2022 rugpjūčio 11 d. ketvirtadienis, 16:57
Reklama  |  facebook

LPK apie vyriausybės reformas: šalys viena po kitos mažina darbo jėgos apmokestinimą

2018-04-17 13:43
Lietuvos pramoninkų konfederacija (LPK) palankiai vertina didesnę dalį priemonių numatytų vakar (balandžio 16 d.) pristatytame Vyriausybės reformų plane. Nors, kai kurios priemonės nėra iki galo aiškios ir sukonkretintos, tačiau siekiami tikslai džiugina, nes iš esmės jomis įgyvendinami eilę metų LPK teiktus siūlymus, – teigiama LPK atstovų išplatintame pranešime spaudai.
nuotrauka
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
LPK (Lietuvos pramonininkų konfederacija),

LPK palaiko taip ilgai lauktą Vyriausybės apsisprendimą taikyti SODROS įmokų „lubas“. Tai žingsnis, mažinantis darbo jėgos apmokestinimą, kuris neišvengiamas, siekiant didinti šalies konkurencingumą. Tai paskatins aukštos kvalifikacijos bei aukštą pridėtinę vertę kuriančių talentų pritraukimą į šalį. Visgi rezervuotai vertinama idėja įvesti progresinius Sodros tarifus virš Sodros „lubų“, kadangi tai ribotų maksimaliai siekti prieš tai minėto tikslo.

SODROS tarifas mažinimas 2 proc. – tai dar vienas sveikintinas sprendimas, mažinantis darbo jėgos ampokestinimą, kuris padės sumažinti darbo mokesčių pleištą Lietuvoje. Šiuo metu Lietuva yra 19 tarp ES šalių pagal darbo mokesčių naštą. 2018 m. Europos Komisijos ataskaitoje apie Lietuvą, taip pat kitų ekspertų rekomendacijose nuolat pažymima, kad šalyje darbo jėgos apmokestinimas yra per didelis. Tarptautinės tendencijos rodo, kad išsivysčiusios šalys viena po kitos apsisprendžia mažinti darbo jėgos apmokestinimą (EBPO, 2017), tad tokius sprendimus būtina priimti ir Lietuvoje.

Teigiamai vertinamas siekis toliau nuosekliai didinti NPD bei išplėsti jo taikymą iki 2,5 Vidutinio darbo užmokesčio, kad naudą pajustų didesnė dalis Lietuvos gyventojų ir didesne apimtimi.

LPK atstovai tikisi, kad šiame Vyriausybės pristatytame reformų plane darbo jėgos apmokestinimo mažinimo priemonės bus tik pradžia tolimesniam darbo jėgos apmokestinimo mažinimui ateityje.

Šešėlinės ekonomikos mažinimas

Tikimasi, kad naudos atneš ir pasiūlymas apjungti darbuotojo bei darbdavio įmokas Sodrai. Nors dėl to nepasikeis nei mokesčių dydis, nei gyventoų perkamoji galia, visgi istema taps aiškesnė ir tai turės poveikį piliečių suvokimui apie realiai jų sumokamus mokesčius, skatins dirbti legaliai, reikalauti kokybiškų viešųjų paslaugų bei mažins susipirešinimą su darbdaviais.

Teigiamai vertinamas tai, kad socialinių išmokų mokėjimas įsidarbinus bus pratęsiamas iki 12 mėnesių, t. y. kad bedarbiai bus skatinami grįžti į darbo rinką. Mažinti nedarbo spąstus taip pat siūlome nemažinant išmokų buvusiems statutiniams darbuotojams, apsisprendusiems grįžti į darbo rinką.

Pensijų sistemos reforma bandoma spręsti esmines problemas, sudarant ekonomines paskatas tiek gyventojams, tiek darbdaviams, taikant įvairias pasirinkimo alternatyvas bei užtikrinant didžiausią naudą kaupiančiajam dėl beveik perpus sumažėsiančių pensijų fondų įkainių.

Švietimo sistemos reforma

2019 m. bus atnaujintas ugdymo turinys ir metodai. Atskiri mokomieji dalykai bus labiau integruoti, orientuoti į ateities kompetencijas, pritaikyti šiuolaikinei technologinei aplinkai – tai vienas svarbiausių darbų, kuriam ankščiau nebuvo skiriamas dėmesys. Apie šį pokytį verslo bendruomenė kalba nuolat, jeigu tikrai šiam ambicingam darbui pagaliau bus ryžtasi – bus didelė pažanga rengiant žmones ateis iššūkiams.

Mokytojų ir dėstytojų atlyginimo didinimas – tai labai pribrendęs klausimas, kuriam Vyriausybė turi rodyti nuolatinį dėmesį. Ir tikrai galima pagirti Švietimo ir mokslo ministeriją, kuri jau antrus metus iš eilės planuoja didinti finansavimą numatytą atlyginimams – tik konkurencingas atlyginimas leis pritraukti į švietimo sistemą daugiau jaunų specialistų.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-08-10 10:00
Pastarieji du vasaros mėnesiai – pragaištingi. Vien per šių metų liepos ir rugpjūčio mėn. įvyko keli tragedija pasibaigę nelaimingi atsitikimai darbe. Neužtikrinus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų dėl elektros srovės poveikio žuvo 3 darbuotojai.
nuotrauka
2022-08-08 14:51
Kasmet valstybė paveldi apie 400 butų, įmonių akcijų, įvairių ūkinių pastatų ir kitokio turto bei jo dalių. Toks valstybei tenkantis nekilnojamasis turtas, kai jo dėl skolų nenori priimti įpėdiniai arba jų tiesiog nėra, perduodamas Turto bankui ir vėliau parduodamas viešuose aukcionuose. Praėjusiais...
nuotrauka
2022-08-08 13:51
Vidurvasarį – net 30 proc. (67,6 tūkst.) mažiau darbo neturinčių žmonių nei prieš metus. Rugpjūčio 1 d. Užimtumo tarnyboje registruota 158,7 tūkst. neaktyvių darbingo amžiaus gyventojų.
nuotrauka
2022-08-08 13:35,      papildyta 2022-08-09 12:30, Papildyta
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai n...
nuotrauka
2022-08-08 10:04
Liepos 15 d. startavęs kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų jau sulaukė milžiniško susidomėjimo. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė daugiau kaip 5200 paraiškų už 8,5 mln. eurų.
nuotrauka
2022-08-05 11:13
Šią savaitę baigėsi Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimas teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos l...
nuotrauka
2022-08-05 09:44
„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) Grupė iš sostinės centro ketina iškelti lokomotyvų remonto depą. Senamiesčio kaimynystėje esanti 3,6 ha ploto teritorija yra stoties rajono konversijos projekto „Vilnius Connect“ dalis. Ateityje buvusi lokomotyvų remonto bazės teritorija su čia esančiais pastatais galės...
nuotrauka
2022-08-05 09:12
Augančios kainos neaplenkė ir būsto nuomos rinkos. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per metus gyvenamojo nekilnojamojo turto nuoma brango visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tik uos-tamiestyje ji liko panaši. Nors daugiausia už būsto nuomą moka vilniečiai ir kauniečiai, praėjusiai...
nuotrauka
2022-08-04 14:47
Rugsėjo mėnesį aukcione bus parduodamas, kaip teigiama, vienintelis pasaulyje išlikęs pastatas tiesiogiai susijęs su esperanto kalbos atsiradimu. Šios kalbos sumanytojo garbei pavadintoje L. Zamenhofo gatvėje, Kaune, Turto bankas parduoda greta esančius du objektus.
nuotrauka
2022-08-04 11:40
Remiantis Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Darbo ginčų komisijos gavo beveik 3000 prašymų išnagrinėti darbo ginčus tarp darbuotojo ir darbdavio. Daugiausia prašymų gauta iš transporto ir saugojimo veiklos sektoriaus įmonių, antroje vietoje – statybų sektor...
nuotrauka
2022-08-03 09:11
156,8 tūkst. – tiek darbo skelbimų Užimtumo tarnybos informacinėje platformoje pirmąjį pusmetį įregistravo šalies darbdaviai. Laisvų darbo vietų neterminuotam darbui šiemet 0,7 tūkst. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tuo tarpu terminuotam mažėjo šeštadaliu (1,9 tūkst.). Vidutiniškai kas mėn...
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-08-01 15:12
Šiuo metu galiojančio LR Darbo kodekso (DK) 144 str. 8 d. nustatyta, kad darbuotojams, kurių darbas yra kilnojamojo pobūdžio arba atliekamas lauko sąlygomis, arba susijęs su kelionėmis ar važiavimu, kompensuojamos su tuo susijusios padidėjusios išlaidos už faktiškai tokio pobūdžio dirbtą darbo laiką...
nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-08-01 11:43
Šiandien, rugpjūčio 1 d., įsigalioja LR piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimas, kuriuo pratęsiamas laikas už miestuose turėtą žemę pasirinkti miško plotą kaimo vietovėje. Tikimasi, kad šios įstatymo pataisos paspartins nuosavybės teisių a...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-28 14:38
Nuo šiandien, liepos 28 d., Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Šiai priemonei, kurią inicijuoja Aplinkos ministerija kartu su Energetikos ministerija, finansuoti iš Klimato kaitos programos lėšų skirta ...
nuotrauka
2022-07-28 14:28
Atsinaujinant ar įsirengiant būstą susidaro nemažai statybinių atliekų. Aplinkosaugininkai pastebi, kad žmonėms vis dar paprasčiau statybinėmis atliekomis atsikratyti jas išmetant į komunalinių atliekų konteinerius ar paliekant šalia. Kai kurie statybinį laužą išverčia miškuose ar pamiškėse ir tai d...
nuotrauka
2022-07-28 10:00
Dar daugiau kaip 600 gyventojų ketina modernizuoti savo individualius gyvenamuosius namus. Tiek paraiškų sulaukė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo kvietimo teikti paraiškas pradžios. Prašoma lėšų suma sudaro daugiau kaip 5,1 mln. eurų. Viso skirta 10 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos