2021 gruodžio 5 d. sekmadienis, 4:36
Reklama  |  facebook

Kokybiškesnę architektūrą turėsime tuomet, kai jos nusipelnysime

2014-10-06 22:20
Pasaulinę architektūros dieną šios profesijos atstovai mini aptardami aktualijas, keldami ir ieškodami atsakymų į klausimus, kurie svarbūs ne tik jiems, bet ir Lietuvai, jos žmonėms.
nuotrauka
Tematikos aktualumą liudija faktas, kad į konferenciją norinčių patekti klausytojų buvo daugiau, negu galėjo pakviesti rengėjai. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos architektų rūmai,
Lietuvos architektų sąjunga,
Šiomis dienomis, t. y. spalio 6 ir 7, Lietuvos architektų rūmai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Architektūros pagrindų ir teorijos katedra bei Lietuvos architektų sąjunga architektus pakvietė į tarpdisciplininę mokslinę konferenciją „Architektūros kokybės kriterijai ir jų teisinė reikšmė“. Tematikos aktualumą liudija faktas, kad į konferenciją norinčių patekti klausytojų buvo daugiau, negu galėjo pakviesti rengėjai.

Nuo kokybės principų iki architektūros visiems

Pirmąją konferencijos dieną architektai kalbėjo apie architektūros kokybę – nuo jos kriterijų nustatymo poreikio, architektūros kokybės vertinimo kriterijų užsienyje iki miestų, kurie gali tapti spąstais. Pirmosios konferencijos dienos dėmesio centre buvo ir tvarumo principai architektūroje bei universalus dizainas ir paveldas.

Pranešimus konferencijoje skaito Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Klaipėdos universiteto, Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Lietuvos architektų sąjungos, Kauno miesto savivaldybės atstovai bei savarankiški tyrėjai ir praktikai.

Architektūros kokybė – nereglamentuotina

Konferencijoje taip pat vyksta diskusijos, kuriose dalyvauja ir konferencijos klausytojai.

Vienas iš konferencijos lektorių – G. Stauskis – su auditorija pasidalino mintimi, jog Lietuvos architektūra bus kokybiškesnė tuomet, kai mes jos nusipelnysime. Šią mintį, pritaikęs architektūrai, jis sakė pasiskolinęs iš neįvardintos parlamentarės. Vieno žurnalisto paklausta, kada mes geriau gyvensime, ji atsakiusi – kai tik to nusipelnysime. Pasak lektoriaus, architektūros kokybė nėra ta sritis, kurią galima aprašyti ir reglamentuoti.

Bendruomenės nori dalyvauti, bet joms reikia suteikti žinių

Architektai prabilo apie tai, kad į procesą būtina įtraukti bendruomenes, pradedant nuo architektūros sampratos diegimo mokykloje. Jų žodžiais, stebimas susvetimėjimas, atstumas tarp profesionalų architektų ir visuomenės, kuri norėtų susivokti, bet kuriai trūksta žinių.

Gaisrai sostinės Šnipiškėse žmones išvijo į naujų namų rajonus, suardydami bendruomenes, kurios kūrėsi ne vieną dešimtį metų. Diskusijoje dalyvavę specialistai suabejojo, ar tuose naujos statybos rajonuose kada nors pavyks suburti bendruomenes.

Diskusijoje dalyvavę konferencijos klausytojai priminė, kad bendruomenes neretai suvienija pavojai. Tokie atvejai buvo stebimi Vilniaus Lazdynų rajone, kai imti svarstyti projektai kurti atliekų deginimo gamyklą. Prieš galimą grėsmę stojo ne atskiri gyventojai, o Lazdynų bendruomenė. 

Spalio 7 d. konferencija tęsia savo darbą.

Pranešimus ir diskusijas planuojama apibendrinti konferencijos rezoliucijos priėmimu.

  Portalo www.statybunaujienos.lt nuotraukos
Statybunaujienos.lt
Universalus dizainas

nuotrauka
2021-11-11 11:06
Pasirūpinti, kad žmonėms su negalia būtų prieinamos reikalingos įstaigos, objektai, informacija būtų pateikta patogiai ir suprantamai, o paslaugos ir prekės pritaikytos neįgaliųjų poreikiams – tai pasiekti iki 2030 m. numatyta įgyvendinant Neįgaliesiems tinkamos aplinkos visose gyvenimo srityse plėt...
nuotrauka
2021-10-15 21:24
Universalus dizainas – tai aplinkos ir gaminių kūrimas, kuomet sudaromos vienodos galimybės tuo pačiu daiktu ar erdve naudotis kiekvienam, neišskiriant žmonių pagal jų gebėjimus ar poreikius.
nuotrauka
2021-09-17 11:55
Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės,...
nuotrauka
2021-05-17 13:44
Vasaros pradžioje vilniečių lauks dar daugiau žaliųjų erdvių – baigiami atnaujinti parkai ir skverai taps atviri visuomenei. Birželį jau bus galima grožėtis Reformatų skvero želdynais, pasivaikščioti naujuoju Paplaujos bulvaru, laiką leisti sutvarkytoje dešinėje Neries krantinėje.
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-05-11 15:37
Žmonėms su negalia būstas galės būti pritaikytas greičiau ir kokybiškiau – tokią galimybę atvers viešųjų pirkimų pakeitimai. Neįgalieji taip pat turės galimybę pasirinkti sau tinkamiausią perkėlimo įrangą būste.
nuotrauka
2021-03-08 10:10
Lentvaryje dar šiais metais turėtų išdygti išskirtinis pastatas – Lentvario pradinės mokyklos sporto salė. Ji turės tokiems pastatams įprastai nebūdingus apvalios formos langus. Anot projekto autoriaus, sporto salėms įspūdingų architektūrinių sprendimų nepritaikysi, tačiau norėjosi, jog ji neprimint...
nuotrauka
2021-02-18 07:20
Žmogus yra vertės matas, todėl langai, durys ar slankiosios sistemos turi būti gaminami, kuriami ir išmaniai įrengiami ne pastatui, o žmogui. Kai gamintojas mąsto apie žmogų, jo gaminiai negali būti blogi. Todėl GEALAN bendrovės, PVC langų bei durų profilių sistemų kūrėjos, atramos taškas – gaminius...
nuotrauka
2020-11-06 11:28
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose įrengtas keltuvas neįgaliesiems. Iki šiol buvusi viena iš teisme besilankančiųjų problemų išspręsta – į teismą galės patekti visi judėjimo negalią turintys asmenys.
nuotrauka
2020-10-06 08:33
Vienose judriausių Vilniaus gatvių pradėti taikyti nauji eismo valdymo sprendimai, kad pėstieji, dviratininkai, vairuotojai ir kiti eismo dalyviai judėtų saugiau. Ateities – Visorių g. sankryžoje jau nuo pirmadienio įjungti naujai įrengti šviesoforai, o šią savaitę jie pradės veikti ir rekonstruojam...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-05-29 09:15
Rekordiškai gerus finansinius rezultatus pernai pasiekusi Vilniaus „Grinda“ dalį uždirbto pelno skyrė Žirmūnų paplūdimio infrastruktūrai atnaujinti ir pritaikyti judumo negalią turintiems žmonėms.
nuotrauka
2020-05-14 08:33
Užbaigti keltuvo žmonėms su negalia įrengimo darbai Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Neseniai gauta techninės būklės patikrinimo išvada, kad įrenginys tinkamas naudoti.
nuotrauka
2020-05-11 08:32
Sostinėje jau pradedamos įrengti 23 naujos vaikų žaidimų aikšteles, kuriose galės žaisti ir judėjimo negalią turintys vilniečiai. Tokiose aikštelėse atsirado modernus daugiafunkcinis kompleksas su integruota šliaužyne, dvigubomis sūpuoklėmis, karusele ir specialia saugia danga. Pirmoji aikštelė jau ...
nuotrauka
2020-05-04 11:05
Siekiant gerinti keliones traukiniais skirtingų poreikių keleiviams, „Lietuvos geležinkelių“ grupė atliko keleivinių traukinių ir geležinkelių infrastruktūros individualiųjų poreikių turintiems žmonėms prieinamumo vertinimą.
nuotrauka
2020-04-06 08:18
Šią vasarą Vilniaus mieste pradės veikti dar vienas oficialus paplūdimys. Jį planuojama įrengti Pilaitėje, prie Gilužio (kitaip – Gelūžės) ežero. Šiuo metu parengti paplūdimio įrenginių projektiniai pasiūlymai, kuriuos jau galima įvertinti (nuoroda apačioje).
nuotrauka
2020-02-25 10:36
Pernai įsigalioję rinkimų įstatymų pakeitimai numato imperatyvią pareigą savivaldybėms užtikrinti visiems rinkėjams ir visose apylinkėse teisę balsuoti, nesunkiai patekti į balsavimo patalpas ir gauti tinkamą pagalbą. Balsavimo teisė turi būti užtikrinta tiek neįgaliesiems, tiek pagyvenusiems žmonėm...
nuotrauka
2020-02-20 12:14
Viečiūnuose atidarytos atnaujintos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Linelis“ patalpos. Visa numatoma projekto vertė 176 024,68 eur, 15% sudarys Druskininkų savivaldybės lėšos.

Statybunaujienos.lt » Universalus dizainas