2023 birželio 2 d. penktadienis, 8:52
Reklama  |  facebook

Mitas, kad LED apšvietimas brangus, – paneigtas Fotogalerija

2016-01-09 09:00
Šios įmonės vardas ir jos specialistų sukurti unikalūs gaminiai ir šviesos sprendimai gerai žinomi visame pasaulyje, nes beveik 80 proc. joje sukurtų produktų keliauja į užsienį. Tačiau vienas naujausių UAB „Baltled“ projektų – LED šviesos diodų panelė sukurta specialiai mūsų šalies poreikiams patenkinti.
nuotrauka
LED panelėje nėra kenksmingų medžiagų, šviesa nevargina akių, ji atrodo solidžiau, o tarnavimo laikas – keliskart ilgesnis už įprastų šviestuvų. „Baltled“ nuotr.


Minimos įmonės
Baltled, UAB
LED šviesos diodų panelė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) konkurse „Lietuvos metų gaminys 2015“ įvertinta aukso medaliu mašinų ir įrengimų pramonės grupėje. Tai universalus gaminys, kuris gali būti montuojamas ir į modulines, ir į gipso lubas. Jis tinka biurams, ligoninėms, darželiams, prekybos salėms ir kitoms patalpoms apšviesti.

LED panelė: modernus šviestuvas, kuris gali būti montuojamas ir senojo vietoje

LED panelė, sunaudojanti iki 3 kartų mažiau energijos, ji yra ženkliai ekonomiškesnė už analogiškus ankstesnės kartos šviestuvus. Joje nėra jokių kenksmingų medžiagų, jos šviesa nevargina patalpoje dirbančių žmonių akių, ji atrodo solidžiau, o jos tarnavimo laikas net kelis kartus ilgesnis už įprastų šviestuvų. Tačiau ne tik tai lėmė, kad prestižinis apdovanojimas atiteko būtent šiam kompanijos „Baltled“ specialistų sumanytam ir įgyvendintam projektui.

„Daugelis galvoja, kad LED apšvietimas yra labai brangus, tačiau mūsų sukurta panelė paneigia šį mitą – tai labai efektyvus, ženkliai pranašesnis už pastaruoju metu plačiai naudojamus kitokius šviestuvus, pavyzdžiui, liuminescencines lempas, gaminys, todėl investicijos į jį tikrai atsiperka“, – apibūdindamas naująjį gaminį pasakoja UAB „Baltled“ direktorius Kęstutis Lukoševičius.

Anot jo, dėl unikalių inžinerinių sprendimų ir šviestuvo paviršiui naudojamų medžiagų maksimaliai išnaudojamas LED lempų efektyvumas, o šviesa iš panelės sklinda reikiamu kampu. Dėl to apšvietimas mažiau akina, o dirbantys LED panele apšviestoje patalpoje jaučiasi komfortiškai. Kadangi naudojami suderinti aukštos kokybės komponentai, priešingai vyraujančiai nuomonei, šis modernus šviestuvas pasižymi aukštu spalvų atkūrimo indeksu. Tai reiškia, kad visos aplinkos spalvos jam šviečiant nepraranda natūralumo.

K. Lukoševičius pabrėžia dar vieną aspektą, kuris LED šviesos diodų panelę daro patraukliu gaminiu. Pastaruoju metu biurams, viešbučiams ir kitoms viešoms patalpoms apšviesti Lietuvoje plačiai naudojami standartiniai šviestuvai su liuminescencinėmis lempomis – į lubas įmontuoti kvadratai. Noras pakeisti juos neardant lubų ir buvo ta užduotis, kurią kompanijos specialistai turėjo išspręsti. 

„Kadangi perdaryti lubas yra daug vargo, mes siekėme sukurti sprendimą, kuris leistų pakeisti seną apšvietimą į pranašesnį ir sumažinti energijos sąnaudas jų neardant. Mūsų sukurta LED panelė yra tokio paties dydžio kvadratas, todėl galima labai paprastai ir greitai pakeisti ja seną šviestuvą – tereikia vieną išmontuoti, o kitą sumontuoti toje pačioje vietoje“, – aiškina UAB „Baltled“ vadovas.

Visa tai ir lėmė, kad naujasis gaminys, kokybiškai ir šiuolaikiškai apšviečiantis patalpas bei leidžiantis vartotojui ženkliai sutaupyti, labai greitai įsitvirtino Lietuvos rinkoje. Nors jis pradėtas gaminti tik 2014 m., kompanija Lietuvos rinkai jau pateikė jų daugiau kaip 10 tūkst. vienetų.

„Apie 80 proc. visų kitų mūsų produktų keliauja į užsienį, Bet LED panelę mes kūrėme būtent Lietuvos rinkai, todėl apie 80 proc. šių panelių parduodame mūsų šalyje“ , – pabrėžia K. Lukoševičius.

Medalis – visos komandos darbo įvertinimas

Įtakingiausiame šalies įmonių gaminamą produkciją vertinančiame LPK konkurse pelnytas apdovanojimas – pirmas toks aukštas įmonės, šviečiančios reklamos ir bendrojo apšvietimo LED sprendimus kuriančios daugiau negu dešimtmetį, įvertinimas. Pasak K. Lukoševičiaus, bendrovei tai patvirtinimas, kad jie eina teisinga kryptimi ir kuria produktus, kurių šiandien reikia rinkai, bei įpareigojimas tęsti darbus. 

„Aukščiausio lygio Lietuvos verslo apdovanojimas svarbus ir įmonės plėtrai įsitvirtinant naujose rinkose. Savo produktais mes prekiaujame 35 pasaulio šalyse ir nuolat ieškome naujų klientų. Todėl aukso medalis – tai ne tik mūsų kompetencijos patvirtinimas esamiems, bet ir mūsų patikimumo įrodymas naujiems klientams. Tai patvirtinimas, kad mes siūlome tikrai išskirtinius sprendimus, kurie padidins potencialių klientų norą geriau mus pažinti ir skatins juos bendradarbiauti su mumis“, – tikisi UAB „Baltled“ vadovas.

Anot jo, ši sėkmė – viso įmonės kolektyvo nuopelnas, o daugiausiai kuriant LED panelę prisidėjo produktų vystymo vadovo Mindaugo Jasiulevičiaus vadovaujami inžinieriai, kuriems ir „priklauso didžioji dalis medalio, nes vienas nieko nesukursi – turi dirbti komanda“.

Naujas idėjas testuoja Šviesos laboratorijoje

Bene didžiausią patirtį Rytų Europoje turinčia bei pelnytai viena iš Lietuvos rinkos lyderių kuriant ir tobulinant LED šviesos sprendimus vadinama bendrove pasitiki ir pačios didžiausios bei garsiausios pasaulio kompanijos. Jų užsakymu UAB „Baltled“ įvairiose šalyse įgyvendino daugiau nei 50 tūkst. sprendimų.

Ne vienas iššūkių kupinas modernių pastatų apšvietimo projektas įgyvendintas ir Lietuvoje, o vienas naujausių „Baltled“ šviesos inžinierių įgyvendintų projektų – verslo centre „Premium“. Visi sprendimai sukurti atsižvelgiant į kliento poreikius ir pastato dizainą, o efektyvūs šviestuvai, kurie esant tam pačiam šviesos kiekiui suvartoja žymiai mažiau elektros energijos negu standartiniai, ne tik solidžiai atrodo, bet ir jungiasi prie įdiegtos valdymo sistemos bei sukuria ypač geras darbo sąlygas.

Efektyvūs šviesos sprendimai kuriami pasitelkus modernią Šviesos laboratoriją. Joje esančiais įrenginiais naujų gaminių prototipai tikrinami ir lyginami su rinkoje esančiomis alternatyvomis. Pasak didelę patirtį turinčių šviesos inžinierių, tikrinti kuriamų produktų komponentų suderinamumą ir sistemų parametrus būtina, kadangi net naudodamas brangius ir patikimus produktus iš anksto nežinai, kaip jie veiks sujungti į sistemą, koks bus gaminio ilgaamžiškumas, akinimo bei galutiniai skleidžiamos šviesos parametrai.

„Laboratorijos, kurioje yra devynios skirtingos testavimo sistemos, atitinkančios tarptautinius reikalavimus šviesos laboratorijoms, galimybės leidžia atlikti virš 90 skirtingų testavimų-bandymų. Naudodama aukščiausio lygio detektorius mūsų produktų vystymo komanda gali per kelias dienas labai tiksliai įvertinti visus galutinius kuriamo produkto šviesos srauto, spalvos, ilgaamžiškumo, elektromagnetinio suderinamumo, apsaugos klasės bei temperatūros poveikio parametrus“, – pabrėžia K. Lukoševičius.

Yra ir dar viena UAB „Baltled“ sėkmės paslaptis. Tiksliau – sava sėkmės formulė, be kurios nesukursi gero produkto. Anot bendrovės vadovo, pirmiausia reikia labai gerai perprasti, ko reikia rinkai, klientams: „Kalbiesi su jais, ir kai jau suvoki jų poreikius, gali žengti antrą žingsnį – galvoti, kaip juos patenkinti. Tada kuri produkto koncepciją – ne vieną variantą, o kelis, nes iš karto pataikyti į dešimtuką dažniausiai nepavyksta. Vėliau vystai tą produktą ir kai jis jau sukurtas, informuoji potencialius klientus, kad yra naujas gaminys, kuris gali tenkinti jų poreikius“, – vardija bendrovės vadovas.

Tačiau ir pradėjus tiekti naują gaminį, anot K. Lukoševičiaus, reikia įsiklausyti į klientų nuomonę, ar pateikta tai, ko jie tikėjosi, ar dar reikia šį tą patobulinti. Būtent toks nuolatinis atsinaujinimas ir yra sėkmės formulės pagrindas, kadangi neįmanoma sukurti idealaus produkto visiems klientams ir visiems laikams. 

„Jei norime pateisinti mūsų klientų ir produktų pirkėjų pasitikėjimą ir plėstis, privalome greitai reaguoti į besikeičiančius rinkos poreikius ir tobulėjančių technologijų siūlomus naujus sprendimus integruoti į mūsų kuriamus produktus“, – pabrėžia UAB „Baltled“ vadovas ir priduria, kad neseniai įgyvendinti Europos regioninės plėtros fondo ir įmonės lėšomis finansuoti projektai ženkliai padidino bendrovės konkurencingumą ir galimybes investuoti į naujų LED apšvietimo produktų vystymą.
                                                                                                                                                                                                                                           Reklama
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-05-24 08:00
Perjungimo vožtuvai gali būti naudojami šildymo terpės srautui perjungti tarp dviejų šilumos šaltinių arba imtuvų. Jie gerai veikia, pavyzdžiui, sistemose su šilumos siurbliais.
nuotrauka
2023-05-05 07:00
„Geberit FlowFit“ – tai inovatyvi vamzdynų sistema, skirta tiekti geriamąjį vandenį, tačiau ji gali būti naudojama ne tik atliekant įprastą funkciją – šildant vandenį, bet šaldyti, ar suspausti orą. Sistema sukurta siekiant išvengti montavimo klaidų, kasdien pasitaikančių statybvietėse, ir iš esmės ...
nuotrauka
2023-04-20 07:41
Tarptautinė kompanija „Omnis Power“ įkūrė būstinę Kaune ir į Baltijos šalių rinką ateina su naujos kartos dvipusiais saulės moduliais – „N-Type“.
nuotrauka
2023-04-18 07:45
Neseniai užbaigti apšvietimo sistemų įrengimo darbai dviejuose sporto paskirties objektuose – Kauno lengvosios atletikos manieže ir Vilniaus padelio teniso kortuose. Apšvietimo sprendinius jiems tiekė LEDVANCE, vienas iš didžiausių apšvietimo rinkos žaidėjų pasaulyje.
nuotrauka
2023-04-13 08:28
Energetikos ministerija primena, kad verslo įmonės dar gali kreiptis paramos diegiant aplinkai draugiškas, naujesnes ir mažiau energijos vartojančias technologijas.
nuotrauka
2023-04-12 07:33
Šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas (ŠVOK) lemia patalpų mikroklimatą, nuo kurio priklauso komfortas, darbingumas ir sveikata. Tai yra aksioma, dėl kurios niekas nesiginčija. Tačiau sprendinių, kaip sukurti komfortišką patalpų mikroklimatą, ieškoma nuolat.
nuotrauka
2023-04-07 07:50
Pagrindinis uždavinys, rekonstruojant buvusio centrinio Vilniaus pašto pastatą, buvo pritaikyti jį šių dienų žmogaus poreikiams ir išsaugoti istorijos dvasią. Inžinerinių sistemų montavimo įmonei „Vartolita“ tai buvo pats didžiausias iššūkis, su kokiu teko susidurti per visą įmonės veiklos istoriją.
nuotrauka
2023-03-28 16:59
Energetikos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė įgyvendinti projektą „Neefektyviai biomasę naudojančių katilų keitimas namų ūkiuose“, finansuojamą 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų lėšomis.
nuotrauka
2023-03-13 07:46
Augant įrenginių, naudojančių, pvz., šilumos siurblius, paklausai, didėja susidomėjimas perjungimo vožtuvais. Jie dažniausiai naudojami šildymo sistemose, kai reikia perjungti du skirtingus šilumos šaltinius arba du skirtingus imtuvus.
nuotrauka
2023-02-27 11:43
Ar gali universitete pradėtos veiklos, gimusios idėjos ir projektai tapti pelną nešančiu verslu? Taip. Pasak Virgilijaus Pamakščio, „Axioma Metering“ Inovacijų ir technikos departamento direktoriaus, bendras skaitiklių projektas su KTU prasidėjo dar 1991 m., o dabar įmonė yra vienintelis ultragarsin...
nuotrauka
2023-02-24 07:44
Vyraujant šaltiems orams, namų vėdinimas atvėrus langus tampa ne itin malonus, tačiau turint efektyvią rekuperacinę vėdinimo sistemą to daryti nereikia. Bendrovės „Realco statyba“ ekspertas atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje dar nemažai žmonių yra linkę vėdinti namus atidarydami langus, nors gyvena auk...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.
nuotrauka
2023-02-08 07:02
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpro...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-23 07:17
Net 85–95 % Europoje esančių pastatų dar bus eksploatuojami 2050 m., tad senesniems pastatams reikės iki 20 kartų daugiau energijos nei naujesniems, energiškai efektyviems pastatams. Kadangi per metus renovuojama tik 1 % šių pastatų, būtina ieškoti energiją taupančių priemonių, kurios ne tik sudaryt...
nuotrauka
2023-01-14 07:22
Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) kartu su Europos energijos efektyvumo fondu (EEEF) įsteigta KŪB „Tvarių investicijų plėtros skatinimas” (TIPS) pasirašė paskolos sutartį su UAB „Venteos“, kuri viešosios–privačios partnerystės būdu įgyvendins Kauno rajono gatvių apšvietimo sistemos modern...
nuotrauka
2023-01-13 07:57
Statant modernią 19 tūkst. kv. m ploto Vokietijos polimerų milžinės REHAU gamyklą, ypatingas dėmesys buvo skiriamas priešgaisrinei saugai. Įgyvendinant pagrindinius užsakovo reikalavimus dėl saugumo, inovatyvumo ir tvarumo, buvo parinktos padidinto atsparumo ugniai medžiagos, įdiegtos efektyvios sau...
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.
nuotrauka
2022-12-02 11:05
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ skelbia pradedanti naują išmanaus vandentiekio sostinėje diegimo etapą, kurio metu vilniečių namuose mechaniniai šalto vandens skaitikliai bus keičiami išmaniaisiais įrenginiais. Skaitiklių keitimą gyventojų namuose bendrovė ketina prad...
nuotrauka
2022-12-01 09:25
Kiekvieno miesto puošmena – seni, praeitį menantys statiniai kultūros paveldo vietovėse. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena nusprendusiems ant tokių pastatų fasado įsirengti kondicionierių ar kitą inžinerinį įrenginį, kad š...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos