2021 spalio 17 d. sekmadienis, 10:07
Reklama  |  facebook

Mitas, kad LED apšvietimas brangus, – paneigtas Fotogalerija

2016-01-09 09:00
Šios įmonės vardas ir jos specialistų sukurti unikalūs gaminiai ir šviesos sprendimai gerai žinomi visame pasaulyje, nes beveik 80 proc. joje sukurtų produktų keliauja į užsienį. Tačiau vienas naujausių UAB „Baltled“ projektų – LED šviesos diodų panelė sukurta specialiai mūsų šalies poreikiams patenkinti.
nuotrauka
LED panelėje nėra kenksmingų medžiagų, šviesa nevargina akių, ji atrodo solidžiau, o tarnavimo laikas – keliskart ilgesnis už įprastų šviestuvų. „Baltled“ nuotr.


Minimos įmonės
Baltled, UAB
LED šviesos diodų panelė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) konkurse „Lietuvos metų gaminys 2015“ įvertinta aukso medaliu mašinų ir įrengimų pramonės grupėje. Tai universalus gaminys, kuris gali būti montuojamas ir į modulines, ir į gipso lubas. Jis tinka biurams, ligoninėms, darželiams, prekybos salėms ir kitoms patalpoms apšviesti.

LED panelė: modernus šviestuvas, kuris gali būti montuojamas ir senojo vietoje

LED panelė, sunaudojanti iki 3 kartų mažiau energijos, ji yra ženkliai ekonomiškesnė už analogiškus ankstesnės kartos šviestuvus. Joje nėra jokių kenksmingų medžiagų, jos šviesa nevargina patalpoje dirbančių žmonių akių, ji atrodo solidžiau, o jos tarnavimo laikas net kelis kartus ilgesnis už įprastų šviestuvų. Tačiau ne tik tai lėmė, kad prestižinis apdovanojimas atiteko būtent šiam kompanijos „Baltled“ specialistų sumanytam ir įgyvendintam projektui.

„Daugelis galvoja, kad LED apšvietimas yra labai brangus, tačiau mūsų sukurta panelė paneigia šį mitą – tai labai efektyvus, ženkliai pranašesnis už pastaruoju metu plačiai naudojamus kitokius šviestuvus, pavyzdžiui, liuminescencines lempas, gaminys, todėl investicijos į jį tikrai atsiperka“, – apibūdindamas naująjį gaminį pasakoja UAB „Baltled“ direktorius Kęstutis Lukoševičius.

Anot jo, dėl unikalių inžinerinių sprendimų ir šviestuvo paviršiui naudojamų medžiagų maksimaliai išnaudojamas LED lempų efektyvumas, o šviesa iš panelės sklinda reikiamu kampu. Dėl to apšvietimas mažiau akina, o dirbantys LED panele apšviestoje patalpoje jaučiasi komfortiškai. Kadangi naudojami suderinti aukštos kokybės komponentai, priešingai vyraujančiai nuomonei, šis modernus šviestuvas pasižymi aukštu spalvų atkūrimo indeksu. Tai reiškia, kad visos aplinkos spalvos jam šviečiant nepraranda natūralumo.

K. Lukoševičius pabrėžia dar vieną aspektą, kuris LED šviesos diodų panelę daro patraukliu gaminiu. Pastaruoju metu biurams, viešbučiams ir kitoms viešoms patalpoms apšviesti Lietuvoje plačiai naudojami standartiniai šviestuvai su liuminescencinėmis lempomis – į lubas įmontuoti kvadratai. Noras pakeisti juos neardant lubų ir buvo ta užduotis, kurią kompanijos specialistai turėjo išspręsti. 

„Kadangi perdaryti lubas yra daug vargo, mes siekėme sukurti sprendimą, kuris leistų pakeisti seną apšvietimą į pranašesnį ir sumažinti energijos sąnaudas jų neardant. Mūsų sukurta LED panelė yra tokio paties dydžio kvadratas, todėl galima labai paprastai ir greitai pakeisti ja seną šviestuvą – tereikia vieną išmontuoti, o kitą sumontuoti toje pačioje vietoje“, – aiškina UAB „Baltled“ vadovas.

Visa tai ir lėmė, kad naujasis gaminys, kokybiškai ir šiuolaikiškai apšviečiantis patalpas bei leidžiantis vartotojui ženkliai sutaupyti, labai greitai įsitvirtino Lietuvos rinkoje. Nors jis pradėtas gaminti tik 2014 m., kompanija Lietuvos rinkai jau pateikė jų daugiau kaip 10 tūkst. vienetų.

„Apie 80 proc. visų kitų mūsų produktų keliauja į užsienį, Bet LED panelę mes kūrėme būtent Lietuvos rinkai, todėl apie 80 proc. šių panelių parduodame mūsų šalyje“ , – pabrėžia K. Lukoševičius.

Medalis – visos komandos darbo įvertinimas

Įtakingiausiame šalies įmonių gaminamą produkciją vertinančiame LPK konkurse pelnytas apdovanojimas – pirmas toks aukštas įmonės, šviečiančios reklamos ir bendrojo apšvietimo LED sprendimus kuriančios daugiau negu dešimtmetį, įvertinimas. Pasak K. Lukoševičiaus, bendrovei tai patvirtinimas, kad jie eina teisinga kryptimi ir kuria produktus, kurių šiandien reikia rinkai, bei įpareigojimas tęsti darbus. 

„Aukščiausio lygio Lietuvos verslo apdovanojimas svarbus ir įmonės plėtrai įsitvirtinant naujose rinkose. Savo produktais mes prekiaujame 35 pasaulio šalyse ir nuolat ieškome naujų klientų. Todėl aukso medalis – tai ne tik mūsų kompetencijos patvirtinimas esamiems, bet ir mūsų patikimumo įrodymas naujiems klientams. Tai patvirtinimas, kad mes siūlome tikrai išskirtinius sprendimus, kurie padidins potencialių klientų norą geriau mus pažinti ir skatins juos bendradarbiauti su mumis“, – tikisi UAB „Baltled“ vadovas.

Anot jo, ši sėkmė – viso įmonės kolektyvo nuopelnas, o daugiausiai kuriant LED panelę prisidėjo produktų vystymo vadovo Mindaugo Jasiulevičiaus vadovaujami inžinieriai, kuriems ir „priklauso didžioji dalis medalio, nes vienas nieko nesukursi – turi dirbti komanda“.

Naujas idėjas testuoja Šviesos laboratorijoje

Bene didžiausią patirtį Rytų Europoje turinčia bei pelnytai viena iš Lietuvos rinkos lyderių kuriant ir tobulinant LED šviesos sprendimus vadinama bendrove pasitiki ir pačios didžiausios bei garsiausios pasaulio kompanijos. Jų užsakymu UAB „Baltled“ įvairiose šalyse įgyvendino daugiau nei 50 tūkst. sprendimų.

Ne vienas iššūkių kupinas modernių pastatų apšvietimo projektas įgyvendintas ir Lietuvoje, o vienas naujausių „Baltled“ šviesos inžinierių įgyvendintų projektų – verslo centre „Premium“. Visi sprendimai sukurti atsižvelgiant į kliento poreikius ir pastato dizainą, o efektyvūs šviestuvai, kurie esant tam pačiam šviesos kiekiui suvartoja žymiai mažiau elektros energijos negu standartiniai, ne tik solidžiai atrodo, bet ir jungiasi prie įdiegtos valdymo sistemos bei sukuria ypač geras darbo sąlygas.

Efektyvūs šviesos sprendimai kuriami pasitelkus modernią Šviesos laboratoriją. Joje esančiais įrenginiais naujų gaminių prototipai tikrinami ir lyginami su rinkoje esančiomis alternatyvomis. Pasak didelę patirtį turinčių šviesos inžinierių, tikrinti kuriamų produktų komponentų suderinamumą ir sistemų parametrus būtina, kadangi net naudodamas brangius ir patikimus produktus iš anksto nežinai, kaip jie veiks sujungti į sistemą, koks bus gaminio ilgaamžiškumas, akinimo bei galutiniai skleidžiamos šviesos parametrai.

„Laboratorijos, kurioje yra devynios skirtingos testavimo sistemos, atitinkančios tarptautinius reikalavimus šviesos laboratorijoms, galimybės leidžia atlikti virš 90 skirtingų testavimų-bandymų. Naudodama aukščiausio lygio detektorius mūsų produktų vystymo komanda gali per kelias dienas labai tiksliai įvertinti visus galutinius kuriamo produkto šviesos srauto, spalvos, ilgaamžiškumo, elektromagnetinio suderinamumo, apsaugos klasės bei temperatūros poveikio parametrus“, – pabrėžia K. Lukoševičius.

Yra ir dar viena UAB „Baltled“ sėkmės paslaptis. Tiksliau – sava sėkmės formulė, be kurios nesukursi gero produkto. Anot bendrovės vadovo, pirmiausia reikia labai gerai perprasti, ko reikia rinkai, klientams: „Kalbiesi su jais, ir kai jau suvoki jų poreikius, gali žengti antrą žingsnį – galvoti, kaip juos patenkinti. Tada kuri produkto koncepciją – ne vieną variantą, o kelis, nes iš karto pataikyti į dešimtuką dažniausiai nepavyksta. Vėliau vystai tą produktą ir kai jis jau sukurtas, informuoji potencialius klientus, kad yra naujas gaminys, kuris gali tenkinti jų poreikius“, – vardija bendrovės vadovas.

Tačiau ir pradėjus tiekti naują gaminį, anot K. Lukoševičiaus, reikia įsiklausyti į klientų nuomonę, ar pateikta tai, ko jie tikėjosi, ar dar reikia šį tą patobulinti. Būtent toks nuolatinis atsinaujinimas ir yra sėkmės formulės pagrindas, kadangi neįmanoma sukurti idealaus produkto visiems klientams ir visiems laikams. 

„Jei norime pateisinti mūsų klientų ir produktų pirkėjų pasitikėjimą ir plėstis, privalome greitai reaguoti į besikeičiančius rinkos poreikius ir tobulėjančių technologijų siūlomus naujus sprendimus integruoti į mūsų kuriamus produktus“, – pabrėžia UAB „Baltled“ vadovas ir priduria, kad neseniai įgyvendinti Europos regioninės plėtros fondo ir įmonės lėšomis finansuoti projektai ženkliai padidino bendrovės konkurencingumą ir galimybes investuoti į naujų LED apšvietimo produktų vystymą.
                                                                                                                                                                                                                                           Reklama
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2021-10-08 07:18
Santechnikai ieško būdų, kaip greičiau ir su minimaliomis rizikomis sumontuoti priešgaisrines sistemas. Gamintojas „Victaulic“, kurio atstovai Lietuvoje yra UAB „Dahlgera“, pasiūlė efektyvias ir inovatyvias vamzdynų sujungimo movas 009n ir 109 su patentuota technologija „Installation-ready™“.
nuotrauka
2021-09-01 15:46
Mažas pajamas gaunantys gyventojai nuo trečiadienio, rugsėjo 1 d., jau gali teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui.
nuotrauka
2021-08-19 14:46
Gaisrai pramonės įmonėse ir komerciniuose pastatuose kasmet sukelia milžiniškų nuostolių visame pasaulyje. Ekspertų skaičiavimais, tokiuose objektuose įsiplieskusi ugnis vidutiniškai padaro nuostolių už 100 tūkst. eurų, tačiau kilęs gaisras neretai gali baigtis visišku verslo žlugimu.
nuotrauka
2021-06-30 09:32
Efektyviau ir tvariau: sostinėje startavo pilotinis AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) projektas, kurio pirmame etape temperatūra centrinio šildymo tinkle bus palaipsniui žeminama nuo 70 iki 65 laipsnių, o antrame – tol, kol temperatūra tolimiausiose tinklo vietose pasieks 55 laipsnius.
nuotrauka
2021-05-27 18:17
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir Prancūzijos bendrovė „Sagemcom Energy and Telecom“ SAS pasirašė išmaniosios apskaitos infrastruktūros pirkimo sutartį, kuria bus įsigyjama ir diegiama apie 1,2 mln. naujos kartos – išmaniųjų – elektros energijos skaitiklių bei sistemos duomenų valdymo ir ry...
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-21 11:54
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“, kurianti išmanųjį vandentiekį, artėja prie pirmojo etapo darbų pabaigos. Jau įdiegta daugiau nei 6 300 vnt. išmaniųjų nuotolinio nuskaitymo skaitiklių šuliniuose ir daugiabučių pastatų įvaduose.
nuotrauka
2021-01-25 07:34
Specifiniai virtuvės kvapai ir gaisru gresiantys ortakiuose susikaupę riebalai yra nuolatinės maitinimo įstaigų problemos. Rinkoje esama ir nemažai sprendimų. Tačiau tiek inžinerinių sistemų montuotojai, tiek pačios maitinimo įstaigos ieško būdų, kad problemos būtų sprendžiamos kuo paprasčiau, bet e...
nuotrauka
2021-01-21 11:26
Kiekviena būsto apdailos smulkmena ar, atrodytų, pakoreguota nereikšminga detalė gali būsto šeimininkams sukelti įvairių nepatogumų. Nekilnojamojo turto plėtotojai naujakuriams rekomenduoja būsto apdailos projektą parodyti statybų inžinieriams ir pasikonsultuoti su jais dėl techninių galimybių.
nuotrauka
2020-11-24 10:44
Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Panevėžio valdybos pareigūnai, tikrindami, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Biržų rajonuose jau atliko 22 reidus ir aplankė per 200 privačių namų valdų. Rezultatai ne itin džiugina – nustatytas 41 nuotekų tvarkymo...
nuotrauka
2020-10-20 07:45
Dėl nuolat griežtėjančių standartų ir tobulėjančių technologijų kiekvienais metais nauji pastatai tampa vis taupesni. Siekiant atitikti augančius reikalavimus, statomuose objektuose naudojami vis efektyvesni izoliavimo sprendimai. Taip pastatai tampa vis sandaresni, bet dažnai ima kelti asociacijų s...
nuotrauka
2020-10-19 07:30
Pasirenkant pastato vidaus vamzdynų sistemas, svarbi ne tik jų kokybė, kuri užtikrintų efektyvų ir nepriekaištingą veikimą. Aktualu, kad tokios sistemos būtų paprastai ir greitai montuojamos, lengvai aptarnaujamos ir nekeltų rūpesčių bent keliasdešimt metų. „Wavin“ siūlo kaip tik tokius variantus, k...
nuotrauka
2020-10-08 10:04
Netrukus dalyje Vilniaus pastatų karštas vanduo gali nusidažyti skaisčiai žalia spalva – tai reiškia, kad pastate įrengtas šilumokaitis nesandarus ir jį reikia nedelsiant keisti, siekiant užtikrinti kokybišką karšto vandens tiekimą.
nuotrauka
2020-09-10 07:30
Covid-19 priminė, kad virusai ir bakterijos yra pavojingi. Jeigu nuo koronaviruso ginamės kaukėmis, tai legionelės, sukeliančios sunkią plaučių uždegimo formą, gali tykoti kiekvienuose namuose ir bet kur, kur įrengtas vandentiekis.
nuotrauka
2020-09-08 10:31
Ar taupote energiją, vandenį kavai šildydami ant dujinės viryklės, o ne elektriniu arbatiniu? O galbūt jau renkate parašus savo daugiabučio renovacijai, nepaisydami nemažų išlaidų?
nuotrauka
2020-08-28 11:44
Vasarą, gulėdami ant lieptelio prie ežero, turbūt daugelis pasvajoja apie tai, kaip būtų galima vasaros šilumą ir energiją išsaugoti žiemos šildymo laikotarpiui. Pasak KTU Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) dėstytojo dr. Artūro Barono, toks uždavinys išsprendžiamas tiek teoriškai, tiek praktiš...
nuotrauka
2020-08-20 11:46
Rugsėjo mėnesį moksleiviai grįžta į mokyklas, tačiau šis grįžimas bus ne toks, kaip kiekvienais metais. SARS-COV-2 viruso plitimas įveda nemažai apribojimų, siekiant minimizuoti viruso sklidimo tarp moksleivių riziką. Apie virusų plitimą, oro užterštumą mokyklose ir priemones šioms rizikoms valdyti ...
nuotrauka
2020-05-07 08:32
Ketverius metus veikiančių ozono technologijų profesionalų „AirPLUS1 Lituanica“ klientai – nuo vandenvalos įmonių, pramonės objektų, iki didžiųjų prekybos centrų ir valstybinių įstaigų. Vienas pagrindinių ozono panaudojimo tikslų iki šiol buvo kvapų naikinimas, o pastaruoju metu išmanias ozonavimo s...
nuotrauka
2020-04-20 09:20
Aplinkos ministerija skirs kompensacines išmokas individualių gyvenamųjų namų savininkams, keičiantiems iškastinį kurą naudojančius šildymo katilus atsinaujinančius energijos išteklius naudojančiais įrenginiais.
nuotrauka
2020-03-31 10:51
Mokslininkai jau seniai yra įrodę, kad biurų pastatuose, kurie vėdinami prasčiau, žmonės serga dažniau. Tas pats galioja ir namams bei butams. Šiandieninės pandemijos akivaizdoje, siekiant likti sveikiems bei nesukelti pavojaus kitiems, norime paraginti daugiau dėmesio skirti patalpų vėdinimui ir at...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos