2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 5:07
Reklama  |  facebook

Namų interjeras: kaip jį nebrangiai atnaujinti Fotogalerija

2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės atnaujinta namų tekstilė, paveikslai, augalai ir kitos smulkios interjero detalės.
nuotrauka
URMO nuotr.


Mados tendencijų vaikytis nepataria

Interjero dizainerė Gintarė Šimoliūnienė teigia, kad namuose pakeitus vos kelias detales vaizdas gali pasikeisti kardinaliai. „Atnaujinus namų tekstilę – pledus, gobeleną, užuolaidas, kilimus, papildžius namus naujais augalais ar paveikslais namai iškart pasikeis neatpažystamai. Be to, toks atnaujinimas nepareikalaus labai didelių išlaidų“, - teigė pašnekovė.

Pasak pašnekovės namų interjere reikia jausti saiką, jų neperkrauti daiktais, mėgautis namų savitumu ir pernelyg nesivaikyti madų.

URMO nuotr.

„Mėgstu sakyti, kad visada madinga – gerai jaustis savo namuose. Klientams patariu nesivaikyti madų, o rinktis praktiškus ir patogius daiktus. Be abejonės turi būti harmonija su visuma ir skoniu. Bet svarbiausia tai, kad namai yra kiekvienos šeimos individuali tvirtovė ir kas tinka vieniems, gali netikti kitiems“, – pranešime cituojama dizainerė.

Jaukumo pridės ir augalai

Prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusios parduotuvės „Kitokios gėlės“ vadovas Gediminas Visockis vasarą siūlo namus papuošti augalų paveikslais. Natūralu, kad šiltuoju, šviesiuoju metų laiku norisi gyvesnio, žalesnio, šviesesnio interjero.

„Žmonės dažnai renkasi gyvų augalų paveikslus. Juos gaminame rėmelyje su veidrodžiu. Toks kūrinys namus džiugins 3–4 metus. Tačiau sulaukiame ir klientų norinčių atnaujinti kompoziciją. Tokiu atveju išaugusį augalą perkeliame į vazoną, o jo vietoje įsodiname kitą, mažesnį“, - teigia G. Visockis.

Klientams, neturinties laiko rūpintis augalais, parduotuvės vadovas siūlo kitą išeitį. „Vis populiaresni yra stabilizuotų augalų paveikslai. Stabilizavimo proceso metu augalas yra lyg užkoncervuojamas. Tokie paveikslai nereikalauja jokios priežiūros ir gali būti laikomi netgi visiškoje tamsoje“, – cituojamas jis. 

Atnaujinant namus svarbiausia patogumas

Parduotuvės „Karališka tekstilė namams“ atstovė Alvinija Butkienė teigia, kad žmonės ieškodami naujų variantų interjerui didelį dėmesį kreipia ne tik į dizainą, tačiau ir į patogumą.

„Paskutiniu metu žmonės renkasi mažiausiai priežiūros reikalaujančią „tinginio patalynę“. Šiuos komplektus sudaro antklodė, kurios nereikia įvilkti, paklodė bei pagalvių užvalkalai. Pasirinkimas yra labai platus, įvairių dizainų, todėl kiekvienas atranda tinkamą savo namams“, - pasakojo pašnekovė.

Pasak jos, patalynės komplektai ne tik patogiai naudojami ir gražūs, tačiau ir labai kokybiški.

„Šių kompektų sudėtis viduje 50 proc. bambukas ir 50 proc. šilkas, o išorė tencelis arba premium satinas. Todėl patalynės pasižymi antialerginėmis savybėmis, neleidžia kauptis dulkių erkutėms. Priežiūra tai pat labai paprasta, pakanka išskalbti 30–40 laipsnių temperatūroje“, - privalumus vardijo pašnekovė. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Žymės  Interjeras
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-08-17 09:17
Artėjant rugsėjui daugelis šeimų ima sukti galvas – kaip patogiai, funkcionaliai ir praktiškai vaikų kambarį pritaikyti mokyklos sezonui. Šie namų interjero pokyčiai ypač aktualūs būsimuosius pirmokus auginantiems tėvams, nes jiems prireikia mažųjų žaidimų erdvę pakeisti į labiau tinkančią mokslo po...
nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...
nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:41
Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje. Daiktų chaosas nenuteikia pozityviai. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnio ploto vonios kambarį, vėliau susiduri...
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-08-02 09:08
Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda „After party“ ir „Išora x Lozuraitytė“ architektūros studija. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.
nuotrauka
2022-08-01 12:47
Urbanistika yra kaip architektūra, tik žymiai plačiau. Ji aprėpia ne tik pastatus, erdves, bet ir veiklą mieste, jo pritaikymą sau, žmonių įpročius, keliavimą. Apie tai, kaip mes gyvename mieste. Taip savo darbų ir tyrinėjimo lauką apibūdina tarptautinio urbanistų biuro PUPA įkūrėjai Tadas Jonauskis...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-27 09:44
Dangų raižančių pastatų kvartalai, vadinami urbanistinėmis kalvomis – kadaise neįsivaizduotas reiškinys, dabar vizionieriškų urbanistų bei architektų kuriamas ir Vilniuje. Vienos iš sostinės urbanistinių kalvų statybos prasidėjo dar praėjusio amžiaus viduryje, kita – tik dabar įgyja aiškius kontūrus...
nuotrauka
2022-07-26 15:14
UAB „MB projektas“ organizuoja projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-07-26 11:15
Laisvės kovų dalyvio Juozo Lukšos-Daumanto atminimą pernai atvertame jo vardo skvere Žirmūnuose įprasmins paminklinis objektas „Miškinis". Geriausia meninė idėja atrinkta iš keturių pasiūlymų.
nuotrauka
2022-07-26 09:56
Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmes...
nuotrauka
2022-07-19 14:42
Daugiau nei mėnesį visuomenė galėjo detaliai susipažinti su naujojo Uosto direkcijos administracinio pastato tarptautiniam konkursui pateiktais projektais, o šiandien, liepos 19 d., jie aptarti viešo svarstymo metu. Darbus, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai for...
nuotrauka
2022-07-12 11:58
Savarankiškai identifikuoti, kodėl jaučiatės prislėgtas ar įsitempęs, sudėtinga. Psichologų teigimu, yra trys faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką tam, kaip jaučiamės: fizinė sveikata, santykiai su artimiausiais žmonėmis bei namai ir aplinka, kurioje gyvename. Būtent trečiasis daugelio būna pamirš...
nuotrauka
2022-07-11 10:14
Kitąmet sostinėje atsivers nauja ekspozicinė erdvė – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“. Po Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Architektūros fondo surengto atviro konkurso jau žinoma, kaip atrodys 2023 m. vilniečius ir miesto svečius Gedimino kalno papėdėje sutelksianti vieta. Galimybę įgyvendinti ...
nuotrauka
2022-07-05 10:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Vilniaus m. savivaldybės administracijos veikloje išduodant statybą leidžiančius dokumentus, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis socialiniame tinkle parašė, kad STT atlik...
nuotrauka
2022-07-04 08:06
Aktyvi visuomenės ir paveldosaugos bei architektūros profesionalų reakcija išgelbėjo vieną vertingiausių tarpukario modernizmo statinių. Teismo sprendimu, pašalintas administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, pirmojo aukšto įstiklinimas.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras