2022 birželio 28 d. antradienis, 12:13
Reklama  |  facebook

Komforto barometras: ketvirtadalyje būstų – pelėsio grėsmė

2018-12-21 09:36
Vos 35 proc. Lietuvos gyventojų šildymo sezono metu namuose lepinasi ir pakankamu šilumos kiekiu, ir oro gaiva, rodo rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Tuo tarpu ketvirtadalis skundžiasi gyvenantys tokiuose būstuose, kuriuose šilumos pakanka, tačiau trūksta gryno oro. Tokios namų klimato sąlygos – idealios pelėsio plitimui, o iš didžiųjų miestų dėl šios problemos labiausiai kenčia vilniečiai.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
„Iš pirmo žvilgsnio situacija neatrodo bloga – net 60 proc. žmonių, gyvenančių būstuose su centralizuotu šildymu, mano kad pas juos pakankamai šilta. Tačiau beveik pusė jų skundžiasi gryno oro trūkumu – tai reiškia, kad jų namuose prastas vėdinimas ir gali susidaryti palankios sąlygos plisti pelėsiui, kuris sukelia įvairias kvėpavimo ligas ar alergijas“, – sako apklausą inicijavusios akmens vatos gamintojos „ROCKWOOL“ techninis vadovas dr. Andrius Buska.

Apklausos metu 25 proc. šalies gyventojų įvardijo, kad prasidėjus šildymo sezonui jų būste šilumos pakanka, bet trūksta gryno oro. 6 proc. teigė kenčiantys ir dėl šilumos, ir dėl gryno oro trūkumo, tiek pat gyventojų skundėsi dėl žemos temperatūros namuose. Komfortabiliomis gyvenimo sąlygomis galėjo pasigirti kiek daugiau nei trečdalis respondentų. Dar 28 proc. nurodė gyvenantys namuose be centrinio šildymo, tad jų komforto sąlygos nebuvo vertinamos.

„Situacija verčia susimąstyti – daugiau nei pusė gyventojų, kurie gyvena namuose su centralizuotu šildymu yra nepatenkinti gyvenimo sąlygomis – jiems arba per šalta, arba trūksta gryno oro, arba kamuoja abi problemos. Didžiausias pavojus yra būtent tam ketvirtadaliui gyventojų, kurie namuose nuolat kenčia dėl gryno oro trūkumo. Kai nėra vėdinimo, ir dar yra drėgna – pelėsio išvengti labai sudėtinga“, – sako A. Buska.

Augant pelėsiui išsiskiria toksinai, kurie gali tapti keliolikos ligų priežastimi – pradedant alergijomis, baigiant migrena, kvėpavimo takų bei virškinamojo trakto ligomis.

„Tai labai opi problema, kuri itin jaučiama seniau modernizuotuose namuose, kai buvo galvojama tik apie tai, kaip patirti kuo mažesnius šilumos nuostolius, nevertinant gryno oro poreikio. Ir čia kalbu ne tik apie pilnai modernizuotus namus. Senų medinių langų pakeitimas naujais – taip pat modernizacija, galinti lemti prastą ventiliaciją, nes nauji langai dažnai būna ypač sandarūs. Tokiais atvejais norint užtikrinti komfortišką aplinką būtina reguliariai vėdinti patalpas“, – sako „ROCKWOOL“ ekspertas.

Pasak A. Buskos, modernizuojant namą reikia labai gerai apgalvoti daug aspektų. Pavyzdžiui, daugiabučių, kurie modernizuojami įrengiant fasadus su garams laidžia termoizoliacine medžiaga, sienos „kvėpuoja“ – tokiu būdu užtikrinama optimali šiluminė-drėgminė atitvarų būklė ir komfortiškas klimatas patalpų viduje. Pasirinkus nelaidžias medžiagas, tenka daugiau investuoti į ventiliacijos sistemas.

„Nielsen“ atlikto tyrimo duomenimis, gryno oro trūkumo problema šildymo sezono metu iš šalies didmiesčių aktualiausia Vilniuje – ją įvardijo net 37 proc. sostinės gyventojų. Mažiausiai susiduriančių su šia bėda yra Panevėžyje – 27 procentai.

Didmiesčiuose namų klimato sąlygomis labiausiai patenkinti šiauliečiai – 50 proc. jų šildymo sezono metu jaučiasi visiškai komfortabiliai, kadangi būstuose pakanka ir šilumos, ir gaivaus oro. Labiausiai gyvenimo sąlygomis skundžiamasi Kaune – čia visapusišką komfortą jaučia tik 35 proc. gyventojų.

Reprezentatyvų tyrimą bendrovė „Nielsen“ atliko 2018 m. spalį, apklausoje dalyvavo 1607 Lietuvos gyventojai. 
Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI