2021 birželio 16 d. trečiadienis, 4:25
Reklama  |  facebook

Kretingoje planuojama atnaujinti magistralines šilumos trasas

Audronė GRIEŽIENĖ, Kretingos rajono laikraštis „Pajūrio naujienos"      2017-01-02 07:40
Jau rengiami dokumentai konkursui rangovams parinkti dėl magistralinių šilumos trasų Kretingoje atnaujinimo. Suskubta tai padaryti dėl žlungančių gyventojų vilčių už centralizuotą šildymą mokėti mažiau: pabrangus kurui, už kilovatvalandę teks mokėti 5 proc. daugiau, tai yra su pridėtinės vertės mokesčiu kilovatvalandė kainuos 6,41 euro cento.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
LVPA (Lietuvos verslo paramos agentūra), VŠĮ

Atnaujins trasas

Anot Kretingos šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojo šilumos realizacijai Tomo Liaučiaus, praėjusiais metais biokuro sąlyginis naftos ekvivalentas (tne) kainavo 140–144, vasarą – 125 Eur, o dabar – jau 155 Eur.

„Lietuvos šilumos tiekėjai esame įpareigoti kurą pirkti iš biokuro biržos „Baltpool“, o kainoms daryti įtakos negalime, nes ją lemia paklausa rinkoje“, – teigė T. Liaučys.

Kretingos rajone yra 10 renovuotų gyvenamųjų namų. Ypač tie, kuriuose įrengtos daliklių sistemos, šilumos sunaudoja 2–2,5 karto mažiau, vadinasi, už šildymą ir moka mažiau.

Pasak direktoriaus pavaduotojo, Kretingos šilumos tinklai metus baigs su simboliniu pelnu.

Šio mėnesio pabaigoje įmonė pasirašė sutartį su viešąja įstaiga „Verslo paramos agentūra“, kuri beveik 274 tūkst. Eur skyrė magistralinėms šilumos trasoms Kretingos mieste atnaujinti.

Antra tiek lėšų bendrovė turės prisidėti. Šiuo metu jau rengiami dokumentai konkursui rangovams parinkti. Darbai turėtų prasidėti 2017-ųjų vasarą.

Numatyta trasas keisti nuo Kretingos miesto stadiono per parką iki Savanorių g. 7 A, nuo čia – per karių kapines muziejaus link, taip pat Vytauto g. gyvenamųjų namų kvartale. Iš viso bus pakeistos 3 nusidėvėjusios, daugiau kaip 30 metų senumo magistralinės trasos, kurių bendras ilgis – 1 km 400 m.

Sąskaitas formuoja naujoviškai

Ateinantiems metams „Kretingos šilumos tinklai“ turi ir daugiau planų: Melioratorių g. katilinėje perdengti nuo garuojančio biokuro drėgmės korozijos paveiktą sandėlio stogą, išardyti nebaigto statyti sandėlio konstrukcijas ir pastatyti naują sandėlį, po plytą nugriauti atitarnavusį ir šiuo metu užkonservuotą kaminą.

Kamino griovimo darbai bendrovei kainuos ne mažiau 40–50 tūkstančių eurų. Lietuvoje yra nedaug įmonių, galinčių šį darbą atlikti, artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas.

Praeinantys metai Kretingos šilumos tinklams išskirtiniai tuo, kad įmonėje baigiama įdiegti nauja mokesčių už šilumą skaičiavimo programa „Mokesta“. Už lapkričio mėnesį sunaudotą šilumą gruodį gyventojai ir įmonės gavo jau naujoviškas sąskaitas.

„Naujovė yra naujovė – pasitaikė smulkių klaidų, sąskaitos šiek tiek vėlavo. Žmonės įprastai jas gauna apie mėnesio 10 dieną, o gruodį sulaukė tik prieš pat Kalėdas. Džiaugiamės ir dėkojame gyventojams, kad jie mus suprato ir per daug nepyko“, – atviravo T. Liaučys.

Naujoji mokesčių skaičiavimo sistema bendrovei kainavo apie 25 tūkst. Eur, tačiau atvėrė geresnes galimybes. Sumažėjus rankų darbo, sąskaitos, kurių paruošiama per 4 tūkst., suformuojamos greičiau, o ir gyventojams – patogiau, nes tose pačiose sąskaitose nuo šiol bus galima pranešti apie gedimus ar profilaktinius darbus, pateikti kitą aktualią informaciją.

Be to, įmonėms anksčiau sąskaitos buvo siunčiamos tik laiškais paštu arba faksu, o, įvedus naująją sistemą, taip pat bus pateikiamos elektroniniu būdu.

Miestiečiai

nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-08 10:25
Renkantis naują būstą, balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų nurodo beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų. NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai pastebi, kad dažniau balkonais labiau domisi moterys nei vyrai, neretai teiraujamasi ir apie galimybę balkoną įstiklinti.
nuotrauka
2021-06-04 07:27
Šiemetinė Klimato kaitos programos 11 mln. eurų parama leis modernizuoti daugiau kaip 1300 privačių vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų. Jeigu juos santykinai perkeltume į vieną miestą, tai pagal gyventojų skaičių galėtų būti Ramygala arba Salantai.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-24 11:55
Du kartus per metus skalbiamas Pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų kainynas, pagal kurį yra planuojamas daugiabučių renovacijos projektų biudžetas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) informuoja, kaip per metus pakito kainos ir kodėl taip svarbu stebėti pokyčius rinkoje.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-21 07:15
Vis daugiau žmonių ieško ramybės ir keliasi gyventi arčiau gamtos. Daugeliu atvejų visi, statantys naujus namus ar įsigyjantys senas sodybas, jei nori užsitikrinti patogią buitį, neišvengiamai turi spręsti vandens tiekimo klausimą. Siekiant komfortiškai gyventi net ir atokiausiose vietovėse, tikras ...
nuotrauka
2021-05-20 15:12
Pandemija vis dar koreguoja atostogų planus – vietoje užsienio kurortų daugelis rinksis ramias atostogas sodybose. Vis tik aptemdyti atostogų nuotaikas užmiestyje gali nehigieniškos ir neišvaizdžios lauko būdelės, kurios daro žalą ne tik gamtai, bet ir gyventojų sveikatai. Tad kaip ilsėtis vasarnamy...
nuotrauka
2021-05-20 10:47
Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezon...
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 14:33
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą – jos bus priimamos iki gruodžio 31 d.
nuotrauka
2021-05-13 14:00
Preliminarioji sutartis yra šalių ikisutartinių santykių išraiška, kuria yra susitariama ateityje (iki nustatyto termino) pasirašyti pagrindinę sutartį. Taigi, pažengę šalių ikisutartiniai santykiai gali būti užfiksuojami preliminariojoje sutartyje.
nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.
nuotrauka
2021-05-06 09:54
Bendrovės „Realco“ atliktos naujakurių apklausos rodo, kad daugiausia nesklandumų, su kuriais susiduria naujo būsto gyventojai, kyla pirmaisiais gyvenimo jame metais. Augant iš brėžinių parduodamų būstų skaičiui, dalis pirkėjų vis garsiau kalba ir apie informacijos stoką.
nuotrauka
2021-05-04 10:55
Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 11 mln. eurų kompensacinėms išmokoms individualiems vieno ar dviejų butų gyvenamiesiems namams atnaujinti – 1 mln. eurų daugiau nei pernai.
nuotrauka
2021-04-30 10:16
Pirmieji šiais metais dujų balionus pasikeitė dviejų daugiabučių Radviliškio raj. Baisiogalos sen. gyventojai. Dar daugiau nei 250 daugiabučių visoje Lietuvoje jau yra užsitikrinę paramą ir pradėję rangos darbus, o 116 daugiabučių jau pateikė paraiškas ir laukia patvirtinimo dėl skirto finansavimo.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai