2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 21:34
Reklama  |  facebook

Meistrų rankų darbo čiužiniai ir lovos – kokybiško miego garantas

2016-01-22 10:39
Kurti gali ne tik menininkai, o rankų darbas išsiveržia iš tradicinio supratimo rėmų - į rankų darbą atsigręžia ir didieji Lietuvos gamintojai.
nuotrauka
„Lono“ lovų kolekcijoje naudojama apie 200 skirtingų audinių. Bendrovės fotomontažas.


Minimos įmonės
Lonas, UAB
„Lietuviai vertina kokybę, meistrų rankų darbą ir išskirtinumą“, - sako Jonavos čiužinių ir lovų gamintojos įmonės „Lonas“ vadovas Domas Jakutis.

Į lietuvių miegamuosius vis drąsiau žengiantys čiužinių ir lovų meistrai, konstruktoriai bei dizaineriai čia kuria revoliuciją – lovos gali būti ryškios, o miegas – skanus ir kokybiškas.

Čiužinio ir lovos tandemą lietuviams siūlantys meistrai tvirtina, kad vienas su kitu derantys čiužinys ir lova yra pagrindinis kokybiško miego garantas.
Vietoje masinės gamybos – individualūs užsakymai. Tokią darbo kryptį pasirinkę gamintojai kiekvienam savo klientui ieško išskirtinio pasiūlymo.

„Netiesa, kad nugaros problemas išsprendžia miegojimas ant lentų ar ant žemės. Tam, kad jaustumėtės komfortiškai, meistrai ieško individualių sprendimų“, - tvirtina čiužinių ir lovų gamintojai.

Čiužinys ir lova – du broliai

Daug metų tik čiužinius gaminusi įmonė prieš dvejus metus sukūrė lovų kolekciją. Pasak D.Jakučio, net ir geriausio čiužinio savybės gali „pasimesti“ dėl netinkamos lovos.

„Jei čiužinį padėsime ant žemės, jis neatskleis visų savo savybių. Jei jį padėsime ant netinkamų grotelių, arba kitaip tariant – lovos, nutiks tas pats. Tinkamas čiužinys yra tik viena sudedamoji kokybiško miego dalis“, - sakė D.Jakutis.

Net 30-40 proc. čiužinio savybių priklauso nuo grotelių. Jos viena nuo kitos turi būti tam tikru atstumu, ir tik tada tinkamai pasiskirsto čiužinio minkštumo zonos.

Užduotis - užtikrinti taisyklingą kūno padėtį

Kaip teigia meistrai, išsirinkti čiužinį ir lovą yra vienodai svarbu. Tačiau jei „Lone“ gaminamos lovos atitinka kokybiškos lovos standartus ir jas belieka išsirinkti tik pagal norimą dizainą, dydį bei spalvas, tai dėl čiužinio klausimų kyla gerokai daugiau.

Nors daugelį metų buvo teigiama, kad turint nugaros problemų geriausia miegoti ant grindų arba lentų, čiužinius gaminantys meistrai tvirtina, kad taip nėra.

„Renkantis čiužinį išties reikia atreipti dėmesį ir į savo sveikatos būklę, galbūt patirtas nugaros traumas, ligas. Visų pirma, jas reiktų aptarti su medikais, o jau po to sprendimo dėl čiužinio ieškoti ne pas kaimyną, tačiau pas gamintojus“, - tvirtina D.Jakutis.

Kokį čiužinį pasirinkti, priklauso ne tik nuo žmogaus sveikatos būklės, tačiau ir nuo jo miegojimo įpročių, nuo “miego skonio” - vienam nepatogiu atrodantis čiužinys kitam gali pasirodyti tikru „aukso viduriu“.

Pagrindinė ir svarbiausia čiužinio užduotis - užtikrinti taisyklingą kūno padėtį miegant ir suteikti tvirtą atramą stuburui. Renkantis čiužinį žmogui reiktų įvertinti jo „kietumą“ arba „minkštumą“.

Kietesnis čiužinys labiau tinka daugiau sveriantiems žmonėms, minkštesnis – sveriantiems mažiau.

Skiriasi savo savybėmis

Tačiau ne tik kietumas ir minkštumas yra esminiai čiužinių skirtumai. Pirkėjai čiužinius renkasi iš trijų pagrindinių jų tipų.

Pats populiariausias – spyruoklinis čiužinys. Dėl kainos ir kokybės santykio juos lietuviai pamėgę labiausiai.

Taip pat siūlomi viskoelastiniai čiužiniai. Jie puikiai prisitaiko prie žmogaus kūno formų, “sugeria” judesius, reaguoja į kūno šilumą ir spaudimą ir yra tinkami tiems, kurie nori šiltesnio čiužinio.Viskoelastiniai čiužiniai nerekomenduojami žmonėms, kurie skundžiasi padidėjusiu prakaitavimu ir nori miegoti vėsiau.

Trečiasis čiužinių tipas – lateksiniai čiužiniai. Jie pasižymi dideliu taškiniu elastingumu, atsparūs deformacijai, ilgaamžiai, o gerą oro ventiliaciją užtikrina vertikalūs oro kanalai.

Išsirinkus čiužinį juo galima naudotis 14 dienų, ir, jei pasirodys netinkamas, pakeisti jį kitu.

Renkantis čiužinį nerekomenduojama prekybos salone vienu kartu išbandyti daug čiužinių, t.y. ant daugelio jų atsigulti.

“Tai – kaip kvepalų parduotuvėje. Jei uostai daug kvapų, staiga jie visi ima atrodyti vienodi. Todėl einant rinktis čiužinio, esmines jų savybes ir skirtumus būtų gerai žinoti. Išklausiusi kliento poreikius, salono pardavėja turi atrinkti ir pasiūlyti bent tris labiausiai pirkėjui tinkamus čiužinius”, - pasakojo D.Jakutis.

Tuo tarpu rūpesčiai dėl lovos – gerokai malonesni. Ją klientai gali išsirinkti internetu, patys susikūrę lovos spalvas, audinius, išsirinkę modelį arba radę tinkamą variantą iš jau siūlomų pavyzdžių.

Įmonė “Lonas” iš viso siūlo daugiau nei 14 tūkst. skirtingų lovų variantų.

Su meile – iki paskutinės siūlės

Nors gali pasirodyti, kad tarp čiužinių įvairovės lengva pasiklysti, tačiau viskas – daug paprasčiau.

“Kiekvienas, kuris renkasi čiužinį, turėtų aiškiai sudėlioti akcentus – ar yra nugaros problemų, ar labiau mėgsta kietą, ar minkštą čiužinį. Tuomet jam tinkamus variantus pasiūlo specialistai”, - sakė D.Jakutis.

Būtent dėl skirtingų žmonių poreikių gamintojai orientuojasi ne į masinę gamybą, tačiau į individualius užsakymus.

“Prie kiekvieno čiužinio ir lovos prisiliečia žmogaus rankos - meistrų rankų darbo čiužiniai ir lovos pagaminti su meile iki paskutinės siūlės. Tačiau įvertinti, kuo skiriasi masinės gamybos ir rankų darbo čiužinys geriausiai galima tik tada, kai ant tokio čiužinio miegi”, - sakė D.Jakutis.

Reklama

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-09-24 10:39
Vykdydami sutartinius įsipareigojimus Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto rengėjai artimiausiu metu kreipsis dėl statybų leidimo išdavimo. Tai paskutinis projektavimo darbų etapas. Tačiau, kaip ir skelbta anksčiau, tolesni veiksmai projekte artimiausiu metu nebus vykd...
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-20 15:04
Susisiekimo ministras Marius Skuodis siūlo sparčiau atnaujinti ir plėtoti Vilniaus oro uosto terminalus, apsisprendžiant ir atsisakant beveik 70 metų senumo ir nemažų išlaikymo sąnaudų reikalaujančio oro uosto atvykimo terminalo senojo pastato. Okupacinę stalinizmo epochą menantį, pagal Rusijos oro ...
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-15 13:53
Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laik...
nuotrauka
2021-09-09 10:47
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė sostinės Lvovo gatvėje planuojamo statyti verslo centro „Hero“ projektiniams pasiūlymams. Juose projektą plėtojanti nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovė „Realco“ atsižvelgė į pirmo svarstymo metu pateiktas pastabas bei atnaujino verslo centro fasado spren...
nuotrauka
2021-09-09 09:56
Vandens, higienos ir prausimosi ritualai toli gražu ne visiems vaikams prigyja ir patinka vienodai. Dalis – vandenį vertina kaip pramogą, kiti – būtinus „reikalus“ susitvarko skubotai, o dar kitus užsukti į vonios kambarį kartais tenka ir varu varyti. Štai kodėl tokios erdvės turi būti įrengtos saug...
nuotrauka
2021-09-01 15:06
Nekilnojamojo turto projektų valdytoja ir plėtotoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, Naujamiestyje, Smolensko g. 5 projekto architektūrinę idėją rinko architektūrinio konkurso būdu. Nugalėtoja tapo architektų studija „2 Bricks“.
nuotrauka
2021-08-20 15:20
Vonios kambaryje žmogus statistiškai praleidžia apie 20 minučių per dieną, tačiau galima daryti prielaidą, kad pastarieji karantininiai metai šį laiką dar prailgino. Štai kodėl vonios kambariams – jų įrengimui ar atnaujinimui – skiriama vis daugiau dėmesio.
nuotrauka
2021-08-19 15:05
Link pabaigos artėja teisminiai ginčai dėl naujų pastatų projektų Neries krantinėje, Žygimantų g. Beveik 2 metus trukusio mediacijos proceso metu rastas sprendimas. Taikos sutartimi šalys susitarė, kaip turi būti koreguojami sklypo Žygimantų g. 12 užstatymo sprendimai.
nuotrauka
2021-08-19 11:48
Kuo šviesesni namai – tuo maloniau. Todėl kuriant jaukius namus, svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.
nuotrauka
2021-08-19 10:44
Po ilgų derybų Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti naują LIDL parduotuvę Nemenčinės pl. 15. Sutarus su projekto užsakovu ir architektais, palyginti su pirminiu planu, sumažėjo ir prekybos centro plotas, ir šalinamų medžių skaičius. Sutarta ir dėl gausesnio sklypo apželdinimo.
nuotrauka
2021-08-18 14:22
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ persikėlė į naują beveik 1500 kv. m ploto biurą savo valdomuose Paupio verslo namuose, tiesiai virš vilniečių jau pamėgto „Paupio turgaus“.
nuotrauka
2021-08-11 07:01
Vilnius keičiasi kasdien, o prie miestovaizdžio kūrimo prisideda daugybė talentingų žmonių. Kaip gimsta pokyčiai, vyksta architektūriniai konkursai, geriausių idėjų paieškos ir profesionalus jų vertinimas daugeliui vilniečių vis dar mažai žinoma sritis.
nuotrauka
2021-08-09 07:20
Paskelbti visi Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir viešojo transporto terminalo projekto konkursui pateikti darbai.
nuotrauka
2021-08-03 10:18
Vilniaus centre duris oficialiai atvėrė naujos kartos „Telia Global Services Lithuania“ biuras. Pandemijos metu kurta būstinė yra technologiškai ir funkciškai pritaikyta hibridiniam darbui bei atspindi pasikeitusius darbo modelius ir darbuotojų poreikius.
nuotrauka
2021-07-27 10:09
Didžiausias iššūkis kuriant mažas erdves – efektyviai išnaudoti turimą nedidelį plotą. Juk maža erdvė taip pat gali būti jauki, maloni ir estetiškai patraukli, jei viskas išdėstyta funkcionaliai ir apgalvota iki smulkiausių detalių.
nuotrauka
2021-07-23 10:35
Naujuoju LAS Klaipėdos skyriaus ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) valdybos pirmininku išrinktas Mantas Daukšys. Naujuoju Kauno skyriaus vadovu tapo Nerijus Stanionis.
nuotrauka
2021-07-21 11:49
Klaipėdos centrinio pašto kompleksas gali tapti kelias epochas reprezentuojančiu objektu, pritraukiančiu miestiečius ir turistus savo architektūra, įvairių kultūrų įtakos požymiais bei išskirtiniu objektu – kariljonu. Tokiu akcentu pristatyta Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių...
nuotrauka
2021-07-21 10:57
„Eastnine Lithuania“ architektūros konkursui Vilniaus biurų komplekso „3 Burės“ plėtrai pasiūlymus pateikė du žinomi užsienio architektų biurai. Tačiau komisijos vertinimu, pateikti projektai pilnai neišpildė nurodytų reikalavimų, todėl laimėtojas nepaskelbtas. Abiem konkursiniams darbams skirta 3-o...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras