2021 liepos 31 d. šeštadienis, 7:57
Reklama  |  facebook

Lietuvos statybos verslas jau dirba pagal vakarietiškus standartus

2015-09-10 11:48
Statybininkų dienos proga portalas www.statybunaujienos.lt nusprendė pakalbinti Kęstutį Vanagą, „YIT Kausta“ generalinį direktorių.
nuotrauka
„Užupio etiudas“ yra sukurtas mylinčiam, kuriančiam ir kiekviena akimirka besidžiaugiančiam žmogui, kuriam reikia erdvaus, išskirtinio būsto visai čia pat miesto širdies. „YIT Kausta“ iliustr.


Minimos įmonės
YIT, AB
Kas Jums, kaip vadovui, buvo reikšmingiausia laikotarpiu nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos?

Iš pirmo žvilgsnio, statybų sektorius atrodo naujovėms lėtai pasiduodanti sritis. Statome namus, kurie, nepaisant besikeičiančių architektūros tendencijų ir gyventojų poreikių, turi gerai atlikti savo paskirtį dešimtmečius, o kartais ir šimtmečius.

Tačiau pastarieji metai atneša vis daugiau naujovių, prie kurių mums reikės prisitaikyti. Mano akimis, tos naujovės lemia visuomenei naudingus pokyčius. Suaktyvėjusi statybų rinka pastaraisiais metais ir didėjanti konkurencija reiškia paskatą dirbti geriau, kurti ir įgyvendinti didesnę vertę miestui ir visuomenei duodančius projektus.

Iki šiol Skandinavijoje ir Vakarų Europos šalyse stebinę energiškai efektyvių pastatų projektai pamažu įsibėgėja ir mūsų šalyje. Net įgyvendinant renovacijos projektus atsiranda toks matmuo kaip A energinio naudingumo klasė. Norime gyventi ne tik gražiai, patogiai, jaukiai, bet ir atsakingai – efektyviau naudoti energiją ir kartu taupyti išlaidas.

2014 metų viduryje užbaigę pirmojo Baltijos šalyse A energinio naudingumo klasės verslo centro „Grand Office“ statybas, sulaukėme ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kapitalo įmonių dėmesio.

Kokį projektą, kurį įgyvendinote arba šiuo metu vykdote, laikote iššūkiu, kodėl?

Lietuvos didmiesčiai, ypač Kaunas, šiandien kenčia dėl nevaldomo plėtimosi į užmiesčius. Miesto centre ir jo prieigose vietomis plyti ištisi apleistų pastatų kvartalai, iki šiol nėra pakankamai panaudojamos ir gyventojams pritaikytos upių pakrantės. Nors situacija po truputį gerėja, didesnio postūmio dar trūksta.

Miesto gyventojai turi gyventi geriausiose miesto vietose, kelionė į darbą neturėtų trukti tiek pat, kiek kelionė į kitą miestą, vykstant iš užmiesčio, stovint transporto spūstyse. Gražiausios miesto vietos neturėtų būti paliktos „dirvonuoti“.

Vedami šios vizijos Vilniuje ir Kaune jau ne pirmus metus vykdome statybų projektus šalia miesto centro, upių pakrantėse. Nors šios statybos reiškia daug didesnius iššūkius nei statant įprastose vietose ir dėl didesnio vietos valdžios, visuomenės dėmesio, ir dėl technologinių, inžinerijos aspektų, juos įgyvendinti reikia, kad miestai taptų patrauklūs ir patogūs gyventi miestiečiams, atvykstantiems ar sugrįžtantiems į savo kraštą.

Būtent tokį projektą šiemet ėmėmės kurti Kaune, dešiniajame Neries krante, priešais Kauno pilį. Ilgus metus apleistą vietą norime padaryti patrauklią ne tik čia apsigyvensiantiems, bet ir visiems miesto gyventojams. Sutvarkytoje pakrantėje, tikimės bus gera ilsėtis ir grožėtis bene geriausiai mieste atsiverčiančiu vaizdu į Laikinosios sostinės simbolį – Kauno pilį.

Ko profesinės šventės proga palinkėtumėt Lietuvos statybininkų bendruomenei?

Visų pirma – ambicijų. Būtent jos visais amžiais kėlė į viršų gražiausius pastatus. Taip pat noro ir energijos siekti geresnio, aukštesnės kokybės, ilgaamžiškesnio rezultato – naujo vertingo architektūrinio palikimo kūrimo bei noro kurti geresnę gyvenamąją aplinką mums visiems.  
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-07-29 11:36
Gautas statybą leidžiantis dokumentas vykdyti vieno didžiausio uždarų teniso kortų komplekso Baltijos šalyse – „SEB arenos“ Vilniuje rekonstrukciją. Tai bus jau antroji 2008 m. pastatyto komplekso plėtra, po kurios arena taps viena didžiausių Europoje. Statybos darbus planuojama baigti iki kitų metų...
nuotrauka
2021-07-29 09:31
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ dešiniojoje Neries krantinėje Kaune, kitapus senamiesčio, įsigijo 5,3 ha ploto teritoriją. Joje bus toliau plėtojamas didelio pasisekimo sulaukęs Piliamiesčio kvartalas, pakeitęs šios miesto vietos veidą ir sugrąžinęs į ją gyvybę.
nuotrauka
2021-07-26 16:39
„Citus“ Vilniuje, šalia Aušros vartų, aukciono būdu įsigijo anksčiau Jeruzalės darbo rinkos mokymo centrui priklausiusių pastatų kompleksą, esantį Tyzenhauzų g. 17. Maždaug 0,75 ha ploto valstybinės žemės sklype planuojamas būsto projektas, į kurį numatoma investuoti 17,5–18,5 mln. eurų.
nuotrauka
2021-07-26 16:30
Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija prasidės jau netrukus – liepos 26 d. pasirašyta sutartis su statybos darbų viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu rangovu – UAB „Statybos ritmas“. Zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas turėtų būti užbaigtas 2023 m. viduryje. Jo vertė – 18,3 mln. e...
nuotrauka
2021-07-23 10:38
Šiuo metu remontuojamas ir restauruojamas vienas iš ilgiausių bei aukščiausių Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltas Raseinių rajone. Kauno apskrityje šiemet taip pat vyksta Jonavos geležinkelio tilto rekonstrukcija. Šie darbai sutapo su Europos Sąjungos Tarybos paskelbtais Europos geležinkelių meta...
nuotrauka
2021-07-20 14:15
Vilniaus miesto savivaldybei ir UAB „Vilniaus vystymo kompanijai“ bendradarbiaujant su naujai atrinktu Lazdynų baseino rangovu AB „Panevėžio statybos trestu“, baseino statybos darbai persirito į antrą pusę. Objekte ištaisyta didžioji dalis defektų ir atlikta apie du trečdalius visų rangos darbų, o j...
nuotrauka
2021-07-19 10:09
Sėkmingai realizuojant investuotojų patikėtas lėšas, turto valdymo įmonė „Orion Asset Management“ pardavė verslo centrą „Manto namai“, įsikūrusį H. Manto g. 7, Klaipėdoje. Sandorio metu pardavėjui atstovavo tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“. Sandorio suma šalių susi...
nuotrauka
2021-07-19 08:05
Pokyčiai Kauno senamiestyje aprėpė ne tik Vilniaus gatvę bei Pilies žiedą su prieigomis, bet ir miestui reikšmingus pastatus. Pastoliai grįžta į Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios ir benediktinių vienuolyno ansamblį. Autentiškas spalvas netrukus atgaus šio komplekso klebonijos fasadas. Planuojama, kad p...
nuotrauka
2021-07-16 08:41
Ekonomikos ir inovacijų ministerija patenkino paraišką pirmojo investicinio projekto, kuris bus įgyvendinamas pasinaudojus ministerijos iniciatyva atvertu Žaliuoju koridoriumi stambiems investuotojams. Projektą įgyvendins SBA grupė, kuri per pustrečių metų planuoja investuoti 91,7 mln. eurų į naują ...
nuotrauka
2021-07-16 08:09
Architektūrinio stiklo gamintoja UAB „Glassbel Baltic“ Klaipėdos LEZ teritorijoje išplėtė savo sklypą ir jame planuoja plėtrą dviem etapais. Per artimiausius kelis metus bendrovė išplės savo esamą stiklo rūšiavimo ir kitą gamybinę infrastruktūrą, o antrojo etapo metu „Glassbel“ ketina investuoti į n...
nuotrauka
2021-07-13 14:37
Atnaujinami tvarkymo darbai tarp Vingrių ir Mindaugo gatvių, šalia MO muziejaus, kur atsivers nauja viešoji erdvė – Vingrių šaltinių skveras.
nuotrauka
2021-07-13 10:36
Dėl aplinkos poveikio betoninių konstrukcijų – tiltų atramų, sijų, kolonų – paviršiuje gali atsirasti mikroįtrūkimų. Toks pavojus kyla visoms – tiek sausumoje, tiek jūroje esančioms konstrukcijoms. Tačiau ankstyvas mikrotrūkių aptikimas betoninėse konstrukcijose padeda išvengti gedimų, turtinės žalo...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-07-12 06:52
Olandų gatvėje 21A, baigus senų teritorijos statinių griovimo darbus, prasideda Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studijų miestelio statyba – čia iškils „Paleko Archstudijos“ suprojektuotas aštuonių meno ir mokslo veiklai skirtų pastatų kompleksas.
nuotrauka
2021-07-09 15:53
Vilniuje kylančio daugiafunkcio Lazdynų baseino rangos konkursą laimėjusi AB „Panevėžio statybos trestas“ tęsia darbus – prasidėjo plaukimo baseino įrengimas ir kiti vidaus paruošiamieji darbai.
nuotrauka
2021-07-09 11:57
„Galio Group“ pranešė sudariusi sandorį su AB Panevėžio statybos trestas (PST) dėl gyvenamųjų namų „reVINGIS“ vieno iš kvartalų statybų Geležinio Vilko g. 2, Vilniuje. Bendra sutarties vertė siekia per 16 mln. eurų (įskaitant PVM).
nuotrauka
2021-07-09 11:35
Girteka Logistics“ administracijos padalinių darbuotojai Lietuvoje persikels į naują centrinę būstinę – bendrovė pasirašė biuro nuomos sutartį su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Galio Group“.
nuotrauka
2021-07-09 08:17
Etapais restauruotas nacionalinio lygmens, paminklo statusą turintis kultūros paveldo objektas – Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo mažoji bazilika, esanti Žemaitijos miestelyje, garsėjančiame Didžiaisiais Žemaičių Kalvarijos atlaidais.
nuotrauka
2021-07-09 07:08
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su Vilniaus miesto savivaldybe baigė derinti detales ir sutarė pasirašyti papildomą Vyriausybės ir savivaldybės indėlį bei garantijas įtvirtinantį dvišalį susitarimą dėl daugiafunkcinio komplekso statybos ant Šeškinės kalvos. Jei miesto taryba pritars susitarim...
nuotrauka
2021-07-05 07:32
Kone du dešimtmečius Lietuvoje veikiantis jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras JUNG šiemet atvėrė demonstracinio protingojo namo sistemų salono duris. Susipažinti su išmaniaisiais sprendimais ir juos išbandyti nuo šiol gali kiekvienas norintis.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos