2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 12:23
Reklama  |  facebook

Lietuvos metų gaminys 2014. „Vilniaus energijai“ – „Lietuvos metų gaminio 2014“ apdovanojimas

2015-02-10 10:32
Esminis šilumos tiekimo įmonių uždavinys – efektyvi šilumos gamyba ir mus supančios aplinkos saugojimas. Taip mano aukso medalį už taršos mažinimą apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2014“ pelniusios bendrovės „Vilniaus energija“ komercijos direktorius Rimantas Germanas, sutikęs atsakyti į kelis klausimus.
nuotrauka
Esminis šilumos tiekimo įmonių uždavinys – efektyvi šilumos gamyba ir mus supančios aplinkos saugojimas. „Vilniaus energijos“ nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus energija, UAB
Už ką sulaukėte įvertinimo?

Konkurso „Lietuvos metų gaminys 2014“ ekspertai atkreipė dėmesį į bendrą „Vilniaus energijos“ ir Lietuvos energetikos instituto projektą, kuris leido sumažinti taršą Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2.

Darbus pradėjome po to, kai 2010 metų pabaigoje buvo sugriežtinti ES direktyvų reikalavimai teršalų koncentracijoms degimo produktuose. Azoto oksidų (NO)x norma sugriežtėjo net tris kartus – nuo 300 iki 100 mg/Nm3.

Taigi „Vilniaus energijos“ darbuotojai kartu su Lietuvos energetikos instituto Degimo procesų laboratorija ėmėsi ieškoti efektyvių sprendimų. Pagal instituto parengtą techninį projektą antroje Vilniaus elektrinėje buvo įrengta dūmų recirkuliacijos sistema, leidusi sumažinti azotų oksidus. Taip pat įdiegtas automatinis katilo valdymas – optimizuotas degimo procesas, pašalintas žmogaus klaidos faktorius, padidintas katilo darbo patikimumas ir saugumas.

Įdiegę šias naujoves, optimizavome procesą ir sumažinome emisijų dydį iki direktyvos reikalavimų.

Tai – ne pirmasis įmonės projektas, leidžiantis vilniečiams kvėpuoti švaresniu oru?

Toli gražu. Nuo pat savo darbo pradžios Vilniuje laikomės aktyvios taršos mažinimo politikos. Aplinkai daromą neigiamą poveikį mažiname taikydami pažangias šilumos ir elektros energijos gamybos technologijas bei modernizuodami perdavimo tinklus.

Vilniečiams švaresnį orą garantuojanti rekonstrukcija įgyvendinta ir termofikacinėje elektrinėje Nr. 3 (E-3). Čia įdiegėme modernius degiklius ir sistemas, leidusias NOx ir CO emisijas sumažinti penkiasdešimt procentų.

Visų „Vilniaus energijos“ elektrinių ir katilinių aplinkosaugos ir vadybos sistema pripažinta atitinkanti tarptautinio aplinkosaugos standarto ISO 14001:2005 reikalavimus. Ši vadybos sistema užtikrina ne tik taršos bendrovėje prevenciją, bet ir nuolatinį aplinkos apsaugos situacijos gerinimą.

2008 metais bendrovei įteikta speciali Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo padėka ir „Krištolinio kamino“ apdovanojimas už absoliutų taršos sumažinimą, įvertinus gamybos pokyčius 2005-2007 metais.

Biokuro įrenginių diegimas taip pat priskiriamas prie taršos mažinimo projektų...

Be jokios abejonės. Aplinkai draugiškas atsinaujinančių išteklių naudojimas energijos gamyboje – šiuo metu aktualiausia energetikos kryptis visame pasaulyje.

Įgyvendinti biokuro projektai Vilniuje neša trigubą naudą – leidžia mažinti užterštumą, didina Lietuvos energetinę nepriklausomybę nuo importuojamų dujų ir pigina šilumos energiją. Kitaip tariant, biokuro naudojimo plėtra leidžia siekti pagrindinių „Vilniaus energijos“ tikslų.

Galiu pasidžiaugti, kad 2014-ųjų vasarą pirmą kartą istorijoje karštas vanduo Vilniuje buvo pradėtas gaminti vartojant išimtinai vietinį biokurą. Bendrovei atsisakius gamtinių dujų ne šildymo sezono metu, šilumos kaina sumažėjo net 23 procentais – nuo 23,92 ct/kWh be PVM iki 18,48 ct/kWh be PVM.

Dar 2006 metais apie 40 milijonų litų investavome į didžiausio Lietuvoje kogeneracinio katilo, kūrenamo biokuru, statybas. 2006 metais pradėjus veikti 60 MW galios katilinei, „Vilniaus energija“ dujų suvartojimą sumažino septyniais procentais per metus. Biokuro katilinė yra pajėgi pagaminti devynis procentus sostinei tiekiamos šilumos energijos ir penkiasdešimt procentų karšto vandens – ne šildymo sezono metu.

Vėliau biokuro vartojimui buvo pritaikyta ir Naujosios Vilnios rajoninė katilinė, kurioje šiandien pagaminami keturi procentai Vilniui tiekiamos šilumos. ES Sanglaudos fondo paremtas katilinės modernizavimo projektas iš viso pareikalavo 15,3 milijono litų investicijų.

Dar 2010 metais esame parengę projektą, kuris įgalintų iš biokuro pagaminti apie šešiasdešimt procentų visos miestui tiekiamos šilumos.

Deja, žalios šviesos šiam projektui iki šiol neuždegė nei Vilniaus savivaldybė, nei valstybė.

Teko girdėti, kad „Vilniaus energija“ ne tik saugo, bet ir tvarko miesto aplinką?

Aplinką saugome ne tik diegdami naujoves, leidžiančias mažinti mūsų įrenginių keliamą taršą. Raginame klientus vietoje popierinių sąskaitų rinktis elektronines ir taip saugoti Lietuvos miškus.

Beje, šiuo metu jau virš devyniasdešimt tūkstančių mūsų klientų naudojasi elektroninio aptarnavimo centro internete paslaugomis. Apie šešiasdešimt tūkstančių klientų atsisakė popierinių sąskaitų ir pasirinko elektronines.

Šį tą gero nuveikiame ir savo pačių rankomis. Prieš kelerius bendrovės viduje gimė graži, aplinkai draugiška iniciatyva. Darbuotojai pasodino vieną hektarą miško – apie septynis tūkstančius medžių – Varėnos rajone. Šis ritualas tapo kasmetiniu – sodinimo darbų imamės kiekvieną pavasarį.

Nuo 2010-ųjų kiekvieną pavasarį skelbiame aplinkos švarinimo akciją simboliniu „Šluotos“ vardu ir išsiruošiame tvarkyti Vilniaus aplinkos. Per ketverius metus surinkome apie keturiasdešimt tonų padangų, apie devyniolika tonų buitinių atliekų, virš trisdešimt tonų statybinių atliekų. 

Reklama
Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2021-09-27 06:26
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-20 07:20
Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-14 13:38
Tarptautinis kapitalo ir finansų rinkų leidinys „Euromoney“ tarptautiniuose nekilnojamojo turto (NT) apdovanojimuose įmonę „Eika“ pripažino geriausia 2021 m. nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje ir tai yra devintas kartas iš 17-a metų vykstančio tyrimo, kai įmonė pripažinta geriausia NT plėtotoja...
nuotrauka
2021-06-02 18:07
Birželio 2 d. startavo paraiškų dalyvauti „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimuose pildymas. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 20 d.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-28 08:56
Sostinės Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosiuose rajonuose lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tvarios vandentvarkos, procesų skaitmenizavimo ir žaliosios infrastruktūros principus. Šis projektas – Lietuvoje vienas iš pirmųjų vandentvarkos srities projektų, parengtų va...
nuotrauka
2021-04-26 09:15
Vienybės aikštė Kaune pelnė pasaulyje pripažintą, tarptautinį „iF Design“ apdovanojimą architektūros kategorijoje. Tai – istorinis laimėjimas, kadangi tokio įvertinimo užbaigtas architektūros objektas sulaukė pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-04-26 08:14
Didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“ balandžio 23 d., penktadienį, – paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai.
nuotrauka
2021-04-21 07:33,      papildyta 2021-04-23 14:50, Projektas pelnė konkurso „Lietuvos BIM projektai 2021“ apdovanojimą
Metų pradžioje Visagino pramonės parke buvo užbaigta statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamykla. Tai jau antroji Lietuvoje veikianti jos gamykla. Ir pirmoji, kurią generalinis rangovas „Raseinių statyba“ statė BIM aplinkoje.
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.
nuotrauka
2021-01-22 06:58
Daugiau nei 50 metų veikianti AB „Panevėžio butų ūkis“ yra viena iš didžiausių paslaugas teikiančių šalies įmonių. 2020 m. pabaigoje ji pelnė Panevėžio apskrities geriausios paslaugų įmonės vardą.
nuotrauka
2021-01-14 11:01
„Grinduva“, bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė, kone kasmet pelno sėkmingai dirbančios įmonės vardą. Jos vadovas Tomas Vailionis sako, kad nėra jokių formulių – yra kasdienis darbas ir aiškus žinojimas, kad geras įmonės vardas yra didžioji vertybė.
nuotrauka
2021-01-05 10:18
Ąžuolyno giraitėje Klaipėdoje intensyviai vykę atnaujinimo darbai jau baigti. Liko pastatyti informacinius ženklus, nuimti tvoras ir apsaugines medžiagas nuo naujų objektų. Tarp Kauno ir Paryžiaus Komunos gatvių esančiame parke suformuotos skirtingos zonos tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisval...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos