2021 birželio 16 d. trečiadienis, 4:10
Reklama  |  facebook

Lietuvos Statybos inžinierių sąjunga – matoma savo šalyje, žinoma Europos Sąjungoje

2018-09-26 07:35
Lietuvos Statybos inžinierių sąjungos (LSIS) ištakos siekia 1918-uosius, kai atkurtoje Lietuvos valstybėje buvo įsteigta Lietuvos inžinierių sąjunga. „Sovietmetis nutraukė LSIS veiklą, bet neištrynė to, kas buvo pasiekta“, – tvirtina LSIS prezidentas dr. Vincentas Vytis Stragys. Atkuriamasis Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) suvažiavimas įvyko 1989 m., o prieš pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, 1990 m. kovo 5 d. buvo įregistruota LSIS, siekusi į vieną profesinę bendriją suvienyti šalies statybų sektoriuje dirbančius praktikus ir statybos mokslininkus.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt archyvo (EIKOS STATYBA) nuotr.


Minimos įmonės
LSIS (Lietuvos statybos inžinierių sąjunga),
Pirmuoju sąjungos vadovu išrinktas Algirdas Vapšys – statybininkų bendruomenei gerai žinomas inžinierius, praėjęs profesinį kelią nuo darbų vykdytojo iki ministro. LSIS siekia telkti savo narius, atstovauti jų poreikiams ir interesams, vystyti savivaldą, didinti statybos inžinieriaus ir mokslininko prestižą, skleisti visuomenei žinias apie statybų sektorių.

2000 m. LSIS įstojo į Europos statybos inžinierių tarybą ECCE ir jau 18 metų aktyviai reiškiasi jos veikloje.

LSIS veiklos centrai – regionuose

LSIS veikia visoje Lietuvoje, kiekvienoje apskrityje įkurtos regioninės bendrijos (klubai). LSIS jungia 9 bendrijas ir VGTU Kokybės vadybos centrą (KVC). KVC dalyvavimas LSIS veikloje duoda sinerginį rezultatą tobulinant statybos inžinierių profesinę kvalifikaciją, nes leidžia panaudoti stipriausių statybos mokslininkų potencialą mokant praktikus. LSIS per regionų bendrijas ir klubus organizuoja ir vykdo ne tik savo narių, bet ir visos šalies statybos inžinierių mokymus, vertina inžinierių kvalifikaciją, nustato pasirengimą statybos techninės veiklos pagrindinėms sritims.

Nuotraukoje – LSIS prezidentas dr. Vincentas Vytis Stragys

Statybos inžinierių LSIS įgyti kvalifikacijos atestatai bei teisės pripažinimo dokumentai patvirtina specialistų atitikimą Aplinkos ministerijos nustatytiems kvalifikaciniams reikalavimams ir suteikia jiems teisę projektuoti ir vadovauti ypatingųjų ir neypatingųjų statinių statyboms atlikti ekspertinę bei tyrinėjimų veiklą statybos inžineriniams sprendimams įgyvendinti.

LSIS didžiuojasi savo nariais, kurie yra ne tik aukščiausios kvalifikacijos profesionalai, bet ir pilietiški, visuomeniški, skiriantys savo asmeninį laiką Sąjungos veiklai, aktyviai prisidedantys prie jos plėtros. Įvertinant iškiliausių narių, atstovaujančių statybos srities praktikams bei mokslininkams, nuopelnus, LSIS įsteigė „Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Garbės ženklą“. Juo jau apdovanota 70 statybos inžinierių. 

Bendrai misijai susivienijo su Baltijos šalių statybos inžinieriais.„Dabartinės realijos neleidžia užsidaryti tik savo interesų rate. Mums reikia bendrauti, kooperuotis su kitų šalių kolegomis, kad bendromis jėgomis galėtume spręsti ne tik savo, bet ir regiono statybos inžinieriams aktualias problemas bei iššūkius. Todėl dar 2010 m. pasirašėme Lietuvos, Latvijos, Estijos statybos inžinierių sąjungų memorandumą dėl bendradarbiavimo“, – pasakoja V.V. Stragys. 

Kasmet vykstančiuose trijų Baltijos šalių statybos inžinierių sąjungų susitikimuose dalinamasi patirtimi, kaip gerinti statybų sektoriaus darbų kokybę, užtikrinti aukštą statybos inžinierių studijų lygį bei kompetenciją, eliminuoti broką iš statybos darbų. Gerosios patirties bei naujų idėjų perėmimas iš kaimynų padeda LSIS efektyvinti savo veiklą. Latvijos ir Estijos partneriai taip pat įdėmiai seka ir domisi jos veikla bei pasinaudoja lietuvių patirtimi vykdydami statybos inžinierių mokymus bei jų profesinės veiklos vertinimą.

2018-ieji – Europos statybos inžinierių metai

LSIS šie metai išskirtiniai: Europos Statybos inžinierių Taryba (ECCE) 2018-uosius paskelbė Europos Statybos inžinierių metais. „Tai puiki proga visuomenei pristatyti mūsų profesiją, atkreipti valstybės institucijų dėmesį į aukščiausios kvalifikacijos statybos profesijos – statybos inžinierių – rengimo, kvalifikacijos kėlimo ir kt. aspektus. Tad ir mes savo žvilgsnį kreipiame į dvi prioritetines, kaip mums atrodo, sritis: statybos inžinierių kvalifikacijos teikimo procesą bei glaudesnį bendradarbiavimą su kitomis statybos srityje dirbančiomis institucijomis, visuomeninėmis organizacijomis bei asocijuotomis struktūromis“, – metų pradžioje pasirašyto septynių institucijų Memorandumo reikšmę LSIS aiškina jos prezidentas.

Glaudus LSIS bendradarbiavimas su kitomis statybų sektoriui atstovaujančiomis įmonėmis bei organizacijomis padeda ieškoti ir rasti geriausius sprendimus bei įveikti iššūkius.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-15 08:20
2021 m. balandžio mėn. šalyje atlikta statybos darbų, kaip praneša Statistikos departamentas, už 284,5 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai yra 3,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei kovo mėn. (nepašalinus – 22 proc. daugiau).
nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-14 07:50
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-14 06:58
Mažėjant karantino metu įvestų renginių uždarose patalpose suvaržymų, Aplinkos ministerija paaiškino, kaip eksponuoti planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą ir organizuoti viešą visuomenės supažindinimą su ja.
nuotrauka
2021-06-11 15:04
Birželio 11 d. įvyko Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos (EBPO) Lietuvos įgūdžių strategijos pristatymas. Jos metu buvo pristatyti Nacionalinės įgūdžių strategijos projekto rezultatai ir ekspertinės rekomendacijos, kaip reikėtų tobulinti Lietuvos kvalifikacijos kėlimo, ugdymo ir mok...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-11 10:21
Užimtumo įstatymo pakeitimai įsigalios jau po kelių savaičių. Kas keičiasi nuo liepos 1 dienos? Užimtumo tarnyba primena svarbiausius faktus ir skaičius.
nuotrauka
2021-06-11 10:00
Pavasario pradžioje „Vilniaus vandenys" paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų. Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti sparte...
nuotrauka
2021-06-11 09:49
Kaip praneša Statistikos departamentas, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2020 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 5 proc.
nuotrauka
2021-06-10 16:00
Ketvirtadienį, birželio 10 d., Seimui priėmus Statybos įstatymo pataisas, sudarytos sąlygos pokyčiams statybos sektoriuje ir valstybės įmonės „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) pertvarkai.
nuotrauka
2021-06-10 15:41
Parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ atnaujino PROFICARD lojalumo programą – nuo šiol ji skirta ne tik fiziniams asmenims, tačiau ir statybų, remonto, renovacijos, meistrų paslaugas teikiančioms įmonėms. Lojalumo programos dalyviai reikalingas prekes gali įsigyti palankesnėmis sąlygomis, jiems suteik...
nuotrauka
2021-06-10 11:09
„MC Grupė“, valdanti namų apdailos centrą „Unideco“, nuomininkus atrinks pagal geriausią pasiūlytą idėją. Nuomos objektas – 2000 kv. m ploto teritorija Šiaurės miestelyje šalia Verkių ir Kareivių gatvių sankryžos. Nuomininkams bus siūloma sklypu naudotis nemokamai arba už simbolinį nuomos mokestį.
nuotrauka
2021-06-10 10:54
Peržiūrėjus ir patikslinus vertingąsias buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės pastatų komplekso savybes, valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas skelbia šio objekto pakartotinį viešą aukcioną. Aukcionas įvyks liepos pabaigoje, pradinė kaina u...
nuotrauka
2021-06-10 10:52
Kinijoje sukeltas statybinių medžiagų kainų cunamis jau drebina ir statybas Lietuvoje. Nuogąstaujama, kad dalį jų gali tekti stabdyti. Kaip tai paveiks nekilnojamojo turto rinką? Ar būstas dar brangs?
nuotrauka
2021-06-10 10:32
Dėl projekto įgyvendinimo technologijos sprendinių tikslinimo laikinai yra sustabdyti tvarkymo darbai Vingrių skersgatvyje, kur po rekonstravimo atsivers viešoji erdvė – Šaltinių skveras, praneša Vilniaus savivaldybė.
nuotrauka
2021-06-09 10:05
„LTG Infra“ po konsultacijų su rinka patikslino reikalavimus ir skelbia atnaujintą konkursą dėl geležinkelio tilto per Nerį statybos rangos darbų. Šalia Jonavos planuojamas įrengti tiltas bus sudėtingiausias „Rail Baltica“ inžinerinis įrenginys ir ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-06-09 09:51
Seimas birželio 8 d. priėmė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotą vadinamąjį darbuotojų relokacijos įstatymų paketą, kuris atveria paprastesnes sąlygas investuotojams iš trečiųjų šalių perkelti savo darbuotojus ir jų šeimų narius. Šie pakeitimai ypač aktualūs į Lietuvą persikeliančioms ar ...
nuotrauka
2021-06-09 08:56
Visuomenės, politikų ir įmonių dėmesys tvariai ekonominei veiklai niekada nebuvo toks didelis kaip pastaruoju metu. Tai rodo ir žaliųjų, tvariųjų bei socialinių finansinių skolos priemonių kapitalo rinkos augimas. Apskaičiuota, kad 2020 m. žaliųjų, tvariųjų, socialinių paskolų ir obligacijų emisijos...
nuotrauka
2021-06-08 11:03
Kasmet Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) išduoda apie 18 tūkst. sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos