2021 rugsėjo 20 d. pirmadienis, 13:50
Reklama  |  facebook

Lietuvos Statybos inžinierių sąjunga – matoma savo šalyje, žinoma Europos Sąjungoje

2018-09-26 07:35
Lietuvos Statybos inžinierių sąjungos (LSIS) ištakos siekia 1918-uosius, kai atkurtoje Lietuvos valstybėje buvo įsteigta Lietuvos inžinierių sąjunga. „Sovietmetis nutraukė LSIS veiklą, bet neištrynė to, kas buvo pasiekta“, – tvirtina LSIS prezidentas dr. Vincentas Vytis Stragys. Atkuriamasis Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) suvažiavimas įvyko 1989 m., o prieš pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, 1990 m. kovo 5 d. buvo įregistruota LSIS, siekusi į vieną profesinę bendriją suvienyti šalies statybų sektoriuje dirbančius praktikus ir statybos mokslininkus.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt archyvo (EIKOS STATYBA) nuotr.


Minimos įmonės
LSIS (Lietuvos statybos inžinierių sąjunga),
Pirmuoju sąjungos vadovu išrinktas Algirdas Vapšys – statybininkų bendruomenei gerai žinomas inžinierius, praėjęs profesinį kelią nuo darbų vykdytojo iki ministro. LSIS siekia telkti savo narius, atstovauti jų poreikiams ir interesams, vystyti savivaldą, didinti statybos inžinieriaus ir mokslininko prestižą, skleisti visuomenei žinias apie statybų sektorių.

2000 m. LSIS įstojo į Europos statybos inžinierių tarybą ECCE ir jau 18 metų aktyviai reiškiasi jos veikloje.

LSIS veiklos centrai – regionuose

LSIS veikia visoje Lietuvoje, kiekvienoje apskrityje įkurtos regioninės bendrijos (klubai). LSIS jungia 9 bendrijas ir VGTU Kokybės vadybos centrą (KVC). KVC dalyvavimas LSIS veikloje duoda sinerginį rezultatą tobulinant statybos inžinierių profesinę kvalifikaciją, nes leidžia panaudoti stipriausių statybos mokslininkų potencialą mokant praktikus. LSIS per regionų bendrijas ir klubus organizuoja ir vykdo ne tik savo narių, bet ir visos šalies statybos inžinierių mokymus, vertina inžinierių kvalifikaciją, nustato pasirengimą statybos techninės veiklos pagrindinėms sritims.

Nuotraukoje – LSIS prezidentas dr. Vincentas Vytis Stragys

Statybos inžinierių LSIS įgyti kvalifikacijos atestatai bei teisės pripažinimo dokumentai patvirtina specialistų atitikimą Aplinkos ministerijos nustatytiems kvalifikaciniams reikalavimams ir suteikia jiems teisę projektuoti ir vadovauti ypatingųjų ir neypatingųjų statinių statyboms atlikti ekspertinę bei tyrinėjimų veiklą statybos inžineriniams sprendimams įgyvendinti.

LSIS didžiuojasi savo nariais, kurie yra ne tik aukščiausios kvalifikacijos profesionalai, bet ir pilietiški, visuomeniški, skiriantys savo asmeninį laiką Sąjungos veiklai, aktyviai prisidedantys prie jos plėtros. Įvertinant iškiliausių narių, atstovaujančių statybos srities praktikams bei mokslininkams, nuopelnus, LSIS įsteigė „Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Garbės ženklą“. Juo jau apdovanota 70 statybos inžinierių. 

Bendrai misijai susivienijo su Baltijos šalių statybos inžinieriais.„Dabartinės realijos neleidžia užsidaryti tik savo interesų rate. Mums reikia bendrauti, kooperuotis su kitų šalių kolegomis, kad bendromis jėgomis galėtume spręsti ne tik savo, bet ir regiono statybos inžinieriams aktualias problemas bei iššūkius. Todėl dar 2010 m. pasirašėme Lietuvos, Latvijos, Estijos statybos inžinierių sąjungų memorandumą dėl bendradarbiavimo“, – pasakoja V.V. Stragys. 

Kasmet vykstančiuose trijų Baltijos šalių statybos inžinierių sąjungų susitikimuose dalinamasi patirtimi, kaip gerinti statybų sektoriaus darbų kokybę, užtikrinti aukštą statybos inžinierių studijų lygį bei kompetenciją, eliminuoti broką iš statybos darbų. Gerosios patirties bei naujų idėjų perėmimas iš kaimynų padeda LSIS efektyvinti savo veiklą. Latvijos ir Estijos partneriai taip pat įdėmiai seka ir domisi jos veikla bei pasinaudoja lietuvių patirtimi vykdydami statybos inžinierių mokymus bei jų profesinės veiklos vertinimą.

2018-ieji – Europos statybos inžinierių metai

LSIS šie metai išskirtiniai: Europos Statybos inžinierių Taryba (ECCE) 2018-uosius paskelbė Europos Statybos inžinierių metais. „Tai puiki proga visuomenei pristatyti mūsų profesiją, atkreipti valstybės institucijų dėmesį į aukščiausios kvalifikacijos statybos profesijos – statybos inžinierių – rengimo, kvalifikacijos kėlimo ir kt. aspektus. Tad ir mes savo žvilgsnį kreipiame į dvi prioritetines, kaip mums atrodo, sritis: statybos inžinierių kvalifikacijos teikimo procesą bei glaudesnį bendradarbiavimą su kitomis statybos srityje dirbančiomis institucijomis, visuomeninėmis organizacijomis bei asocijuotomis struktūromis“, – metų pradžioje pasirašyto septynių institucijų Memorandumo reikšmę LSIS aiškina jos prezidentas.

Glaudus LSIS bendradarbiavimas su kitomis statybų sektoriui atstovaujančiomis įmonėmis bei organizacijomis padeda ieškoti ir rasti geriausius sprendimus bei įveikti iššūkius.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 11:55
Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės,...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-15 15:02
Vyriausybė trečiadienį, rugsėjo 15 d., Aplinkos ministerijai suteikė įgaliojimus vieningam visų pastatų renovacijos kompetencijų centrui sukurti.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:53
Mažos vertės pirkimai praėjusiais metais sudarė daugiau kaip 96 proc. visų Lietuvoje vykdomų viešųjų pirkimų. Tačiau tokių pirkimų vertės yra gerokai mažesnės, tad ir jų teisiniam reguliavimui bei kontrolei skiriama mažiau dėmesio. Teisininkai tame mato riziką, mat mažesnės pirkimų vertės gali būti ...
nuotrauka
2021-09-15 10:40
KLAUSIMAS. Nupirktų sklypų savininkas juos palygino, palikdamas nuolydį į kaimynų sklypą. Dėl to po lietaus kaimynų sklypo gruntas plaunamas į griovį. Ar įstatymai neįpareigoja žemės darbus talikti taip, kad kaimynams nekiltų problemų?
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-13 11:47
Pirmoje 2021 m. pusėje pasaulio ekonomika pasižymėjo itin sparčiu žaliavų kainų kilimu. Brangsta, atrodo, viskas: metalai, mediena, žemės ūkio produkcija. Kas tai sąlygoja ir ko tikėtis per šiuos ir ateinančius metus?
nuotrauka
2021-09-13 11:37
Svarbiausiuose maždaug 111 kilometrų ilgio sienos su Baltarusija ruožuose fizinio barjero statybos darbus atliks grupės UAB „EPSO-G“ įmonė UAB „Tetas“. Tam pritarė Ministrės Pirmininkės vadovaujama Projekto priežiūros komisija, pirmadienį patvirtinusi esmines sutarties su šia bendrove sąlygas.
nuotrauka
2021-09-13 10:18
Pašilaičiuose, Medeinos g. 12 iškilęs laidojimo namų pastatas atsidūrė Vilniaus savivaldybės akiratyje. Sklypo savininkams 2016 metais buvo išduotas leidimas statyti būtent prekybinės paskirties pastatą, o ne laidojimo namus.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 06:02
Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjos UAB „Biržų ranga“ skundą atsakovei Konkurencijos tarybai dėl paskirtos baudos sumažinimo.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos