2023 gruodžio 2 d. šeštadienis, 20:45
Reklama  |  facebook
Naujienos

Kretinga. Iš Kelių direkcijos lėšų – trijų gatvių rekonstrukcija

Viktorija PUIDOKĖ, Kretinga      2017-02-22 13:12
Atsižvelgiant į Kretingos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūros plėtros 2015-2018 metų programą, kurioje yra numatyta daugiabučių gyvenamųjų namų gatvių rekonstrukcijos darbai ir mašinų stovėjimo aikštelių įrengimas, pasiūlyta į finansuojamų objektų sąrašą įtraukti Savanorių bei Lazdynų gatvių rekonstrukcijos darbus su projektavimu.
nuotrauka
Asociatyvi iliustracija. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Strateginio planavimo tarybos posėdyje finansavimui iš Lietuvos Respublikos Kelių priežiūros ir plėtros programos teikiamų objektų eilę pristačiusi Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė priminė, kad praėjusiame rajono tarybos posėdyje pritarta 48 proc. šios programos lėšų 2017 m. paskirti seniūnijų išlaidoms: rajono kaimiškųjų seniūnijų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms taisyti – 35 proc. nuo Kelių priežiūros ir plėtros programos skirtų lėšų savivaldybės vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti, prižiūrėti, 11 proc. – Kretingos miesto seniūnijos vietinės reikšmės keliams ir gatvėms taisyti, 2 proc. – Salantų miesto seniūnijos vietinės reikšmės keliams ir gatvėms taisyti. Šį kartą diskutuota, kaip panaudoti likusius 52 proc. lėšų.

Siūlo rekonstruoti tris gatves

„Savanorių gatvėje planuojama įrengti mašinų stovėjimo vietas, atkarpoje nuo Melioratorių iki Lazdynų gatvės – apšvietimą, sutvarkyti apšvietimą visoje Savanorių gatvėje. Lazdyno gatvę numatoma pritaikyti mašinų stovėjimui, atlikti rekonstrukcijos darbus. Preliminari darbų suma Lazdynų g. – apie 50 tūkst. eurų, Savanorių g. – per 300 tūkst. eurų“, – teigė S. Jazbutienė.

Į Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo programą pasiūlyta įtraukti ir Atžalyno g. Vydmantuose, kurios projektavimo darbai kartu su rangos darbais buvo nupirkti dar pernai. S. Jazbutienės teigimu, projektas yra parengtas, o rangovas pasiruošęs jį vykdyti, kai tik oro sąlygos leis. Preliminari Atžalyno g. rekonstrukcijos suma sudaro 128,9 tūkst. eurų.
Darbo grupė į finansavimo sąrašą taip pat įtraukė saugaus eismo priemonę – kryptinio apšvietimo įrengimą Kretingos mieste.

„Šiemet planuotume apšviesti 10 perėjų, kurios parinktos, atsižvelgus į anksčiau parengtą studiją. Orientacinė darbų vertė – apie 18 tūkst. eurų“, – sakė S. Jazbutienė.

Sugrįžo prie žiedo problemos

Norint palengvinti iš miesto centro Klaipėdos link važiuojančių vairuotojų dalią, pasiūlyta į sąrašą įtraukti Klaipėdos gatvės ruožo nuo Birutės gatvės iki žiedo rekonstrukcijos projektą.

„Siūlome šiame ruože padaryti dviejų pusių eismą, tam reiktų parengti Šventosios – Klaipėdos gatvių žiedo rekonstrukcijos projektą. Tuomet automobiliams nebereikėtų važiuoti iki „Norfos“, ten apsisukti ir judėti į Klaipėdą“, – komentavo S. Jazbutienė.

Tarybos narys Dangiras Samalius priminė, kad apie šią problemą kalbėta dar tuomet, kai vyko Klaipėdos g. rekonstrukcija, bet niekas nekreipė dėmesio.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis priminė, kad šios diskusijos iškilo jau įgyvendinant rekonstrukciją, kai projekto nebebuvo galima keisti. Anot jo, jeigu taryba pritars projekto rengimui, bus atliekama išsami analizė ir ieškoma geriausio sprendimo.

Tarybos nariams pasidomėjus, ar atsiradęs žiedas neapsunkintų autobusų eismo, administracijos direktorius Virginijus Domarkas iškėlė mintį, kad šis pakeitimas būtų skirtas tik lengvajam transportui, o autobusai važiuotų taip, kaip iki šiol.

Atsigręžė į dviratininkus

Į objektų sąrašą darbo grupės siūlymu pateko Kretingos ligoninės automobilių stovėjimo vietų ir pėsčiųjų takų įrengimo darbai, vykdyti pernai, – už juos Savivaldybė liko skoloje rangovui 3,3 tūkst. eurų.

Sąraše taip pat numatytos lėšos inžinerinėms paslaugoms – taisymo (remonto) darbų techninei priežiūrai ir laboratoriniams kokybės kontrolės tyrimams, bendrajai ekspertizei, projektų vykdymo priežiūrai, defektavimo darbams. Taip pat – lėšos techninės kelių inventorizacijos duomenų atnaujinimui, įtraukiant naujus kelius ir papildant duomenų bazę.

Paskutiniuoju teikiamo sąrašo punktu atsigręžta į dviratininkus – pasiūlyta parengti dviračių takų įrengimo Kretingos mieste galimybių studiją.

„Siūlome parengti studiją ir, jeigu būtų finansinės galimybės, šiais metais atlikti ženklinimo darbus. Čia nebūtinai kalbame apie šaligatvių su dviračių takais ar pačių dviračių takų įrengimą, bet ir apie ženklinimą gatvėse – atlikus studiją paaiškėtų, kur patogu judėti dviratininkams“, – paaiškino S. Jazbutienė.

Kolegę papildė P. Černeckis, kurio teigimu, būtų galima išnaudoti esamus šaligatvius, pasižiūrėti, kur reikėtų nuleisti bortus, o kur nėra šaligatvio – nukelti dviratininkų taką į važiuojamąją dalį, pažymėti linijas ir taip be didelių piniginių lėšų išnaudoti esamą infrastruktūrą.