2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 6:04
Reklama  |  facebook

Nauja langų tvirtinimo sistema šilumos nuostolius sumažina trečdaliu

2015-09-03 07:16
Kaip išspręsti amžiną šilumos tiltelių tarp lango ir sienos problemą? Šis pastato Achilo kulnas – tikras statybininkų galvos skausmas, nuolat verčiantis ieškoti efektyvių sprendimų, kurie ženkliai sumažintų šilumos nuostolius ir išspręstų pastato sandarumo problemas.
nuotrauka
Lango rėmo korpusui pasirenkamų standžių akmens vatos plokščių storis priklauso nuo rėmo montavimo vietos – sienos šiltinimo sluoksnio storio. ROCKWOOL nuotr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Mokslas ir ilgametis praktinis patyrimas įrodė, kad siekiant sumažinti šilumos nuostolius per atitvaras, langų rėmai turėtų būti montuojami sienos šiltinimo sluoksnyje. Todėl iš išorės apšiltintuose pastatuose langus stengiamasi montuoti kuo toliau nuo laikančiųjų sienų konstrukcijų plokštumos į išorę, įgilinant šiltinimo sluoksnyje. Skaičiuojama, kad šilumos nuostoliai taip sukonstruotoje lango angoje gali būti net 4-7 kartus mažesni, nei tuomet, kai lango rėmas tvirtinamas vidinėje laikančiosios sienos konstrukcijos dalyje prieš šiltinimo sluoksnį ar jo pradžios plokštumoje.

Visi sukasi, kaip išmano

Nors techniniuose reglamentuose tokių reikalavimų nėra, langų projektuotojams ir montuotojams ši problema yra žinoma ir sukelia nemažų sunkumų: kaip sumontuoti langų rėmus, kad jų plokštuma būtų kuo arčiau išorinio fasado paviršiaus?

Statybų praktikoje tam naudojami keli konstrukciniai sprendimai, tačiau jie visi turi nemažų trūkumų. Pavyzdžiui, dažniausiai langų rėmai „pakabinami“ ant išsikišusių ir prie laikančiųjų sienos konstrukcijų pritvirtintų plieninių laikiklių (kronšteinų), taip pat naudojami šilumai mažiau laidūs armuoto plastiko laikikliai, neretai langai montuojami į ištisinius, už neapšiltintos sienos plokštumos iškištus rėmus (iš metalinių profiliuočių, medinių tašelių, armuoto plastiko elementų), individualių namų statyboje naudojami iš OSB plokščių sukalti ir apšiltinti dėžės formos korpusai.

Langų montuotojai sukasi, kaip išmano, juolab, kad tokiems konstrukciniams langų tvirtinimo elementams oficialiai patvirtintų techninių reikalavimų kol kas nėra. Tačiau šie įvairių formų ir konstrukcijų langų rėmų tvirtinimo elementai neretai tampa šilumos tilteliais, neleidžia užtikrinti pastato atitvarų sandarumo, be to, juos sudėtinga reguliuoti, jie kartais koroduoja, pūva dėl susikaupusio kondensato ar yra nesaugūs gaisro atveju.

Pasiūlė originalų sprendimą

Akmens vatos gamintojo ROCKWOOL specialistai neseniai rinkai pasiūlė visiškai originalų sprendimą – langų rėmų tvirtinimo sistemą REDAir LINK.

Ši sistema pakankamai lengvai montuojama, yra saugi priešgaisriniu požiūriu ir užtikrina atitvarų sandarumą. REDAir LINK sistema – tai universalus ir visiškai sukomplektuotas, iš padidinto tankio akmens vatos plokščių ir pagalbinių elementų surenkamas langų rėmų tvirtinimo korpusas. Jį sudaro šalčio tiltelius beveik eliminuojančios 32 ar 48 mm storio akmens vatos plokštės, langų rėmo ir korpuso laikikliai (kronšteinai), inkariniai bei jungiamieji varžtai.

Lango rėmo korpusui pasirenkamų standžių akmens vatos plokščių storis priklauso nuo rėmo montavimo vietos – sienos šiltinimo sluoksnio storio. Į šį korpusą iš padidinto tankio (475 kg/kub. m, šilumos laidumas 0,057 W/mK) ir didelio stiprio (7 MPa lenkiant) akmens vatos plokščių bei plieninių laikiklių įstatomas ir įtvirtinamas lango rėmas.

Tokio lango tvirtinimo rėmo – apvado iš akmens vatos šiluminės savybės mažiau skirsis nuo pagrindinio sienos šiltinimo sluoksnio savybių ir leis užtikrinti atitvaros sandarumą.

Rėmas iš vatos – tvirtas ir stabilus?

„Daug kam sunku patikėti, kad iš vatos pagamintas laikantis rėmas gali būti stabilus ir tvirtas. Tačiau šios akmens vatos plokštės yra labai didelio tankio, todėl konstrukcija yra išskirtinai tvirta ir patikima“, – pabrėžia bendrovės ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska.

Anot A. Buskos, naujosios sistemos efektyvumą lemia jos universalumas, montavimo sparta ir paprastumas. Šią sistemą galima naudoti visų tipų pastatuose, neatsižvelgiant į jų atsparumo ugniai klasę. Sistemą galima montuoti visais metų laikais, montavimo metodai yra elementarūs, nereikalaujantys specifinių įgūdžių bei įrangos. Svarbu ir tai, kad naudojant sistemą, montuojamų langų rėmai tvirtinami įprastiniais būdais.

REDAir LINK atitinka ir laikmečio reikalavimus – montuojama tik iš išorės, tai svarbu pastatų renovacijos atvejais. Jei lyginti su individualių namų statybose langų tvirtinimo rėmams dažniausia pasirenkamais medienos tašais, šioje sistemoje naudojamos drėgmės ir temperatūrinių deformacijų nepatiriančios, tvarios, ilgalaikės medžiagos, kurių nereikia papildomai apdoroti antipirenų ir fungicidų tirpalais, o šilumos nuostoliai sumažėja iki 30 procentų.

Be to, vienas iš pagrindinių jos elementų – akmens vata – yra nedegi, atspari drėgmei, nepūvanti ir nepelijanti medžiaga. Tinkamai parinkus išorinės sienos „sumuštinio“ medžiagas, šia langų tvirtinimo sistema lengva užtikrinti ir aukštą viso pastato atitvarų sandarumą. 

ROCKWOOL nuotraukos

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2021-12-08 13:51
„Eika“ įmonių grupė ir „Eternia Solar“ pasirašė susitarimą dėl 5 MW bendros galios saulės elektrinių parko statybos ir eksploatacinės priežiūros. Šiuo susitarimu „Eika“ užtikrintai kreipia veiklą tvarumo kryptimi – nuo 2023 m. ši elektrinė patenkins 85 proc. „Eika“ įmonių grupės dabartinio energijos...
nuotrauka
2021-12-08 12:02
Tvaraus nekilnojamojo turto vystymas – viena iš pagrindinių atsakingų bendrovių misijų. Įmonė „Summus Capital“ siekia kurti patogią ir draugišką aplinką tiek pirkėjams, tiek darbuotojams. Vienas iš valdomų objektų – prekybos slėnis „NØRDIKA“ – vienas pirmųjų prekybos centrų Baltijos šalyje, kuris ga...
nuotrauka
2021-12-08 08:57
„EfTEN Capital“ įkūrė naują komercinio nekilnojamojo turto fondą, kuris vadovausis žaliųjų investicijų principais. Pirmasis fondo įsigijimas – „Danske Bank“ biurų pastatas Vilniuje.
nuotrauka
2021-12-07 11:41
Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ sutarė įsigyti bendrovės „CSUB AS“ kontrolinį akcijų paketą. Norvegijos įmonė, Klaipėdoje valdanti didžiausią savo gamyklą, kuria kompozitines konstrukcijas, skirtas povandeninei, atsinaujinančios energijos bei civilinės inžiner...
nuotrauka
2021-12-06 15:40
Kaune Nemuno saloje kylantį mokslo muziejų „Mokslo salą“ pasiekė įspūdingų gabaritų inovatyvūs įrenginiai – dvi šalčio mašinos, kurios mokslo populiarinimui skirtas erdves aprūpins vėsuma. Tai pirmasis tokios apimties į vėsumos tiekimo rinką žengiančios bendrovės „Kauno energija“ projektas.
nuotrauka
2021-12-06 14:21
Įgyvendindamas plėtros planą, parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ gruodžio 6 d. atidarė ketvirtą tinklo parduotuvę Vilniuje – Pilaitės rajone, šalia prekybos centro „Vilnius Outlet“. Bendros investicijos čia viršija 12,6 mln. eurų.
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-12-03 07:31
Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių batalionui minint 30-ąsias įkūrimo metines, atnaujinta bataliono infrastruktūra ir restauruotos į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktas kareivinių pastatas.
nuotrauka
2021-12-03 07:18
Netyčia sušlapus drabužius, neilgai trukus pradėsite šalti, kadangi jūsų organizmas tam tikrą šilumos kiekį išskirs kuo greičiau drabužiams išdžiovinti. O kai drabužiai bus sausi, sušilsite ir patys. Panaši analogija tinka ir norint įvertinti drėgmės įtaką medžiagos šiluminėms savybėms – kuo medžiag...
nuotrauka
2021-12-02 15:57
Ketvirtadienį, gruodžio 2 d., beveik 350 Kauno apskrities policijos pareigūnų ir darbuotojų iš 10 skirtingų struktūrinių padalinių įsikūrė naujai įrengtose patalpose Radvilėnų plente.
nuotrauka
2021-12-02 11:46
Gruodžio 3 d. Vilniaus Santaros slėnyje šalia jau veikiančių Vilniaus universiteto (VU) ligoninės Santaros klinikų simboline kapsulės įkasimo ceremonija oficialiai pradedamos modernaus VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statybos.
nuotrauka
2021-12-02 10:39
Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų. Bendrovės plėtojamoje Spaudos g. esančioje teritorijoje naująjį verslo centrą planuojama p...
nuotrauka
2021-12-01 09:53
Kritiškai svarbią antžeminę infrastruktūrą šiemet už 9,7 mln. eurų iš esmės atnaujinęs Šiaulių oro uostas ją naudoti pradeda gavęs Transporto kompetencijų agentūros leidimą. Tai reiškia, kad ilgiausią Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo taką turintis oro uostas ypač didelių transatlantinių orlaivių pil...
nuotrauka
2021-11-30 11:50
Kultūros infrastruktūros centras (KIC) pranešė apie sutvarkytą paveldo objektą – šįkart tai Šilutėje esantys Našlaičių globos namais. Istorinis pastatas savo išvaizda atkreipia ne tik miesto gyventojų, bet ir atvykstančių miesto svečių dėmesį.
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-29 10:43
Lietuvos nacionalinis muziejus 2023 m. pabaigoje ketina pradėti vieno iš pagrindinių padalinių – Naujojo arsenalo, esančio šalia Mindaugo paminklo Vilniuje – rekonstravimo darbus. Kad šiems darbams būtų tinkamai pasiruošta, muziejuje šiuo metu atliekami taikomieji – architektūros, istorijos, polichr...
nuotrauka
2021-11-26 10:19
Liubavo dvaro sodybos muziejus (Vilniaus r.) netrukus pasipildys dar vienu restauruotu pastatu – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigiama tvarkyti buvusi dvaro arklidė, ji bus pritaikyta kultūros ir viešosioms reikmėms.
nuotrauka
2021-11-24 10:30
UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. J...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas