2021 birželio 15 d. antradienis, 3:38
Reklama  |  facebook

Kultūros infrastruktūros centras: dėmesys ne tik paveldo, bet ir kultūros objektams

2020-10-19 11:10
Nuo balandžio valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ darbus perėmusi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC) plečia veiklą: dabar jo darbai apims ne tik paveldo objektų išsaugojimą, restauravimą, bet ir Kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų pastatų modernizavimą bei priežiūrą.
nuotrauka
KIC/FB iliustr.


Minimos įmonės
KIC (Kultūros infrastruktūros centras, buvusi VĮ „Lietuvos paminklai“),
Vilniaus dailės akademija,
„Esminis veiklos pokytis – naujai įsteigtas Kultūros infrastruktūros centras, kaip išduoda jo pavadinimas, užsiims ir kultūros infrastruktūros modernizavimu bei jos priežiūra. Tuo pačiu atsisakysime dalies ankstesnių VĮ „Lietuvos paminklai“ veiklų: KIC pats nebeužsiims projektavimu, bet pirks šias paslaugas“, – pranešime cituojamas KIC direktorius Šarūnas Šoblinskas.

Kultūros įstaigos galės nebesirūpinti pastatų remontu

KIC įsteigta 2020 m. balandžio 1 d. pertvarkius buvusią VĮ „Lietuvos paminklai“. Kaip praneša Kultūros ministerija, pagrindinės KIC veiklos sritys: paveldotvarkos programų įgyvendinimas ir kultūros infrastruktūros modernizavimas.

Paveldotvarkos programų įgyvendinimo sritis mažai pasikeitė nuo to, ką darė VĮ „Lietuvos paminklai“ – KIC ir toliau tęs ankstesnę veiklą. Esminis – KIC pats nevykdys projektavimo darbų ir neteiks su tuo susijusių paslaugų, o kaip užsakovas pirks šias paslaugas iš tiekėjų. Tikimasi, kad šie pasikeitimai leis suaktyvinti paveldotvarkos projektavimo paslaugų rinką, užtikrinti maksimalią konkurenciją, o projektavimo valdymas bus patikėtas daugelio metų patirtį sukaupusiems KIC darbuotojams.

Su tuo susiję planuojami KIC struktūros pokyčiai – nuo spalio 22 d. Projektų valdymo tarnyba (iki šiol buvęs Projektų valdymo skyrius) veiks kaip savarankiškas padalinys, bendradarbiaudamas su Techninės priežiūros ir Projektavimo valdymo tarnybomis. Pastaroji tarnyba ne tik padės koordinuoti paveldotvarkos projektus, bet imsis ir kultūros infrastruktūros modernizavimo darbų. Beje, jei ką domina tokia veikla, gera proga rimtai apie tai pagalvoti, nes KIC kaip tik ieško projektų valdymo specialistų.

Ką šios permainos reiškia? Iki šiol kiekviena kultūros įstaiga atskirai, savarankiškai įgyvendindavo investicijų projektus, dabar jie bus sutelkti vienoje įstaigoje – KIC. Taigi kultūros įstaigų vadovai galės išvengti šių jiems nebūdingų darbų.

„Labai tikimės, kad įgyjama patirtis ir institucinė atmintis leis pasiekti profesinių aukštumų ir maksimaliai efektyviai panaudoti šiems darbams skiriamas valstybės biudžeto lėšas“, – įvardijo dar vieną šių pokyčių privalumą Š. Šoblinskas.

KIC, kultūros ministrui pavedus, nuo kitų metų taip pat pagelbės kultūros įstaigoms prižiūrėti jų valdomus pastatus, konsultuos ir padės planuoti bei organizuoti remonto darbus, kurių reikės gerai šių pastatų būklei palaikyti.

KIC veiklos permainas atspindi naujas logotipas

Naują KIC veiklą apibūdins ir naujas logotipas, tik ką pasirodęs KIC dokumentuose, darbuotojų vizitinėse kortelėse.

„Pagrindinė Kultūros infrastruktūros centro funkcija – rūpestis paveldo ir kultūros pastatais, jų infrastruktūra, technine būkle. Man čia svarbiausias pasirodė žodis „rūpestis“. Taigi logotipas sudarytas taip, kad vieni jame matys raidžių KIC kompoziciją, kiti – angelą arba globėją, pasirengusį padėti: C raidė reprezentuoja angelo sparną arba globėjo rankas, „i“ – figūros koja, i taškas – galva“, – komentavo naujojo logotipo reikšmę jo autorius Marius Žalneravičius, Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros docentas, cituojamas pranešime. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-14 07:50
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.
nuotrauka
2021-06-14 06:58
Mažėjant karantino metu įvestų renginių uždarose patalpose suvaržymų, Aplinkos ministerija paaiškino, kaip eksponuoti planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą ir organizuoti viešą visuomenės supažindinimą su ja.
nuotrauka
2021-06-11 15:04
Birželio 11 d. įvyko Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos (EBPO) Lietuvos įgūdžių strategijos pristatymas. Jos metu buvo pristatyti Nacionalinės įgūdžių strategijos projekto rezultatai ir ekspertinės rekomendacijos, kaip reikėtų tobulinti Lietuvos kvalifikacijos kėlimo, ugdymo ir mok...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-11 10:21
Užimtumo įstatymo pakeitimai įsigalios jau po kelių savaičių. Kas keičiasi nuo liepos 1 dienos? Užimtumo tarnyba primena svarbiausius faktus ir skaičius.
nuotrauka
2021-06-11 10:00
Pavasario pradžioje „Vilniaus vandenys" paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų. Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti sparte...
nuotrauka
2021-06-11 09:49
Kaip praneša Statistikos departamentas, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2020 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 5 proc.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-10 16:00
Ketvirtadienį, birželio 10 d., Seimui priėmus Statybos įstatymo pataisas, sudarytos sąlygos pokyčiams statybos sektoriuje ir valstybės įmonės „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) pertvarkai.
nuotrauka
2021-06-10 15:41
Parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ atnaujino PROFICARD lojalumo programą – nuo šiol ji skirta ne tik fiziniams asmenims, tačiau ir statybų, remonto, renovacijos, meistrų paslaugas teikiančioms įmonėms. Lojalumo programos dalyviai reikalingas prekes gali įsigyti palankesnėmis sąlygomis, jiems suteik...
nuotrauka
2021-06-10 11:09
„MC Grupė“, valdanti namų apdailos centrą „Unideco“, nuomininkus atrinks pagal geriausią pasiūlytą idėją. Nuomos objektas – 2000 kv. m ploto teritorija Šiaurės miestelyje šalia Verkių ir Kareivių gatvių sankryžos. Nuomininkams bus siūloma sklypu naudotis nemokamai arba už simbolinį nuomos mokestį.
nuotrauka
2021-06-10 10:54
Peržiūrėjus ir patikslinus vertingąsias buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės pastatų komplekso savybes, valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas skelbia šio objekto pakartotinį viešą aukcioną. Aukcionas įvyks liepos pabaigoje, pradinė kaina u...
nuotrauka
2021-06-10 10:52
Kinijoje sukeltas statybinių medžiagų kainų cunamis jau drebina ir statybas Lietuvoje. Nuogąstaujama, kad dalį jų gali tekti stabdyti. Kaip tai paveiks nekilnojamojo turto rinką? Ar būstas dar brangs?
nuotrauka
2021-06-10 10:32
Dėl projekto įgyvendinimo technologijos sprendinių tikslinimo laikinai yra sustabdyti tvarkymo darbai Vingrių skersgatvyje, kur po rekonstravimo atsivers viešoji erdvė – Šaltinių skveras, praneša Vilniaus savivaldybė.
nuotrauka
2021-06-09 10:05
„LTG Infra“ po konsultacijų su rinka patikslino reikalavimus ir skelbia atnaujintą konkursą dėl geležinkelio tilto per Nerį statybos rangos darbų. Šalia Jonavos planuojamas įrengti tiltas bus sudėtingiausias „Rail Baltica“ inžinerinis įrenginys ir ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-06-09 09:51
Seimas birželio 8 d. priėmė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotą vadinamąjį darbuotojų relokacijos įstatymų paketą, kuris atveria paprastesnes sąlygas investuotojams iš trečiųjų šalių perkelti savo darbuotojus ir jų šeimų narius. Šie pakeitimai ypač aktualūs į Lietuvą persikeliančioms ar ...
nuotrauka
2021-06-09 08:56
Visuomenės, politikų ir įmonių dėmesys tvariai ekonominei veiklai niekada nebuvo toks didelis kaip pastaruoju metu. Tai rodo ir žaliųjų, tvariųjų bei socialinių finansinių skolos priemonių kapitalo rinkos augimas. Apskaičiuota, kad 2020 m. žaliųjų, tvariųjų, socialinių paskolų ir obligacijų emisijos...
nuotrauka
2021-06-08 11:03
Kasmet Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) išduoda apie 18 tūkst. sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje.
nuotrauka
2021-06-08 08:13
Aplinkos ministerija ragina įmones pasirūpinti, kad iš jų teritorijos nesklistų nemalonūs kvapai. Tam jos privalo išsiimti specialiąją taršos leidimo dalį „Kvapų valdymas“, įpareigojančią įdiegti efektyvias kvapų valdymo priemones.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.