2021 spalio 28 d. ketvirtadienis, 13:18
Reklama  |  facebook

Lietuvių svajonių būstas: nori bent 3 kambarių ir ergonomiškų sprendimų

2018-11-13 10:12
Paprastai įsigyjant būstą tenka atsižvelgti į savo finansines galimybes ir pagal jas kurti savo svajonių namus. Tačiau kokį būstą lietuviai rinktųsi, jei jų nevaržytų jokie finansiniai apribojimai? Darnios nekilnojamojo turto plėtros ir statybų bendrovės „YIT Kausta“ namų apklausa parodė, kad, jei galėtų savęs nevaržyti, daugelis lietuvių rinktųsi gyventi nuosavame name arba erdviame bute miesto centre. Be to, paaiškėjo, kad kuriant svajonių namus šalies gyventojams svarbiausia yra ergonomiški sprendimai ir šviesos gausa.
nuotrauka
Didelis būstas ypač imponuoja kauniečiams, kurių beveik pusė (49 proc.) norėtų trijų kambarių ar dar didesnio buto. YIT KAUSTA iliustr.


Minimos įmonės
YIT Kausta, UAB
Svajoja apie nuosavą namą arba didelį butą

Apklausos duomenimis, du trečdaliai lietuvių norėtų gyventi nuosavame name arba kotedže miesto pakraštyje – idealiu atveju prie upės arba ežero. Ketvirtadalis žmonių rinktųsi butą miesto centre.

„Apklausa rodo, kad vieta lietuviams yra pats svarbiausias kriterijus renkantis būstą – netgi svarbesnis už kainą. Šie rezultatai atspindi bendrą tendenciją, kuomet namus imama suvokti ne tik kaip tam tikro ploto būstą, bet kaip įvairių aspektų visumą – vietą mieste, supančią aplinką, šalia esančią infrastruktūrą, įkvepiančią pro langą matomą panoramą. Apklausos rezultatai rodo, kad, viena vertus, lietuviai nori namų, kurie suteiktų tam tikrą ramybės oazę, gamtos artumo pojūtį, tačiau kartu nori, kad visi gyvenimo mieste patogumai būtų ranka pasiekiami“, – sako bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.


Anot K. Vanago, šiuos poreikius siekiama atliepti statant daugiabučius su privačiomis terasomis, įrengiant jaukius vidinius kiemus su žaliosiomis bei rekreacinėmis erdvėmis ir bendrai skiriant didelį dėmesį gyvenamųjų namų aplinkai.

Nori didesnio būsto

Nors rinkoje šiuo metu paklausesni yra mažesni butai, turėdami galimybę nepaisyti finansinių apribojimų daugelis lietuvių (44 proc.) rinktųsi trijų kambarių ar dar didesnį būstą. Didelis būstas ypač imponuoja kauniečiams, kurių beveik pusė (49 proc.) norėtų trijų kambarių ar dar didesnio buto. Palyginimui, toks pasirinkimas vilioja tik trečdalį klaipėdiečių. Didesnio buto taip pat norėtų ir 43 proc. vilniečių.

Vis tik interjero dizainerė Miglė Gruodytė sako, kad prieš perkant būstą svarbiausia atkreipti dėmesį į jo išplanavimą, nes būtent nuo jo, o ne bendro namų ploto, priklauso galimybės kurti patogų gyvenimą.

„Tai yra ypač svarbu ieškant būsto didmiesčiuose, kur nekilnojamojo turto kainos yra santykinai aukštos. Prieš renkantis būstą taip pat labai svarbu padaryti savo poreikių ir lūkesčių analizę, pagalvoti, kas man asmeniškai yra namai, kaip juose įsivaizduojamas gyvenimas, kokią reikšmę kasdieniame gyvenime jie turi. Tai padarius bus lengviau pasirinkti ne tik būsto tipą ir vietą, bet ir apspręsti būsimą interjerą. Jis, visų pirma, turi būti funkcionalus ir atitinkantis gyventojų poreikius, be abejo, ir estetiškas bei artimas žmogaus skoniui“, – sako M. Gruodytė.

Nori šviesių namų su gražiu vaizdu pro langą

Interjerą vienu iš svarbiausių aspektų kuriant svajonių namus laiko ir patys gyventojai. Daugiau nei trečdalis (37 proc.) „YIT Kausta“ apklausos respondentų išskyrė šį svajonių namų aspektą. Svarbiau už gražų interjerą idealiuose namuose lietuviams yra tik ergonomiški sprendimai (61 proc.), šviesos gausa (42 proc.), žalumos pilnas kiemas (39 proc.) ir vaizdas pro langą (39 proc.).
„Tiek būsto vieta, tiek vaizdas pro langus įpareigoja ir renkantis interjero sprendimus. Visuomet svarbiausia yra gyventojų norai: ar jie nori sustiprinti urbanistinį, gamtos, senamiesčio vaizdą ir „įjungti“ jį į interjerą, o galbūt priešingai – atsiriboti nuo jo. Namų aplinka su interjeru susiejama per medžiagiškumą, spalvinį kontekstą“, – pasakoja M. Gruodytė.

Interjero dizainerė pažymi, kad norint sukurti šviesius ir jaukius namus svarbu atkreipti dėmesį tiek į natūralią dienos šviesą, tiek į dirbtinį apšvietimą.

„Idealu, jei natūralios šviesos kiekis yra pakankamas, namų langai orientuoti į pietų ar vakarų pusę. Tokiu atveju dažnai nebūtina ieškoti papildomų interjero sprendimų norimam šviesos kiekiui užtikrinti. Jei natūralios šviesos bute mažiau, interjere rekomenduojama rinktis šviesesnes spalvas ir medžiagas. Mūsų platumose dirbtinis apšvietimas taip pat yra labai svarbus. Dėl pakankamai nedidelio saulėtų dienų skaičiaus, ganėtinai ilgų žiemų jo turėtų būti tikrai daug“, – pasakoja M. Gruodytė.

Privalumas – balkonas ar terasa

Kitas lietuviams svarbus svajonių namų aspektas – terasa ant stogo arba erdvus balkonas. Šį kriterijų įvardijo 35 proc. apklausos dalyvių.

M. Gruodytės teigimu, terasa arba balkonas, kaip ir kitos namų erdvės, turi turėti funkcines zonas. Dėl to reikia iš anksto apgalvoti, ką tose erdvėse ketinama veikti, kam jos bus skirtos. Tuomet galima nusimatyti tinkamiausius baldus ir išplanavimą.

„Tam, kad sezoniniai daiktai nesimėtytų padrikai, šiose erdvėse svarbu apgalvoti ir daiktų laikymo bei sandėliavimo galimybes. Estetikos jausmą visuomet sustiprina ir natūralūs ar dirbtiniai augalai, tad rekomenduotina terasą ar balkoną apželdinti“, – patarimus dalina M. Gruodytė.

Tarp svajonių namams svarbių kriterijų lietuviai taip pat paminėjo ir optimalią temperatūrą (29 proc.) bei vonios kambarį su langu (5 proc.). Įdomu tai, kad ergonomiški sprendimai ir optimali temperatūra namuose yra aktualesni vyresnio amžiaus žmonėms, o gražus interjeras ir šviesos gausa – jaunesnio amžiaus respondentams. Gražus interjeras daug svarbesnis ir vidutines bei aukštesnes pajamas gaunantiems gyventojams. Tuo metu gaunantys žemesnes pajamas dažniau išskyrė optimalią temperatūrą, ergonomiškus sprendimus ir žalumos pilną kiemą.

Taip pat verta pažymėti, kad vaizdą pro langą svarbiu kriterijumi svajonių namams įvardino net 14 proc. daugiau vyrų nei moterų. Tačiau gerokai daugiau moterų (47 proc.) nei vyrų (36 proc.) paminėjo šviesos gausumą namuose.

Lietuvos gyventojų apklausą bendrovės „YIT Kausta“ užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų kompanija „Norstat“. Apklausoje dalyvavo 500 šalies gyventojų.

Parengta pagal  „YIT Kausta“ inf., bendrovės iliustr.

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2021-10-28 10:51
Bendrovė „Baltisches Haus“ išnuomojo visą 3000 kv. m biurams skirtą plotą „Bokšto skvere“. Sandoris sudarytas su Danijos debesijos paslaugų lydere „CLOUDEON part of Devoteam“. Bendrovės susitarė dėl 440 kv. m patalpų nuomos.
nuotrauka
2021-10-27 07:07
Kai dalinė būsto apdaila jau atlikta, atrodo, kad jau čia pat bus galimybė įsikelti į savo nuosavus namus. Bet taip tik atrodo. Lemiamo būsto apdailos etapo metu prireikia ir nemažai kantrybės, ir laiko, ir svarbių sprendimų, ir detalaus investicijų apskaičiavimo.
nuotrauka
2021-10-26 15:51
Naujos statybos būstas su pilna apdaila – vis dažnesnis nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų pasirinkimas. „Realco“ skaičiuoja, kad apie trečdalis būsimų naujakurių pastaruoju metu renkasi vidutinės ar ekonominės klasės butą su pilna apdaila.
nuotrauka
2021-10-26 14:21
Panašu, kad pandemijai atsitraukus biurai gali išgyventi savotišką renesansą, bet, ekspertų teigimu, tam šiandieniniai biurai neišvengiamai turės prisitaikyti prie naujų darbo organizavimo modelių ir kintančių įmonių poreikių.
nuotrauka
2021-10-21 14:04
Per pastaruosius penkerius metus Vilniaus mieste augo ne tik pastatytų ir parduotų butų skaičius, tačiau ir jų kainos. Butai sostinėje tapo patrauklia investicija, vis daugiau žmonių ieškojo ir įsigijo antrąjį ar trečiąjį būstą, o reaguodami į paklausą nekilnojamojo turto (NT) vystytojai rinkai pate...
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-18 11:55
Naujų būstų paklausai pasiekus piką vis daugiau gyventojų butus įsigyja dar brėžinių stadijoje, todėl dažnai atrodo, jog perkama skubant ir nesidomint pirkiniu. Statytojai sutinka, jog tokių atvejų pasitaiko, bet dauguma pirkėjų visgi nenori katės maiše ir pasidomi projekto išskirtinumais ar butų iš...
nuotrauka
2021-10-15 20:55
Krašto apsaugos ministerija ir NT vystymo bendrovė „Olfin“ skelbiamų derybų būdu sudarė administracinių patalpų nuomos sandorį dėl Gynybos resursų agentūros, Infrastruktūros valdymo agentūros ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos patalpų.
nuotrauka
2021-10-14 09:54
Asmeniui, pardavusiam nekilnojamąjį turtą (NT), neišlaikius jo 10 metų, atsiranda prievolė deklaruoti už jį gautas pajamas ir sumokėti valstybei gyventojų pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo skirtumo tarp gautų pajamų ir su to turto pardavimu susijusių patirtų išlaidų.
nuotrauka
2021-10-13 13:19
„Citus“ visai netoli rugsėjį anonsuoto daugiafnkcio planuoja dar vieną būsto projektą. Jis numatytas taip pat ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje – Kareivių g. 2E, urbanistinio „Ogmios miesto“ ir Ozo parko kaimynystėje. Investicijos į projektą sieks apie 13 mln....
nuotrauka
2021-10-05 11:23
Trečiasis metų ketvirtis Vilniaus nekilnojamo turto (NT) rinkoje buvo kiek vangesnis, tačiau tai nesutrukdė naujiems rekordams. „Realco“ duomenimis, šių metų 3-jų ketvirčių rezultatai jau viršijo visų pandeminių 2020 m. būsto pardavimus pirminėje rinkoje.
nuotrauka
2021-10-04 11:37
Išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, Vilniuje per tris ketvirčius rezervuotų butų ir kotedžų skaičius jau viršijo sėkmingiausių iki 2019–ųjų rezultatą, kai per visus metus šis skaičius siekė 6 178. Per devynis šių metų mėnesius sostinėje plėtotojai susitarė dėl 6 334 būstų (butų ir kotedžų), ...
nuotrauka
2021-09-28 10:31
Dideliame 5 hektarų plote Klaipėdos rajone, vos 5 km nuo Klaipėdos centro, Angelavos ir Bruožaičių gatvių sankirtoje, MKF su partneriais vysto naują 111 A+ klasės namų gyvenvietę „Angelavos vilos“.
nuotrauka
2021-09-27 11:17
Bendrovė Merko būstas tęsia investicijas Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje ir pradeda trečiąjį gyvenamųjų namų kvartalo „Vilnelės skverai“ statybos etapą.
nuotrauka
2021-09-22 18:31
Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“ planuoja projektą, kuris iškils Vilniuje, teritorijoje šalia „Unideco“ apdailos centro – Kareivių g. 5. Ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje planuojamas daugiafunkcinis pr...
nuotrauka
2021-09-17 09:57
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta...
nuotrauka
2021-09-13 10:59
Lietuvių santaupoms perkopus rekordinę 19 mlrd. eurų ribą, išaugo susidomėjimas investavimu į nekilnojamąjį turtą (NT). Nors įprastai dairomasi progų investuoti į būstą, kurį būtų galima nuomoti, nauja tendencija – auganti paklausa sandėliukams ir garažams – atveria galimybę investuoti į NT ir turin...
nuotrauka
2021-09-09 08:26
Vilniaus Naujamiestyje NT vystytojas „Lithome“ planuoja naują projektą „Algirdo promenada“. Modernų prabangių būstų kompleksą, įsikursiantį adresu Algirdo g. 48C, sudarys 4 pastatai, kuriuose bus įrengti 127 butai ir 11 komercinių patalpų. Bendra investicijų suma į 10,5 tūkst. kv. m objektą sieks 14...
nuotrauka
2021-09-08 17:23
Augant industrinio nekilnojamojo turto (NT) segmento aktualumui, o gamintojams ir toliau siekiant trumpinti tiekimo grandines, Europos šalys intensyviai kovoja dėl tarptautinių investuotojų pritraukimo.
nuotrauka
2021-09-08 16:40
Šių metų pirmąjį pusmetį vidutinė būsto paskolos suma Baltijos šalyse buvo didžiausia Estijoje ir sudarė apie 120 tūkst. EUR, rodo „Luminor“ banko duomenys. Tuo tarpu lietuviai ir latviai būsto įsigijimui skolinosi po vidutiniškai 83 tūkst. EUR.

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...