2022 sausio 19 d. trečiadienis, 10:19
Reklama  |  facebook

Kvitų loterijoje laimę neša tik fiskaliniai čekiai. Kaip juos atskirti?

2017-12-15 13:36
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) organizuojamas pirmasis šalyje kvitų žaidimas vos per kelias savaites spėjo sulaukti didelio susidomėjimo. Dalyvauti žaidime šalies gyventojus skatina ne tik piniginiai prizai, bet ir kilnus tikslas – mažinti šešėlinę ekonomiką turgavietėse, paslaugų sektoriuje ir taip padėti surinkti daugiau mokesčių. Kas savaitę dešimt laimingųjų bus apdovanoti 200 eurų vertės prizais, o kartą per mėnesį – vienas žmogus galės laimėti ir 5 tūkstančių eurų prizą.
nuotrauka
Žaidime laimėjimus atnešti gali ne visi kvitai – tinkami tik elektroninių kasos aparatų fiskaliniai kvitai, pažymėti LTF ženklu. Asociatyvi photopin.com nuotr.


Fiskaliniai kvitai žymimi trimis raidėmis

Visgi metus truksiančiame žaidime laimėjimus atnešti gali ne visi kvitai – tinkami tik elektroninių kasos aparatų fiskaliniai kvitai. Iš pirmo žvilgsnio atskirti fiskalinius kvitus nuo nefiskalinių nėra lengva. Todėl gyventojai raginami atkreipti dėmesį, ar jiems išduotuose kvituose yra nurodytas logotipas – raidės LTF.

Šios trys kvito apačioje matomos raidės užtikrina, kad kvitą išdavusi įmonė savo pajamas įtraukia į apskaitą ir sumokės mokesčius. Iki šiol neretai turgavietėse, maisto įstaigose, grožio salonuose ar remonto dirbtuvėse vis dar išduodami ranka rašyti ar nefiskaliniai kvitai to neužtikrina. Todėl kvitų žaidimą organizuojanti VMI ragina prekių ar paslaugų pirkėjus reikalauti jiems priklausančio fiskalinio kvito.

Fiskalinius kvitus žyminčios LTF raidės matomos ir kvitų žaidimo logotipe. Tai turėtų padėti pirkėjams dar lengviau atpažinti, ar jiems išduodamas kvitas yra tikras, t. y. rodantis, kad pardavėjo pajamos yra įtrauktos į apskaitą.

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamo kvitų žaidimo organizatoriai tikisi, kad tai paskatins žmones turguje, kavinėse, grožio salonuose, tarpmiestiniuose autobusuose ar remonto dirbtuvėse už prekes ar paslaugas mokėti legaliai ir reikalauti jiems priklausančių fiskalinių kasos kvitų. Pasak VMI atstovų, kuo daugiau bus užregistruota fiskalinių čekių, tuo bus surinkta daugiau mokesčių, kurių lėšas bus galima skirti švietimui, sveikatos apsaugai ir kitoms sritims.

Kaip dalyvauti kvitų loterijoje?

Dalyvauti kvitų žaidime paprasta. Tereikia specialioje konkurso svetainėje kvituzaidimas.vmi.lt įvesti fiskalinio kvito duomenis – kasos aparato unikalųjį numerį, kvito numerį ir datą. Kvitą registruojančio žmogaus prašoma nurodyti ir savo mobiliojo telefono numerį, kad būtų galima susisiekti jam laimėjus prizą.

Savaitinio prizo laimėtojai bus renkami iš tų žaidimo dalyvių, iš kurių fiskaliniai kvitai gauti nuo pirmadienio iki sekmadienio. Kvitai gali būti registruojami visą savaitę ir dar kitos savaitės pirmadienį. Mėnesio loterija prasideda kiekvieno mėnesio pirmą dieną ir baigiasi paskutinę dieną. Vienas žmogus gali registruoti neribotą skaičių kvitų.

Žaidimo nugalėtojus kiekvieną antradienį nustatys atsitiktinių skaičių generatorius. Prizų laimėtojai bus informuojami trumpąja SMS žinute. Laimingų kvitų sąrašus galima rasti ir žaidimo interneto svetainės kvituzaidimas.vmi.lt skiltyje „Laimėtojai“.

SEB atstovai primena, kad laimėjusieji prizus per 20 darbo dienų turi kreiptis į artimiausią VMI aptarnavimo skyrių ir pateikti originalų kasos kvitą bei asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Prizai į nurodytas laimėtojų banko sąskaitas bus pervesti per 14 darbo dienų. Laimėjimai nebus apmokestinti – gyventojų pajamų mokestis bus sumokėtas iš priziniam fondui skirtų pinigų, o laimėtojo sąskaitą pasieks visa laimėta – 200 ar 5 000 eurų – suma.

Visgi VMI atstovai perspėja, kad kvitų žaidime gali dalyvauti ne visi norintieji. Registruoti kvitus gali tik vyresni negu 14 metų asmenys. Be to, registruoti galima tik tuos fiskalinius kvitus, kuriuose nurodyta suma už įsigytą prekę ar suteiktą paslaugą yra ne mažesnė negu 1 euras.

Kvitų žaidime gali dalyvauti įmonių ir individualią veiklą pagal pažymą ar pagal verslo liudijimą vykdančių asmenų išduoti fiskalinių kasos aparatų kvitai už turgavietėse įsigytas prekes ar suteiktas paslaugas, pavyzdžiui, viešojo maitinimo, grožio, sveikatinimo, automobilių remonto ar taisyklų. Tačiau kvitai, išduoti už taksi paslaugas, žaidime dalyvauti negalės, nes taksi vairuotojai naudoja taksometrus ir kasos aparatų kvitų neišduoda. 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-01-19 10:17
Fondo valdytoja „East Capital Real Estate“ pardavė viešbučio „GoSpa“ pastatą Kuresarėje, kurio bendras plotas – daugiau kaip 6 600 kv. metrų. Viešbutis įsikūręs patraukliame Estijos Saremos salos kurorte, netoli uosto, miesto parko ir vaizdingos XIII a. vyskupų pilies.
nuotrauka
2022-01-18 14:25
2021-aisiais su darbuotojų trūkumu susidūrė daugiau nei pusė Užimtumo tarnybos apklaustų darbdavių. Praėjusių metų pabaigoje vykdytoje apklausoje nuomonę išreiškė 2,5 tūkst. šalies įmonių.
nuotrauka
2022-01-18 13:27
Nuo šių metų balandžio 1 d. kiekvienas statybos darbus atliekantis fizinis asmuo privalės turėti galiojantį Skaidriai dirbančio ID kodą. Skaidriai dirbančio asmens identifikavimui bus naudojama „Sodros“ informacinė sistema, apdraustųjų ir išmokų gavėjų registrai bei juose šiuo metu jau kaupiami duom...
nuotrauka
2022-01-17 07:33
Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo tarnyba. Kaltinimai dėl galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų pareikšti 5 asmenims: Biržų rajono savivaldybės merui, buvusiems minė...
nuotrauka
2022-01-17 07:24
Statybos inspekcija praneša pradėsianti tyrimą dėl penktadienio (sausio 14 d.) vakarą gautos informacijos apie apie Vilniuje, Geležinio Vilko ir Mokslininkų gatvių sankryžoje, naujai statomo daugiaaukščio (verslo centro) avariją.
nuotrauka
2022-01-14 15:36
Įvairių vėjo energetikos specialistų skaičius išaugs penkis kartus, prognozuoja „Deutsche Welle“ (DW). Portalo duomenimis, dabar vėjo energetikos sektoriuje visame pasaulyje dirba beveik 1,3 mln. žmonių. Daugiausia – apie 600 000 dirba vėjo parkų planavimo sektoriuje. Dar beveik 450 000 žmonių – tur...
nuotrauka
2022-01-14 15:26
Kelių ir gatvių priežiūros, lietaus nuotekų tinklų priežiūros ir plėtros, avarinių situacijų lokalizavimo, viešųjų miesto teritorijų, kiemų priežiūros ir remonto bei kitas paslaugas Vilniuje teikianti UAB „Grinda" turi naują vadovą – viešą Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą konkursą laimėjo Andriu...
nuotrauka
2022-01-14 11:56
2022 m. sausį oficialiai baigtas didžiausias šalies aviacijos istorijoje Vilniaus oro uosto aerodromo atnaujinimo projektas. Trejus metus trukusios rekonstrukcijos metu atnaujinti ir įrengti nauji orlaivių riedėjimo takai, pakeistos ir išplatintos dangos, sudarant sąlygas riedėti didesnės kategorijo...
nuotrauka
2022-01-13 08:14
Jei esi statytojas ir nuomojamoje valstybinėje žemėje planuoji statybas – svarbu žinoti apie Žemės įstatymo pakeitimą, kuris įsigalios jau nuo 2022 m. kovo 1 dienos.
nuotrauka
2022-01-12 09:13
Trys asmenys siunčiami į teisiamųjų suolą dėl galimai apgaule įgytų per 48 tūkst. eurų lėšų iš „Sodros“ administruojamo Garantinio fondo. Jiems pareikšti kaltinimai apgaule įgijus didelės vertės svetimą turtą. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėž...
nuotrauka
2022-01-11 10:25
Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai išnagrinėjo civilinę bylą,– Rokiškio rajono savivaldybės administracijai leista nugriauti Juodupės miestelio buvusį gyvenamąjį pastatą be bendrasavininkų sutikimo.
nuotrauka
2022-01-11 09:57
Lietuvos darbo rinka stabilizavosi – tai rodo gruodžio mėnesio registruoto nedarbo lygis. Jis sausio 1 d. siekė 10,2 proc. ir, palyginti su lapkričio mėnesiu, didėjo 0,1 proc. Tokios tendencijos, kai žiemos sezono paveikta darbo rinka pasižymi lėtesniais įdarbinimo procesais ir mažėjančiu darbo viet...
nuotrauka
2022-01-10 14:44
Statant ir rekonstruojant naujus pastatus, jų parkingo aikštelėse elektromobilių įkrovimo prieigų turės būti įrengta 20 proc. nuo bendrų automobilių stovėjimo vietų skaičiaus.
nuotrauka
2022-01-10 14:42
Vykdant teismo sprendimą, kuriuo buvo patenkintas Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, ieškinys, praėjusių metų paskutinėmis dienomis buvo nugriauti Vilniuje valstybinės žemės sklype neteisėtai pastatyti statiniai.
nuotrauka
2022-01-10 14:22
Dar 2020 metais Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) duomenys rodė, kad žalieji pirkimai sudarė tik 5 proc. visų viešųjų pirkimų vertės. Baigiantis 2021 metams, remiantis VPT duomenimis, žaliųjų pirkimų vertė siekė beveik 15 proc. Nors skaičiai dar toli gražu nėra dideli, tačiau pokytis matomas. Prie jo t...
nuotrauka
2022-01-10 11:12
Šių metų pradžioje Registrų centras baigė svarbų Nekilnojamojo turto registro ir naujai pradėjusio veikti Sutarčių ir teisių suvaržymo registro modernizavimo projektą. Šis technologinis pokytis gyventojams ir verslui sudarė daugiau galimybių savarankiškai nuotoliniu būdu susitvarkyti įkeitimo (hipot...
nuotrauka
2022-01-10 09:55
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), siekdama didinti Statybos inspekcijos veiklos efektyvumą, mažinti įstaigos sukeliamą priežiūros ir administracinę naštą, tobulinti informacinėmis sistemomis teikiamų paslaugų kokybę, įsteigė Pata...
nuotrauka
2022-01-10 08:52
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus, paskutinį žodį tarė kaltinamieji. Kiek anksčiau išklausyta šioje byloje valstybinio kaltintojo baigiamoji kalba, kurioje jis teismo prašė visu...
nuotrauka
2022-01-07 12:51
Už „Rail Baltica” projekto Lietuvoje vykdymą atsakinga „LTG Infra” paskelbė dar vieną rangos darbų konkursą. Pastarojo nugalėtojas įrengs beveik 18 km ilgio naujo geležinkelio sankasą dvikeliui bei pastatys inžinerinius statinius Jonavos rajone, konkrečiai – atkarpoje tarp Žeimių ir Šėtos.
nuotrauka
2022-01-07 10:18
Pandemija, kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, didelės įtakos įmonių skaičiaus kitimui neturėjo. Ryškiau pasikeitė tik vienas sektorius.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos