2024 gegužės 24 d. penktadienis, 21:45
Reklama  |  facebook

Mados klyksmai, kurių derėtų išvengti Video

2016-05-05 07:00
Namai – tai vieta, kurioje norime jaustis saugūs. Išeitimi gali tapti išmanieji sprendimai. Visgi tinkamų sistemų pasirinkimas – tai užduotis, į kurią nereikėtų žiūrėti pro pirštus. Nutarus pritaikyti tokius sprendimus ir savo namuose, reikia kruopščiau pasidomėti rinkos siūlomomis galimybėmis.
nuotrauka
Namai – tai vieta, kurioje norime jaustis saugūs. „Jung Vilnius“ nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Įprastos saugumo sistemos pakankamai vienpusiškos

Saugumo problema niekur nedingo, nes dauguma tradicinių sprendimų iki šiol išliko labai vienpusiškais. Tarkim, vagystės arba buitinės avarijos metu suveikus signalizacijai pasiekiamas vienintelis rezultatas – sukeliamas triukšmas ir perduodamas pranešimas atsakingoms institucijoms. Visa tai yra gerai, bet tiesa tokia, kad kol atvyksta gaisrinė ar policija, dažnai jau nebebūna likę ką gelbėti. Tuo metu pastate įdiegus išmaniąsias technologijas apsaugos sistemų veikimas tampa gerokai kompleksiškesnis.

„Sakykim, vykstant vagystei suveikė signalizacija. Tuo pačiu perduodamas signalas ir išmaniojo namo sistemai. Taigi be jau anksčiau minėto veikimo papildomai gali įsijungti viso pastato ir lauko apšvietimas – vagis bus matomas kaimynams, kameroms, praeiviams kaip ant delno. Apšvietimo sistema gali ir mirksėti – tai tikrai atkreips visų aplinkinių dėmesį. Signalizacijos sireną vagys juk gali neutralizuoti ir panaikinti garsą. Be to, apsaugos sistema gali užblokuoti duris tarp patalpų taip sulaikant jose vagį“, – dėsto Raimundas Skurdenis, išmanius sprendimus namuose diegiančios bendrovės „Jung Vilnius“ vadovas.

>>>Raimundą Skurdenį mokslinė fantastika paauglystėje formavo, o šiandien įkvepia

Anot jo, pagrindinis išmaniųjų apsaugos sistemų pliusas tas, kad visi jų komponentai veikia išvien, o ne atskirai. „Tarkim, įvykus gaisrui be standartinių funkcijų gali būti aktyvuoti ir balsiniai pranešimai, kurie labai aiškiai instruktuos, kaip evakuotis, ryškiai apšvies tuos kelius, kurie yra saugūs. Tokios priemonės padės išvengti panikos ir leis žmonėms greičiau evakuotis“, – sako specialistas.

Sertifikatai dalinami ne veltui

Jis pripažįsta, kad daugeliui žmonių vis dar šiek tiek trūksta supratimo apie išmaniųjų namų sistemas. Žmonės abejoja jų saugumu, bijo, kad į jas bus galima įsilaužti, perimti valdymą ar net stebėti namuose gyvenančius žmones. R. Skurdenis net nebando slėpti: pasirinkus pačias paprasčiausias ir pigiausias sistemas tikrai susidursite su tam tikromis grėsmėmis. Kita vertus, profesionaliai kuriamos sistemos kaip tik ir gaminamos taip, kad jokių panašių atvejų nepasitaikytų.

„Šiuolaikiniame žmogaus būste yra žymiai labiau pažeidžiamų vietų. Paimkime kaip pavyzdį televizorių. Dabar tai yra nuolatos į tinklą įjungtas pakankamai galingas kompiuteris, kuris turi ir mikrofoną, ir kamerą. Tai yra buitinis įrenginys, į kurį įsilaužti profesionalui nėra sunku. Štai kur tikrasis pavojus. Šiuos išmaniuosius įrenginius galima pirkti parduotuvėje, patys žmonės juos prijungia.Tokių įrenginių mūsų namuose tik daugėja ir milžinišku greičiu daugės. Būtent profesionalų įrengtos išmaniųjų namų sistemos kaip tik ir gali suvaldyti visą tą chaosą. Juk vienas iš joms keliamų reikalavimų ir yra saugumas“, – teigia „Jung Vilnius“ vadovas.

>>>Naujas mokymų centras mažins išmaniųjų būstų specialistų stygių

Pašnekovas ragina renkantis išmaniuosius sprendimus neprarasti budrumo. Pastaraisiais metais terminas „išmanieji namai“ itin išpopuliarėjo. Tai ir gerai, ir blogai. Viena vertus, atsirado daugiau besidominčiųjų naujomis galimybėmis. Kita vertus rinką užplūdo gamintojai be patirties, dar tik pradedantys savo veiklą šioje srityje. Tačiau jie visi pakankamai drąsiai pristato savo gaminius kaip „išmaniųjų namų“ sprendimus.

„Visgi tai tik marketinginė sąvoka, kuri nieko nepasako apie tai, kokios konkrečios technologijos naudojamos. Šiandien yra tik dvi didelės grupės gaminių, priskiriamų išmaniųjų namų kategorijai. Vieni skirti profesionalų rinkai, kiti vadinamajai „pasidaryk pats“ rinkai. Profesionalų rinkai skirtos standartus atitinkančios sistemos instaliuojamos apmokytų žmonių, jų kūrimui išleidžiama labai didelės sumos, nes sistemos privalo tarnauti dešimtmečius. Europoje standartizuota sistema yra KNX protokolu veikiantys gaminiai (apie 4000 sertifikuotų gamintojų) – jie visi testuoti, praėję bandymus, ir gamintojai bei diegėjai garantuoja jų patikimumą“, – dėstė R. Skurdenis.

Svarbūs ir jūsų asmeniniai poreikiai

Kaip pastebi „Jung Vilnius“ vadovas, tai, kokius išmaniųjų namų sprendimus geriausia rinktis, priklauso ir nuo kiekvieno žmogaus asmeninių poreikių. Vienam įdomiausias yra valdymas balsu arba naudojant išmaniuosius laikrodžius. Kitam terūpi ekonominis aspektas: kiek išlaidų energijai padės sutaupyti įdiegta sistema. Abu poreikiai labai skirtingi. Vienu atveju sistema yra labiau žaislas, kitu – realaus gyvenimo poreikis.

„Mes į išmaniuosius namus visų pirma žiūrime per bazinių funkcijų valdymą. Tos funkcijos – tai šildymas, apšvietimas, apsauga. Visa tai yra esminiai dalykai. Kai jie yra valdomi išmaniai ir integruotai, atsiranda ir prasmė pridėti funkcijas, kurios yra labiau efektingos ar įdomios, bet realiai didelio efekto nedaro“, – kalbėjo pašnekovas.

>>>Išmanioji šviesa: svarbu ne – ar veikia, o kaip veikia

Visgi kokie poreikiai bebūtų, rinktis derėtų patikimus gamintojus. Juos atskirti galima ne tik pagal sertifikatus, bet ir pagal gebėjimą susiderinti tarpusavyje. Net ir po 10 ar po 20 metų įsigijus naujus gaminius juos bus galima lengvai prijungti prie esamos senesnės sistemos. Sistemos, kurios nėra sertifikuotos, ir kurių komponentus gali nusipirkti ir sujungti pats galutinis vartotojas, tokiomis savybėmis niekada nepasižymės. Ypač kvestionuotinas būna ir jų patikimumas.

„Šie produktai yra daugiau mados klyksmas, jų gyvavimo laikas nėra ilgas. Po metų ar dviejų šios firmos jau išleidžia visai naujus gaminius, kurie tuo metu tampa madingais. O tai, kas gaminta prieš dvejus metus, staiga pamirštama. Tad čia yra didžiulė bėda. Atskirų gamintojų gaminiai nesuderinami, reikalauja vis kitos valdymo programos. Dar blogiau, kad nauji gaminiai nelabai suderinami su seniau išleistais. Tad tai gali tapti vienkartiniu pirkiniu. Dabar veikia, bet kas bus po garantinio laikotarpio – jau kliento bėdos. Svarbu, kad įsigydamas sistemą klientas iš karto žinotų, kokio lygio įrangą perka, ir kas jo laukia ateityje“, – pataria R. Skurdenis.

Tekste – „Jung Vilnius“ nuotr.

Statybunaujienos.lt

Jung Vilnius. Patogesnis gyvenimas jau šiandien
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas