2021 birželio 14 d. pirmadienis, 21:13
Reklama  |  facebook

Lietuviškos įmonės neatsilieka nuo tarptautinių milžinių

2015-08-28 13:38
Kodėl tarptautinės kompanijos darbuotojams yra patrauklesnės? Kaip lietuviško kapitalo įmonės bando vytis „svajonių darbdavius“? Tokie klausima kyla išanalizavus šiųmetį specialistų paieškos portalo cvmarket.lt tyrimą „Patraukliausias darbdavys“.
nuotrauka
Geras santykis su darboviete yra tada, kai didesnė žmogaus minčių apie darbą ir darbovietę dalis yra teigiamos. UAB „A. Žilinskio ir ko“ nuotr.


Minimos įmonės
Achema, AB
A. Žilinskio ir ko, UAB
Darbuotojas ieško komforto

Lietuviai ir toliau labiausiai nori dirbti šalyje veikiančiose didelėse tarptautinėse bendrovėse. Tai parodė šių metų kovą-birželį atliktas tyrimas. Tyrimo „Patraukliausias Lietuvos darbdavys“ metu apklausta 2380 Lietuvoje dirbančių žmonių.

Patraukliausia įmonė tautiečiams – Barclays Technology Centre Lithuania. Taip pat noriai dirbama tokiose įmonėse kaip IKEA Lietuva (Felit), SEB bankas, Swedbank ir Google. 

Anot balsavusiųjų, juos labiausiai traukia įmonės, siūlančios įdomų darbą, stabilų ir patrauklų atlyginimą bei priedus, puikią vidaus atmosferą.

„Tarptautinėse organizacijose yra aukštesnė organizacinė kultūra. Siekiama, kad žmogus darbe jaustųsi kiek įmanoma patogiau. Rodoma didesnė pagarba darbuotojui kaip žmogui. Tikima, kad darbuotojas sukurs didesnę pridėtinę vertę organizacijai, jei jausis darbe saugus, vertinamas ir nejaus bereikalingo darbinio streso, nuolatinio spaudimo“, – darbo tarptautinėse kompanijose privalumus vardijo Mokymų ir psichologinio konsultavimo centro psichologė Vitalija Mikutaitienė (nuotraukoje).

Lietuviškos įmonės irgi vertinamos

Nors lietuviško kapitalo įmonės į pirmąjį penketuką nepateko, jos jau lipa ant kulnų garsioms pasaulio kompanijoms. Kai kurias jų – Coca-Cola HBC Lietuva, Philip Morris Lietuva, DnB, IBM Lietuva, Statoil Fuel & Retail Lietuva – net ir lenkia. 

Iš lietuviškų darbdavių patraukiausia AB „Achema“, kuris bendrame sąraše užėmė šeštą vietą. Po to seka AB LESTO (11 vieta), „A. Žilinskio ir ko“ (12 vieta), UAB „Vičiūnų grupė“ (13 vieta), UAB APRANGA LT (15 vieta). 

Respondentai nurodė, kad jie vertina šių įmonių stabilumą, geras darbo sąlygas, galimybes tobulėti, rūpinimąsi darbuotojais.

„Tarptautinėse kompanijose daug investuojama į darbuotojų laisvalaikį, mokymąsi, rūpinamąsi fizine sveikata, įrengiamos specialios poilsio, pramogų vietos. Bet tai jau seniai daroma ir pažangiausiose Lietuvos įmonėse. Tačiau lieka svarbiausias skirtumas, kaip darbuotojas vertina organizacijoje egzistuojančias vertybes. Ar jis pats jaučiasi vertinamas kaip darbuotojas, kaip žmogus?“ – pastebėjo psichologė V. Mikutaitienė.

Pasak psichologės, geras santykis su darboviete yra tada, kai didesnė žmogaus minčių apie darbą ir darbovietę dalis yra teigiamos, o ne neigiamos.

„Idealu, kai žmogus darbe gyvena ne tik mintimis apie savaitgalį ir artimiausias atostogas. Būna juk ir taip, kad darbuotojas iki pietų galvoja, ką valgys pietums, o po pietų svarsto, ką veiks vakare. Geras santykis su darbu – kaip ir su antrąja puse. Kai viskas gerai, neieškoma geresnės antrosios pusės. Mėgaujamės tuo, ką turime ir žinome, kad geriau nerasime“, – taip gerą santykį su darboviete apibūdino V. Mikutaitienė.

Emigracija – ne visada išeitis

Neretai lietuviai susidaro klaidingą įspūdį, kad jų svajonių darbovietė yra ne Lietuvoje, o kažkur svetur.

„Didžiąją dalį užsienio darbdavių įvaizdžio formuoja darbuotojų emigrantų pasakojimai, kurie ne visada yra visiškai teisingi. O žmonės linkę tikėti gražiomis istorijomis ir ieškoti laimės pas užsienio darbdavius. Tačiau visuose darbuose vertinami lojalūs darbuotojai, o ne ieškotojai“, – pastebėjo psichologė.

Patraukliausi Lietuvos darbdaviai renkami jau ketvirtus metus

„Siekdami objektyvumo, nesiūlėme paruošto įmonių sąrašo – žmonės galėjo nurodyti bet kokį Lietuvoje veikiantį darbdavį. Svarbu ir tai, kad vertindami vieną ar kitą įmonę, atsižvelgėme ne tik į teigiamus, bet ir į neigiamus atsiliepimus apie ją. Mūsų technologijos leidžia atskirti už save masiškai balsuojančias įmones ir atmesti šiuos balsus. Visa tai leidžia teigti, jog tyrimas teisingai atspindi darbo ieškančiųjų nuomonę“, – sakė cvmarket.lt marketingo vadovė Raimonda Tatarėlytė.

Patraukliausi darbdaviai 2015: 
 1. Barclays Technology Centre Lithuania
 2. IKEA Lietuva (Felit)
 3. SEB bankas, AB
 4. Swedbank, AB
 5. Google
 6. Achema, AB
 7. TEO LT, AB
 8. Western Union Processing Lithuania, UAB
 9. Microsoft Lietuva, UAB
 10. Bitė Lietuva, UAB
 11. LESTO, AB
 12. A. Žilinskio ir ko UAB
 13. Vičiūnų grupė, UAB
 14. NFQ Solutions, UAB
 15. APRANGA LT, UAB
 16. Hanner, AB
 17. Švyturys - Utenos alus, UAB
 18. Omnitel, UAB
 19. Lietuvos geležinkeliai, AB
 20. Krasta auto, UAB (Modus group)
 21. Coca-Cola HBC Lietuva, UAB
 22. Lietuvos draudimas, AB
 23. Philip Morris Lietuva, UAB
 24. Lietuvos energija, AB
 25. DHL Lietuva, UAB
 26. DnB, AB
 27. IBM Lietuva, UAB
 28. KG GROUP
 29. Adform Lithuania, UAB
 30. Statoil Fuel & Retail Lietuva, UAB
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-14 07:50
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.
nuotrauka
2021-06-14 06:58
Mažėjant karantino metu įvestų renginių uždarose patalpose suvaržymų, Aplinkos ministerija paaiškino, kaip eksponuoti planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą ir organizuoti viešą visuomenės supažindinimą su ja.
nuotrauka
2021-06-11 15:04
Birželio 11 d. įvyko Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos (EBPO) Lietuvos įgūdžių strategijos pristatymas. Jos metu buvo pristatyti Nacionalinės įgūdžių strategijos projekto rezultatai ir ekspertinės rekomendacijos, kaip reikėtų tobulinti Lietuvos kvalifikacijos kėlimo, ugdymo ir mok...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-11 10:21
Užimtumo įstatymo pakeitimai įsigalios jau po kelių savaičių. Kas keičiasi nuo liepos 1 dienos? Užimtumo tarnyba primena svarbiausius faktus ir skaičius.
nuotrauka
2021-06-11 10:00
Pavasario pradžioje „Vilniaus vandenys" paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų. Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti sparte...
nuotrauka
2021-06-11 09:49
Kaip praneša Statistikos departamentas, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2020 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 5 proc.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-10 16:00
Ketvirtadienį, birželio 10 d., Seimui priėmus Statybos įstatymo pataisas, sudarytos sąlygos pokyčiams statybos sektoriuje ir valstybės įmonės „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) pertvarkai.
nuotrauka
2021-06-10 15:41
Parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ atnaujino PROFICARD lojalumo programą – nuo šiol ji skirta ne tik fiziniams asmenims, tačiau ir statybų, remonto, renovacijos, meistrų paslaugas teikiančioms įmonėms. Lojalumo programos dalyviai reikalingas prekes gali įsigyti palankesnėmis sąlygomis, jiems suteik...
nuotrauka
2021-06-10 11:09
„MC Grupė“, valdanti namų apdailos centrą „Unideco“, nuomininkus atrinks pagal geriausią pasiūlytą idėją. Nuomos objektas – 2000 kv. m ploto teritorija Šiaurės miestelyje šalia Verkių ir Kareivių gatvių sankryžos. Nuomininkams bus siūloma sklypu naudotis nemokamai arba už simbolinį nuomos mokestį.
nuotrauka
2021-06-10 10:54
Peržiūrėjus ir patikslinus vertingąsias buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės pastatų komplekso savybes, valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas skelbia šio objekto pakartotinį viešą aukcioną. Aukcionas įvyks liepos pabaigoje, pradinė kaina u...
nuotrauka
2021-06-10 10:52
Kinijoje sukeltas statybinių medžiagų kainų cunamis jau drebina ir statybas Lietuvoje. Nuogąstaujama, kad dalį jų gali tekti stabdyti. Kaip tai paveiks nekilnojamojo turto rinką? Ar būstas dar brangs?
nuotrauka
2021-06-10 10:32
Dėl projekto įgyvendinimo technologijos sprendinių tikslinimo laikinai yra sustabdyti tvarkymo darbai Vingrių skersgatvyje, kur po rekonstravimo atsivers viešoji erdvė – Šaltinių skveras, praneša Vilniaus savivaldybė.
nuotrauka
2021-06-09 10:05
„LTG Infra“ po konsultacijų su rinka patikslino reikalavimus ir skelbia atnaujintą konkursą dėl geležinkelio tilto per Nerį statybos rangos darbų. Šalia Jonavos planuojamas įrengti tiltas bus sudėtingiausias „Rail Baltica“ inžinerinis įrenginys ir ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-06-09 09:51
Seimas birželio 8 d. priėmė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotą vadinamąjį darbuotojų relokacijos įstatymų paketą, kuris atveria paprastesnes sąlygas investuotojams iš trečiųjų šalių perkelti savo darbuotojus ir jų šeimų narius. Šie pakeitimai ypač aktualūs į Lietuvą persikeliančioms ar ...
nuotrauka
2021-06-09 08:56
Visuomenės, politikų ir įmonių dėmesys tvariai ekonominei veiklai niekada nebuvo toks didelis kaip pastaruoju metu. Tai rodo ir žaliųjų, tvariųjų bei socialinių finansinių skolos priemonių kapitalo rinkos augimas. Apskaičiuota, kad 2020 m. žaliųjų, tvariųjų, socialinių paskolų ir obligacijų emisijos...
nuotrauka
2021-06-08 11:03
Kasmet Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) išduoda apie 18 tūkst. sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje.
nuotrauka
2021-06-08 08:13
Aplinkos ministerija ragina įmones pasirūpinti, kad iš jų teritorijos nesklistų nemalonūs kvapai. Tam jos privalo išsiimti specialiąją taršos leidimo dalį „Kvapų valdymas“, įpareigojančią įdiegti efektyvias kvapų valdymo priemones.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.