2021 gegužės 14 d. penktadienis, 19:27
Reklama  |  facebook

Kultūros infrastruktūros centras: dėmesys ne tik paveldo, bet ir kultūros objektams

2020-10-19 11:10
Nuo balandžio valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ darbus perėmusi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC) plečia veiklą: dabar jo darbai apims ne tik paveldo objektų išsaugojimą, restauravimą, bet ir Kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų pastatų modernizavimą bei priežiūrą.
nuotrauka
KIC/FB iliustr.


Minimos įmonės
KIC (Kultūros infrastruktūros centras, buvusi VĮ „Lietuvos paminklai“),
Vilniaus dailės akademija,
„Esminis veiklos pokytis – naujai įsteigtas Kultūros infrastruktūros centras, kaip išduoda jo pavadinimas, užsiims ir kultūros infrastruktūros modernizavimu bei jos priežiūra. Tuo pačiu atsisakysime dalies ankstesnių VĮ „Lietuvos paminklai“ veiklų: KIC pats nebeužsiims projektavimu, bet pirks šias paslaugas“, – pranešime cituojamas KIC direktorius Šarūnas Šoblinskas.

Kultūros įstaigos galės nebesirūpinti pastatų remontu

KIC įsteigta 2020 m. balandžio 1 d. pertvarkius buvusią VĮ „Lietuvos paminklai“. Kaip praneša Kultūros ministerija, pagrindinės KIC veiklos sritys: paveldotvarkos programų įgyvendinimas ir kultūros infrastruktūros modernizavimas.

Paveldotvarkos programų įgyvendinimo sritis mažai pasikeitė nuo to, ką darė VĮ „Lietuvos paminklai“ – KIC ir toliau tęs ankstesnę veiklą. Esminis – KIC pats nevykdys projektavimo darbų ir neteiks su tuo susijusių paslaugų, o kaip užsakovas pirks šias paslaugas iš tiekėjų. Tikimasi, kad šie pasikeitimai leis suaktyvinti paveldotvarkos projektavimo paslaugų rinką, užtikrinti maksimalią konkurenciją, o projektavimo valdymas bus patikėtas daugelio metų patirtį sukaupusiems KIC darbuotojams.

Su tuo susiję planuojami KIC struktūros pokyčiai – nuo spalio 22 d. Projektų valdymo tarnyba (iki šiol buvęs Projektų valdymo skyrius) veiks kaip savarankiškas padalinys, bendradarbiaudamas su Techninės priežiūros ir Projektavimo valdymo tarnybomis. Pastaroji tarnyba ne tik padės koordinuoti paveldotvarkos projektus, bet imsis ir kultūros infrastruktūros modernizavimo darbų. Beje, jei ką domina tokia veikla, gera proga rimtai apie tai pagalvoti, nes KIC kaip tik ieško projektų valdymo specialistų.

Ką šios permainos reiškia? Iki šiol kiekviena kultūros įstaiga atskirai, savarankiškai įgyvendindavo investicijų projektus, dabar jie bus sutelkti vienoje įstaigoje – KIC. Taigi kultūros įstaigų vadovai galės išvengti šių jiems nebūdingų darbų.

„Labai tikimės, kad įgyjama patirtis ir institucinė atmintis leis pasiekti profesinių aukštumų ir maksimaliai efektyviai panaudoti šiems darbams skiriamas valstybės biudžeto lėšas“, – įvardijo dar vieną šių pokyčių privalumą Š. Šoblinskas.

KIC, kultūros ministrui pavedus, nuo kitų metų taip pat pagelbės kultūros įstaigoms prižiūrėti jų valdomus pastatus, konsultuos ir padės planuoti bei organizuoti remonto darbus, kurių reikės gerai šių pastatų būklei palaikyti.

KIC veiklos permainas atspindi naujas logotipas

Naują KIC veiklą apibūdins ir naujas logotipas, tik ką pasirodęs KIC dokumentuose, darbuotojų vizitinėse kortelėse.

„Pagrindinė Kultūros infrastruktūros centro funkcija – rūpestis paveldo ir kultūros pastatais, jų infrastruktūra, technine būkle. Man čia svarbiausias pasirodė žodis „rūpestis“. Taigi logotipas sudarytas taip, kad vieni jame matys raidžių KIC kompoziciją, kiti – angelą arba globėją, pasirengusį padėti: C raidė reprezentuoja angelo sparną arba globėjo rankas, „i“ – figūros koja, i taškas – galva“, – komentavo naujojo logotipo reikšmę jo autorius Marius Žalneravičius, Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros docentas, cituojamas pranešime. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-05-14 12:57
VĮ Turto bankas inicijavo 2 mln. eurų vertės žaliosios elektros energijos pirkimą. Planuojama, kad jau nuo liepos 1 d. visiems Turto banko administruojamiems objektams centralizuotai bus tiekiama tik iš atsinaujinančių šaltinių pagaminta elektros energija.
nuotrauka
2021-05-14 12:03
Artimiausiu metu Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) planuoja skelbti naują kvietimą teikti paraiškas norintiems įsirengti saulės elektrines ar įsigyti saulės elektrinių dalį iš saulės parkų. Tam numatyta skirti daugiau kaip 20 mln. eurų.
nuotrauka
2021-05-14 09:32
2021 m. pirmąjį ketvirtį baigti statyti 1 768 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 12,2 proc. mažiau nei 2020 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2021-05-14 08:35
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal UAB „Ecoservice projektai“ (ieškovės) kasacinį skundą dėl UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (atsakovės, perkančiosios organizacijos) vykdyto tarptautinio viešojo pirkimo, paliko nepakeistą apeliacinės instancijos teismo pr...
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-05-13 14:33
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą – jos bus priimamos iki gruodžio 31 d.
nuotrauka
2021-05-13 14:08
Išanalizavusi 226 dideles Europos Sąjungos gamybos įmones, tyrėjų komanda iš Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos nustatė, kad įmonių tvarumo ataskaitose iš žiedinės ekonomikos principų daugiausiai minimas išteklių naudojimo efektyvumas ir atliekų mažinimas. Tačiau kiti produkto gyvavimo ciklo principai, ...
nuotrauka
2021-05-13 13:33
Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė netenkinti Izraelio piliečių prevencinio ieškinio, kuriuo buvo siekiama uždrausti planuojamus Vilniaus kongresų centro įrengimo bei buvusių Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių išsaugojimo darbus.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-05-12 15:30
Vilniaus miesto savivaldybė šią savaitę sulaukė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) sprendimo, kuris dar labiau artina Vilnių prie „Daugiafunkcio sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso" statybų – VPT neteiks kasacinio skundo dėl Lietuvos apeliacinio teismo balandžio paba...
nuotrauka
2021-05-12 15:17
Vyriausybė pritarė Darbo kodekso pakeitimams, pagal kuriuos ne tik komandiruoti, bet ir vietos darbuotojai, dirbantys statybos sektoriuje, kurių darbdaviai pasitelkiami kaip subrangovai, įgis papildomų garantijų atgauti nesumokėtą darbo užmokestį. Taip pat sumažės administracinė našta užsienio versl...
nuotrauka
2021-05-12 09:20
Vilniuje, Arsenalo gatvėje esantis Pilininko namas bus prikeltas viešam naudojimui. UAB „Aplan“ projektuotojai pateikė sprendinius, kurie padės išlaikyti pastato autentiškumą ir tuo pačiu pritaikyti jį muziejinei veiklai. Planuojama, kad pastate bus įkurta Lietuvos istorijos ekspozicija.
nuotrauka
2021-05-12 08:54
Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai papirkimu ir dokumentų klastojimu pareikšti vienos uostamiesčio statybų įmonės direktoriui ir gamybos vadovui.
nuotrauka
2021-05-11 15:54
Panevėžio apygardos teismas buvusį Ignalinos rajono vienos seniūnijos seniūną J. P. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, o bendrovės direktorių R. Z. – dėl valstybės tarnautojo papirkimo. Abu jie ir bendrovės direktoriaus žmona, gydytoja D. Z., taip pat nuteisti ir už dokumentų klastojimą.
nuotrauka
2021-05-11 15:37
Žmonėms su negalia būstas galės būti pritaikytas greičiau ir kokybiškiau – tokią galimybę atvers viešųjų pirkimų pakeitimai. Neįgalieji taip pat turės galimybę pasirinkti sau tinkamiausią perkėlimo įrangą būste.
nuotrauka
2021-05-11 11:53
Šalies darbdaviai balandį pateikė 40,5 tūkst. darbo pasiūlymų. Darbo jėgos paklausa augo beveik trečdaliu nei kovą. Tai didžiausias laisvų darbo vietų skaičius per visą pandemijos laikotarpį, kurį fiksavo Užimtumo tarnyba.
nuotrauka
2021-05-10 07:10
Teismas penktadienį, gegužės 7 d., paskelbė sprendimą ne vienerius metus besitęsiančioje byloje dėl statybos padarinių pašalinimo Neringos savivaldybėje.
nuotrauka
2021-05-06 11:21
Nenutolstame nuo savo tradicijų ir kaip ir kasmet organizuojame statybų profesionalams skirtą seminarą. Tik šįkart – internetu. Aptarsime daugeliui statybos sektoriaus profesionalų aktualią temą – vėdinamų fasadų sistemų sertifikavimo privalomumą nuo ateinančių, 2022 metų.
nuotrauka
2021-05-05 16:23
Aplinkos ministerijos parengtos Architektūros įstatymo ir Architektų rūmų įstatymo pataisos leis skaidrinti architektų atestavimo procesą, patikslins narystės Architektų rūmuose pagrindus ir nustatys atestuoto architekto, nesiverčiančio atestuoto architekto veikla, teisę sustabdyti narystę rūmuose. ...
nuotrauka
2021-05-05 16:07
Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorės Lauros Paulikienės ieškinį ir pripažino negaliojančiu susitarimą, kuriuo viena uostamiestyje registruota statybų įmonė neteisėtai perkėlė dalį žemės sklypo į valstybei priklausančią žemę miesto centre. Klaip...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Stotelėse saugesnė judėjimo galimybė riboto judumo asmenims

Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotel...