2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 13:12
Reklama  |  facebook

LSA naujokai. UAB „Conresta“ vadovas Lukas Laukaitis: „Į samdomą darbą verslo nekeisčiau“

Margarita ČIŪŽAITĖ      2015-09-17 08:39
UAB „Conresta“ – dar šeštus metus veikianti įmonė, tačiau statyti itin didelius ir sudėtingus pastatus jiems patiki tarptautinės užsienio bendrovės. Šįmet „Conresta“ prisidėjo prie Palangos vasaros estrados, naujo verslo centro Goštauto gatvėje („UNIQ“), aukštos įtampos nuolatinės elektros srovės intarpo stoties Alytuje (LITPOLINK atkarpa) statybos. Statybininkų dienos proga portalas www.statybunaujienos.lt nusprendė pakalbinti UAB „Conresta“ vadovą Luką Laukaitį.
nuotrauka
Šįmet „Conresta“ prisidėjo prie Palangos vasaros estrados statybos. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Conresta, UAB
Kada ir kodėl tapote Lietuvos statybininkų asociacijos nariais? Kokių turėjote lūkesčių?
 
Į asociaciją įstojome 2015-aisiais metais. Pastaruoju metu, manau, asociacija pradėjo labiau atstovauti statybininkų interesams. Įstojome dėl to, kad palaikytume, paremtume ją šioje veikloje. 
 
Stebėjome aktyvią asociacijos veiklą, aukščiausiu lygiu sprendžiant dėl atvirkštinio PVM įvedimo. Jis įsigaliojo, nors ir esama labai daug klausimų, daug problemų. Tačiau vėlgi stebime, kaip asociacija visomis priemonėmis, pasinaudodama ir viešąja erdve, žiniasklaida, ir aktyviai veikdama per susijusias institucijas, nepaleidžia iniciatyvos ir spaudžia, kad atvirkštinis PVM veiktų taip, kad naudos iš to turėtų ir verslas, ir valstybė. Esu įsitikinęs, kad toks aktyvus veikimas duos rezultatų. 
Nes negali tęstis situacija, kuomet įmonė, sumokėjusi PVM, turi lūkuriuoti – ir netgi labai ilgai, – kol užsakovas teiksis sumokėti už statybininkų darbą. 
 
Kokios pagalbos tikitės iš statybininkų asociacijos?
 
Mums aktualiausias klausimas – kad statybos sektorius taptų artimas išsivysčiusių šalių, pavyzdžiui, Vokietijos statybų sektoriui. Mums svarbu, kad būtų daugiau konkretumo ir apibrėžtumo, pavyzdžiui, įvairiuose valstybiniuose konkursuose, viešuosiuose pirkimuose. 
 
Statybų sektoriuje aktualių klausimų yra tikrai nemažai. Dar vienas lūkestis – kad kada nors bus išspręstas vadinamųjų patentininkų (žmonių, dirbančių su individualios veiklos pažymomis, – red. past.) klausimas. Manau, kad ne viena statybų įmonė susiduria su situacija, kuomet darbuotojai išeina iš bendrovės, įsigyja individualios veiklos pažymėjimą ir dirba tokį pat darbą. skirtumas tik tas, kad jų atlyginimas tampa didesnis, negu gali mokėti bendrovės. Kodėl? Dėl atlyginimo ir individualios veiklos apmokestinimo skirtumų. 
 
Manau, kad tokie darbuotojai, veikiantys su vadinamaisiais patentais, turėtų būti labiau kontroliuojami. Priešingu atveju, išbalansuojamas statybų sektorius. 
 
Turime daug problemų dėl darbo jėgos. Pavyzdžiui, mūrininkai net neslepia: „Vos atšils – einu į privačių namų sektorių.“ Kodėl? Nes ten – didesni atlyginimai. 
 
Tikrai didelė dalis Lietuvos statybininkų dirba neaišku kur, neaišku kaip, neaišku, kokius susimoka mokesčius.
 
Lietuvos statybininkų asociacija jau bando įvesti tvarką šioje srityje, remiasi užsienio praktika. Mes remiame šią veiklą, nes situaciją būtina spręsti.
 
Taip pat reikėtų padaryti tvarką ir projektavimo srityje, nes projektų kokybė labai prasta. 
 
Taigi darbų yra daug, visų ir neišvardinsiu, kiekvienas statybos įmonės vadovas susiduria su tomis pat, kiekvienas bando spręsti, kaip kas moka. Bet spręsti būnant asocijuotoje struktūroje, kokia ir yra Lietuvos statybininkų asociacija, paprasčiau. 
 
Reikia tvarkos. Kuo daugiau bus tvarkos, tuo visiems bus geriau. Taigi to ir tikiuosi iš Lietuvos statybininkų asociacijos, kurios nariais šiemet ir tapome. 
Kiek Jums svarbi yra galimybė dalintis patirtimi bei žiniomis, keistis bendradarbiavimo pasiūlymais, plėsti partnerių ratą? Ko tikitės iš bendravimo su kitomis stambiomis statybos bendrovėmis ?
 
Žinoma, jog mokytis, dalintis patirtimi reikia – iš to laimėsime visi. Statybų verslas, kaip ir visi kiti verslai, nestovi vietoje. Viskas tobulėja, kinta valdymo formos. Kuo daugiau idėjų, pasiūlymų ir bendradarbiavimo – visiems tik į naudą. 
 
Pasidalinsiu savo patirtimi. Padirbėję su užsakovais užsieniečiais, pamatėme tikrai daug gerų ir naudingų dalykų, išmokome jų ir sėkmingai naudojame kituose projektuose. Nesame uždari, šia patirtimi galime pasidalinti su kitomis statybos bendrovėmis. Žinoma, laukiame to paties ir iš kitų bendrovių, laukiame bendrystės, iš kurios laimime visi.
 
Gal turite konkrečių pasiūlymų dėl bendrystės, bendradarbiavimo?
 
Konkrečių pasiūlymų neturiu, nes ir taip stengiamės nuolat bendrauti ir bendradarbiauti su savo partneriais ir konkurentais. Tiksliau sakant, vieną dieną jie yra partneriai, o kitą tampa konkurentais. Toks jau tas statybų verslas. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-23 06:51
Pristatyta Kauno centrinio pašto įveiklinimo galimybių studija, kurioje pateiktos rekomendacijos dėl šio unikalaus pastato išsaugojimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Pagrindinė rekomendacija – čia įsteigti Architektūros centrą (institutą), vykdantį ir muziejaus funkcijas.
nuotrauka
2021-09-23 06:49
„Vilniaus vandenys“ eksploatuojamiems vandentiekio tinklams sukūrė ir jau sėkmingai naudoja skaitmeninį „dvynį“. Keli šimtai vamzdyne įrengtų specialių jutiklių ne tik leidžia į skaitmeninę erdvę perkelti visą Vilniaus miesto vandentiekį, realiu laiku vertinti vandens tiekimo situaciją sostinėje, be...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos