2021 spalio 17 d. sekmadienis, 9:54
Reklama  |  facebook

NT plėtotojai namus statė, bet mokesčių vengė – nesumokėta beveik ketvirtis milijono PVM

2020-11-09 10:01
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame trys nekilnojamojo turto plėtros įmonių direktoriai kaltinami nuslėpę beveik ketvirtį milijono eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) valstybei.
nuotrauka
Kauno savivaldybės/FB iliustr.


Minimos įmonės
VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija),
Į teisėsaugos rankas pateko, praneša FNTT, dvi tarpusavyje susijusios Kauno įmonės, užsiimančios nekilnojamojo turto plėtros verslu. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos informaciją.

Vienai iš įmonių paeiliui vadovavę du direktoriai kaltinami apgaulingai tvarkę įmonės buhalterinę apskaitą bei teikę neteisingus duomenis apie pajamas. Ne vieną Kaune gerai žinomą butų ir kotedžų kvartalą pastačiusios įmonės vadovai per trejus savo veiklos metus neteikė pastatytų gyvenamųjų namų vertės apskaičiavimo, sąmatų, atliktų darbų aktų. Pareigūnai nustatė, kad tiek pirmasis, tiek vėliau pareigas ėję direktoriai registruose neapskaitydavo pastatytų butų, butų bei žemės sklypų pardavimų, neteikė privalomų duomenų valstybės institucijoms ir registrams. Įtariama, kad direktoriai taip pat nematė reikalo tinkamai tvarkyti buhalterinę apskaitą, nes į apskaitos registrus būdavo įtraukiamos ne visos turto pardavimo operacijos, o pardavus turtą pirkėjams – nebūdavo išrašomos PVM sąskaitos faktūros.

FNTT pareigūnų surinkti duomenys rodo, kad direktoriai, siekdami išvengti privalomo mokėti PVM, valstybės institucijoms galimai teikė neteisingus duomenis apie pajamas ir dėl to per daugiau nei trejus metus valstybei galėjo nesumokėti per 201 tūkst. eurų PVM.

Kita Kauno nekilnojamojo turto plėtros bendrovė, kaip praneša FNTT, pareigūnų dėmesio sulaukė taip pat dėl netvarkingos buhalterinės apskaitos. Turimais duomenimis, šios bendrovės direktorius buvo prieš tai minėtos įmonės akcininkas, samdė bendrovę rekonstrukcijos darbams, o išlaidas nurašė į savo vadovaujamos bendrovės sąnaudas. Direktorius taip pat negalėjo pagrįsti, už kokius darbus išrašė 6 sąskaitas faktūras Prancūzijos įmonei, neturėjo kitų dokumentų. Iš surinktų duomenų galima spręsti, kad direktorius atsainiai tvarkė privalomus registrus, į apskaitą neįtraukė gautų grynųjų pinigų, į įmonės žiniaraščius neįtraukė nekilnojamojo turto pardavimo fiziniams ir juridiniams asmenims iš viso už 232 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad per beveik dvejus metus, galimai apgaulingai tvarkant įmonės buhalteriją ir pateikiant neteisingus duomenis apie pajamas, valstybei buvo nesumokėta beveik 19 tūkst. eurų PVM.

Kaltinimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo pareikšti visiems trims direktoriams. Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo apribota nuosavybės teisė nekilnojamajam turtui už daugiau nei 184 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizavęs Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras bylą perdavė Kauno apygardos teismui.

Griežčiausia gresianti bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų. Už siekį išvengti mokesčių, pateikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-10-15 21:07
Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių įmonė „Mantinga“ iš SEB banko pasiskolinto 21,32 mln. eurų. Didžiausia paskolos suma, 11,4 mln. eurų, bus skirta naujos sluoksniuotų gaminių linijos įsigijimui. 5,3 mln. eurų bus skirti vienos iš įmonės gamyklų rekonstrukcijai. Šios investicijos, kurių bendra ver...
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, spalio 14 d., pasirašė Seimo priimtus Viešųjų pirkimų įstatymo ir susijusių įstatymų pakeitimus, kuriuos šalies vadovas inicijavo 2020 m. gegužės mėn.
nuotrauka
2021-10-15 07:23
Susisiekimo ministerija siūlo jau nuo ateinančių metų keliams finansuoti taikyti naują, aiškesniais kriterijais ir ilgalaikiu planavimu pagrįstą finansavimo sistemą. Tai numatyta Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų administravimo sistemos pertvarkoje, kuriai jau pritarė Vyriausybė ir j...
nuotrauka
2021-10-14 10:41
500 ha sostinės teritorijoje, apimančioje Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių rajonus, netrukus bus pradėti lietaus nuotekų sistemų rekonstrukcijos darbai. Rekonstrukcija suprojektuota taikant žaliosios infrastruktūros ir tvarios vandentvarkos principus.
nuotrauka
2021-10-14 09:54
Asmeniui, pardavusiam nekilnojamąjį turtą (NT), neišlaikius jo 10 metų, atsiranda prievolė deklaruoti už jį gautas pajamas ir sumokėti valstybei gyventojų pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo skirtumo tarp gautų pajamų ir su to turto pardavimu susijusių patirtų išlaidų.
nuotrauka
2021-10-14 08:21
Analizuojant stojimo rezultatus, kaip pranešė Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, paaiškėjo, kad tarp populiariausių studijų programų universitetuose išlieka medicina ir teisė, o kolegijose – tarptautinis verslas ir bendrosios praktikos slauga.
nuotrauka
2021-10-14 07:55
Aplinkos apsaugos departamentui stabdant dalį AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ („Klasco“) veiklos, aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad aplinkosaugininkai priėmė sprendimą surinkę reikalavimus pažeidžiančio dulkėtumo įrodymus.
nuotrauka
2021-10-14 06:36
Jau ketvirtį amžiaus Alytuje įsikūrusi „Grinduva“ dalyvauja išskirtinių savo reikšme ir dydžiais objektų statybose. Pasak įmonės vadovo Tomo Vailionio, profesinė šventė yra tinkama proga dar kartą akcentuoti, kad žmonės yra svarbesni už procesus.
nuotrauka
2021-10-13 11:17
Aplinkos ministerija siūlo, kad statant objektus, finansuojamus iš valstybės ar savivaldybių biudžeto, statytojams būtų privaloma naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Taip siekiama mažinti šešėlinę ekonomiką ir spartinti daugiabučių renovaciją.
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-12 09:48
Jau daugiau nei dešimtmetį galioja Europos Sąjungos (ES) reikalavimas statant, parduodant ar nuomojant pastatus pateikti jų energinio naudingumo sertifikatus (PENS). Pastatai vertinami skalėje nuo F iki A++ – pagal šį rodiklį galima vertinti, kiek išlaidų reikės jo apšiltinimui ir eksploatacijai.
nuotrauka
2021-10-11 14:32
Vyriausybėje aptartas Finansų ministerijos parengtas 2022 m. valstybės biudžeto projektas, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas šalies saugumui, investicijoms į švietimą, žalesnę, inovatyvią ir aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, taip pat gyventojų pajamų augimui, skurdo rizikos mažinimui.
nuotrauka
2021-10-11 10:13
Jei išrašyta ir pateikta sąskaita laiku nebuvo apmokėta, galite ne tik atgauti savo lėšas, bet ir turite teisę be įspėjimo iš skolininko gauti 40 Eur sumą. Ši teisė įmonei atsiranda, kai sueina terminas į sutartyje ar įstatyme nustatytas palūkanas.
nuotrauka
2021-10-11 09:31
Vilniaus oro uostas, priklausantis Lietuvos oro uostų tinklui, paskelbė tarptautinį viešąjį pirkimą ir pradeda ieškoti rangovo, kuriam bus patikėta statyti naująjį keleivių išvykimo terminalo modulį šiaurinėje oro uosto dalyje. Pastačius šį 14,4 tūkst. kv. metrų terminalą, bendras Vilniaus oro uosto...
nuotrauka
2021-10-08 08:05
Spalio 7 d. įvykusiame Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) visuotiniame narių susirinkime Dalius Gedvilas vėl buvo išrinktas asociacijos vadovu.
nuotrauka
2021-10-06 10:01
Daugiabučių namų renovacijai spartinti skirti teisės aktų pakeitimai, kuriuos siūlo Aplinkos ministerija, padėtų įgyvendinti Vyriausybės iškeltą siekį per metus atnaujinti po tūkstantį daugiabučių.
nuotrauka
2021-10-06 07:06
Į skolininkus orientuotos finansinio stabilumo priemonės, tokios kaip pradinio įnašo reikalavimas, paskolų įmokos ir trukmės ribojimas, apsaugojo vartotojus nuo per didelės finansinių įsipareigojimų naštos pandemijos sukelto šoko metu. Lietuvos banko tarptautinėje Makroprudencinės politikos konferen...
nuotrauka
2021-10-05 11:26
Kompensacijoms už atsinaujinančius energijos išteklius naudojančius šilumos siurblius arba biokuro katilus, įsigytus vietoje iškastinį kurą naudojančio seno šildymo katilo, gauta 1991 paraiškų už 5,52 mln. eurų. Aktyviausi buvo Vilniaus ir Kauno miestų bei rajonų gyventojai.
nuotrauka
2021-10-05 09:43
Nekokybišką, supuvusią ir standartų neatitinkančią medieną Azijos įmonėms siuntę uostamiesčio gyventojai stos prieš teismą dėl stambaus masto sukčiavimo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, neteisėto disponavimo svetimomis mokėjimo kortelėmis ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.
nuotrauka
2021-10-04 11:54
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nekurs naujos Skaidriai dirbančio asmens tapatybės identifikavimo sistemos ir nerinks papildomų duomenų iš rangovų ir statybininkų, kaip buvo planuota. Vietoj to pasinaudos „Sodros“ informacine sistema, apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybin...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos