2021 birželio 25 d. penktadienis, 16:04
Reklama  |  facebook

Konkursas. Įmonės konkurencinį pranašumą lemia profesinių bei asmeninių ambicijų turintys darbuotojai

2017-07-03 10:19
Rugsėjį, švenčiant profesinę Statybininkų dieną, bus įvardinti „Geriausi metų statybos inžinieriai“. Apdovanojimai bus įteikti jau trečią kartą.
nuotrauka
Statyba. Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Vilnius Tech Kokybės vadybos centras,
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
LSIS (Lietuvos statybos inžinierių sąjunga),
Vilnių siaubiant liūtims, griūvant ne tik Gedimino kalnui, bet ir plūstant gatvėms, šliaužiant nuošliaužoms, inžinieriaus vaidmuo darosi itin svarbus. Inžinierius, išvertus iš lotynų kalbos, ir reiškia gebėjimą, išradingumą. Tai yra žmogus, kuris, kaip teikia Vikipedija.lt, ieško būdų, kaip išspręsti technologines problemas, naudodamasis matematikos, tiksliųjų ir gamtos mokslų žiniomis. Idealūs sprendimai turi būti ekonomiški ir saugūs.

Nuotraukoje – VGTU Kokybės vadybos centro direktorius Ramūnas Setkauskas (VGTU nuotr.)

„Reikalavimai statybos srityje dirbantiems inžinieriams – ypatingai aukšti. Šiai teisei įgyti nepakanka universitetinio išsilavinimo diplomo. Jį gavus dar būtina trejų metų gamybinė patirtis ir profesijos atestatas, kuris išduodamas tik išlaikius profesinių ir teisinių žinių egzaminus“, – sako VGTU Kokybės vadybos centro direktorius Ramūnas Setkauskas.

Statybos inžinierių nuopelnams įvertinti nuo 2015 metų organizuojamas „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ konkursas. Parengta metodika įgalina inžinierius įsivertinti savo profesinės veiklos rezultatus ir asmeninio tobulėjimo pasiekimus. Konkurso nugalėtojus iš gautų paraiškų atrenka Lietuvos statybininkų asociacija ir Lietuvos statybos inžinierių sąjungos sudaryta komisija.

„VGTU Kokybės vadybos centras, pasiūlęs idėją organizuoti tokius – „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimus, turėjo tikslą ne vien išrinkti labiausiai šios nominacijos vertus pretendentus, – sako R. Setkauskas. – Ne mažiau svarbu sudominti visus statybos inžinierius reguliariai vertinti savo profesinės veiklos rezultatus ir asmeninio tobulėjimo greitį. Konkurso metodika – viena iš galimybių inžinieriaus veiklą įsivertinti matuojamais rodikliais.“

Kokybės vadybos centro direktoriaus R. Setkausko nuomone, įmonėms turėtų būti naudinga pačioms organizuoti vidinius inžinierių, net ir kitų darbuotojų, profesinių-asmeninių pasiekimų konkursus. Tai motyvuotų juos nuolatos tobulinti savo veiklą ir didinti indėlį į įmonės pridėtinę vertę. Įmonės konkurencinį pranašumą lemia, pastebi R. Setkauskas, dideles profesines bei asmenines ambicijas turintys ir jas įgyvendinti siekiantys jos darbuotojai.

„Linkime kiekvienam statybos inžinieriui siekti nominacijų „Geriausias metų įmonės inžinierius“, o po to „Geriausias metų Lietuvos statybos inžinierius“, – sako Kokybės vadybos centro direktorius R. Setkauskas.

Geriausio metų statybos inžinieriaus“ nominacija suteikiama statybos vadovams, specialiųjų statybos darbų vadovams ir statybos techninės priežiūros vadovams, kurių profesinė veikla pasibaigusiais metais išsiskiria ypatingai aukštais pasiekimais: vadovavimo statinių statybai rezultatai, naujų gamybos metodų ir technologijų įdiegimas, asmeniniai-kūrybiniai pasiekimai, visuomeninė veikla ir t.t.

2016 metų Statybininkų šventės renginyje buvo apdovanoti geriausi statybos metų inžinieriai. (Lietuvos statybininkų asociacijos nuotr.)

Paraiškos priimamos iki 2017 metų liepos 30 dienos. Paraiškas galima teikti e. paštu info@statybininkai.lt arba siųsti adresu Lukiškių a. 5-501, LT-01108, Vilnius. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti kasmetinės profesinės Statybininkų dienos šventės renginyje. 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-23 15:01
Sinoptikai prognozuoja, kad po ilgiau nei savaitę trukusių tropinių karščių Lietuvą šiomis dienomis turėtų nuplauti liūtys, lydimos gūsingo vėjo, perkūnijų ir audrų. Atokvėpio nuo kaitros laukiantys gyventojai raginami neatsipalaiduoti ir tinkamai pasiruošti galimai gamtos stichijai.
nuotrauka
2021-06-23 11:32
Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistai parengė ir NŽT direktorius savo įsakymu patvirtino Sutikimų perleisti nuomos teisę į valstybinės žemės sklypą, reikalingą perleidžiamam statiniui ar įrenginiui eksploatuoti, išdavimo taisykles.
nuotrauka
2021-06-23 10:58
Buvusios pabėgių mirkymo gamyklos teritorija Kaune, A. Juozapavičiaus prospekte, jau kelis dešimtmečius išlieka Kauno piktžaizde. Skalūnų alyva bei kiti naftos produktai iki šiol plūsta į aplinką.
nuotrauka
2021-06-23 10:22
Per pastaruosius penkerius metus sergamumas profesinėmis ligomis šalyje mažėjo, rodo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) parengta sergamumo profesinėmis ligomis analizė. Tačiau pastebimi keli nauji pokyčiai.
nuotrauka
2021-06-23 06:42
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ paskelbė naujos 330 kV skirstyklos Darbėnuose projektavimo ir rangos darbų viešąjį pirkimą. Ši skirstykla – vienas svarbiausių sinchronizacijos projektų, kurio įgyvendinimas padidins elektros perdavimo sistemos patikimumą ir užtikrins naujos n...
nuotrauka
2021-06-23 06:36
Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas, kuriomis nuspęsta nuo 2022 m. sausio 1 d. apriboti galimybę darbo užmokestį ir dienpinigius išmokėti grynaisiais pinigais.
nuotrauka
2021-06-23 06:35
Seimas priėmė Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisas, kuriomis nutarta panaikinti Būsto energijos taupymo agentūrą (BETA), o jos funkcijas perduoti Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA). Tokiu būdu mažinant administracinį reguliavimą siekiama spartint...
nuotrauka
2021-06-22 12:44
Gatvių remontas atliekamas ne dieną, o naktį. Keliai barstomi pagal orų prognozes, o ne pagal pranešimus apie avarijas. Aukščiausius tarptautinius standartus atitinkantys mėlynosios vėliavos paplūdimiai. Kasmet mokami dividendai ir dvigubai išaugęs našumas. Tai tik dalis proveržio, kurį pavyko pasie...
nuotrauka
2021-06-22 09:46
AB „Panevėžio keliai“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu Vilniaus miesto savivaldybės administracijai dėl pastarosios neteisėtų veiksmų, kaip rašoma įmonės išplatintame pranešime, organizuojant sostinės Liepkalnio g. sankryžos rekonstrukcijos pirkimą ir siekia 2,7 mln. Eur žalos atlygi...
nuotrauka
2021-06-22 08:04
„Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie tai, kad bunų statyboms UAB „Tilsta“ naudoja ne ilgaamžį akmenį dolomitą, o prastesnėmis savybėmis pasižyminčią klintį, valstybinė įmonė Vidaus vandens kelių direkcija nedelsiant ėmėsi veiksmų informacijai patikrinti“, – pranešė direkcija.
nuotrauka
2021-06-21 16:29
Susisiekimo ministerija informuoja, kad vienintelį šalies magistralinį kelią su betono danga – A14 Vilnius–Utena – siekiama visiškai rekonstruoti iki 2025 m. pabaigos. Šio kelio rekonstravimo planą ir numatomus darbų etapus susisiekimo ministras Marius Skuodis pristatė Utenoje vykusiame susitikime s...
nuotrauka
2021-06-21 14:38
Norintieji gauti subsidijas atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti jau gali teikti paraiškas kompensacijoms. Šiemet įmonių ir organizacijų skatinimui pereiti prie švarios energetikos, populiarinti technologines inovacijas ir taip siekiant sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų k...
nuotrauka
2021-06-21 14:24
Pirmadienį, birželio 21 d., Vyriausybė nutarė padidinti žaliųjų viešųjų pirkimų dalį, kad pirkimų vykdytojai įsigytų daugiau prekių, paslaugų ar darbų, darančių kuo mažesnį poveikį aplinkai, ir patvirtino nacionalinius šių pirkimų įgyvendinimo 2021-2023 m. tikslus.
nuotrauka
2021-06-18 18:01
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2021-06-18 08:00
Seimas priėmė Atliekų tvarkymo ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymų pataisas, kuriomis siekiama lengviau pereiti prie žiedinės ekonomikos užtikrinant, kad atliekos virstų ištekliais ir maksimaliai sumažėtų jų kiekis.
nuotrauka
2021-06-18 07:50
Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo procese yra tobulintinų veiklų: elektrinės uždarymo darbai ne visada atliekami laikantis grafiko, o giluminio atliekyno įrengimui būtina užsitikrinti reikiamus finansinius išteklius, rodo Valstybės kontrolės audito „Ignalinos atominės elektrinės...
nuotrauka
2021-06-17 13:31
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.
nuotrauka
2021-06-17 06:51
2021 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvoje veikiantys bankai daugiau skolino gyventojams būstui įsigyti ir verslo įmonėms, tačiau paskolų srautas dar nepasiekė priešpandeminio lygio. Klientų indėliai bankuose toliau augo.
nuotrauka
2021-06-17 06:22
Aplinkos ministerijai atnaujinus apdoroto nuotekų dumblo reikalavimus, suvienodintos galimybės jį panaudoti tręšimui, pažeistoms teritorijoms rekultivuoti arba energijai gauti. Dabar vandentiekininkams nebereikės šitos žaliavos kaupti, kai nėra galimybių jos, pavyzdžiui, panaudoti kaip trąšą.
nuotrauka
2021-06-16 08:59
„EfTEN Real Estate Fund III“ sudarė 10 mln. eurų pardavimo sandorį ir įsigijo 2 pramoninius pastatus Panevėžyje.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos