2021 rugpjūčio 6 d. penktadienis, 5:06
Reklama  |  facebook

Kur statyti atliekų konteinerius – arčiau, bet nesaugiai, toliau, bet saugiau?

2016-05-30 09:49
Daugiabučių namų gyventojams ne tas pats, kur stovės šiukšlių konteineriai, kaip prie jų prieiti. Tačiau ką daryti, kai vieniems patogi viena vieta, o kitiems – kita.
nuotrauka
Vilniečiai, Žirmūnų gatvės gyventojai, nesutaria, kur turėtų būti įrengta konteinerių aikštelė. Portalo skaitytojų nuotr.


Minimos įmonės
Žirmūnų būstas, UAB

Į portalo Statybunaujienos.lt redakciją kreipėsi vilnietė, Žirmūnų g. gyventoja. „Rašau namo gyventojų vardu. Ilgus metus šiukšlių konteineriai stovėjo specialiai išcementuotoje aikštelėje kiemo pakraštyje ir prie jų gyventojai galėjo prieiti takeliu. Tačiau neseniai juos perkėlė į šoną – per kelis metrus, bet pastatė tiesiai ant vejos. Prieiti kitaip, kaip tik per žolę, gyventojai negali, – pasakoja į vilnietė. – O rudenį ir žiemą teks klampoti per purvą ir sniegą. Kyla pavojus ir žolei, ir žmonėms.“

Nuotraukoje – Žirmūnų gatvės gyventojai nesutaria dėl konteinerių vietos. Vieniems ši vieta buvo ir saugi, ir patogi, kiti gi tvirtino, kad nesaugu, ir prašė Savivaldybę konteinerius perkelti. 

Moteris tvirtino, kad namo gyventojai nežino, kas sugalvojo perkelti šiukšlių konteinerius. Namą administruoja bendrovė „Žirmūnų būstas“, tačiau paskambinus administratoriams gyventojai sulaukė atsakymo, kad toks buvęs savivaldybės nurodymas. Administratoriai ir nutarimą vykdantys šiukšlių vežėjai konteinerius ir perkėlę. Moteris sakė besirūpinanti namo gyventojų patogumu ir gamta, jos nuomone, konteineriai turi būti perkelti į buvusią vietą. 

Kaip portalui Statybunaujienos.lt tvirtino Vilniaus miesto savivaldybė, į juos taip pat kreipėsi to paties namo gyventojai. Tik jie prašė konteinerius perkelti iš vietos, kurią gina į redakciją kreipusis moteris.

„Balandį į Vilniaus miesto savivaldybę kreipėsi 860-osios Daugiabučių gyvenamų namų bendrijos nariai, prašydami perkelti pavojingai ant šlaito, šalia gatvės ir pėsčiųjų tako pastatytus konteinerius, kurie kelia grėsmę gyventojų turtui ir saugumui“, – sakė Valdas Juodis, Vilniaus miesto savivaldybės laikinasis Miesto ūkio ir transporto departamento Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus vedėjas. Jo žodžiais, gyventojai siūlė perkelti juos tolėliau, šalia negyvenamo statinio – Žirmūnų g. 28.

Miesto ūkio ir transporto departamento Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus specialistai nuvyko į vietą, apžiūrėjo, susisiekė su atliekas tvarkančių įmonių atstovais – jie taip pat rekomendavo konteinerius patraukti, todėl buvo pritarta gyventojų siūlymui.

„Šiuo metu konteineriai stovi šalia negyvenamo pastato Žirmūnų g. 28 (nuotraukoje), šalia yra automobilių aikštelė, o gyvenamojo namo Žirmūnų g. 42 fasado siena, neturinti langų, nuo minėtos konteinerio pastatymo vietos yra apie 25 metrus, todėl nepažeidžia STR reikalavimų“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės atstovas.

Renkant naują vietą konteineriams buvo įvertinta tai, jog trūksta vietos gyventojų automobiliams. Todėl konteineriai buvo pastatyti ant žalios vejos.

Artimiausiu metu, sakė Valdas Juodis, bus parengta nauja kolektyvinių mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerinių aikštelių išdėstymo schema, rengiama paraiška ir investicinis projektas atliekų infrastruktūros plėtrai iš Europos Sąjungos fondo lėšų.

„Tikimės, kad šios priemonės padės išspręsti daugumą klausimų, susijusių su atliekų tvarkymu, todėl norime paprašyti gyventojų kantrybės ir supratingumo“, – sakė Valdas Juodis, Vilniaus miesto savivaldybės laikinasis Miesto ūkio ir transporto departamento Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus vedėjas.

Portalo skaitytojų nuotr. 

Daugiau aktualijų:

>>>Miestiečiai. Namų priežiūros reikalai

>>>Kaip daugiabučiame name įsirengti kieto kuro katilą ir dūmtraukį

>>>Ukmergiškis stebisi institucijų nesusikalbėjimu ir abejingumu

Jūsų klausimų laukiame e. paštu info@statybunaujienos.lt.

Rubrikoje „Miestiečiai“ rasite atsakymus į aktualius namų priežiūros, namų administravimo klausimus 

 
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-08-05 11:35
Karantino metu išaugusi buitinės įrangos bei elektronikos prekių paklausa privertė vartotojus dažniau pagalvoti apie jų namų elektros energijos galios keitimą. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kas mėnesį sulaukia daugiau nei 2,8 tūkst. gyventojų prašymų dėl elektros galios įvado didi...
nuotrauka
2021-08-05 09:54
Būstas neabejotinai yra vienas reikšmingiausių pirkinių, todėl gyventojams kyla įvairių abejonių ir nemažai nerimo. Kaip rodo darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva tyrimų kompanijos „Norstat“ atlikta Lietuvos gyventojų apklausa, daugiausiai baimių nekilnojamąjį turtą į...
nuotrauka
2021-08-04 14:03
Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) suteikė 67,5 mln. eurų paskolą daugiabučių gyvenamųjų namų energijos vartojimo efektyvumo gerinimo projektams finansuoti. Ji skirta projektams, jau vykdomiems pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą ir suteiks galimybę atnaujinti a...
nuotrauka
2021-08-04 10:12
Norintys renovuoti daugiabutį neretai nežino, nuo ko pradėti. Daugiabučio atnaujinimas – ilgas procesas, kuris prasideda gerokai ankščiau prieš darbininkams įžengiant į statybų aikštelę.
nuotrauka
2021-08-02 13:28
Vilniuje pastebima nauja tendencija – į gyvenamuosius rajonus ateina senamiesčiams būdinga tradicija pirmuosius daugiabučių pastatų aukštus skirti komercinei ar kitai ūkinei veiklai. Šį pokytį lemia tiek naujas miesto bendrasis planas, tiek plėtotojų noras kurti darnesnį ir gyventojams patogesnį mie...
nuotrauka
2021-07-29 10:27
Miestams vis labiau puoselėjant žaliąsias erdves, nekilnojamojo turto (NT) vystytojai taip pat vis daugiau dėmesio skiria kiemo želdynams savo projektuose. Kaip formuojami želdynai daugiabučių kiemuose ir kiek laisvės sodinti augalus turi patys gyventojai, atskleidžia NT plėtros bendrovės „Realco“ e...
nuotrauka
2021-07-26 10:09
Papildoma patalpa prie pastato ne tik apsaugo šildomas patalpas nuo vėjo, lietaus ar šalto oro, bet ir leidžia taupyti gyvenamojo būsto šildymo išlaidas, o papildomą patalpą įrengus pastate, sukuriama dar viena erdvė įvairiems daiktams laikyti. Visgi, norintiems pasistatyti pagalbines (ar papildomas...
nuotrauka
2021-07-22 10:05,      papildyta 2021-07-27 09:50, papildyta informacija
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (toliau – Statybos inspekcija) primena, kad prieš imantis tvoros statybos, verta išsiaiškinti, kokie reikalavimai jai keliami.
nuotrauka
2021-07-21 08:25
Už dokumentų klastojimą ir jų panaudojimą 47 metų V. Z. Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai skyrė 3 000 Eur baudą, kurią jis turės sumokėti per 10 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
nuotrauka
2021-07-16 08:33
Nuo šiol gyventojai galės lengviau pasirinkti ir keisti elektros tiekėją, bus kuriama nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymų (planų) vieninga palyginimo sistema. Tai numatyta liepos 15 d. įsigaliojus Elektros energetikos įstatymo pakeitimams. Jais siekiama didesnės elektros rinkos dalyvių konkuren...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-15 11:16
Blogai veikiantis elektros ar dujų apskaitos prietaisas – skaitiklis – gali nulemti mokesčių už šias paslaugas permokas ar nepriemokas, kurias anksčiau ar vėliau gyventojams teks padengti. Vidutinė tokios nepriemokos suma siekia 85 eurų, tačiau gali virsti ir gerokai didesne – 5 tūkst. eurų suma, ro...
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-08 06:30
Vilnius siūlo gyventojams išlaisvinti savo kiemus nuo automobilių chaoso ir gyventi jaukesnėje aplinkoje. „Gyventojų zona" – tai vieta, kur tvarkomos kiemų prieigos, apmokestinamas svečių automobilių stovėjimas, o gyventojai, pasinaudoję Kaimynijų programa, pačius kiemus gali tvarkyti taip, kaip jie...
nuotrauka
2021-07-05 07:27
Birželio pradžioje startavo paskutinis šiais metais paramos etapas, kurio metu gyventojai gali teikti paraiškas ir gauti paramą nuosavai salės elektrinei iš elektrinių parko įsigyti. Teikti paraiškas bus galima iki rugpjūčio 2 d. iš viso numatoma paramos suma siekia 3 mln. eurų.
nuotrauka
2021-07-01 13:48
Išaugus nekilnojamojo turto rinkos aktyvumui, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kas mėnesį sulaukia daugiau kaip 7,5 tūkst. gyventojų prašymų jų statomą būstą prijungti prie elektros bei dujų tinklų. Ši procedūra vidutiniškai užtrunka 40 kalendorinių dienų prisijungiant prie elektros ...
nuotrauka
2021-06-30 16:44
Oro kondicionierius yra nepakeičiamas sprendimas karštomis vasaros dienomis, tačiau jį įsirengiant, būtina laikytis nustatytų taisyklių.
nuotrauka
2021-06-30 09:32
Efektyviau ir tvariau: sostinėje startavo pilotinis AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) projektas, kurio pirmame etape temperatūra centrinio šildymo tinkle bus palaipsniui žeminama nuo 70 iki 65 laipsnių, o antrame – tol, kol temperatūra tolimiausiose tinklo vietose pasieks 55 laipsnius.
nuotrauka
2021-06-29 11:49
Daugiabučių kiemuose palikta sena vonia ar nudėvėta sofa aplinkos ne tik nepuošia, bet ir ją teršia, o neretai pakursto nesutarimus su kaimynais. Vien šiemet tokių stambaus gabarito atliekų Vilniaus kiemuose rasta kone 400 tonų.
nuotrauka
2021-06-28 11:55
Natūralus apšvietimas daugeliui žmonių yra vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis naujus namus. Jį vertinant pirmiausia visuomet tikriname būste esančių langų dydį ir kryptį. Vis dėlto, tai nėra vienintelis svarbus dalykas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai