2023 spalio 4 d. trečiadienis, 8:35
Reklama  |  facebook

Lietuviškos inovacijos statybų srityje – parodoje „Futurebuild 2019"

2019-03-06 11:21
Kovo 5-7 dienomis Londone vykstančioje statybos technologijų parodoje „Futurebuild 2019" Lietuvos mokslininkai, vienijami atviro mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros tinklo „Open R&D Lietuva", pristato kuriamas technologijas ir teikiamas mokslo paslaugas statybos srityje.
nuotrauka
Jau penkti metai Lietuvos tyrėjai tarptautinėje mokslo, technologijų ir inovacijų rinkoje prisistato su „OPEN R&D Lietuva“ ženklu. MITA iliustr.


Minimos įmonės
VILNIUS TECH / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,
MITA (Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra),
KTU Statybos ir architektūros fakultetas,
Lietuvos energetikos institutas,
KTU Architektūros ir statybos institutas,
„Futurebuild" – tai viena didžiausių pasaulio projektavimo, patvarios statybos ir aplinkos technologijų parodų, vykstanti kasmet nuo 2005 metų. Šioje parodoje dalyvauja daugiau nei 1200 įmonių ir ją aplanko apie 50 tūkst. lankytojų: architektų, nekilnojamojo turto vystymo bendrovių, statybos kompanijų, statybos rangovų, inžinerijos įmonių, statybos medžiagų ir paslaugų pirkėjų. Parodoje pristatomi tokie sektoriai, kaip statyba, ekologiški statybos produktai bei paslaugos, atsinaujinanti energetika, pažangūs pastatai, ekologiniai interjerai.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kuruojamas „Open R&D Lietuva" tinklas, suorganizavęs jungtinį Lietuvos mokslininkų vizitą į „Futurebuild 2019“ parodą, pasistengė sudaryti jiems pačias geriausias sąlygas prisistatyti. „Open R&D Lietuva" komanda pasirūpino stendu, jų apipavidalinimu, auditorijos pritraukimu.

Eko-betonas be cemento

„Futurebuild 2019" parodoje dalyvaujantys Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto mokslininkai pristato ekologiškas medžiagas, tokias kaip eko-betonas, pagamintas žiedinės ekonomikos principais (be cemento), panaudojant pelenus, keraminių plytų dulkes, šlaką ir kt.

„Pristatome išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centrą, kurio pagrindinis tikslas yra mokslo-verslo bendrai vystoma statybų ir urbanistikos sektoriaus skaitmenizacija bei išmanios technologijos miestams“, – pasakojo KTU Statybos ir architektūros fakulteto dekanas Andrius Jurelionis.
Parodoje taip pat pristatomi KTU Architektūros ir statybos institute atliekami akredituoti tyrimai, kurie yra ypač reikšmingi statybos inžinerijos mokslui ir eksperimentinei plėtrai, naudojami tiriant statybines medžiagas, projektuojant energiškai efektyvius pastatus ir jų inžinerines sistemas, keliant statybos srities specialistų profesinę kvalifikaciją, rengiant statybos srities norminius dokumentus.

„Instituto mokslinė veikla šiose tyrimų srityse orientuota į ryšių su verslu ir valstybės institucijomis stiprinimą, doktorantų pritraukimą ir skatinimą, bendradarbiavimo su Lietuvos ir užsienio partneriais plėtimą ir yra reikšminga šalies ekonominei ir energetinei raidai", – kalbėjo KTU Architektūros ir statybos instituto direktorius Raimondas Bliūdžius.

Inovatyvios statybinės medžiagos ir tyrimai

Mokslininkai iš Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) universiteto parodoje pristato atliekamus statybinių medžiagų, statybinių konstrukcijų ir pastato energetinių inžinerinių sistemų teorinius, skaitinius bei eksperimentinius tyrimus.

„Universitete yra kuriamos inovatyvios statybinės medžiagos, kurios pritaikomos naujiems konstrukciniams sprendiniams. Turima techninė įranga leidžia atlikti ne tik medžiagų bei konstrukcijų fragmentų, bet ir natūralaus dydžio pastato konstrukcijų eksperimentinius tyrimus. Mes taip pat atliekame atsinaujinančių energijos technologijų integracijos į pastato inžinerines sistemas tyrimus, kurie apima ir šiluminio komforto vertinimą", – pasakojo VGTU Gelžbetoninių konstrukcijų ir geotechnikos katedros docentas Robertas Zavalis.

Bendradarbiavimas tarptautiniu mastu

„Esame tarptautinio lygio fundamentalių ir taikomųjų eksperimentinių tyrimų centras, kuriame aukščiausios kvalifikacijos specialistai kuria ir plėtoja energetikos technologijas. Teikiame paslaugas ne tik Lietuvos ir užsienio mokslo bei studijų institucijoms, bet ir verslo subjektams bei vyriausybinėms ir savivaldos institucijoms", – pasakojo Lietuvos Energetikos Instituto (LEI) Degimo procesų laboratorijos doktorantas Marius Sadeckas.

Parodoje LEI mokslininkai pristato ir institute atliekamus skysčių ir dujų matavimo prietaisų tikslumo ir patikimumo metrologinius tyrimus, medžiagų (plastikų, metalų, statybinių skiedinių) bandymus ir kokybės įvertinimo galimybes.

„Tiriame degimo procesus ir kuriame deginimo įrenginius, įvairaus tipo katalitines bei izoliacines dangas, todėl parodoje sulaukiame ypatingai daug dėmesio", – kalbėjo LEI Šiluminių įrengimų tyrimo ir bandymų laboratorijos mokslininkas Mantas Valantinavičius.

Jau penkti metai Lietuvos tyrėjai tarptautinėje mokslo, technologijų ir inovacijų rinkoje prisistato su „OPEN R&D Lietuva“ ženklu. Jis leidžia mūsų universitetams ir institutams, kaip vieno tinklo nariams, būti labiau matomiems tarptautiniame kontekste.

MITA kuruojamas atviras mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros tinklas „Open R&D Lietuva", subūręs visus šalies valstybinius universitetus, mokslinių tyrimų institutus, mokslo ir technologijų parkus bei atviros prieigos centrus, padeda susitikti moderniausias technologijas plėtojantiems Lietuvos tyrėjams su mūsų šalies ir užsienio verslininkais, skatina jų bendradarbiavimą. Tai didžiausias Baltijos šalyse inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijos tinklas, kuris teikia daugiau kaip 2,5 tūkst. paslaugų inžinerijos ir informacinių technologijų, biomedicinos ir biotechnologijų, medžiagų mokslo, fizikinės ir cheminės technologijos, gamtos išteklių ir žemės ūkio srityse.

Kad verslas su mokslu galėtų sėkmingai bendradarbiauti, MITA įkūrė „Open R&D Lietuva" tinklo Kontaktų centrą. Jis padeda verslui greičiau surasti tinkamus žmones mokslo institucijose, sužinoti, kur galima užsisakyti reikalingas paslaugas, sudaro galimybes individualiems susitikimams.
Statybunaujienos.lt



Aktualijos

nuotrauka
2023-10-03 13:54
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už peržiūrai reikalingų dokumentų nepateikimą šešiems mėnesiams sustabdė UAB „Banduva“ kvalifikacijos atestato galiojimą.
nuotrauka
2023-10-03 13:02
Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas, pradėtas siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys gydymo įstaigų visame uostamiestyje.
nuotrauka
2023-10-03 11:01
Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė antrą kvietimų etapą juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įrengiamų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų išlaidų. Šiame etape kvietimams suplanuota skirti 19,57 mln. eurų. Bendrai jungtinio projekto metu siekiama iki 2026 m. įre...
nuotrauka
2023-10-03 10:11
Planuojama, kad 2024 m. pradžioje Lietuvoje pradės veikti šiuo metu testuojama Nuotekų tvarkymo informacijos sistema, leisianti užtikrinti, kad į aplinką nepatektų nevalytos nuotekos. Taip pat sumažės administracinė našta nuotekų tvarkytojams ir jų veiklą prižiūrinčioms institucijoms.
nuotrauka
2023-10-03 07:21
Nuo praėjusių metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo statybos techninis reglamentas (STR), iš esmės keičiantis vėdinamo fasado naudojimą. Pagal STR, vėdinamam fasadui sukurti nebeužtenka to, kad visi komponentai būtų sertifikuoti. Dabar jis turi būti tiekiamas kaip vieno gamintojo elementas ir turėti ET...
nuotrauka
2023-10-02 16:23
Anot architektų, Vilniaus plėtra iki vieno milijono įmanoma nebent darant miestą kompaktiškesnį. Seime diskusiją apie milijoninį miestą surengusio Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, apie Lietuvos sostinę verta mąstyti ir futuristiškai.
nuotrauka
2023-10-02 15:36
Rugsėjo 29 d. Mickūnuose, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės teritorijoje, atidarytas pirmasis, pilotinis, Inžinerinių priemonių parkas. Pradedama kurti valstybės gynybos metu kritiškai svarbi nauja kontrmobilumo sistema, kurią sudarys 18-ka tokio pobūdžio Inžinerinių priem...
nuotrauka
2023-10-02 10:47
Nors apie technologinio pramonės perversmo įtaką šalies verslams kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, ekspertai prognozuoja, jog Lietuvos įmonių laukia dar didesni pasikeitimai. Anot Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanės, profesorės dr. Editos Gimžauskienės...
nuotrauka
2023-10-02 10:36
Kauniečiams seniai pažįstamo studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilo naujas unikalus pastatas – Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. KTU Studentų miestelio vaizdą pakeitęs pastatas ne tik leido išsaugoti buvusio pastato arc...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-30 14:29
Aplinkos ministerija parengė Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus, kurie paskatins perdirbtas statybines atliekas naudoti kaip antrinę žaliavą, užtikrins aiškesnį teisinį statybinių atliekų tvarkymo reguliavimą. Siūloma nustatyti kriterijų sistemą, kuri užtikrintų tinkamą inertinių staty...
nuotrauka
2023-09-29 15:56
Aplinkos ministerija patikslino, kokios institucijos nagrinės strateginio poveikio aplinkai vertinimo (SPAV) dokumentus, ir suteikė visuomenei daugiau galimybių dalyvauti SPAV procesuose bei į juos įsitraukti.
nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-28 13:28
Aplinkos ministerijos apklausa atskleidė, kad žaliuosius pirkimus, t.y. darančius kuo mažesnį poveikį aplinkai visuose produkto gyvavimo ciklo etapuose, Lietuvoje vykdyti tampa vis paprasčiau.
nuotrauka
2023-09-28 12:07
Nuspręsta, kad fizinis barjeras gali būti įrengiamas ir prie valstybės sienos esančiose valstybės saugomų teritorijų šlapiose bei pelkėtose vietose.
nuotrauka
2023-09-28 11:53
Rengiantis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais 2025 m. vasarį, Telšiuose ir Alytuje pradėti montuoti vieni svarbiausių sinchronizacijos įrenginių – sinchroniniai kompensatoriai. Jie padeda stabilizuoti elektros sistemos dažnį ir padidina tinklo dinaminį ...
nuotrauka
2023-09-27 12:48
Valstybės duomenų agentūra praneša, kad šių metų rugpjūtį statybos sąnaudų elementų kainos, palyginti su liepa, sumažėjo 0,3 procento, bet nuo pernai vasaros jos iš viso paaugo 2,9 proc.
nuotrauka
2023-09-27 12:18
Pernai Lietuvoje įvyko daugiau kaip 130 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) sandorių, o turto įsigijimams su paskola prireikė profesionaliai įvertinti, kokia objektyvi įsigyjamo turto vertė. „Spinter tyrimų" atliktos apklausos duomenimis, už tai, kad turtą vertintų tik kvalifikuoti specialistai, pasisak...
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos