2021 birželio 14 d. pirmadienis, 22:23
Reklama  |  facebook

Modernios technologijos ir ilgametė patirtis PST padeda išlikti rinkos lyderiais

2016-09-19 08:00
59 metus sėkmingai dirbanti akcinė bendrovė „Panevėžio statybos trestas“ (PST) – viena iš didžiausių statybos įmonių Lietuvoje. Turėdama patyrusią 850 specialistų komandą, ilgametę projektavimo, projektų valdymo ir įgyvendinimo patirtį, naudodama pažangias ir netradicines technologijas, bendrovė vykdo įvairiausius, sudėtingus projektus.
nuotrauka
Prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ plėtros darbus atlieka PST. PST nuotr.


Minimos įmonės
PST (Panevėžio statybos trestas), AB

Nuo projektavimo, statybos iki renovacijos

Tarp reprezentuojančių įmonės darbų – ne vienas įspūdingas ir svarbus statinys: Lietuvos Respublikos prezidentūra; Valdovų rūmai – nacionalinės reikšmės objektas, kultūros, meno centras, Panevėžio ir Šiaulių sporto arenos. Didžiausias nepriklausomos Lietuvos pramoninis projektas – bendrovės „Akmenės cementas“ naujos 4500 tonų per dieną sauso būdo klinkerio gamybos linijos statyba. Čia įdiegta moderni ir efektyvi cemento gamybos linijos technologija sudaro galimybes ženkliai sumažinti gamyklos energetines sąnaudas, tuo pačiu sumažinant ir aplinkos taršą. Bendrovei „Panevėžio statybos trestas“ buvo patikėta suprojektuoti, pastatyti ir atlikti pagrindinių įrenginių tiekimą bei paleisti ir suderinti technologinę įrangą Panevėžio termofikacinėje kombinuoto ciklo 35 MW galios elektrinėje. Sėkmingai vykdyti darbai biokuro ir termofikacinėje jėgainėje „Fortum“ Klaipėdoje, AB „Amilina“ Panevėžyje ir daugelyje kitų objektų. 

Kauno „Mega“

Vienas naujausių PST baigtų projektų – Vilniuje esantis Jungtinis gyvybės mokslų centras, skirtas biotechnologijos ir molekulinės medicinos mokslinių tyrimų, studijų ir technologinės plėtros reikmėms. Centro veikla lems ne tik universitetų, bet ir šalies pažangą perspektyviausiose technologijų kryptyse.

„Pastaruoju metu situacija statybų rinkoje įtempta. Vėluoja programos, finansuojamoms iš Europos Sąjungos 2014 -2020 metų laikotarpio paramos Lietuvai lėšų. Konkurencinė aplinka išlieka sudėtinga ir agresyvi. Todėl tenka persiorientuoti ir prisitaikyti prie kintančių rinkos sąlygų“, – teigia bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius. 

Daugiau:

>>>Baigtos modernaus gyvybės mokslų centro statybos

>>>PST statybos darbus vykdys veikiančiame prekybos centre

>>>„Panevėžio statybos trestas“ savo mieste pastatė naują gamyklą, kuri prisidės prie regiono plėtros

Šiuo metu PST darbus vykdo daugiau privačiuose projektuose, tokiuose, kaip buvusios ligoninės pastatų komplekso rekonstrukcija Bokšto gatvėje Vilniuje, prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ plėtra Kaune ir kt. Įmonė aktyviai dalyvauja ir gyvenamųjų namų atnaujinimo projektuose, pradeda veiklą Švedijoje ir Latvijoje.

Statybos procese jaukinasi modernias technologijas, taip pat ir 4D

Pasaulyje sparčiai tobulėjant informacinėms ir ryšių technologijoms atsiveria plačios jų panaudojimo statybos sektoriuje galimybės, darančios esminį poveikį didinant šio sektoriaus efektyvumą, konkurencingumą, gerinant statinių kokybę ir jų valdymą. Vienas pagrindinių sparčiai diegiamų sprendimų – skaitmeninės statybos principų ir statinio informacinio modeliavimo (angl. Building Information Modelling, BIM) metodų taikymas.

PST projektavimo biuras „PST projektai“ vienas iš pirmųjų Lietuvoje pradėjo ruošti statinių projektus, naudodamasis BIM projektavimo platforma. PST darbuotojų patirtis ir praktika įrodė, jog prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ statybos aikštelėje ne tik statinio konstrukcijų dalis paruošiama BIM programine įranga. Statybos darbų planavimas ir valdymas, medžiagų planavimas ir logistikos koordinavimas bei darbo grafikų vizualizavimas vyksta jau 4D aplinkoje.

Statinio surenkamų karkaso konstrukcijų – gelžbetoninių ir metalinių – statybos proceso valdyme buvo panaudota ketvirtoji dimensija – laikas. Procesas pradėtas nuo gamyklinių brėžinių parengimo, toliau atliekant konstrukcijų gamybos planavimą, elementų gamybą, tiekimą, montavimą reikiamu suplanuotu laiku, o pasiektą rezultatą atvaizduojant sukurtame 3D modelyje.

Nuotraukoje – PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius

Šio proceso valdymui buvo sukurta mobiliajam įrenginiui pritaikyta programėlė „PST Scanner“ ir kiekvienam gaminiui sukurti QR kodai. Programėlė kiekviename minėto proceso etape – gamyboje, tiekime ir montavime – skenavo konstrukcinius elementus, kurių visame statinyje buvo beveik 6 tūkstančiai vienetų. Tuomet kiekvieno elemento būklė realiu laiku atvaizduojama modelyje. 

„Tai sudarė galimybes daug sklandžiau susiplanuoti gaminių projektavimo, gamybos, tiekimo ir montavimo eiliškumą, – sako bendrovės vadovas p. Gesevičius. – Sklandus konstrukcijų projektavimas, gamyba ir tiekimas leido sutrumpinti suplanuotą konstrukcijų montavimo procesą statybos aikštelėje 6 savaitėmis. Konstrukcijų montavimo darbai buvo atlikti per 20 savaičių – vietoje planuotų 26 savaičių, t. y. 23 proc. sutrumpintas 8 kranų darbas.“

Užsienio šalyse BIM taikymas aukštesnėse dimensijose 4D ir 5D dar tik pradedamas, o Lietuvoje iki šiol statyboje praktiškai dar nebuvo panaudotas.

Įmonės pasiekimai kuriant skaitmeninius pastatų modelius (BIM), kokybė, darbų sparta, patikimumas bei įsipareigojimų laikymasis yra vertinami klientų. Gerų rezultatų PST pasiekė ir dalyvaudama gyvenamųjų namų atnaujinimo programoje. Už 2015 metų rezultatus, atnaujinant statinius, LR Aplinkos ministerijos apdovanojimuose buvo nominuota kaip geriausias 2007–2013 m. ES finansavimo laikotarpio rangovas. Profesinio meistriškumo apdovanojimas suteiktas už kokybiškai atliktus šiltinimo darbus – AB „Panevėžio statybos trestas“ pripažintas „Statinių šiltinimo lyderiu 2015“.

PST komanda, vadovaujama generalinio direktoriaus p. Gesevičiaus, džiaugiasi galėdama prisidėti prie projektų, kurie kuria išskirtinę, švaresnę ir jaukesnę aplinką bei turi didžiulę išliekamąją vertę.

PST nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-06-11 10:36
Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais. O viduje išbandyti visus išmaniojo būsto privalumus: pulteliu arba išmaniąja programėle per nuotolį valdomas žaliuzes, grindinį šildymą, apšvie...
nuotrauka
2021-06-10 07:51
Išmaniosios technologijos gali būti nesudėtingai ir ekonomiškai pritaikomos kiekvienuose namuose. Tuo įsitikinusi įmonė „Eika“, kuri kartu su partneriais įrengė pavyzdinį išmanų butą. Jame gausu pasitelkus dirbtinį intelektą ir kitas inovacijas valdomų įrenginių, inovatyviausios buitinės technikos i...
nuotrauka
2021-06-07 07:04
Pagrindinė UAB „Šilutės polderiai“ veikla nekinta nuo pat įsikūrimo pradžios: polderinių sistemų eksploatacija, remontas, rekonstrukcija ir hidrotechninių įrenginių statyba, remontas, rekonstrukcija. Įmonės vadovo Arūno Jagmino žodžiais, tai leidžia tapti geriausiais savo srityje.
nuotrauka
2021-06-03 16:56
Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Vokietijos bendrovei „Schwenk Zement Beteiligungen GmbH“ įgyjant 50,42 proc. (iš viso – 96,98 proc.) „Akmenės cemento“ akcijų, 75,41 proc. „Kalcito“ akcijų, po 100 proc. įmonių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų bei įgyjant vienvaldę pastarųjų kontrol...
nuotrauka
2021-06-03 15:26
„Newsec“ plečia turto valdymo paslaugų spektrą ir pirmoji Lietuvoje pradeda teikti nuomai skirto gyvenamojo NT valdymo paslaugą. Bendrovė naujoje veikloje taikys „Newsec“ grupės, veikiančios aštuoniose Šiaurės Europos šalyse, modernią būsto valdymo praktiką.
nuotrauka
2021-06-02 14:12
„Homa Group“ iš bendrovės „Capital Mill“ įsigijo buvusio „Simple Plus“ viešbučio pastatą T. Ševčenkos g. 21, Vilniuje. Sandorio suma konfidenciali.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-05-27 13:22
Birželį „Ruukki Construction“ rinkai pristatys naujas „Ruukki® Patina“ daugiasluoksnes plokštes. Energinis efektyvumas ir natūraliai besiformuojantis patinos paviršius suteikia naujų seniai ieškotų galimybių fasadų apdailai. „Ruukki Patina“ daugiasluoksnių plokščių plieninis paviršius pagamintas iš ...
nuotrauka
2021-05-27 10:05
Vilniaus savivaldybės valdoma „Grinda“ sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos sukeltų ekonominės aplinkos pokyčių: 2020 m. išaugino darbų apimtis ir pardavimo pajamas. Įmonės investicija į darbuotojų kompetencijų ugdymą bei modernias gamybos priemones leido padvigubinti darbo našumą.
nuotrauka
2021-05-26 08:53
2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje pasipildys – Plytinės gatvėje kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai, o iki tol fakultetams naudoti pastatai J. Basanavičiaus ...
nuotrauka
2021-05-25 10:08
Suprojektuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui skirta infrastruktūra. Numatomas naujas apsaugos postas, administracinis pastatas, įvairios paskirties sandėliai, remonto dirbtuvės ir kita. Rangos darbų pirkimą planuojama pradėti ...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.
nuotrauka
2021-05-18 11:49
500 metų istoriją skaičiuojančioje Vilniaus bazilijonų vienuolyno statinių ansamblio Švč. Trejybės bažnyčioje prieš šešerius metus pradėti tvarkybos darbai tęsiami ir toliau, o komplekso pastatai naudojami pagal pirminę paskirtį: bažnyčioje vėl vyksta pamaldos, į vienuolyną sugrįžo vienuoliai bazili...
nuotrauka
2021-05-18 10:20
Jau kitų metų pirmąjį ketvirtį sostinės Ukmergės gatvėje duris atversiančiam pirmajam unikalios koncepcijos daugiafunkciniam patalpų kompleksui „Vilniaus verslo parkas“ jau numatyta plėtra.
nuotrauka
2021-05-18 10:13
Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir UAB „Infes“ pasirašė LMTA studijų miestelio, Olandų g. 21A, Vilniuje Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2021-05-18 09:15
EIKA įmonių grupė pirmą kartą žengė investicinį žingsnį į tarptautinę rinką – investavo 100 tūkst. svarų (116 tūkst. eurų) į būsto pardavimo platformą kuriantį Jungtinės Karalystės startuolį „Movewise“.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-13 14:08
Išanalizavusi 226 dideles Europos Sąjungos gamybos įmones, tyrėjų komanda iš Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos nustatė, kad įmonių tvarumo ataskaitose iš žiedinės ekonomikos principų daugiausiai minimas išteklių naudojimo efektyvumas ir atliekų mažinimas. Tačiau kiti produkto gyvavimo ciklo principai, ...
nuotrauka
2021-05-12 14:00
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė komitetuose apsvarstyti sprendimą statomo daugiafunkcio Lazdynų sveikatinimo centro veiklą vykdyti organizuojant operatoriaus atranką koncesijos būdu. Koncesijos (viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė) sutartis planuojama ne ilgesniam kaip 14 metų peri...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.