2022 sausio 16 d. sekmadienis, 12:29
Reklama  |  facebook

Marijampolės apskrityje – nemokami mėlynieji konteineriai ir kompostavimo dėžės

2014-07-07 12:50
Marijampolės regiono gyventojams greitu laiku bus išdalinti mėlynieji konteineriai antrinėms žaliavoms ir pakuotėms bei pakuočių atliekoms.
nuotrauka
Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre tikrinama, kuri iš tiekėjų pasiūlytų kompostavimo dėžių bus pripažinta tinkamiausia apskrities gyventojams. Marijampolės atliekų tvarkymo centro nuotr.


„Pirmiausiai mes keliame uždavinį sudaryti žmonėms tinkamas sąlygas atliekoms rūšiuoti, o paskui jau pareikalausime, kad atliekų turėtojai laikytųsi įstatymų reikalavimų ir tai darytų deramai, - sakė Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas. – Visose apskrities savivaldybėse jau yra nupirkti mėlynieji konteineriai ir greitai jie bus išdalinti individualių valdų gyventojams. Marijampolės apskričiai skirta 23 500 tokių konteinerių. Juos gavę gyventojai namų valdose jau turės du konteinerius. Tikimės, kad iš bendro atliekų srauto atskirdami pakuotes ir antrines žaliavas gyventojai gerokai sumažins atliekų, patenkančių į sąvartyną, kiekius“.

Gyventojai už antrinių žaliavų ir pakuočių surinkimą ir išvežimą papildomai nemokės, šių atliekų sutvarkymą apmokės gamintojų ir importuotojų atstovai.

Pirmasis tūkstantis mėlynųjų konteinerių Marijampolės gyventojams buvo išdalintas dar pernai. Tuomet vežėjai, įvertindami, kad bendras atliekų kiekis ir pastačius mėlynuosius konteinerius nepadidėja, pasiūlė atliekas surinkinėti įprastu grafiku – kas dvi savaites, tik vieną kartą jas paimti iš mišrioms komunalinėms atliekoms skirto konteinerio, kitą kartą – iš mėlynojo. Paaiškėjo, kad gyventojų tokia tvarka netenkino, nes komunalinės atliekos konteineryje užsigulėdavo per ilgai. Dabar nutarta, kad komunalinės atliekos visoje apskrityje bus išvežamos kaip įprasta, kas dvi savaites, o mėlynųjų konteinerių turinys bus ištuštinamas atliekas surenkant papildomu apvažiavimu kartą per mėnesį ir šių atliekų surinkimas gyventojams nekainuos.

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre šiomis dienomis pradėtas dar vienas eksperimentas – siekiama įvertinti, kokia žaliųjų atliekų kompostavimui skirta dėžė marijampoliečiams bus labiausiai tinkama. Vykdomas viešasis pirkimas, kuriame bus nupirkta 14 tūkstančių 700 litrų talpos žaliosioms ir biologiškai suyrančioms atliekoms skirtų kompostavimo dėžių. Jos nemokamai turėtų būti išdalintos beveik 80 procentų individualių valdų savininkų, kurie įsipareigos patys susitvarkyti savo šios rūšies atliekas ir jos į bendrą atliekų srautą nepateks.

Kompostavimo dėžes Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrui pasiūlė 5 tiekėjai. Pagal viešojo pirkimo sąlygas dabar vykdomas eksperimentas – visų tiekėjų siūlomų kompostavimo dėžių pavyzdžiai yra užpildyti netankintu kompostu ir stebima, ar dėžės išliks nesudeformavusios, ar jos tinkamos atliekų kompostavimui. Pasibaigus viešajam pirkimui, Marijampolės apskrities atliekų turėtojams dėžės, kurios pasirodys ne tik pigiausios, bet ir tinkamiausios, bus nupirktos ir išdalintos nemokamai kompostuoti atliekas savo valdose.

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro specialistai įsitikinę, kad sudarius tinkamas sąlygas gyventojai puoselės švarią ir tvarkingą aplinką. Artimiausiu laiku bus sustiprinta ir atliekų tvarkymo centro kontrolės specialistų veikla - bus griežčiau reikalaujama rūšiuoti, kompostuoti buityje susidarančias komunalines atliekas ir tikrinama, kaip tai daro gyventojai, pranešė Liucija Burbienė, Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro specialistė ryšiams su visuomene.
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2022-01-11 10:27
Apklausos rodo, kad dauguma gyventojų, nerūšiuojančių atliekų, pagrindiniu kliuviniu laiko pernelyg sudėtingą sistemą. Žmonės nesupranta, kaip rūšiuoti, o juolab – kaip tai daryti teisingai. Kad rūšiuoti būtų lengviau ir tai jau darantiems, ir į šį traukinį dar neįšokusiems žmonėms, Lietuvoje diegia...
nuotrauka
2022-01-10 12:04
Renovacijos tempai sostinėje įgavo rekordinį pagreitį: per 2021 m. Vilniaus mieste paraiškas dėl renovacijos pateikė 139 daugiabučiai. Iš jų – 104 paraiškas parengė ir pateikė Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą".
nuotrauka
2022-01-05 15:50
Pernai aštuntajame Aplinkos ministerijos kvietime gautos 784 paraiškos daugiabučiams atnaujinti – daugiausia per visą renovacijos istoriją. Užregistruotų paraiškų vertė sudaro 435 mln. eurų. Ankstesniajame kvietime tokių paraiškų buvo sulaukta 458.
nuotrauka
2022-01-03 09:42
Lietuvos gyventojai, kaip ir kitų šalių piliečiai, negaili pinigų ne tik dovanoms, bet ir įvairioms kalėdinėms namų bei eglutės dekoracijoms, girliandoms, LED lemputėms ar elektrinėms žvakėms. Seni, neretai naudojimui dar tinkami daiktai, vis dar dažnai nugula į šiukšliadėžę, o iš jos – į sąvartyną....
nuotrauka
2021-12-30 12:00
Gyventojams įsigyjant atokiau nuo miestų esančias sodybas, prireikia remontuoti ne tik gyvenamuosius namus, bet ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus, t. y. garažus arba sandėliukus. Neretai nusprendžiama tik šiek tiek pagerinti negyvenamosios paskirties pastatų estetinę išvaizdą, arba kitaip – atl...
nuotrauka
2021-12-29 12:01
Dėl drastiškai išaugusių gamtinių dujų kainų ir padvigubėjusios biokuro kainos šį šildymo sezoną vilniečiai už šildymą moka ir mokės kur kas daugiau nei praėjusį, kai šilumos kaina buvo viena mažiausių Lietuvoje. Sausio mėnesį centralizuotai tiekiamos šilumos kaina jau pasiekė 10,07 ct/kWh, gruodį j...
nuotrauka
2021-12-28 16:11
Nuo 2022 m. dvigubėja valstybės remiamų pajamų (VRP) dydis, taikomas būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti. Taigi, kompensaciją už būsto šildymą gaus daugiau nepasiturinčių šalies gyventojų.
nuotrauka
2021-12-28 10:51
Mėgėjų sodo sklype, Statybos įstatymo nustatyta tvarka, galima statyti ar rekonstruoti vieną vienbutį gyvenamąjį namą ir jo priklausinius arba vieną sodo namą ir jo priklausinius, nerengiant teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų, nekeičiant pagrindinės žemės naudojimo paskirties.
nuotrauka
2021-12-28 09:20
Kitų metų pradžioje maisto atliekų rūšiavimo konteineriais planuojama aprūpinti 200 tūkst. namų ūkių – šiam tikslui iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos skirta daugiau kaip 6 mln. eurų. Savivaldybes paskatinus įdiegti maisto atliekų rūšiavimo sistemą, gyventojams bus sudarytos sąlygos patogi...
nuotrauka
2021-12-25 07:07
Aplinkos ministerija parengė naująjį Valstybinio atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. planą ir kviečia visuomenę, suinteresuotas įstaigas ir organizacijas susipažinti. Pagal jį bus rengiami regionų ir savivaldybių Atliekų prevencijos ir tvarkymo planai, todėl aktyvumo teikiant pastabas ir pa...
nuotrauka
2021-12-22 14:42
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui, pagal kurį renovacijos procesas trumpėja iki dviejų kartų. Kartu siūloma didinti daugiabučių atnaujinimo projektų rengimo, priežiūros ir administravimo įkainius, keisti mokėjimo tvarką.
nuotrauka
2021-12-17 07:10
Seimui apsvarsčius Atliekų tvarkymo ir Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymų pataisas, Aplinkos ministerija supažindina su šių pokyčių tikslais, skatinant ir spartinant žiedinę ekonomiką.
nuotrauka
2021-12-16 15:02
Seime pateikus Akcizų įstatymo pataisas, nuo 2023 m. siūloma laipsniškai atsisakyti šildymui naudojamo iškastinio kuro subsidijų, iki šiol taikomų angliai, koksui, lignitui, „raudonajam“ dyzelinui, suskystintoms naftos dujoms balionuose. Nuo 2023 m. akcizu taip pat būtų apmokestinamos ir šildymui sk...
nuotrauka
2021-12-16 07:10
Siekiant optimizuoti daugiabučių namų atnaujinimo procesus, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Aplinkos ministerija surengė konferenciją „Daugiabučių modernizavimo perspektyvos“, skirtą savivaldybėms bei daugiabučių renovaciją administruojančioms įmonėms.
nuotrauka
2021-12-15 12:00
Šiemet per pirmuosius du kvietimus pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus buvo sulaukta gerokai daugiau gyventojų paraiškų nei buvo numatyta ir tam skirta lėšų, todėl dabar skelbiamas jau trečiasis kvietimas už papildomus 4 mln. eurų.
nuotrauka
2021-12-01 13:35
Baigėsi kvietimas savivaldybėms ir regioniniams atliekų tvarkymo centrams (RATC) teikti paraiškas valstybės paramai namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 50 paraiškų iš 53 savivaldybių daugiau kaip 2 mln. eurų sumai.
nuotrauka
2021-11-30 13:35
Šildytis taupiau ir švariau norintys gyventojai turėtų suskubti. Iki 2022 m. vasario 1 d. skiriama 50 proc. valstybės parama atsisakantiems šilumos gamybai iškastinį kurą (dujas, anglį, durpes, skalūnus) naudojančių įrenginių ir prisijungiantiems prie centralizuotai tiekiamos miesto šilumos.
nuotrauka
2021-11-26 13:10
83 proc. šalies gyventojų, gyvenančių senuose daugiabučiuose, norėtų juos atnaujinti. Didžioji dauguma lengviau ryžtųsi renovacijai, jei žinotų, kad jų namas įtrauktas į savivaldybės kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą.
nuotrauka
2021-11-25 11:38
Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos siūlomoms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, kurios turėtų pagerinti šilumos punktų priežiūros paslaugų kokybę, didinti daugiabučių šilumos punktų energetinį efektyvumą ir sumažinti dėl neefektyvios jų priežiūros atsirandančius energijos švaistymus.
nuotrauka
2021-11-24 14:21
Vyriausybė patvirtino Aplinkos ministerijos patikslintą Klimato kaitos programos 2021 m. sąmatą. Siekiant suminkštinti energijos kainų šuolį, 21,5 mln. eurų nukreipiama gyventojų poreikiams: individualiam būstui atnaujinti, mažiau taršiems šildymo įrenginiams įsigyti, panaudoti atsinaujinančius ište...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai