2023 birželio 6 d. antradienis, 2:34
Reklama  |  facebook

Komforto barometras: ketvirtadalyje būstų – pelėsio grėsmė

2018-12-21 09:36
Vos 35 proc. Lietuvos gyventojų šildymo sezono metu namuose lepinasi ir pakankamu šilumos kiekiu, ir oro gaiva, rodo rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Tuo tarpu ketvirtadalis skundžiasi gyvenantys tokiuose būstuose, kuriuose šilumos pakanka, tačiau trūksta gryno oro. Tokios namų klimato sąlygos – idealios pelėsio plitimui, o iš didžiųjų miestų dėl šios problemos labiausiai kenčia vilniečiai.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
„Iš pirmo žvilgsnio situacija neatrodo bloga – net 60 proc. žmonių, gyvenančių būstuose su centralizuotu šildymu, mano kad pas juos pakankamai šilta. Tačiau beveik pusė jų skundžiasi gryno oro trūkumu – tai reiškia, kad jų namuose prastas vėdinimas ir gali susidaryti palankios sąlygos plisti pelėsiui, kuris sukelia įvairias kvėpavimo ligas ar alergijas“, – sako apklausą inicijavusios akmens vatos gamintojos „ROCKWOOL“ techninis vadovas dr. Andrius Buska.

Apklausos metu 25 proc. šalies gyventojų įvardijo, kad prasidėjus šildymo sezonui jų būste šilumos pakanka, bet trūksta gryno oro. 6 proc. teigė kenčiantys ir dėl šilumos, ir dėl gryno oro trūkumo, tiek pat gyventojų skundėsi dėl žemos temperatūros namuose. Komfortabiliomis gyvenimo sąlygomis galėjo pasigirti kiek daugiau nei trečdalis respondentų. Dar 28 proc. nurodė gyvenantys namuose be centrinio šildymo, tad jų komforto sąlygos nebuvo vertinamos.

„Situacija verčia susimąstyti – daugiau nei pusė gyventojų, kurie gyvena namuose su centralizuotu šildymu yra nepatenkinti gyvenimo sąlygomis – jiems arba per šalta, arba trūksta gryno oro, arba kamuoja abi problemos. Didžiausias pavojus yra būtent tam ketvirtadaliui gyventojų, kurie namuose nuolat kenčia dėl gryno oro trūkumo. Kai nėra vėdinimo, ir dar yra drėgna – pelėsio išvengti labai sudėtinga“, – sako A. Buska.

Augant pelėsiui išsiskiria toksinai, kurie gali tapti keliolikos ligų priežastimi – pradedant alergijomis, baigiant migrena, kvėpavimo takų bei virškinamojo trakto ligomis.

„Tai labai opi problema, kuri itin jaučiama seniau modernizuotuose namuose, kai buvo galvojama tik apie tai, kaip patirti kuo mažesnius šilumos nuostolius, nevertinant gryno oro poreikio. Ir čia kalbu ne tik apie pilnai modernizuotus namus. Senų medinių langų pakeitimas naujais – taip pat modernizacija, galinti lemti prastą ventiliaciją, nes nauji langai dažnai būna ypač sandarūs. Tokiais atvejais norint užtikrinti komfortišką aplinką būtina reguliariai vėdinti patalpas“, – sako „ROCKWOOL“ ekspertas.

Pasak A. Buskos, modernizuojant namą reikia labai gerai apgalvoti daug aspektų. Pavyzdžiui, daugiabučių, kurie modernizuojami įrengiant fasadus su garams laidžia termoizoliacine medžiaga, sienos „kvėpuoja“ – tokiu būdu užtikrinama optimali šiluminė-drėgminė atitvarų būklė ir komfortiškas klimatas patalpų viduje. Pasirinkus nelaidžias medžiagas, tenka daugiau investuoti į ventiliacijos sistemas.

„Nielsen“ atlikto tyrimo duomenimis, gryno oro trūkumo problema šildymo sezono metu iš šalies didmiesčių aktualiausia Vilniuje – ją įvardijo net 37 proc. sostinės gyventojų. Mažiausiai susiduriančių su šia bėda yra Panevėžyje – 27 procentai.

Didmiesčiuose namų klimato sąlygomis labiausiai patenkinti šiauliečiai – 50 proc. jų šildymo sezono metu jaučiasi visiškai komfortabiliai, kadangi būstuose pakanka ir šilumos, ir gaivaus oro. Labiausiai gyvenimo sąlygomis skundžiamasi Kaune – čia visapusišką komfortą jaučia tik 35 proc. gyventojų.

Reprezentatyvų tyrimą bendrovė „Nielsen“ atliko 2018 m. spalį, apklausoje dalyvavo 1607 Lietuvos gyventojai. 
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą...
nuotrauka
2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, k...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI