2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 12:42
Reklama  |  facebook

Namų apsauga: reikia domėtis durų apsaugomis ir mažiau kalbėti

Marijus VEČERSKIS      2015-06-04 16:50
Lietuvos policija žmonėms, norintiems apsaugoti savo būstą nuo vagysčių, pataria palaikyti kuo geresnius santykius su kaimynais, įsirengti įvairias apsaugos priemones bei būti atidiems.
nuotrauka
Norint gyventi saugiai, reikia atidžiai rinktis duris ir langus, sako ne tik jų gamintojai, bet ir policija. UAB „SUMEDA“ nuotr.


Minimos įmonės
Sumeda, UAB
Pataria investuoti į modernias apsaugos priemones

Kaip portalui www.statybunaujienos.lt minėjo Vilniaus apskrities VPK komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius, norintiems maksimaliai apsisaugoti nuo vagysčių, policijos pareigūnai pirmiausiai siūlo derinti įvairias apsaugos priemones. „Pravartu būtų įsirengti apsauginę signalizaciją. Taip pat vaizdo stebėjimo kamerą. Tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą“, – sakė VPK atstovas.

P. Radvilavičius pataria domėtis, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.). Labai svarbu tinkamai sutvirtinti buto duris, įdėti patikimas spynas, įtaisyti akutę, durų sklendę. Įsikėlus į naują butą ar pametus raktus privalu pakeisti spynas. Plastikiniuose languose reikėtų įrengti apsaugas.

Labai naudingas, anot specialisto, yra telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio jūsų name nėra, verta pasitarti su kaimynais ir įsirengti. Tokiu būdu galėsite neįsileisti nepažįstamųjų.

Itin svarbu apdrausti namų turtą draudimo bendrovėje. Saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą ar policijos nuovadą dėl daiktų žymėjimo, tai palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

Saugumą gali suteikti ir geri santykiai su kaimynais

Policijos atstovas teigė, jog pareigūnai primygtinai siūlo susidraugauti ir palaikyti gerus santykius su kaimynais. Gerai sutariant su kaimynais ir įgavus pasitikėjimą vieni kitais, galima jiems palikti prižiūrėti savo būstą, išvykus kur nors ilgesniam laikui. Jie galėtų pažiūrėti, ar nebuvo mėginta laužtis į namus, ar vagys, tikrindami – namuose kas nors gyvena ar ne, – ant durų nepaliko kokių nors jiems padėsiančių ženklų.

„Patarčiau susitarti su patikimais kaimynais, kad, kai jūsų nėra, pasaugotų butą, išimtų spaudą iš pašto dėžutės, taip sudarant iliuziją, kad kažkas yra namuose. Už paslaugą atsakykite tuo pačiu – būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę. Kuo daugiau priemonių žmogus prevenciškai padarys, pradedant susipažinimu su kaimynais ir baigiant signalizacijos įsirengimu, tuo jam bus saugiau, tuo geriau bus apsaugotas jo turtas“, – patarė P. Radvilavičius.

Šeimininkų išsiblaškymas – vagių palydovas

Dažnai pasitaiko atvejų, kai dėl savo užmaršumo ar išsiblaškymo, vagišiams darbą palengvina patys butų savininkai – palieka neužrakintas duris. „Nesudarykite sąlygų vagystei, nepalikite neužrakintų durų net trumpam išvykdami iš namų į parduotuvę ar eidami išnešti šiukšlių. Jokiais būdais nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu ar kitose „slaptose“ vietose. Rakinkite duris visais užraktais net ir būdami namuose“, – akcentavo P. Radvilavičius.

Gyventojams patariama, kuriame aukšte jie begyventų, išvažiuojant iš namų sandariai uždaryti langus, balkono duris. Esant galimybei, palikti bute įjungtą šviesą, radijo tašką.

Be to, pasak policijos atstovo, kai kuriais atvejais vagišiai apsimetinėja įvairių sričių specialistais ar pareigūnais, tokiu būdu norėdami priversti gyventojus įsileisti juos į savo būstus. Todėl neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Nepasitikėkite vien asmens prisistatymu, specialaus pažymėjimo rodymu, neatidarykite durų įvairiems „specialistams“. Klauskite apie atvykimo tikslą.

Pavojinga viešai dalintis informacija socialiniuose tinkluose


Anot P. Radvilavičiaus, pastebima, kad žmonės pernelyg nerūpestingai žiūri į socialinius tinklus. „Nors dažnai tarp profilio draugų jie turi ir nepažįstamų žmonių, bet skelbia informaciją apie savo buvimo vietą, dalijasi būsimų atostogų, kelionių planais, publikuoja savo būstų, asmenines nuotraukas. Socialiniuose tinkluose žmonės, norėdami apsaugoti savo turtą nuo vagių, turėtų kuo atidžiau rinktis draugus. Taip pat neprotinga būtų skelbti informaciją apie atostogų planus, dalintis su socialinių tinklų draugais savo buvimo vieta ar viešinti asmeninius duomenis ir kontaktus savo profilyje. Reikia pasirinkti saugius ir tinkamus privatumo nustatymus“, – patarė specialistas.

Nederėtų apie turtą pasakoti vaikams

Dar vienas „informacijos šaltinis“ ilgapirščiams gali būti ir mūsų pačių vaikai. Rekomenduojama neatskleisti vaikams, kur ir kiek turto turi šeima, o jei tai neišvengiama – drausti skleisti informaciją viešai.

„Patarkite vaikams, kad nesigirtų draugams, juo labiau – mažai pažįstamiems žmonėms, – apie brangius, vertingus daiktus, pinigus laikomus namuose; nepasakotų, kada išeina ir grįžta tėvai, ar šeima ilgesniam laikui išvyksta. Kontroliuokite, kad vaikai nepaliktų raktų kišenėje, jei drabužius kabina rūbinėse. Liepkite grįžus namo tuoj pat užrakinti duris, o jei namuose jie lieka vieni – nieko neįsileisti į namus. Rekomenduokite savo daiktų neduoti mažai pažįstamiems bendraamžiams. Žinoma, priminkite, kad nepaliktų be priežiūros mobiliųjų telefonų, dviračių ir kitų daiktų. Ir labai svarbu, kad jie jums papasakotų apie kiekvieną įvykį, atsitikusį gatvėje, mokykloje ir kitur“, – vardino specialistas.

Patarimai, kaip atskirti potencialų vagį

P. Radvilavičius pateikė patarimus, kurie gali padėti atpažinti ilgapirščius. Pasak jo, jei automobilis yra su nežinomais numeriais (dažniausiai jame sėdi nepažįstamų žmonių), lėtai važinėja po mikrorajoną – gali būti, kad nusikaltėliai ieško pelningo objekto. Jei svetimi žmonės skambina į daugelį Jūsų namo butų ar slampinėja aplink kaimyninį sklypą – gali būti, kad nusikaltėliai nori sužinoti, ar kas nors yra namie. Jei žvanga langų stiklai, laiptinėje daužomos, gręžiamos, kapojamos durys – gali būti, kad tai ne darbininkų, o įsilaužėlių keliamas triukšmas. Jei tamsoje iš kaimyninio namo matyti blykčiojanti, prislopinta šviesa arba gretimos parduotuvės langai neįprastai uždengti – gali būti, kad viduje jau darbuojasi vagys. Jei nepažįstami žmonės ilgai stoviniuoja gatvėje, laiptinėje ar lūkuriuoja automobilyje – gali būti, kad jie stovi sargyboje vykstant nusikaltimui.

„Stebėkite svetimus žmones savo name ar kaimyno sklype, užkalbinkite juos, įtarę kažką negero – nedelsdami skambinkite į policiją telefonu 112“, – rekomenduoja P. Radvilavičius.

Saugūs langai ir durys – saugus būstas

Yra langai ir durys, bet yra saugūs langai ir durys. Kaip sakė UAB „SUMEDA“ projektų vadovas Vytis Bočys, mediniai langai gali būti gaminami su padidinto saugumo apkaustais, kurie labai apriboja įsilaužimo galimybę. Gaminiai stiklinami išskirtinai tik iš vidaus, todėl iš išorės išimti stiklą yra neįmanoma. Į vidų įsilaužti galima nebent išdaužus stiklą. „Langai gali būti gaminami su saugiais, laminuotais stiklais, kurie labai apribojama įsilaužimo ir susižeidimo tikimybę; su saugiais, grūdintais stiklais. Į langus gali būti montuojamos rakinamos rankenos, todėl galima visiškai apriboti lango atidarymą iš vidaus“, – pasakojo V. Bočys.

Pasak UAB „SUMEDA“ specialisto, skandinaviškos lauko durys taip pat gali būti gaminamos montuojant į jas padidinto saugumo lystę. Tokiu atveju durų varstymo mechanizmas yra patobulintas papildomais kabliais, kurie užfiksuoja uždarytas lauko duris. Lauko durų rankena tokiu atveju yra tik iš vidaus, kaip ir užraktas. Padidinto saugumo lauko durys turi viršutinę ir apatinę spynas, kurių viršutinė spyna yra rakinama raktu tiek iš vidaus, tiek iš išorės, o apatinė spyna rakinama suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės.

„Standartinis variantas: viena spyna, rankenos iš abiejų durų pusių, lauko durys rakinamos suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės. Padidinto saugumo variantas: dvi spynos, rankenos iš abiejų durų pusių, viršutinė spyna iš abiejų pusių rakinama raktu, o apatinė spyna iš vidaus rakinama suktuku, o iš išorės raktu“, – vardino durų skirtumus V. Bočys.

UAB „SUMEDA“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-09-22 18:19
Per pandemiją gyventojų dėmesys savo gyvenamajai aplinkai išaugo, tačiau norintys atnaujinti namus jau kurį laiką susiduria su problema – augančiomis remonto darbų ir medžiagų kainomis bei reikiamų meistrų trūkumu.
nuotrauka
2021-09-22 09:50
Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-17 08:37
„Vilniaus vandenys“ nusprendė 300 tūkst. eurų skirti vienos seniausių ir labiausiai apsinešusių vandentiekio atkarpų išplovimui, dėl kurios remonto darbų laikinai suprastėjo vandens kokybė daliai sostinės Naujamiesčio rajono gyventojų. Tokio masto darbus ir rekordinę sumą jiems atlikti bendrovė pla...
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-09 18:46
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo įtvirtinti įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos būstas taps labiau prieinamas šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, auginančioms tris ar daugiau vaikų, neįgaliesiems, tremtiniams.
nuotrauka
2021-09-07 11:49
Lietuvoje įsibėgėja elektros tiekimo rinkos liberalizavimas – seniai lauktas pokytis, įgyvendintas daugelyje Europos Sąjungos valstybių. Kartu su juo byra elektros energijos tiekimo monopolis, o rinkoje atsirandanti nepriklausomų tiekėjų konkurencija vartotojams garantuos daugiau kokybiškų paslaugų ...
nuotrauka
2021-09-06 16:19
Individualių namų ir daugiabučių gyventojai, kurie būstą šildo dyzeliu, anglimi ar durpių briketais, bet nori atsisakyti neefektyviai naudojančių šilumą, orą teršiančių šildymo įrenginių ir prisijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, jau gali pasinaudoti subsidijomis.
nuotrauka
2021-09-01 15:46
Mažas pajamas gaunantys gyventojai nuo trečiadienio, rugsėjo 1 d., jau gali teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui.
nuotrauka
2021-08-31 12:06
2021 m. pavasarį naujomis energijos vartojimo efektyvumo etiketėmis pradėta žymėti 4 prekių grupes: šaldytuvus ir šaldiklius (įskaitant vyno laikymo šaldytuvus); indaploves; skalbimo mašinas ir skalbykles-džiovykles; televizorius ir elektroninius vaizduoklius. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. pagal naujas t...
nuotrauka
2021-08-30 10:27
Iki to laiko, kol sodyba atitiks įsivaizduojamą objektą, ją reikia įrengti, o tai reiškia – pastatyti statinius ir sutvarkyti aplinką. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad statinių statybos eiliškumą reglamentuoja teisės...
nuotrauka
2021-08-26 12:29
Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tvarkos pateikimui, kuri leis efektyviau tvarkyti sodų bendrijų kelius. Sodininkų bendrijų teritorijose nuolat gyvenančių gyventojų skaičius auga ir jose esantys keliai vis intensyviau naudojami.
nuotrauka
2021-08-25 16:53
Gruodžio 1 d. baigsis terminas, kai Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) turi būti pateikti mokėjimo prašymai kompensuoti dujų balionų pakeitimą daugiabučiuose.
nuotrauka
2021-08-23 14:35
Elektros skaitiklis namuose dažnai sukasi net ir būsto šeimininkams atostogaujant. Dėl to kalti vadinamieji „energijos vampyrai“ – prietaisai, kurie ir nenaudojami gali sueikvoti nemažai elektros. Pažabojus juos, per metus galima sutaupyti reikšmingas pinigų sumas, o taip pat sumažinti savo neigiamą...
nuotrauka
2021-08-23 08:18
Įvertinusi Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos pateiktą informaciją, Energetikos ministerija pateikė Vyriausybei apibendrinimus dėl artėjančio šildymo sezono. Juose kaip viena iš galimybių reguliuoti šilumos kainas nurodoma Šilumos ūkio įstatyme įtvirtinta dvinarė kainodara, apie kurią vartotojai n...
nuotrauka
2021-08-20 09:10
Aplinkos ministerija pasiūlė Vyriausybei priemones, kurios, brangstant gamtinėms dujoms, leistų gyventojams sumažinti centralizuotai tiekiamos šilumos gamybos kainas.
nuotrauka
2021-08-18 13:05
Dabartinės Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės įpareigoja rūšiuoti visas statybvietėje susidariusias atliekas, bet ši nuostata netaikoma buityje susidarančioms griovimo ir statybinėms atliekoms. Aplinkos ministerijos parengtas Atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. plano projektas numato, ka...
nuotrauka
2021-08-18 10:59
Jau dešimtmetį tęsiasi ydinga praktika, kai daugiau nei pusė Vilniaus daugiabučių šilumos punktų vis dar nepriklauso šių namų gyventojams. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) nori vilniečiams grąžinti tai, kas jiems visada ir priklausė, todėl gyventojai kviečiami savo nuosavybėn perimti šilumos punktu...
nuotrauka
2021-08-17 10:13
Nekilnojamojo turto pirkimas – vienas didžiausių žingsnių, kurį dažnas prisiruošiame žengti tik kartą gyvenime, o įsipareigojame net keliems dešimtmečiams. Perkantys bene visuomet atsižvelgia į nekilnojamojo turto kainą, plotą ir vietą mieste, tačiau yra ir kitų kintamųjų, galinčių paveikti jūsų būs...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai