2024 liepos 12 d. penktadienis, 23:44
Reklama  |  facebook
Naujienos

Marijampolėje „verda“ miesto tvarkymo darbai

2017-08-23 09:09
Marijampolėje nuolat matomi darbininkai ir nesibaigiantys darbai – miestas gražėja ir modernėja, to niekas nenuneigs. Atnaujinamos ne tik gatvės, bet ir šaligatviai, kuriami pėsčiųjų ir dviratininkų takai, sodinami medžiai. Šie darbai yra prasmingi ne tik vietiniams, bet ir čia užsukantiems turistams.
nuotrauka
Kelio tvarkymo darbai Kaune. Asociatyvi Kauno m. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Alkesta, UAB
Sumeda, UAB

Itin suintensyvėja kelių rekonstrukcijos bei viešųjų erdvių tvarkymo darbai vasarą, kai tam tinkamiausios oro sąlygos ir miestas kiek ištuštėja. Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Valančius pastebi, kad „tai vyksta ne be reikalo, ypač prie švietimo įstaigų. Nuo rugsėjo prasidės didesnis srautas mašinų, pėsčiųjų, todėl norisi darbus, kuriuos įmanoma, atlikti operatyviau, kad Marijampolės gyventojams tai sukeltų kuo mažiau rūpesčių“.

Ne vienas marijampolietis stebėjosi greitai rekonstruota V. Kudirkos gatve, Vasario 16-osios gatvės atnaujinimo sparčiais žingsniais – šie darbai nėra vieninteliai atliekami mieste vasaros pabaigoje. Pavykus gera kaina nupirkti pagrindinius projekto darbus savivaldybės administracijai iš sutaupytų pinigų teko laimė atnaujinti iš pagrindų Vasario 16-osios gatvės dangą ir automobilių stovėjimo aikštelę, Lietuvininkų gatvės dangą bei automobilių stovėjimo aikštelę Vytauto gatvėje.

Šiuos darbus vejasi kiti kitose prioritetinėse vietose, tokiose kaip: šalia daugiabučių esančios stovėjimo aikštelės, šaligatviai, pėsčiųjų ir dviračių takai. „Ryto“ pagrindinės mokyklos mokiniai rugsėjį į mokyklą trauks nauju Mokyklos g. šaligatviu - daug saugiau ir patogiau. Daugiabučio Kauno g. 88A namo bendrija, ėmusis veiksmų išplėsti aikštelę automobiliams, jau mato rezultatus - aikštelė sparčiai daroma, o darbus atlieka UAB „Sumeda“. UAB „Alkesta“ statybininkai intensyviai darbuojasi Aušros gatvės tęsinyje nuo žiedinės sankryžos su Javonio skersgatviu iki pat Vasaros g. Tvarkoma ir miesto aplinka – Vaičaičio, Kudirkos ir Vytauto gatvių viešojoje erdvėje bus pasodinta 117 naujų medelių.

Priima paraiškas iš gyventojų

Deja, ne visus objektus įmanoma sutvarkyti operatyviai, mat į galutinį tikslą veda begalė darbų, ne tik savivaldybės administracijos „namų darbai“, kaip sako jos vadovas. „Kartais gali atrodyti, jog darbai vyksta ne ten, kur norisi, tačiau darbai sudėliojami dar metų pradžioje numatytų prioritetų tvarka. Taip pat kiekvienas žmogus yra laukiamas savivaldybėje su savo pastebėjimais, nes išties ne visada pavyksta pastebėti visas vietas, kuriose reikėtų remonto ir būtent gyventojai yra tie, kurie atveria akis“, – teigė S. Valančius.

Anot administracijos vadovo, visos paraiškos dėl gatvių, šaligatvių ir aikštelių iš gyventojų yra priimamos. Kitąmet Savivaldybės taryba vėl svarstys prioritetinį sąrašą. O daugiabučių namų bendrijos gali greičiau tikėtis rekonstrukcijų tuo atveju, jei susitvarkys žemės sklypų nuosavybės dokumentus ir pridės savo lėšų prie darbų.

Kitais metais darbai startuos naujose gatvėse, tokiose kaip J. Totoraičio, Medžiotojų, Narto, A. J. Greimo, Žaltyčio gatvių ir Žaltyčio skersgatvio rekonstrukcijos darbai. Šioms gatvėms jau atlikti viešieji pirkimai. Techniniai projektai parengti Kauno gatvės atkarpai ir Geležinkelio gatvės atkarpai tarp Gedimino ir Aušros gatvių. 
Statybunaujienos.lt


nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.