2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 7:50
Reklama  |  facebook

„LitCon“ iššūkis: apleistas pastatas virto ateities mokykla

2016-01-26 11:58
Kūrybiškumas imantis naujų ambicingų projektų ir profesionalumas siekiant naujam gyvenimui prikelti senus statinius – tokios vertybės lydi ir užtikrina itin sėkmingą uždarosios akcinės bendrovės „LitCon“ projektų įgyvendinimą.
nuotrauka
Šiemet UAB „LitCon“ vykdytas projektas – Vilniaus Šalomo Aleichemo ORT gimnazijos rekonstrukcija konkurse „Lietuvos metų gaminys – 2015“ įvertintas aukso medaliu. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
LitCon, UAB
Gausybės lankytojų sulaukiantis ir sostinės gyventojų pamėgtas Bernardinų sodas, legendinis Anykščių siaurukas ir ateities mokykla vadinama Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija – tai tik keletas garsių projektų, kurių ėmėsi UAB „LitCon“ profesionalai.

Šiemet UAB „LitCon“ vykdytas projektas – Vilniaus Šalomo Aleichemo ORT gimnazijos rekonstrukcija konkurse „Lietuvos metų gaminys – 2015“ įvertintas aukso medaliu.

Skaičiuoja veiklos dvidešimtmetį

Anot įmonės vadovo Lino Piliponio (nuotraukoje), per dvidešimt veiklos metų sėkmę įgyvendinant projektus UAB „LitCon“ lėmė užtikrintas sekimas tokiomis vertybėmis, kaip kompetencija, atsakomybė, dalykiškumas.

„Tai vertybės, kuriomis kasdien vadovaujamės savo darbe ir tai, kad UAB „LitCon“ šiemet švenčia savo veiklos dvidešimtmetį, įrodo, kad jas pasirinkome teisingai“, – kalbėjo jis.

Kalbėdamas apie įmonės veiklos gaires UAB „LitCon“ vadovas pabrėžė, kad bendrovės komanda yra ambicinga, siekianti tapti geriausia, kokybiškai ir profesionaliai įgyvendini statybų projektus, pateisinti užsakovų lūkesčius.
Sename pastate atvėrė langą į ateitį

2015-ųjų rugsėjį moksleiviams duris atvėrusi Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija neabejotinai yra viena moderniausių ne tik sostinėje, bet ir moderniausia iš visų šalies mokyklų.

Vaizdingoje Žvėryno mikrorajono vietoje esantis XX amžiaus viduryje statytas pastatas buvo atnaujintas iš pagrindų. Dabar jis turi ne tik naują stogą, apšiltintą fasadą, pakeistus langus ir duris bei visas naujas vidaus ir lauko inžinerines komunikacijas, bet ir performuotą vidaus išplanavimą.

Naujus mokslo metus mokiniai pradėjo moderniuose kabinetuose su naujausiomis technologijomis. Projekto įgyvendintojai atsižvelgė ir į žmonių su negalia poreikiu: įrengtas liftas, keltuvas, nuovažos.

Mokykloje taip pat atnaujinta skaitykla-biblioteka, aktų, sporto salės, itin funkcionalios valgyklos patalpos.

Rekonstrukcija išsaugojo istorinį autentiškumą

Rekonstrukcijos metu performuotas vidaus išplanavimas: viduje kiekviename aukšte įrengti neįgaliesiems pritaikyti tualetai, panaudojus PVC pertvaras, įrengtos papildomos klasės, administraciniai kabinetai, išplėsta valgyklos ir virtuvės erdvė. Įrengtos patogios ir erdvios rūbinės moksleiviams. Atlikta nauja vidaus apdaila, o pasirinktos renovacijos priemonės ne tik sumažino energijos sąnaudas, bet ir pagerino šios ugdymo įstaigos higienos sąlygas.

Pakeistas pastato stogas bei apšiltintas fasadas. Buvę pastato dekoro lipdiniai atkurti juos išfrezuojant polistirole ir perkeliant ant atnaujinto fasado.

Keičiant pastato langus ir duris, buvo pasirūpinta, kad jie būtų pagaminti iš medžio ir atitiktų paveldosauginius teritorijos reikalavimus.

Pastate pakeistos visos vidaus ir lauko inžinerinės komunikacijos. Atnaujinta šildymo sistema, atnaujintas šilumos mazgas, pakeisti vamzdynai ir elektros instaliacija.

Rekonstrukcijos metu buvo daug dėmesio skirta ne tik paties pastato atstatymui, bet ir modernių mokymosi patalpų įrengimui. Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT rekonstruotoje mokykloje moksleiviai turi itin šiuolaikiškas sąlygas mokytis: visose mokyklos klasėse įrengti šiuolaikiniai vaizdo projektoriai ir išmaniosios mokyklinės lentos, o informacinių technologijų klasėje įdiegta naujausia moderni kompiuterinė įranga, kuri prisidės prie ugdymo kokybės gerinimo.

Chemijos, fizikos, užsienio kalbų klasės įrengtos itin moderniai: chemijos klasės moksleivius pasitiko su laboratoriniams darbams skirtais baldais, praustuvais, traukos spintomis, skirtomis reagentų laikymui, o fizikos klasėje įrengta elektros instaliacija, kuri užtikrina įrenginių, skirtų laboratoriniams bandymams, įjungimą.


Pasirūpino ir supančia aplinka


Atnaujinant mokyklos pastatą, buvo skirta dėmesio ir aplinkos infrastruktūrai. Naujai sutvarkytos sporto – futbolo ir krepšinio aikštelės, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Mokinių ir personalo saugumui teritorijoje įrengta moderni vaizdo stebėjimo sistema.

Gimnazijos teritorijoje įrengtos dvi aikštelės – mažojo futbolo ir krepšinio. Šalia mokyklos įrengtas sporto aikštynas su aukšto lygio Šveicarijos gamintojo „Conica AG“ dangomis, skirtomis multifunkcinėms sporto aikštelėms. Sporto aikštyne įrengtos krepšinio, futbolo aikštės, bėgimo takai ir šuoliaduobė šuolių į tolį treniruotėms.

Jaukią atmosferą padeda sukurti žaliosios zonos bei gėlynai. Mokyklos aplinka turi ir vieną privalumą, išskiriantį ją iš kitų sostinės mokyklų – jos teritorijoje esama išsaugoto ir sodo. Tvora ties pastato fasadu nuo gatvės pusės atstatyta ir atnaujinta, atsižvelgiant į autentišką buvusią pastato tvorą.

Įgyvendindama švietimo įstaigų renovacijos projektus, bendrovė „LitCon“ vadovaujasi giežtai nustatytais darbo prioritetais – naudojama itin daug šiuolaikiškų technologijų, kurios užtikrina minimalią taršą triukšmu, minimalią oro taršą bei racionaliausius medžiagų panaudojimo sprendimus.

Drąsiai imasi unikalių projektų

Įmonė dirba ne tik su naujais statybos projektų, bet ir renovuoja kultūros paveldo objektus, kuomet dažnai tenka ieškoti nestandartinių sprendimų, dirbti specifinėmis sąlygomis.

Paklaustas, kokius UAB „LitCon“ įgyvendintus kultūros paveldo objektų renovacijos projektus būtų galima išskirti kaip pačius sudėtingiausius, įmonės vadovas L. Piliponis teigė, jog kiekvienas objektas turi savo specifiką, tačiau per įmonės darbo praktiką pasitaikė ir labai rimtų iššūkių: „Norėčiau paminėti du mums labai svarbius projektus, kurių įgyvendinimas buvo patikėtas būtent UAB „LitCon“ ir šiandien galime džiaugtis puikiais rezultatais. Tai Bernardinų sodo Vilniuje rekonstravimas ir ,,Siaurojo geležinkelio, kultūros paveldo ir turizmo objekto plėtra 2009-2011 metais“ statybos tvarkomieji darbai“.

Bernardinų sodo (buvusio Sereikiškių parko) Vilniuje rekonstravimo projektas „LitCon“ specialistams buvo ne tik labai reikšmingas ir įdomus, bet kartu ir sudėtingas.

„Juk parkas – tarsi gyvas organizmas, tad ir vykdant projektą, siekiant atsižvelgti į visas svarbias aplinkybes, kas nors nuolat kito – tai želdinių išsidėstymas, tai takų planas“, – šypsojosi pašnekovas ir pridūrė, kad vykdant rekonstrukcijos darbus netrūko trukdžių ir įtampos, bet svarbiausia, – kad šiandien parko lankytojai gali džiaugtis nepriekaištingai sutvarkyta aplinka.

Įmonės specialistai darbavosi rekonstruodami Aleksandro Stulginskio universiteto rūmus, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos ir Vilniaus Žirmūnų gimnazijos pastatus. Bendrovės darbų sąraše – ir Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo studijų centro patalpų remontas bei Kauno technologijos universiteto Nacionalinio atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro – „Santakos mokslo slėnis“ – bei visuomenės sveikatos fakulteto Tilžės g.18, Kaune statybos projektai.

Reklama

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.
nuotrauka
2023-06-21 17:49
Paskelbti antrą kartą Lietuvoje vykusio nacionalinio konkurso „Metų pameistrys“, kurio globėja Lietuvos Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, nugalėtojai ir prizininkai.
nuotrauka
2023-06-20 08:10
Prasideda paraiškų teikimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai.
nuotrauka
2023-06-13 14:10
Polocko gatvėje įsikūrusio Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejaus rekonstrukcijai suteiktas tarptautinio kultūros paveldo išsaugojimo Europa Nostra apdovanojimas. Šį prestižinį apdovanojimą iki šiol yra gavę tik du Lietuvos objektai. Apdovanojimai sostinės muziejui bus įteikti šventinėje ce...
nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos