2022 sausio 20 d. ketvirtadienis, 0:55
Reklama  |  facebook

LSA naujokai. UAB „Conresta“ vadovas Lukas Laukaitis: „Į samdomą darbą verslo nekeisčiau“

Margarita ČIŪŽAITĖ      2015-09-17 08:39
UAB „Conresta“ – dar šeštus metus veikianti įmonė, tačiau statyti itin didelius ir sudėtingus pastatus jiems patiki tarptautinės užsienio bendrovės. Šįmet „Conresta“ prisidėjo prie Palangos vasaros estrados, naujo verslo centro Goštauto gatvėje („UNIQ“), aukštos įtampos nuolatinės elektros srovės intarpo stoties Alytuje (LITPOLINK atkarpa) statybos. Statybininkų dienos proga portalas www.statybunaujienos.lt nusprendė pakalbinti UAB „Conresta“ vadovą Luką Laukaitį.
nuotrauka
Šįmet „Conresta“ prisidėjo prie Palangos vasaros estrados statybos. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Conresta, UAB
Kada ir kodėl tapote Lietuvos statybininkų asociacijos nariais? Kokių turėjote lūkesčių?
 
Į asociaciją įstojome 2015-aisiais metais. Pastaruoju metu, manau, asociacija pradėjo labiau atstovauti statybininkų interesams. Įstojome dėl to, kad palaikytume, paremtume ją šioje veikloje. 
 
Stebėjome aktyvią asociacijos veiklą, aukščiausiu lygiu sprendžiant dėl atvirkštinio PVM įvedimo. Jis įsigaliojo, nors ir esama labai daug klausimų, daug problemų. Tačiau vėlgi stebime, kaip asociacija visomis priemonėmis, pasinaudodama ir viešąja erdve, žiniasklaida, ir aktyviai veikdama per susijusias institucijas, nepaleidžia iniciatyvos ir spaudžia, kad atvirkštinis PVM veiktų taip, kad naudos iš to turėtų ir verslas, ir valstybė. Esu įsitikinęs, kad toks aktyvus veikimas duos rezultatų. 
Nes negali tęstis situacija, kuomet įmonė, sumokėjusi PVM, turi lūkuriuoti – ir netgi labai ilgai, – kol užsakovas teiksis sumokėti už statybininkų darbą. 
 
Kokios pagalbos tikitės iš statybininkų asociacijos?
 
Mums aktualiausias klausimas – kad statybos sektorius taptų artimas išsivysčiusių šalių, pavyzdžiui, Vokietijos statybų sektoriui. Mums svarbu, kad būtų daugiau konkretumo ir apibrėžtumo, pavyzdžiui, įvairiuose valstybiniuose konkursuose, viešuosiuose pirkimuose. 
 
Statybų sektoriuje aktualių klausimų yra tikrai nemažai. Dar vienas lūkestis – kad kada nors bus išspręstas vadinamųjų patentininkų (žmonių, dirbančių su individualios veiklos pažymomis, – red. past.) klausimas. Manau, kad ne viena statybų įmonė susiduria su situacija, kuomet darbuotojai išeina iš bendrovės, įsigyja individualios veiklos pažymėjimą ir dirba tokį pat darbą. skirtumas tik tas, kad jų atlyginimas tampa didesnis, negu gali mokėti bendrovės. Kodėl? Dėl atlyginimo ir individualios veiklos apmokestinimo skirtumų. 
 
Manau, kad tokie darbuotojai, veikiantys su vadinamaisiais patentais, turėtų būti labiau kontroliuojami. Priešingu atveju, išbalansuojamas statybų sektorius. 
 
Turime daug problemų dėl darbo jėgos. Pavyzdžiui, mūrininkai net neslepia: „Vos atšils – einu į privačių namų sektorių.“ Kodėl? Nes ten – didesni atlyginimai. 
 
Tikrai didelė dalis Lietuvos statybininkų dirba neaišku kur, neaišku kaip, neaišku, kokius susimoka mokesčius.
 
Lietuvos statybininkų asociacija jau bando įvesti tvarką šioje srityje, remiasi užsienio praktika. Mes remiame šią veiklą, nes situaciją būtina spręsti.
 
Taip pat reikėtų padaryti tvarką ir projektavimo srityje, nes projektų kokybė labai prasta. 
 
Taigi darbų yra daug, visų ir neišvardinsiu, kiekvienas statybos įmonės vadovas susiduria su tomis pat, kiekvienas bando spręsti, kaip kas moka. Bet spręsti būnant asocijuotoje struktūroje, kokia ir yra Lietuvos statybininkų asociacija, paprasčiau. 
 
Reikia tvarkos. Kuo daugiau bus tvarkos, tuo visiems bus geriau. Taigi to ir tikiuosi iš Lietuvos statybininkų asociacijos, kurios nariais šiemet ir tapome. 
Kiek Jums svarbi yra galimybė dalintis patirtimi bei žiniomis, keistis bendradarbiavimo pasiūlymais, plėsti partnerių ratą? Ko tikitės iš bendravimo su kitomis stambiomis statybos bendrovėmis ?
 
Žinoma, jog mokytis, dalintis patirtimi reikia – iš to laimėsime visi. Statybų verslas, kaip ir visi kiti verslai, nestovi vietoje. Viskas tobulėja, kinta valdymo formos. Kuo daugiau idėjų, pasiūlymų ir bendradarbiavimo – visiems tik į naudą. 
 
Pasidalinsiu savo patirtimi. Padirbėję su užsakovais užsieniečiais, pamatėme tikrai daug gerų ir naudingų dalykų, išmokome jų ir sėkmingai naudojame kituose projektuose. Nesame uždari, šia patirtimi galime pasidalinti su kitomis statybos bendrovėmis. Žinoma, laukiame to paties ir iš kitų bendrovių, laukiame bendrystės, iš kurios laimime visi.
 
Gal turite konkrečių pasiūlymų dėl bendrystės, bendradarbiavimo?
 
Konkrečių pasiūlymų neturiu, nes ir taip stengiamės nuolat bendrauti ir bendradarbiauti su savo partneriais ir konkurentais. Tiksliau sakant, vieną dieną jie yra partneriai, o kitą tampa konkurentais. Toks jau tas statybų verslas. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-01-19 15:13
Bendrovė „Realco“ įsigijo daugiau nei 2,4 ha žemės sklypą ir jame esančius statinius sostinės Parodų g. 1, kur norėtų vystyti gyvenamosios paskirties projektą.
nuotrauka
2022-01-19 10:17
Fondo valdytoja „East Capital Real Estate“ pardavė viešbučio „GoSpa“ pastatą Kuresarėje, kurio bendras plotas – daugiau kaip 6 600 kv. metrų. Viešbutis įsikūręs patraukliame Estijos Saremos salos kurorte, netoli uosto, miesto parko ir vaizdingos XIII a. vyskupų pilies.
nuotrauka
2022-01-19 07:05
Darnios NT plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ yra viena iš dviejų Lietuvos statybos įmonių, kurių net du projektai pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalius.
nuotrauka
2022-01-18 08:53
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas NT fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) investavo į A klasės verslo centrą „Business Centrum Tesla2“ (BCT2) Košice, antrame pagal dydį Slovakijos mieste. EREF įsigijo 50 proc. įmonės „Kosice HoldCo s r o“, kuriai priklauso verslo c...
nuotrauka
2022-01-17 09:39
Neringos savivaldybė pasirašė rangos sutartį su UAB „Žimpra“ dėl naujo gyvenamojo daugiabučio namo Preiloje (Preilos g. 73B, Preila, Neringos sav.) statybos. Gyvenamajame name savivaldybė planuojama įrengti 6 socialinius vieno kambario būstus, kurie bus išnuomoti mažiausiai 6 asmenims (šeimoms). Num...
nuotrauka
2022-01-14 11:56
2022 m. sausį oficialiai baigtas didžiausias šalies aviacijos istorijoje Vilniaus oro uosto aerodromo atnaujinimo projektas. Trejus metus trukusios rekonstrukcijos metu atnaujinti ir įrengti nauji orlaivių riedėjimo takai, pakeistos ir išplatintos dangos, sudarant sąlygas riedėti didesnės kategorijo...
nuotrauka
2022-01-14 10:01
Vilniaus m. savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija pasirašė sutartį dėl Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo projektavimo. Maniežą projektuos MB „Syrusas“, veikianti pavadinimu „IMPLMNT architects“ (architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Aurelija Kniukštaitė, Kotryna Bajor...
nuotrauka
2022-01-13 09:39
UAB Merko statyba baigė darbus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos inicijuotame projekte – bendrovė renovavo Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kareivinių pastatą.
nuotrauka
2022-01-11 09:37
Metų pradžia – tinkamas laikas įvertinti praėjusių metų darbus. Apžvelgdamas juos, Kultūros infrastruktūros centro direktorius Šarūnas Šoblinskas teigė, kad 2021 m. padėjo labiau suprasti rinkos situaciją ir priimti sprendimus, kurie padėtų geriau rūpintis mūsų šalies istorijai svarbiais statiniais.
nuotrauka
2022-01-10 08:13
Kauno Žaliakalnyje atgimstančiame sporto ir laisvalaikio komplekse darbai vyksta ir šaltuoju metų laiku. Kauno sporto halėje liko paskutiniai rekonstrukcijos štrichai, o nuo pamatų statomame Dariaus ir Girėno stadione jau montuojamos žiūrovams skirtos kėdės.
nuotrauka
2022-01-07 12:31
Lietuvos paštas ir VšĮ „Kaunas 2022“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatyta, kad Lietuvos paštas 2022-aisiais metais atveria organizacijai buvusio Kauno centrinio pašto rūmus – juose visus metus vyks „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginiai.
nuotrauka
2022-01-07 10:22
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas NT fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį dėl inžinerinės didmeninės prekybos įmonės UAB „ViaCon Baltic“ gamybos bazės, įsikūrusios Kauno rajone, įsigijimo. „ViaCon Baltic“ ilgalaike sutartimi nuomojasi beveik 5 ha te...
nuotrauka
2022-01-06 09:07
Po kelerius metus trukusių derinimo procedūrų, Aplinkos ministerija pritarė restorano „Strandhalle“ statyboms Smiltynėje.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2022-01-04 11:56
Šiandien, sausio 4 d., Vilniuje sunkioji technika pradėjo ardyti nuo 1993 m. užkonservuotas nebaigtas statyti stadiono konstrukcijas. Per 4 mėnesius bendrovė „Vilniaus BDT“ įsipareigojo nugriauti yrančias žiūrovų tribūnas, išvalyti teritoriją ir parengti aikštelę 85 tūkst. kv. m daugiafunkciam sveik...
nuotrauka
2022-01-04 09:47
Rekordais paženklintus 2021-uosius šalies būsto rinka užbaigė išlaikiusi didelį aktyvumą, tačiau perėjusi į stabilaus augimo trajektoriją. Tokią tendenciją atspindi darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ praėjusių metų būsto pardavimo rezultatai.
nuotrauka
2022-01-04 09:32
„Vilniaus metrologijos centras“, seniausia Lietuvoje metrologijos įmonė, teikianti aukštos kokybės teisinės, mokslinės ir industrinės metrologijos paslaugas, keičia pavadinimą ir nuo sausio 4 d. vadinsis „Nordic Metrology Science“.
nuotrauka
2021-12-31 09:18
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir bendrovė „Infes“ pasirašė sutartį dėl modernaus policijos administracinio pastato statybos darbų. Sutartimi numatytų rangos darbų vertė 14,34 mln. eurų įskaitant pridėtinės vertės mokestį.
nuotrauka
2021-12-30 11:45
Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) per savo antrinę įmonę „Forest Investment“ skolina 6 mln. eurų biokuro kogeneracinės jėgainės statybai Alytuje. Projektą įgyvendina bendrovė „Biovatas“. Planuojama, kad šilumos ir elektros energijos gamyba kati...
nuotrauka
2021-12-30 10:07
Vilniaus savivaldybė kartu su Vilniaus pataisos namais sutvarkė ir išvalė teritoriją (apie 2365 kv. m) šalia Vizitiečių vienuolyno, Drujos g. 11. Anksčiau čia buvo griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos gamybinė teritorija, užteršta sunkiaisiais metalais ir naftos produktais.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas