2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 5:51
Reklama  |  facebook

Kurtuvėnams sugrąžino senąją aikštę, laukia grįžtant ir turgaus

2014-04-05 21:15
Europos Sąjungai padedant, rekonstruota Kurtuvėnų (Šiaulių rajonas) aikštė. Jis išgrįsta skaldytais akmenimis. Tikimasi, kad sugrįš ir turgūs.
nuotrauka
Į atstatytą aikštę ketina sugrąžinti ir turgų. www.esparama.lt


Minimos įmonės
Šiaulių r. savivaldybė,
Šiaulių plentas, UAB

Aikštė sutvarkyta ES paramos ir Šiaulių rajono savivaldybės lėšomis

Centrinė miestelio paikšė pasikeitė, įgyvendinus projektą „Gyvenamosios aplinkos ir bendruomeninės infrastruktūros gerinimas Kurtuvėnų miestelyje, sutvarkant gatves, apšvietimus, šaligatvius, pėsčiųjų ir dviračių takus, privažiuojamus kelius, fasadus, skverus“, finansuojamą pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.

Projektui įgyvendinti iš Europos regioninio plėtros fondo ir valstybės biudžeto skirta daugiau nei 1 milijono 683 tūkstančių litų finansinė parama. Šiaulių rajono savivaldybės indėlis – daugiau nei 136 tūkstančiai litų. Darbų vertė – 1,56 milijono litų.
Paklotas aikštės akmens grindinys, nutiestas privažiavimo kelias, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Aikštėje pastatyti 14 suolelių, 10 šiukšlių dėžių, 10 dviračių stovų, 3 informaciniai stendai, krypties rodyklės, buomas žirgams pririšti. Sutvarkyti žalieji plotai ir želdynai.
Darbus atliko UAB „Šiaulių plentas“.

Išklota skaldytais akmenimis

Visa aikštė išgrįsta skaldytais akmenimis.

Darbai prasidėjo praėjusią gegužę, truko penkis mėnesius. Darbininkai kasdien paklodavo po 8-10 kvadratinių metrų akmenų. Iš viso paklotas daugiau kaip 5 tūkstančių metrų plotas.

Pasak projekto vadovo Alfredo Budrio, Šiaulių rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo, darbuotojai, kurie klojo šią aikštę, kiekvieną akmenuką turėjo apčiupinėti, jį pritaikyti, įdėti ir įtvirtinti. Grindinį išklojant trinkelėmis, būtų paprasčiau ir labiau įprasta: padaromas pagrindas ir trinkelės išklojamos.

Šiuos darbus atlikti nebuvo taip paprasta. Reikėjo atstatyti buvusios turgaus aikštės teritoriją bei panaudoti ten esamas medžiagas. Todėl teko atidengti P. Višinskio gatvę, išimti grindinio akmenis. Jie sukloti prie bažnyčios aikštelės, sukuriant autentišką vaizdą.

A. Budrys sako, kad dabar dar aikštė ir neatrodanti labai gražiai, bet ateityje ji atrodys puikiai. Akmuo per laiką įsitvirtins jam skirtoje vietoje, ne tokie ryškūs liks tarpai tarp jų.

Turgus grįš į aikštę

Ketinama į rekonstruotą aikštę grąžinti turgų, panašų į tą, koks kadaise jau veikė šioje vietoje. Bubių seniūnijos vadovo Vytauto Slabio teigimu, jau yra ūkininkų, verslininkų, norinčių teikti produkciją tokiam turgeliui. Tikimasi, kad jam pradėjus veikti, norinčiųjų jame prekiauti atsiras ir daugiau. Ir vietos gyventojai turės kur atnešti pačių užaugintos, pagamintos produkcijos.

Šiaulių rajono savivaldybė yra nupirkusi ir Kurtuvėnuose palikusi prekybos namelių, vieną iš jų – su akvariumu, skirtu prekiaujantiems žuvimi, nes šalia yra žuvininkystės ūkio tvenkiniai.

Darius Ramančionis, Kurtuvėnų regioninio parko vyriausiasis specialistas kraštotvarkininkas, sako, kad, kai jau atnaujinta aikštė, joje ketinama atnaujinti kiemturgio veiklą. Pavasarį numatoma suorganizuoti kiemturgio sezono atidarymą.

D. Ramančionio teigimu, partnerių ieškantys kaimynai latviai pasiūlė bendradarbiauti, kuriant kiemturgius.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-08-17 15:57
Netolimoje ateityje Klaipėdą ir Nidą galėtų sujungti naujas keleivinis maršrutas – elektra varomo katerio linija. Ieškoti galimybių įsigyti elektrinį katerį įmonei „Smiltynės perkėla“ pasiūlyta Neringos savivaldybės tarybos posėdyje su Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijo...
nuotrauka
2022-08-17 14:09
Mėlynosios ekonomikos vystymas yra tvarus būdas kurti aukštos kvalifikacijos darbo vietas, spręsti maisto išteklių problemą ir užtikrinti žmonijos gerbūvį.
nuotrauka
2022-08-16 07:24
Panevėžyje įsibėgėjo regiono susisiekimui svarbios infrastruktūros rekonstravimo darbai – iki rugsėjo pradžios numatoma įrengti tranzitiniam eismui svarbią žiedinę sankryžą ties Senamiesčio, S. Kerbedžio ir Tinklų g. sankirta, o iki metų pabaigos – rekonstruoti Smėlynės g. dalį, kuri miesto teritori...
nuotrauka
2022-08-16 07:17
Keturioms Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui finansuoti. Finansavimas skirtas Kauno rajono, Šiaulių miesto, Kėdainių rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybėms...
nuotrauka
2022-08-12 11:32
Nuo Nemenčinės plento iki Plytinės gatvės besitęsianti keturių eismo juostų gatvė sostinėje iki spalio vidurio įgaus naują vaizdą – taps humaniškesnė, patogesnė pėstiesiems ir žalesnė.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 06:30
Aplinkos ministerija vakar, rugpjūčio 11 d., susitiko su savivaldybių atstovais, architektais, universitetų kraštovaizdžio ir želdynų specialistais, kad aptartų viešojoje erdvėje diskusijas sukėlusią Viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarką.
nuotrauka
2022-08-11 10:13
Senuosius Vilniaus miegamuosius rajonus gaivins nauja takų infrastruktūra, kuri jų kasdienybę padarys patogesnę ir jaukesnę. Struktūrinių pokyčių paketą kartu su programa „Miestas+" ruošia Vilniaus miesto savivaldybė. Pradedamai nuo 5–7 projektų realizavimo, vietas parenkant pagal didžiausią gyvento...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 12:00
Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistem...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-07-28 15:34
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugpjūčio 4 d. kviečia savivaldybių pastatų valdytojus teikti paraiškas 50 proc. kompensacinei išmokai gauti. Šis finansavimas skirtas savivaldybių išlaidoms, kurios patirtos atnaujinant savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, padengti, kai jo kitai d...
nuotrauka
2022-07-27 08:25
Konkurencijos taryba davė sutikimą Druskininkų savivaldybei patikėti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą savo valdomai įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“.
nuotrauka
2022-07-25 14:42
Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirt...
nuotrauka
2022-07-25 08:23
Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Active Vilnius" Naujojoje Vilnioje įrengs visiškai naują riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką. Numatyta, kad parku bendruomenė galės pradėti naudotis dar šiemet.
nuotrauka
2022-07-21 09:45
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įpareigoti sostinės įstaigas imtis žaliosios elektros energijos gamybos. 318 kultūros, ugdymo, globos, sveikatos priežiūros įstaigų, bibliotekų pradės saulės elektrinių įrengimo darbus ant savo stogų arba įsigys nutolusias saulės elektrines.
nuotrauka
2022-07-20 13:16
Kontrastingosios Šnipiškės keičia savo veidą ir tampa ne tik verslui patraukliu rajonu, bet ir jaukia, nuo seno čia gyvenančią bendruomenę ir naujakurius jungiančia oaze. Neseniai čia buvo rekonstruota Kernavės gatvė, dabar šnipiškiečiams atidaroma atnaujinta „Drakonų pieva“.
nuotrauka
2022-07-20 09:26
Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal ...
nuotrauka
2022-07-19 16:55
Siekdamos informuoti plačiąją visuomenę apie teisę dalyvauti kuriant viešųjų erdvių želdynus, projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės kartu su Aplinkos ministerija paruošė dvilapį, kuriame supaprastintai pateikė Želdyno įstatymo suteikiamas teises gyventojams. Taip skatinama piliečius pasinaudoti savo teis...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse