tuomet verslo bendrovei rūpintis visai nereikia.

Be to, kol sąskaita faktūra apmokama, tarp įmonės ir kliento paprastai įvyksta ne vienas skambutis ar susirašinėjimas elektroniniu paštu. Visą šią komunikaciją rekomenduotina saugoti, kad nepasimestų nei viena detalė ir nebūtų ginčų dėl sąskaitos faktūros apmokėjimo.

Patogiai ir lanksčiai

Siekite, kad klientas turėtų galimybių apmokėti sąskaitą kuo paprasčiau, pavyzdžiui, galėtų atsiskaityti internetu tiesiog vienu paspaudimu ant jūsų atsiųstos nuorodos.

Taip pat rekomenduotina klientui suteikti maksimalų pasirinkimų, kaip atlikti apmokėjimą, kiekį. Tai ypač aktualu įmonėms, bendradarbiaujančioms su užsienio klientais. Pavyzdžiui, pravartu priimti mokėjimus užsienio valiuta, tokiu būdu sutaupant kliento laiką valiutos konvertavimui prieš atliekant mokėjimą, rašoma pranešime. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-06-17 14:34
Kauno apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl turto pasisavinimo ir iššvaistymo, apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo pripažintas anksčiau už analogiškas nusikalstamas veikas nė karto neteistas kaunietis. Ikiteisminis tyrimas pradėtas po bankroto administratoriaus k...
nuotrauka
2024-06-17 13:37
Nespėjusiems pasinaudoti parama, atsisakant SND balionų daugiabučiuose namuose, geros žinios. Pakeitus teisės aktus, atnaujintas paraiškų priėmimas – daugiabučių namų atstovai kviečiami teikti paraiškas iki birželio 28 d.
nuotrauka
2024-06-17 13:35
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja apie atvertą naują rizikos kriterijų VMI kliento profilyje. Verslas nuo šiandien gali matyti, ar įmonė deklaruoja nuostolius.
nuotrauka
2024-06-17 13:16
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) informuoja apie LR viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) ir LR pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ir pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo (toliau – PĮ) pakeitimus. Atkreiptinas dėmesys, kad VPĮ pakeitimai įsigalios, kai įstatymą...
nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:03
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 10:29
Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių. Pernai nauja poilsio ir laisvalaikio zona buvo įrengta Giruliuose, o šiemet panašūs darbai jau startuoja Paupių gyvenamajame rajone. Čia, panašiai kaip ir Giruliuose, bus įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, kurioje bus galima...
nuotrauka
2024-06-14 10:24
Daugiabučių renovacijos projektus administruojanti Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą" kartu su „Vakarų medienos grupės" technologais sostinės gyventojams pristatė naujieną Lietuvoje – skydinę renovaciją.
nuotrauka
2024-06-13 15:41
Praėjusiais metais Europos Sąjungoje (ES) pristatyta įmonių Tvarumo ataskaitų teikimo direktyva (angl. CSRD) netrukus įsigalios ir Lietuvoje, ją perkeliant į šalies nacionalinę teisę iki šių metų liepos – pakeitimai jau aktyviai svarstomi Seime. Įsigaliojus direktyvos nuostatoms, verslas bus įpareig...
nuotrauka
2024-06-13 13:30
Seimas pritarė Finansų ministerijos ir Lietuvos banko siūlymams, įpareigojantiems kredito įstaigas užtikrinti kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) paskolos gavėjui realią galimybę pasirinkti palūkanų rūšį. Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, šis įsigaliojęs sprendimas suteiks realią naudą neki...
nuotrauka
2024-06-13 10:55
Nuo š. m. sausio pradėjusioje veikti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) jau yra užsiregistravę daugiau nei 1 tūkst. vartotojų: apie 550 organizacijų atstovų ir panašus skaičius privačių asmenų, turinčių individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.
nuotrauka
2024-06-13 10:42
Nuo liepos 1 d. griežtėja bausmės už nelegaliai įdarbintus darbuotojus. Darbdaviams, su darbuotojais nesudariusiems darbo sutarties ar nepranešusiems „Sodrai“ mažiausiai prieš vieną darbo dieną iki darbo pradžios apie darbuotojo priėmimą į darbą, net kelis kartus didės finansinės baudos, o nelegalia...
nuotrauka
2024-06-13 09:22
Siekiant apsaugoti elektros energetikos sistemą nuo išorinių grėsmių bei užtikrinti jos patikimą veikimą ir darbo veikimą nenumatytais atvejais, Energetikos ministerija siūlo uždrausti Kinijos gamintojų valdymo sistemų, naudojančių programinę įrangą ar debesijos paslaugas, naudojimą didesnių nei 100...
nuotrauka
2024-06-13 09:21
Trys fiziniai ir vienas juridinis asmuo sulaukė kaltinimų dėl 16 nusikalstamų veikų, tarp kurių – galimas sukčiavimas stambiu mastu, lėšų pasisavinimas, apgaulingas finansinės apskaitos tvarkymas, didelės vertės svetimo turto iššvaistymas, mokesčių vengimas teikiant neteisingus duomenis apie pajamas...
nuotrauka
2024-06-13 09:08
Lietuvos sostinė, palyginti su kitais miestais, išsiskiria keliais specifiniais bruožais. Vilnius traukia įvairių sričių kvalifikuotus darbuotojus, čia yra daugiausiai dirbančių užsieniečių. Taip pat – didžiausias šalyje dirbančių gyventojų mobilumas. Ambicingiems kvalifikuotiems specialistams karje...
nuotrauka
2024-06-13 08:21
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė arti 11 tūkst. gyventojų paraiškų. Toks kiekis gaminančių vartotojų generuos kiek daugiau nei 90 ...
nuotrauka
2024-06-12 15:43
Klaipėdos senamiestyje apleistų teritorijų liks mažiau – sklype šalia Klaipėdos parodų rūmų, Tomo g. 2A, 2B, 6, iškart po vasaros sezono numatoma pradėti statybos darbus. Prieš kiek daugiau nei du mėnesius savivaldybė išdavė statybos leidimą šioje vietoje statyti viešbutį su komercinėmis patalpomis....
nuotrauka
2024-06-12 13:42
Prekybos ir pramogų centras „Ozas“ laikydamasis aplinkosauginių įsipareigojimų žengė dar vieną žingsnį didesnio tvarumo link ir ant savo pastato stogo įsirengė 480 kW galios saulės elektrinę. Planuojama, kad ji sugeneruos beveik dešimtadalį pastate sunaudojamos elektros energijos. Be to, ant prekybo...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos