2024 gruodžio 2 d. pirmadienis, 10:44
Reklama  |  facebook

Kvapų šalinimas ozonu – veiksmingiausias ir aplinkai palankiausias sprendimas Fotogalerija

2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „AIRPLUS1 Lituanica“ siūlo nepageidaujamus kvapus šalinti ozonu. Jų sukurta kvapų šalinimo-ozonavimo sistema „Lietuvos metų gaminio 2018“ konkurse (ekologijos ir aplinkosauginės pramonės grupėje) buvo įvertinta aukso medaliu.
nuotrauka
Už pramoninę ozonavimo sistemą, įrengtą Klaipėdos nuotekų valykloje, UAB „AIRPLUS1 Lituanica“ konkurse „Lietuvos metų gaminys 2017“ buvo įteiktas aukso medalis. 2018 m. aukso medalis įmonei įteiktas už kvapų šalinimo sistemą mažoms ir vidutinio dydžio patalpoms. Bendrovės iliustr.


Minimos įmonės
AIRPLUS1 Lituanica, UAB
Vilniaus vandenys, UAB
Klaipėdos vanduo, AB

Gerėjanti gyvenimo kokybė turi savo kainą. Nors džiugina įvairiausių prekių ir paslaugų gausa, medicinos pasiekimai, geresnis pragyvenimo lygis ir ilgėjanti gyvenimo trukmė, vartojimo mastai sukelia ir daugelį nepageidaujamų pasekmių. Kyla vis daugiau problemų dėl atliekų tvarkymo, medikamentams atsparių ligų ir jų sukėlėjų – bakterijų daugėjimo, nerimauti verčia oro, maisto ir vandens užterštumas. Žmogaus veikla palieka vis gilesnį pėdsaką. Vienas iš kenksmingo poveikio aplinkai pavyzdžių – tarša kvapais.

Nuotraukoje – UAB „AIRPLUS1 Lituanica“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Vaidotas Girdvainis

Augant miestų teritorijoms, gyventojų skaičiui ir tankumui, daugėja šiukšlių, nuotekų. Visa tai lemia ir stiprėjančius kvapus, kurie artėja prie gyvenamų plotų. Nemalonūs kvapai sukelia ne tik diskomfortą, bet ir konfliktus tarp gyventojų, institucijų. Dėl daugybės gyventojų nusiskundimų Lietuvoje svarstoma pakeisti toleruojamą kvapo ribą, gyvenamoje aplinkoje leidžiamą kvapo koncentracijos ribinę vertę sumažinant nuo 8 vienetų iki 5 ar net 2. Akivaizdu, kad tai turės įtakos įvairių įmonių veiklai. 

Pasenę metodai kelia grėsmę aplinkai ir sveikatai

Iki šiol taikyti kvapų šalinimo, produktų apsaugos bei dezinfekcijos sprendimai, pasak UAB „AIRPLUS1 Lituanica“ valdybos pirmininko ir generalinio direktoriaus Vaidoto Girdvainio, dažnai yra nepakankami, pernelyg brangūs arba patys sukelia ne mažesnę žalą aplinkai. Ilgą laiką patalpų, vandens ir oro valymui buvo naudojamas santykinai nebrangus chloras ir jo junginiai.

Tačiau paaiškėjo, kad pasirinkus šias priemones susidaro pašalinės kenksmingos priemaišos, pasikeičia vandens kvapas ir skonis. Tai nepriimtina vartotojui.

Be to, daug rizikų kyla ne tik naudojant, bet ir gaminant bei transportuojant šiuos agresyvius chemikalus.

Ne mažiau žalingas ir įvairių konservantų bei antibiotikų naudojimas. Retas kuris šiuolaikinis maisto produktas pagaminamas ar išlaiko savo prekinę vertę be papildomų cheminių priemonių ar medikamentų panaudojimo. Tai neigiamai veikia mūsų ir ateinančių kartų sveikatą bei mūsų aplinką.

Pripažinti ozonavimo sprendimai

Kompanija „AIRPLUS1 Lituanica“ siūlo kvapus šalinti ozonu. Ozonas – natūrali atmosferos sudėtinė dalis, sauganti žemės paviršių nuo kenksmingo UV spinduliavimo ir padedanti atmosferai savaime valytis nuo teršalų. Apie stiprias oksidacines ir aktyvias dezinfekcines šios medžiagos savybes žinoma jau daugiau nei 100 metų. 

Už pramoninę ozonavimo sistemą, įrengtą Klaipėdos nuotekų valykloje, UAB „AIRPLUS1 Lituanica“ konkurse „Lietuvos metų gaminys 2017“ buvo įteiktas aukso medalis. Šis inžinerinis sprendinys naikina nemalonius kvapus grotų pastato viduje ir neleidžia jiems išsiskirti į aplinką.

Antrus metus sėkmingai veikianti sistema žymiai pagerina darbo sąlygas AB „Klaipėdos vanduo“ kolektyvui bei mažina Klaipėdos miesto užterštumą. Tokie kvapo mažinimo įrenginiai yra ventiliacijos sistemos dalis ir gali būti įrengti bet kurioje didelės uždaros patalpos ištraukiamosios ventiliacijos sistemoje, kur tik yra kvapų šalinimo poreikis, pavyzdžiui, nuotekų, atliekų, ar šiukšlių tvarkymo patalpose. Per praėjusius metus panašios ozonavimo – kvapų mažinimo sistemos – įrengtos Vilniaus, Kauno, Visagino, Bresto ir Maskvos srities nuotekų valyklų pastatuose.

„Įmonės „AIRPLUS1 Lituanica“ ozono generatorius pasitelkiame blogo kvapo šalinimui nuotekų siurblinėse. Tokias priemones veiksmingai taikome jau penkerius metus, su „AIRPLUS1 Lituanica“ dirbame pirmus metus. Produkcija atitinka higienos normas ir leistinas normas pagal eurokvapo vienetus, esame patenkinti jos poveikiu“, – pabrėžia „Vilniaus vandenų“ Nuotekų stočių skyriaus vadovas Laimutis Mikėnas.

2018 m. aukso medalis įmonei įteiktas už kvapų šalinimo sistemą, skirtą mažoms ir vidutinio dydžio patalpoms (biurai, sandėliavimo patalpos, tualetai, sandėliukai, rūkymo patalpos).

Ši sistema yra kompaktiška, autonomiška ir gali būti įrengiama bet kurioje patalpoje, kur yra elektros tiekimas. Kvapų šalinimo – ozonavimo sistema sudaryta iš nedidelio galingumo ozono generatoriaus ir su juo suporuoto ozono jutiklio. Ozono generatorius iš aplinkos oro elektros išlydžiu gamina ozoną, kuris dezinfekuoja ir naikina įsisenėjusius kvapus, virusus, pelėsius. Ozonas savaime greitai skyla į deguonį, nepalikdamas jokių kenksmingų liekanų.

SISTEMOS PRANAŠUMAI: 

• MINIMALUS POVEIKIS APLINKAI

Pasak įmonės vadovo V. Girdvainio, veikiant ozonu, ne tik efektyviai naikinamos bakterijos, virusai ir kiti patogeniniai mikroorganizmai, bet ir oksiduojami oro bei vandens teršalai. „Svarbiausias sistemos pranašumas tas, kad naudojant ozoną nesusidaro antrinių kenksmingų, sunkiai biodegraduojančių teršalų. Šiuo požiūriu ozonas yra ideali priemonė, paliekanti minimalų pėdsaką aplinkoje. Žinoma, ozoną reikia naudoti atsargiai ir saikingai, nes didesni jo kiekiai pavojingi. Reikalinga subalansuota ozono koncentracija, kad būtų užtikrinamas veikimo efektas, bet nebūtų kaip nors pakenkta darbuotojams ir aplinkai“, – įspėja UAB „AIRPLUS1 Lituanica“ vadovas. 

„Ši sistema šalina nemalonius nuotekų kvapus bei naikindama bakterijas, pelėsį ir grybelį, nereikalauja jokių agresyvių cheminių medžiagų, švaraus vandens ar didelių energijos sąnaudų, tačiau užtikrina, kad į gamtinę aplinką būtų išleidžiamas maksimaliai išvalytas oras. Ozonas yra labai stiprus oksidatorius ir oksiduoja stiprų kvapą skleidžiančias dujines medžiagas dar pakeliui iki biofiltro, tad sistemos efektyvumas šalinant nepageidaujamus kvapus – maksimalus“, – akcentuoja bendrovės „Klaipėdos vanduo“ Nuotekų departamento vyriausioji nuotekų tvarkymo technologė Kristina Bereišienė, kalbėdama apie pirmąją Lietuvoje patentuotą UAB „AIRPLUS1 Lituanica“ automatinę kvapų neutralizavimo ozonu sistemą.

• EFEKTYVI OZONO KONCENTRACIJOS KONTROLĖ

Šios bendrovės sukurtos pramoninės oro valymo ir dezinfekavimo sistemos pasižymi tuo, kad leidžia efektyviai kontroliuoti ozono koncentraciją ir pagal ją automatiškai reguliuoti ozono gamybą. Programuojami mikroprocesoriai leidžia keisti dezinfekcijos veikimą pagal reikiamą algoritmą. Tokiu būdu įrangos veikimas yra ne tik efektyvus, bet ir saugus, ir ekonomiškas.

V. Girdvainis atkreipia dėmesį, kad skaičiavimais sunku numatyti, kiek ozono reikės įvairiose situacijose – skiriasi teršalų kiekiai, temperatūra ir oro drėgmė. „AIRPLUS1 Lituanica“ gaminamos sistemos ozono jutiklis nuolat matuoja momentinę ozono koncentraciją ir pagal ją reguliuojamas ozono generatoriaus veikimas ir ozono tiekimas. Reikiamo ozono kiekio dozavimas ir veikimo intervalai tiksliai apskaičiuojami ir pritaikomi esamoms sąlygoms ir objekto ypatybėms. Ozono generatoriaus ir jutiklio sąveika padeda palaikyti efektyvią bei saugią ozono koncentraciją darbinės aplinkos ore, tokią, kokia yra numatyta Lietuvos higienos normoje HN23:2011. 

• PLATUS PRITAIKYMAS

Šiuolaikiniai IT metodai ir bevielis ryšys leidžia kiekvieno įrenginio veikimą stebėti nuotoliniu būdu, todėl bet kokie sutrikimai fiksuojami automatiškai ir nesklandumai greitai šalinami. Ši inovatyvi technologija sėkmingai veikia ne viename Klaipėdos prekybos centre – „Akropolio“, „Maximos“ ir „Rimi“ taromatuose; odontologijos klinikoje „Klinikė“, „Pramogų banko“ viešajame tualete. Bendrovės sukurtos pramoninės oro valymo ir dezinfekavimo sistemos naudojamos ir keliuose Turkijos objektuose. 

„Siekiame užtikrinti, kad mūsų diegiama įranga tinkamai veiktų pagal paskirtį ir atitiktų visus saugumo reikalavimus. Mūsų kuriamos ozonavimo sistemos kvapų šalinimui ir dezinfekcijai padeda išvengti agresyvių ir kenksmingų cheminių priemonių naudojimo, sandėliavimo. Siūloma technologija užtikrina dezinfekciją, gaivų orą ir švarius paviršius. Darbuotojams sudaroma saugesnė ir malonesnė darbo vieta. Tai aiškiai iliustruoja Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atlikti tyrimai „prieš“ ir „po“ mūsų įrangos įdiegimo (buvo imami oro ir paviršių plovinių mėginiai)“, – sistemų privalumus apibendrina UAB „AIRPLUS1 Lituanica“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius V. Girdvainis.

Bendrovės nuotraukose tekste – pramoninė ozonavimo sistema, įrengta Klaipėdos nuotekų valykloje

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-10-24 16:01
Išmaniuosiuose namuose patogumas ir efektyvumas yra svarbiausi prioritetai. Naudojant JUNG KNX sistemą ir įvairius jai skirtus valdiklius, palaikyti komfortišką temperatūrą namuose yra paprasta. Toks patalpų temperatūros valdiklis kaip JUNG F 50 pranoksta paprasto termostato galimybes, nes siūlo dau...
nuotrauka
2024-10-17 10:58
Trumpėjant dienoms, natūralios šviesos trūksta vis labiau. Geras apšvietimas namuose tampa ypač svarbus. JUNG KNX išmaniųjų namų sistema gali padėti sukurti jaukesnį ir natūraliai šviesai artimesnį apšvietimą, tiksliai pritaikytą prie metų laiko ir individualių namų ūkių poreikių. Šiame straipsnyje ...
nuotrauka
2024-10-15 12:25
Prasidedant šildymo sezonui Lietuvoje vieni gyventojai jo laukia, kiti nerimauja dėl didėsiančių komunalinių paslaugų sąskaitų. Specialistai teigia, kad šilumos energiją galima ir reikia taupyti. Kokios paprastos priemonės namuose gali padėti taupyti šilumos energiją ir sumažinti šildymo sąskaitas p...
nuotrauka
2024-10-10 07:52
AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) pradeda eksploatuoti naują įrenginį – absorbcinį šilumos siurblį, kuris yra galingiausias Baltijos regione. Šis įrenginys padidins biokuro katilo efektyvumą daugiau nei 13 proc., o tai vilniečiams per metus sutaupys apie 1,36 mln. eurų. Technologijos tiekėjo ir gene...
nuotrauka
2024-10-07 15:27
Būsto saugumas ir patogumas dažnai priklauso net ir nuo tokių smulkių detalių kaip elektros kištukiniai lizdai. Elektros inžinierius atskleidžia, kaip neapsirikti ir išsirinkti tinkamiausio tipo bei galios kištukinius lizdus su USB jungtimi virtuvei, darbo ar miegamojo kambariui.
nuotrauka
2024-10-02 16:37
Paskelbti kvietimai teikti paraiškas valstybės kompensacijoms už gyventojų keičiamus neefektyvius, biomasę ar iškastinį kurą naudojančius katilus. Energetikos ministerijos inicijuota 8,5 mln. eurų paramos priemonė padės individualių namų gyventojams įsigyti efektyvesnius šildymo įrenginius, gerinti ...
nuotrauka
2024-09-12 09:32
Geras vėdinimas vonios kambaryje yra būtinas norint palaikyti optimalią temperatūrą, oro kokybę ir apsaugoti nuo pelėsio susidarymo. Naudojant pažangius JUNG sprendimus, ventiliacija vonioje ir klimatas yra valdomi automatiškai, tad nebereikia kaskart prisiminti rankiniu būdu įjungti ventiliatorių a...
nuotrauka
2024-09-05 10:04
Artėjant rudeniui ir trumpėjant dienoms, mūsų namai vėl tampa jaukumo ir šilumos židiniu. Būtent šiuo laikotarpiu išauga dirbtinio apšvietimo svarba – jis atlieka reikšmingą vaidmenį užtikrinant gerą savijautą, didinant produktyvumą ir bendrą gyvenimo kokybę. O pasitelkus dar ir išmaniųjų namų spren...
nuotrauka
2024-09-04 07:45
Kauno oro uoste šiemet buvo sumontuoti įmonės TECHNOGAJA naujos kartos vėdinimo sistemų filtrai. Tai daugiau nei 50 oro filtrų, įrengtų keleivių terminale, oro uosto administracinėse patalpose ir gaisrinės tarnybos patalpose. Kauno oro uosto specialistai teigia, kad pirmieji eksploatavimo mėnesiai j...
nuotrauka
2024-09-03 16:17
Prasidėjus kalendoriniam rudeniui Vilniaus miesto gyventojai jau gali kreiptis dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijos gavimo. Kreipiantis nuo rugsėjo 1 d. iki šildymo sezono pabaigos, kompensacija yra skiriama visam šildymo sezonui. Norint gauti kompensacijas 2024-2025 metų šildymo sezonui, prašymą...
nuotrauka
2024-09-02 09:46
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia gyventojus teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui, geriau žinomam kaip „mažoji renovacija“. Šį kartą Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui numatytas didžiausias finansavimas iki šiol – net 2...
nuotrauka
2024-08-28 10:41
Kai dienos darosi trumpesnės, o darbų vis daugėja po vasaros atostogų, kokybiškas poilsis tampa kaip niekada svarbus. Mūsų miegui įtakos turi įvairūs namų aplinkos veiksniai, kuriuos gerai supratus ir išmokus jais manipuliuoti, galima susigrąžinti kokybišką, gerą miegą. Tam ypač praverčia išmaniųjų ...
nuotrauka
2024-08-19 09:00
Siekiant didinti energinį efektyvumą pastatuose ir mažinti išlaidas už energiją, gyventojai kviečiami teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Taip pat šioje priemonėje nepasiturintiems gyventojams numatyta maksimali kompensacijos suma – 100 proc. iš...
nuotrauka
2024-08-06 14:43
Jei plastikiniai vamzdžiai ir iš plastiko pagaminti WC puodo bakeliai šiandien yra tapę standartu santechnikoje, dar septintajame dešimtmetyje tai buvo laikoma ekstravagantiška inovacija, o potinkiniai bakeliai ar apiplovimo funkciją turintys puodai atrodė lyg ištraukti iš fantastinio filmo. Santech...
nuotrauka
2024-08-06 09:34
Šaldomos lubos – tai inovatyvus būdas kontroliuoti patalpų temperatūrą. Tokia sistema susideda iš šilumos siurblio ir specialių plokščių, kuriose išvedžioti ploni vamzdeliai aušinimo skysčiui cirkuliuoti. Tokios plokštės gali būti montuojamos ne tik lubose, bet ir sienose ar grindyse. Plokštės gali ...
nuotrauka
2024-08-02 13:14
Praėjusiais metais įmonės sutaupė iš viso 161 GWh energijos. Su 33 valstybės ir savivaldybių įmonėmis pasirašyti energijos sutaupymo susitarimai jau rodo teigiamus rezultatus, o Energetikos ministerija ir toliau kviečia įmones prisidėti prie ambicingų energijos vartojimo efektyvumo didinimo tikslų.
nuotrauka
2024-07-22 11:37
Namų jaukumą galima kurti ne tik gražiais interjero dizaino sprendimais. Tai tik viena dalis – likusioji yra techniniai sprendimai, leidžiantys namų šeimininkams kontroliuoti apšvietimą bei patalpų klimatą. Optimalios temperatūros palaikymas yra aktualus ištisus metus, tačiau tai reikalauja nemažų e...
nuotrauka
2024-07-19 08:32
Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujin...
nuotrauka
2024-07-16 12:50
Aplinkos ministerija primena individualių nuotekų valymo įrenginių savininkams, kad nuo 2030 m. pradžios nuotekose, išleidžiamose iš šių įrenginių, turės būti valomas fosforas ir azotas. Tokia tvarka nebus taikoma rezervuaro tipo individualiems nuotekų tvarkymo įrenginiams, nes jie neišleidžia nuote...
nuotrauka
2024-07-16 09:30
Vasarą, kai karščiai pasiekia piką, oro kondicionieriai tampa nepakeičiamais pagalbininkais, užtikrinančiais komfortą ir gaivą namuose. Vis dėlto, jų naudojimas reikalauja priežiūros, kuri ne tik padeda išvengti gedimų, bet ir užtikrina švarų orą patalpose, sumažindama alergijų bei kvėpavimo takų li...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos