2022 birželio 26 d. sekmadienis, 2:30
Reklama  |  facebook

Kvitų loterijoje laimę neša tik fiskaliniai čekiai. Kaip juos atskirti?

2017-12-15 13:36
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) organizuojamas pirmasis šalyje kvitų žaidimas vos per kelias savaites spėjo sulaukti didelio susidomėjimo. Dalyvauti žaidime šalies gyventojus skatina ne tik piniginiai prizai, bet ir kilnus tikslas – mažinti šešėlinę ekonomiką turgavietėse, paslaugų sektoriuje ir taip padėti surinkti daugiau mokesčių. Kas savaitę dešimt laimingųjų bus apdovanoti 200 eurų vertės prizais, o kartą per mėnesį – vienas žmogus galės laimėti ir 5 tūkstančių eurų prizą.
nuotrauka
Žaidime laimėjimus atnešti gali ne visi kvitai – tinkami tik elektroninių kasos aparatų fiskaliniai kvitai, pažymėti LTF ženklu. Asociatyvi photopin.com nuotr.


Fiskaliniai kvitai žymimi trimis raidėmis

Visgi metus truksiančiame žaidime laimėjimus atnešti gali ne visi kvitai – tinkami tik elektroninių kasos aparatų fiskaliniai kvitai. Iš pirmo žvilgsnio atskirti fiskalinius kvitus nuo nefiskalinių nėra lengva. Todėl gyventojai raginami atkreipti dėmesį, ar jiems išduotuose kvituose yra nurodytas logotipas – raidės LTF.

Šios trys kvito apačioje matomos raidės užtikrina, kad kvitą išdavusi įmonė savo pajamas įtraukia į apskaitą ir sumokės mokesčius. Iki šiol neretai turgavietėse, maisto įstaigose, grožio salonuose ar remonto dirbtuvėse vis dar išduodami ranka rašyti ar nefiskaliniai kvitai to neužtikrina. Todėl kvitų žaidimą organizuojanti VMI ragina prekių ar paslaugų pirkėjus reikalauti jiems priklausančio fiskalinio kvito.

Fiskalinius kvitus žyminčios LTF raidės matomos ir kvitų žaidimo logotipe. Tai turėtų padėti pirkėjams dar lengviau atpažinti, ar jiems išduodamas kvitas yra tikras, t. y. rodantis, kad pardavėjo pajamos yra įtrauktos į apskaitą.

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamo kvitų žaidimo organizatoriai tikisi, kad tai paskatins žmones turguje, kavinėse, grožio salonuose, tarpmiestiniuose autobusuose ar remonto dirbtuvėse už prekes ar paslaugas mokėti legaliai ir reikalauti jiems priklausančių fiskalinių kasos kvitų. Pasak VMI atstovų, kuo daugiau bus užregistruota fiskalinių čekių, tuo bus surinkta daugiau mokesčių, kurių lėšas bus galima skirti švietimui, sveikatos apsaugai ir kitoms sritims.

Kaip dalyvauti kvitų loterijoje?

Dalyvauti kvitų žaidime paprasta. Tereikia specialioje konkurso svetainėje kvituzaidimas.vmi.lt įvesti fiskalinio kvito duomenis – kasos aparato unikalųjį numerį, kvito numerį ir datą. Kvitą registruojančio žmogaus prašoma nurodyti ir savo mobiliojo telefono numerį, kad būtų galima susisiekti jam laimėjus prizą.

Savaitinio prizo laimėtojai bus renkami iš tų žaidimo dalyvių, iš kurių fiskaliniai kvitai gauti nuo pirmadienio iki sekmadienio. Kvitai gali būti registruojami visą savaitę ir dar kitos savaitės pirmadienį. Mėnesio loterija prasideda kiekvieno mėnesio pirmą dieną ir baigiasi paskutinę dieną. Vienas žmogus gali registruoti neribotą skaičių kvitų.

Žaidimo nugalėtojus kiekvieną antradienį nustatys atsitiktinių skaičių generatorius. Prizų laimėtojai bus informuojami trumpąja SMS žinute. Laimingų kvitų sąrašus galima rasti ir žaidimo interneto svetainės kvituzaidimas.vmi.lt skiltyje „Laimėtojai“.

SEB atstovai primena, kad laimėjusieji prizus per 20 darbo dienų turi kreiptis į artimiausią VMI aptarnavimo skyrių ir pateikti originalų kasos kvitą bei asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Prizai į nurodytas laimėtojų banko sąskaitas bus pervesti per 14 darbo dienų. Laimėjimai nebus apmokestinti – gyventojų pajamų mokestis bus sumokėtas iš priziniam fondui skirtų pinigų, o laimėtojo sąskaitą pasieks visa laimėta – 200 ar 5 000 eurų – suma.

Visgi VMI atstovai perspėja, kad kvitų žaidime gali dalyvauti ne visi norintieji. Registruoti kvitus gali tik vyresni negu 14 metų asmenys. Be to, registruoti galima tik tuos fiskalinius kvitus, kuriuose nurodyta suma už įsigytą prekę ar suteiktą paslaugą yra ne mažesnė negu 1 euras.

Kvitų žaidime gali dalyvauti įmonių ir individualią veiklą pagal pažymą ar pagal verslo liudijimą vykdančių asmenų išduoti fiskalinių kasos aparatų kvitai už turgavietėse įsigytas prekes ar suteiktas paslaugas, pavyzdžiui, viešojo maitinimo, grožio, sveikatinimo, automobilių remonto ar taisyklų. Tačiau kvitai, išduoti už taksi paslaugas, žaidime dalyvauti negalės, nes taksi vairuotojai naudoja taksometrus ir kasos aparatų kvitų neišduoda. 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-06-23 10:31
Nuo liepos 1 dienos įsigalios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti teisės aktų pakeitimai, kurie sumažins darbdavio galimybę piktnaudžiauti ir išmokėti skirtingas dienpinigių sumas.
nuotrauka
2022-06-23 09:50
Šių metų gegužę visos pramonės produkcijos vertė sudarė 2,9 mlrd. EUR to meto kainomis ir, palyginti su balandžiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, sumažėjo 7,6 proc. palyginamosiomis kainomis (nepašalinus – 6,1 proc.).
nuotrauka
2022-06-23 09:26
Finansų sektorius jau ne vienerius metus laikosi Europos žaliojo kurso diktuojamos tvarumo krypties. Bendraudami su savo klientais, bankai tampa žaliųjų idėjų ambasadoriais – komentuodami savo politiką verslo atstovams, kartu jiems perteikia ir pasaulio lūkesčius dėl tvarumo. Tačiau žaliosios ekonom...
nuotrauka
2022-06-23 07:55
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kad fiziniai asmenys, norintys gauti kompensaciją pasikeitus taršius šilumos įrenginius į šilumos siurblius ar biokuro katilus pagal 2021m. rugsėjo 1 d. skelbtą kvietimą iki liepos 1 d. privalo įsirengti atsinaujinančius energijos išteklius naudojan...
nuotrauka
2022-06-22 09:06
Kaip ir kasmet rugsėjį įvyks vienas didžiausių ir svarbiausių metų renginių Lietuvos statybininkų bendruomenei – Statybininkų dienos šventė. Šios šventės metu tradiciškai pagerbiami statybos inžinieriai.
nuotrauka
2022-06-21 11:22
„Civinity“ grupės valdybai nusprendus transformuoti klasikiniu modeliu veikiančią pastatų priežiūros grupę į technologijų įmonę, pristatomi pirmieji darbai – įkurta nekilnojamojo turto technologijų įmonė „Smart Technologies“, kuriai vadovauti ėmėsi skaitmeninės rinkodaros ir finansinių technologijų ...
nuotrauka
2022-06-21 11:12
Kultūros ministerija, siekdama sustiprinti kultūros paveldo apsaugą ir patobulinti jo teisinį reglamentavimą, pradėjo naujos Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo redakcijos rengimo procesą.
nuotrauka
2022-06-21 10:35
Lietuvos bankas pateikė savo poziciją Finansų ministerijai dėl siūlomo visuotinio nekomercinio nekilnojamojo turto (NT) mokesčio projekto. Ekspertai pateikia ir siūlomas priemones, kad mokestis mažintų turtinę nelygybę, skatintų savivaldybes investuoti į infrastruktūrą ir reikšmingai prisidėtų prie ...
nuotrauka
2022-06-21 10:13
Bendrovės „Realco“ duomenimis, beveik kas antras jaunas žmogus turi nuosavą būstą, o būsto nesibaimina keisti vis daugiau gyventojų.
nuotrauka
2022-06-20 16:42
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą dėl nekilnojamojo turto vystytojo pareigos pateikti garantinio laikotarpio prievolių įvykdymo užtikrinimą būsto pirkėjams.
nuotrauka
2022-06-20 09:36
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir AB „Klaipėdos energija“ dėl įmonės geriamojo vandens pašildymo kainos taikymo bei mokėjimų už 2022 m. sausio ir vasario mėn. eilutėje „vandens pašildymas“ apskaičiavimo.
nuotrauka
2022-06-20 09:27
Apleista ir neprižiūrima žemė niekam nedaro garbės, o ir naudos iš jos mažai. Tačiau Lietuvoje pastaruoju metu ir toliau mažėja apleistų žemės sklypų - šiuo metu šalyje suskaičiuojama per 40 tūkst. apleistų sklypų, o bendras apleistos žemės plotas siekia 24 tūkst. hektarų. Didžiausi apleistos žemės ...
nuotrauka
2022-06-20 09:09
Tobulėjančios statinių technologijos bei inovacijos gali tapti ir privalumu įmonėms plečiant veiklos apimtis, ir kliūtimi tai daryti. Viskas priklauso nuo to, kaip tokius objektus apibrėžia teisės aktai. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad teisinis reglamentavimas nėra aiškus, tad tikėtina, jog inovatyv...
nuotrauka
2022-06-20 06:44
Neretai kyla klausimų dėl keliamų reikalavimų mėšlinių ir srutų kauptuvų statybai. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kokiais atvejais reikalingi leidimai, norint įrengti organinių trąšų (mėšlo ir srutų) laikymui skirtą...
nuotrauka
2022-06-17 13:03
Vis daugiau jaunų porų, planuodamos įsigyti naują būstą, turi dar vieną planą – kurti šeimą. Tokiu atveju, keliami kriterijai naujam būstui yra kitokie: labiau atsižvelgiama į tai, kas gali būti aktualu ne tik suaugusiam, bet ir vaikui. Pasak psichologės ir nekilnojamo turto (NT) eksperto, labai sva...
nuotrauka
2022-06-17 12:03
Už „Rail Baltica“ projekto Lietuvoje įgyvendinimą atsakinga bendrovė „LTG Infra“ pasirašė sutartis su dviejų konkursų laimėtoju. Pagal vieną jų bus suplanuota Panevėžio geležinkelio mazgo infrastruktūra, pagal antrąją – rengiami regioninių stočių ir inžinerinių sistemų projektavimui reikalingi dokum...
nuotrauka
2022-06-16 11:26
Rekonstruojant Neries krantinę ir nuėmus dalį asfalto dangos P. Vileišio gatvėje, rastas akmenimis grįstas senovinis grindinys. Pagal pirminius archeologo vertinimus, tai tarpukariu (1930 m.) klota gatvė, besidriekianti palei upės krantą.
nuotrauka
2022-06-16 07:12
Vilniaus apygardos administracinis teismas, kaip rašoma teismo pranešime, išnagrinėjęs pareiškėjos VšĮ Inovacijų agentūra skundą atsakovui Registrų centrui, nusprendė, kad atsakovas Inovacijų agentūrai turės grąžinti 252 559,44 Eur, nepagrįstai sumokėtus už Registrų centro teiktus registrų ir valsty...
nuotrauka
2022-06-16 07:01
Regionų apygardos administraciniame teisme, rašoma šio teismo pranešime, birželio 14 d. buvo numatyta tęsti administracinės bylos nagrinėjimą pagal pareiškėjos Kauno m. savivaldybės administracijos skundą dėl atsakovo Kultūros paveldo departamento 2021 m. rugsėjo 1 d. reikalavimo stabdyti Vilniaus g...
nuotrauka
2022-06-16 06:46
Visą mėnesį gyventojai kviečiami teikti paraiškas paramai dėl senų šildymo katilų keitimo. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė naują paramos etapą, kuriame maksimali paramos suma pareiškėjui siekia net 14,5 tūkst. eurų, tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybė sostinės gyventojams savo r...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos