2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 14:51
Reklama  |  facebook

Lietuvoje populiarūs nestandartiškai įrengti butai, o jų trūkstant pirkėjai renkasi būstą su daline apdaila Fotogalerija

2014-06-02 07:18
Naujo nekilnojamojo turto plėtotojai pirkėjams siūlo ir pilnai įrengtus butus, ir butus su baldais. Tačiau dauguma jų renkasi tik butus su daline apdaila.
nuotrauka
"MG Valda" iliust.


Nuo apdailos atbaidė prasta kokybė

UAB „MG Valda“ pardavimų skyriaus vadovas Mantas Umbrasas mano, kad pirkėjus nuo pilnos apdailos iš dalies atbaidė ir patys NT projektų plėtotojai.

Prieš septynerius – aštuonerius metus NT plėtotojai apdailai skirdavo per mažai dėmesio. Įrengę pigiomis medžiagomis ir tam neskyrę ypatingo dėmesio, butus parduodavo tokiomis kainomis, kurios neatitiko kokybės. Nes butus pirkėjai vis tiek griebdavo – dažnai, dar tik matydami brėžinius.

Nors krizė pakoregavo NT plėtotojų požiūrį į apdailos darbus, pirkėjai išmoktos ir brangiai kainavusios pamokos taip greitai nepamiršta. Dauguma pirkėjų linkę skirti tam laiko ir butus įsirenginėja, patys rinkdamiesi meistrus, rinkdamiesi medžiagas ir tikrindami darbų bei prekių sąmatas.

Tačiau NT plėtotojai sako jau stebintys naujai besiformuojančią tendenciją. Šiuo metu apdailą kuria dizaineriai, medžiagos – nebėra ekonominės klasės, tad apdailos vaizdas jau yra visai kitas – pirkėjai mielai perka ir pilnai įrengtus butus. Tačiau faktas, kad siūlyti bet ko nebegalima.

„Be abejo, pirkėjai linkę įsigyti ir įrengtą, ir pilnai apstatytą butą, – sako Audrius Šapoka, bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas. – Tačiau yra ir kita medalio pusė – kartais butas gali būti įrengtas neskoningai arba neatitikti pirkėjo skonio.“

Daugelis plėtotojų jau įrenginėja ne po vieną ekspozicinį butą, taip pirkėjui parodydami, kaip galėtų atrodyti galutinis variantas. Kiti plėtotojai yra parengę keletą skirtingų butų įrengimo tipų, kuriuos pirkėjas gali pasirinkti įsigydamas vieną ar kitą butą.

Perkant būstą su pilna apdaila – didesnis banko kreditas

NT plėtotojų svetainėse jau daugėja ne tik butų su pilna apdaila vaizdų, bet ir apstatytų, su buitine technika.

Bendrovės „Eika“ plėtros projektų vadovė Jolanta Dobradziejienė sakė, kad ekspoziciniai butai pirmiausia domina tuos pirkėjus, kurie nori apsigyventi naujame būste iš karto, taip pat tuos, kurie renkasi panašiai suprojektuotus butus.

„Ekspozicinius butus įrengiame ne parodai, o patogiam gyvenimui, daug dėmesio skiriame detalėms ir funkcionalumui, – sakė „Eikos“ atstovė. – „Eika“ pirkėjams siūlo individualią apdailą pagal kliento norus ir poreikius. Nėra standarto, kiekvienas butas individualus, sukurtas konkrečiam klientui. Dažniausiai būstą su pilna apdaila mūsų projektuose renkasi žmonės, kurie perka su banko paskola.“

Perkant butą su pilna apdaila, bankas suteikia kreditą, kurio dydis siekia 85 proc. nuo galutinės įrengto buto vertės. Tai labai patogu pirkėjams, kadangi reikalingas beveik dvigubai mažesnis pradinis kapitalas. Dažniausiai tai itin aktualu jauniems žmonėms, šeimoms su vaikais.

Ekspoziciniai butai taip pat labai populiarūs tarp investuotojų, kurie perka butus nuomai.

Ekspozicinius butus parduoda greitai, bet jų nėra daug

„Ekspozicinius butus parduodame gana greitai, kai kurių net nespėjame iki galo pabaigti. Tokiu atveju darbus bute atliekame jau konkrečiam pirkėjui, – dalijosi „Eikos“ plėtros projektų vadovė Jolanta Dobradziejienė. – Vidutiniškai ekspozicinio buto pardavimas užtrunka apie mėnesį.“

Kaip sakė Audrius Šapoka, bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas, atskirais atvejais vidutinės apimties projekte tokių butų per mėnesį pavyksta parduoti nuo kelių iki keliolikos. „Bet vienareikšmiai atsakyti sudėtinga – veikia labai daug veiksnių: nuo parduodamų butų specifikos – ekonominė/prestižinė klasė, projekto apimties iki naudojamų pardavimo kanalų.“

„MG Valda“ demonstracinius butus taip pat parduoda labai greitai. Tačiau, kaip pastebėjo pardavimų skyriaus vadovas Mantas Umbrasas, ši tendencija dar nėra tokia ryški ir dauguma butų vis tik parduodami su daline apdaila.

Pačiam įsirengti kainuoja pigiau, kai neskaičiuojamas savas laikas

Vidutiniškai buto įrengimo kaina, pasak „Eikos“ atstovės, svyruoja nuo 800 iki 1400 litų už kvadratinį metrą. „Žinoma, priklausomai nuo klientų poreikių ir norų, kaina gali keistis: pavyzdžiui, didėti naujakuriui renkantis prabangius baldus ar įrengimo medžiagas. Kaina įsirengiant būstą savo jėgomis mažesnė, nes klientas sutaupo, kai kuriuos darbus atlikdamas pats“, – sakė Jolanta Dobradziejienė. Ji pažymėjo, kad pirkdamas įmonės „Eika“ butą su pilna apdaila pirkėjas gauna vienerių metų garantiją atliktiems darbams, taip pat sutaupo laiko darbų organizavimui.

Ekspozicijose esančios prekės dažniausiai parduodamos pigiau – tokia praktika vyrauja daugelyje prekybos centrų. Tačiau renkantis ekspozicinį butą, pirkėjas negaus nuolaidos vien dėl to, kad po šį butą jau vaikščiojo ir apžiūrinėjo kiti pretendentai. Nors atrodytų, visų žiūrėtas butas turėtų kainuoti mažiau, nes „naudotas“, taip nėra. Tokie butai, anot Manto Umbraso, turi pridėtinę vertę, nes juos įrengė specialistai – parinko apdailą, spalvas, medžiagas, baldus.

Mantas Umbrasas mitu vadina kalbas, kad pačiam įrengti ir pastatyti butą kainuoja pigiau – tiesiog žmonės neskaičiuoja savo laiko sąnaudų. Neretai pirmą butą pirkėjai įsirenginėja ir apsistatinėja patys, tačiau pirkdami antrą, dažnai renkasi bent jau įrengtą.

Lietuvaičiai kratosi standartų

Audrius Šapoka, „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas mano, kad Lietuvoje butai su apdaila nėra populiarūs tikriausiai ir dėl to, kad lietuviai turi stiprų asmeninį požiūrį į nuosavą būstą, geriau už kitus žino, kokio būsto jiems reikia, kaip sutaupyti įrengimo medžiagoms, darbams.

„Lietuvoje yra trys milijonai krepšinio ekspertų ir tiek pat statytojų-apdailininkų“, – sako UAB „MG Valda“ pardavimų skyriaus vadovas Mantas Umbrasas. Tačiau jis sutinka, kad jeigu plėtotojai siūlys kokybišką apdailą, su apgalvotomis detalėmis, vis daugiau žmonių pirks butus su pilna apdaila.

Lietuvoje nepopuliaru tai, kad yra standartiška, dalijasi savo pastebėjimais „Eikos“ plėtros projektų vadovė Jolanta Dobradziejienė.

„Eika“ savo pirkėjams prieš keletą metų pasiūlė individualią buto apdailą, kuri paklausi tarp mūsų klientų, – sako ji. – 2013 metais net ketvirtadalį butų pardavėme su pilna apdaila. Vadinasi, tai patrauklu pirkėjams.“

Fotogalerijose – bendrovių iliustracijos.

 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Miestiečiai

nuotrauka
2021-09-22 18:19
Per pandemiją gyventojų dėmesys savo gyvenamajai aplinkai išaugo, tačiau norintys atnaujinti namus jau kurį laiką susiduria su problema – augančiomis remonto darbų ir medžiagų kainomis bei reikiamų meistrų trūkumu.
nuotrauka
2021-09-22 09:50
Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-17 08:37
„Vilniaus vandenys“ nusprendė 300 tūkst. eurų skirti vienos seniausių ir labiausiai apsinešusių vandentiekio atkarpų išplovimui, dėl kurios remonto darbų laikinai suprastėjo vandens kokybė daliai sostinės Naujamiesčio rajono gyventojų. Tokio masto darbus ir rekordinę sumą jiems atlikti bendrovė pla...
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-09 18:46
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo įtvirtinti įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos būstas taps labiau prieinamas šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, auginančioms tris ar daugiau vaikų, neįgaliesiems, tremtiniams.
nuotrauka
2021-09-07 11:49
Lietuvoje įsibėgėja elektros tiekimo rinkos liberalizavimas – seniai lauktas pokytis, įgyvendintas daugelyje Europos Sąjungos valstybių. Kartu su juo byra elektros energijos tiekimo monopolis, o rinkoje atsirandanti nepriklausomų tiekėjų konkurencija vartotojams garantuos daugiau kokybiškų paslaugų ...
nuotrauka
2021-09-06 16:19
Individualių namų ir daugiabučių gyventojai, kurie būstą šildo dyzeliu, anglimi ar durpių briketais, bet nori atsisakyti neefektyviai naudojančių šilumą, orą teršiančių šildymo įrenginių ir prisijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, jau gali pasinaudoti subsidijomis.
nuotrauka
2021-09-01 15:46
Mažas pajamas gaunantys gyventojai nuo trečiadienio, rugsėjo 1 d., jau gali teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui.
nuotrauka
2021-08-31 12:06
2021 m. pavasarį naujomis energijos vartojimo efektyvumo etiketėmis pradėta žymėti 4 prekių grupes: šaldytuvus ir šaldiklius (įskaitant vyno laikymo šaldytuvus); indaploves; skalbimo mašinas ir skalbykles-džiovykles; televizorius ir elektroninius vaizduoklius. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. pagal naujas t...
nuotrauka
2021-08-30 10:27
Iki to laiko, kol sodyba atitiks įsivaizduojamą objektą, ją reikia įrengti, o tai reiškia – pastatyti statinius ir sutvarkyti aplinką. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad statinių statybos eiliškumą reglamentuoja teisės...
nuotrauka
2021-08-26 12:29
Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tvarkos pateikimui, kuri leis efektyviau tvarkyti sodų bendrijų kelius. Sodininkų bendrijų teritorijose nuolat gyvenančių gyventojų skaičius auga ir jose esantys keliai vis intensyviau naudojami.
nuotrauka
2021-08-25 16:53
Gruodžio 1 d. baigsis terminas, kai Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) turi būti pateikti mokėjimo prašymai kompensuoti dujų balionų pakeitimą daugiabučiuose.
nuotrauka
2021-08-23 14:35
Elektros skaitiklis namuose dažnai sukasi net ir būsto šeimininkams atostogaujant. Dėl to kalti vadinamieji „energijos vampyrai“ – prietaisai, kurie ir nenaudojami gali sueikvoti nemažai elektros. Pažabojus juos, per metus galima sutaupyti reikšmingas pinigų sumas, o taip pat sumažinti savo neigiamą...
nuotrauka
2021-08-23 08:18
Įvertinusi Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos pateiktą informaciją, Energetikos ministerija pateikė Vyriausybei apibendrinimus dėl artėjančio šildymo sezono. Juose kaip viena iš galimybių reguliuoti šilumos kainas nurodoma Šilumos ūkio įstatyme įtvirtinta dvinarė kainodara, apie kurią vartotojai n...
nuotrauka
2021-08-20 09:10
Aplinkos ministerija pasiūlė Vyriausybei priemones, kurios, brangstant gamtinėms dujoms, leistų gyventojams sumažinti centralizuotai tiekiamos šilumos gamybos kainas.
nuotrauka
2021-08-18 13:05
Dabartinės Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės įpareigoja rūšiuoti visas statybvietėje susidariusias atliekas, bet ši nuostata netaikoma buityje susidarančioms griovimo ir statybinėms atliekoms. Aplinkos ministerijos parengtas Atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. plano projektas numato, ka...
nuotrauka
2021-08-18 10:59
Jau dešimtmetį tęsiasi ydinga praktika, kai daugiau nei pusė Vilniaus daugiabučių šilumos punktų vis dar nepriklauso šių namų gyventojams. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) nori vilniečiams grąžinti tai, kas jiems visada ir priklausė, todėl gyventojai kviečiami savo nuosavybėn perimti šilumos punktu...
nuotrauka
2021-08-17 10:13
Nekilnojamojo turto pirkimas – vienas didžiausių žingsnių, kurį dažnas prisiruošiame žengti tik kartą gyvenime, o įsipareigojame net keliems dešimtmečiams. Perkantys bene visuomet atsižvelgia į nekilnojamojo turto kainą, plotą ir vietą mieste, tačiau yra ir kitų kintamųjų, galinčių paveikti jūsų būs...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai