2023 kovo 27 d. pirmadienis, 16:41
Reklama  |  facebook

Konkursas. Įmonės konkurencinį pranašumą lemia profesinių bei asmeninių ambicijų turintys darbuotojai

2017-07-03 10:19
Rugsėjį, švenčiant profesinę Statybininkų dieną, bus įvardinti „Geriausi metų statybos inžinieriai“. Apdovanojimai bus įteikti jau trečią kartą.
nuotrauka
Statyba. Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Vilnius Tech Kokybės vadybos centras,
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
LSIS (Lietuvos statybos inžinierių sąjunga),
Vilnių siaubiant liūtims, griūvant ne tik Gedimino kalnui, bet ir plūstant gatvėms, šliaužiant nuošliaužoms, inžinieriaus vaidmuo darosi itin svarbus. Inžinierius, išvertus iš lotynų kalbos, ir reiškia gebėjimą, išradingumą. Tai yra žmogus, kuris, kaip teikia Vikipedija.lt, ieško būdų, kaip išspręsti technologines problemas, naudodamasis matematikos, tiksliųjų ir gamtos mokslų žiniomis. Idealūs sprendimai turi būti ekonomiški ir saugūs.

Nuotraukoje – VGTU Kokybės vadybos centro direktorius Ramūnas Setkauskas (VGTU nuotr.)

„Reikalavimai statybos srityje dirbantiems inžinieriams – ypatingai aukšti. Šiai teisei įgyti nepakanka universitetinio išsilavinimo diplomo. Jį gavus dar būtina trejų metų gamybinė patirtis ir profesijos atestatas, kuris išduodamas tik išlaikius profesinių ir teisinių žinių egzaminus“, – sako VGTU Kokybės vadybos centro direktorius Ramūnas Setkauskas.

Statybos inžinierių nuopelnams įvertinti nuo 2015 metų organizuojamas „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ konkursas. Parengta metodika įgalina inžinierius įsivertinti savo profesinės veiklos rezultatus ir asmeninio tobulėjimo pasiekimus. Konkurso nugalėtojus iš gautų paraiškų atrenka Lietuvos statybininkų asociacija ir Lietuvos statybos inžinierių sąjungos sudaryta komisija.

„VGTU Kokybės vadybos centras, pasiūlęs idėją organizuoti tokius – „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimus, turėjo tikslą ne vien išrinkti labiausiai šios nominacijos vertus pretendentus, – sako R. Setkauskas. – Ne mažiau svarbu sudominti visus statybos inžinierius reguliariai vertinti savo profesinės veiklos rezultatus ir asmeninio tobulėjimo greitį. Konkurso metodika – viena iš galimybių inžinieriaus veiklą įsivertinti matuojamais rodikliais.“

Kokybės vadybos centro direktoriaus R. Setkausko nuomone, įmonėms turėtų būti naudinga pačioms organizuoti vidinius inžinierių, net ir kitų darbuotojų, profesinių-asmeninių pasiekimų konkursus. Tai motyvuotų juos nuolatos tobulinti savo veiklą ir didinti indėlį į įmonės pridėtinę vertę. Įmonės konkurencinį pranašumą lemia, pastebi R. Setkauskas, dideles profesines bei asmenines ambicijas turintys ir jas įgyvendinti siekiantys jos darbuotojai.

„Linkime kiekvienam statybos inžinieriui siekti nominacijų „Geriausias metų įmonės inžinierius“, o po to „Geriausias metų Lietuvos statybos inžinierius“, – sako Kokybės vadybos centro direktorius R. Setkauskas.

Geriausio metų statybos inžinieriaus“ nominacija suteikiama statybos vadovams, specialiųjų statybos darbų vadovams ir statybos techninės priežiūros vadovams, kurių profesinė veikla pasibaigusiais metais išsiskiria ypatingai aukštais pasiekimais: vadovavimo statinių statybai rezultatai, naujų gamybos metodų ir technologijų įdiegimas, asmeniniai-kūrybiniai pasiekimai, visuomeninė veikla ir t.t.

2016 metų Statybininkų šventės renginyje buvo apdovanoti geriausi statybos metų inžinieriai. (Lietuvos statybininkų asociacijos nuotr.)

Paraiškos priimamos iki 2017 metų liepos 30 dienos. Paraiškas galima teikti e. paštu info@statybininkai.lt arba siųsti adresu Lukiškių a. 5-501, LT-01108, Vilnius. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti kasmetinės profesinės Statybininkų dienos šventės renginyje. 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-27 09:42
Energinio naudingumo sertifikavimas yra paslauga, kurią atlikus išduodamas sertifikatas – dokumentas, kuriame ne tik formali informacija, bet ir vertę keliantys statinio ypatumai.
nuotrauka
2023-03-24 13:49
Nors situacija, rodos, gerėja, tačiau nelaimingų atsitikimų darbe, pastebi Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas, rodikliai vis dar prasti.
nuotrauka
2023-03-23 10:52
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už pažeidimus trims fiziniams asmenims kovo mėnesį pritaikė drausmines nuobaudas bei apribojo pastatų energinio naudingumo sertifikavimo (PENS) eksperto kvalifikacijos atestatų galiojimus.
nuotrauka
2023-03-23 09:11
Profesinio mokymo įstaigos kartu su darbdaviais kviečiami dalyvauti projekte „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ ir teikti paraiškas gauti finansavimą pameistrystei skatinti. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis, jam numatoma skirti virš 19 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-23 07:49
Sodininkų bendrijose prasideda aktyvusis metas: užmiesčio teritorijose esantys sodai vėl atgyja ir prisipildo besidarbuojančių žmonių. Prasidedant naujam sodininkystės sezonui, svarbu aptarti ne tik ūkio, bet ir teisės klausimus apie sodų bendrijas. Paanalizuokime, naudinga ar nenaudinga būti sodini...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...
nuotrauka
2023-03-22 17:19
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo numatoma telkti abiejų organizacijų pastangas, atstovaujant savo narių interesams energetikos, valst...
nuotrauka
2023-03-22 11:58
2022 m. Lietuvos sutelktinio finansavimo rinka sparčiai augo nepaisant geopolitinės krizės, finansų rinkos svyravimų ir reguliacinių pokyčių. Reikšmingai padidėjo ir finansuojamų projektų skaičius, ir suteikiamas finansavimas, tačiau ir pradelsti mokėjimai.
nuotrauka
2023-03-22 06:13
Keturi asmenys įtariami sukčiaujant apgaule įgiję daugiau nei 640 tūkst. eurų iš Užimtumo tarnybos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros. Asmenys, pasitelkę savo pačių įkurtus juridinius asmenis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, galimai klastojo dokumentus ir vykdė fiktyvių sandorių grandines, siekdami...
nuotrauka
2023-03-22 06:03
Šiandiena, kovo 22 d., vyks Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdis, kuriame Aplinkos ministerijos atstovai pristatys parengtus pasiūlymus dėl LR statybos įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų nuostatų tobulinimo.
nuotrauka
2023-03-21 05:33
Sprendžiant pastatų statybos ir naudojimo ne pagal paskirtį problemą, aplinkos ministro sudaryta darbo grupė suformavo teisinio reglamentavimo pakeitimų pasiūlymus, kurie kovo 22 d. bus pristatomi Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Siūloma patikslinti statinio paskirčių sąrašą, priskyrimo jo...
nuotrauka
2023-03-21 05:20
Europos investicijų bankas (EIB) patvirtino Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau ­– APVA) pateiktą prašymą skirti 58 mln. eurų investicijų iš Modernizavimo fondo. Šios lėšos bus skirtos daugiabučių atnaujinimo projektams.
nuotrauka
2023-03-20 10:00
Darbuotojų saugos ir sveikatos padėtis Lietuvos statybvietėse reikalauja realių pokyčių: daugelyje įmonių reikalingas dėmesys ir apmokymai vis dar yra tik formalumas, siekiant atitikti minimalius reikalavimus.
nuotrauka
2023-03-18 10:05
Susisiekimo ministerija ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) siekia paskatinti Lenkijos kelių tiesimo įmones dalyvauti įgyvendinant stambius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus ir kviečia dalyvauti rangos darbų viešųjų pirkimų konkursuose.
nuotrauka
2023-03-17 11:50
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atlikusi mokslo paskirties pastato Mokslininkų g., Vilniuje avarijos tyrimą ir nustačiusi, kad statinio griūtis įvyko dėl statybos dalyvių kaltės, kreipėsi į Statybos sektoriaus vystymo agentūrą (...
nuotrauka
2023-03-17 11:43
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) kreipėsi į viešąją įstaigą Statybos sektoriaus vystymą agentūrą (SSVA), prašydama įvertinti neteisėtai ypatingojo statinio – daugiabučio gyvenamojo namo Krivūlės g. 9, esančio kultūros paveldo ter...
nuotrauka
2023-03-17 11:06
Užimtumo tarnybos finansuojamos mokymosi priemonės praėjusiais metais tapo itin populiarios. 2022-aisias paramos mokymuisi priemonėse dalyvavo 2,3 karto daugiau klientų nei užpernai. Ypatingai didelį dėmesį parodė užimti darbo rinkos dalyviai, norėję keisti kvalifikaciją ar įgyti kompetenciją.
nuotrauka
2023-03-17 09:24
2023 m. sausį šalyje atlikta statybos darbų už 265,9 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 1,5 proc. palyginamosiomis kainomis daugiau nei 2022 m. gruodį (nepašalinus – 40,7 proc. mažiau).
nuotrauka
2023-03-16 15:52
Turto bankas baigė būtiniausius Sporto rūmų konservavimo darbus – suremontuota nesandari stogo danga, apskardinti parapetai, demontuotos nenaudojamos ant stogo esančios konstrukcijos, demontuotos nesaugios pakabinamų lubų plokštės, suremontuoti betoninių fasadų trūkiai ir ištrupėjimai, pastatas užsa...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos