2021 rugsėjo 21 d. antradienis, 14:31
Reklama  |  facebook

Naujos medžiagos fasadams: ir šilumai, ir grožiui

2015-04-21 10:41
Atsigaunant Lietuvos statybų rinkai bei judant pastatų renovacijos projektams, vėl aktuali tampa ir naujų statybos medžiagų pasiūla. Vieni Lietuvos kotedžų statytojai ir keli individualių namų savininkai pastatų sienas nutarė apklijuoti mūsų šalyje dar gana nauja Turkijos įmonės „Kar-Yapi“ dvisluoksne medžiaga. Šį pasirinkimą lėmė naujų technologijų kaina, kokybė ir funkcionalumas – turkiškomis plokštėmis namas ir apšildomas, ir apdailinamas.
nuotrauka
Vieni Lietuvos kotedžų statytojai ir keli individualių namų savininkai pastatų sienas nutarė apklijuoti mūsų šalyje dar gana nauja Turkijos įmonės „Kar-Yapi“ dvisluoksne medžiaga. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Akmens karalystė, UAB

Tinka naujai statybai ir renovacijai

Koncerno „Kar-Yapi“ oficialios atstovės Lietuvoje ir Šiaurės Europoje – uždarosios akcinės bendrovės „Akmens karalystė“ – direktorius Eugenijus Maciulevičius teigia, kad naujos medžiagos gali būti naudojamos ne tik statant naujus namus, bet ir atnaujinant senus pastatus. „Fasadams padengti įmonė „Kar-Yapi“ gamina polistireninio putplasčio plokštes, padengtas trimis kvarcinio smėlio, marmuro dulkių ir polimero mišinio sluoksniais. Bandymais įrodyta, kad šios plokštės ne tik puikiai izoliuoja šilumą, bet ir neskylinėja, nelūžta. Šias plokštes tereikia priklijuoti specialiais klijais, o po to nudažyti pasirinktais fasadiniais dažais. Be to, šiam gaminiui teikiama 100 metrų garantija“, – sakė E. Maciulevičius.

Atsparios karščiui ir speigui, kuria pageidaujamą faktūrą

Pasak E. Maciulevičiaus, atlikti tyrimai patvirtino, kad įmonės gaminiai atsparūs didelei temperatūrų kaitai. „Medžiagos gali būti naudojamos ir ten, kur svilina 40 laipsnių karštis, ir ten, kur spaudžia 40 laipsnių speigas: tad jos eksportuojamos ir į Saudo Arabiją, Kazachstaną, ir į Rusiją bei Norvegiją. Be to, su šiomis medžiagomis lengviau dirbti nei su gipsu ar tinku, todėl sumažėja darbo sąnaudos“, – teigė įmonės vadovas.

Dar viena šių medžiagų ypatybė, anot įmonės vadovo, yra ta, kad plokštės gaminamos įvairaus reljefo ir ornamentų. Tad fasadas gali imituoti rąstinio ar apkalto dailylentėmis namo, lentų ar banguoto paviršiaus, fasado plytelių ar pintų nendrių, plytų ar skelto akmens, kitokios apdailos faktūrą.

Dirbant su „Kar – Yapi“ – taupomas laikas

E. Maciulevičiaus skaičiavimu, naudojant „Kar-Yapi“ plokštes, galima sutaupyti apie 20 proc. išlaidų, palyginus su tomis, kurios tektų dirbant su tradicinėmis medžiagomis.

„Tarkime, fasadą tinkuojant. Turkiškas plokštes galima klijuoti ir žiemą, kai temperatūra nukrinta net iki 10 laipsnių šalčio. Plokštės montuojamos gana greitai – trijų aukštų namo fasadą atnaujinti šiomis medžiagomis būtų galima per 4–5 dienas. Tai keturis kartus trumpiau nei reikėtų namą nutinkuoti, be to šių plokščių dekoro sluoksnis yra 3–4 mm storesnis už įprastą tinko dekorą“, – minėjo bendrovės direktorius.

Palankumo sulaukė ir iš gyventojų, ir iš specialistų

Pernai „Kar-Yapi“ koncerno gaminiai buvo pristatyti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijoje. Lietuvos architektų sąjungoje buvo surengtas seminaras-pristatymas „Naujas požiūris į fasadų apdailą“. Visų minėtų institucijų atstovai apie Turkijos gaminius atsiliepė labai gerai.

Šiuo metu „Kar-Ypri“ fasadinėmis plokštėmis Lietuvoje jau dekoruota 16 kotedžų bei 15 privačių namų, du administraciniai pastatai. Iš viso sumontuota apie 6 tūkst. kv. metrų fasado dekoro plokščių ir apie 30 tūkst. ilginių metrų kitokių fasado dekoro elementų (langų apvadų, karnizų, langokraščių, fasado gražinimo elementų, kolonų).

UAB „Akmens karalystė“ atstovauja dirbtinio akmens bei PVC stogo dangos gamintojams

Kaip minėjo E. Maciulevičius, UAB „Akmens karalystė“ yra ir kitų įmonių atstovė Lietuvoje. „Nuo 2015 metų sausio mėnesio esame kompanijos „Diamond Stone“ dirbtinio akmens gaminių, skirtų interjerui ir eksterjerui, atstovai. Natūralus akmuo mūsų gamtinėmis sąlygomis yra nepatvarus, lengvai trūkinėja, o šis dirbtinis akmuo yra pritaikytas prie vietinių gamtinių sąlygų ir naudojant jį eksterjere netrūkinėja ir nelūžta. Turi ilgalaikę garantiją“, – sakė direktorius.

Taip pat, pasak įmonės vadovo, nuo 2015 metų kovo mėnesio atstovaujama kompanijai „Mertplast“. „Ši kompanija gamina PVC plastikines 2,5-3 mm storio stogo dangas. Ji yra labai atspari temperatūros svyravimams, saulės poveikiui, vėjo spaudimams, krušai, turi gerą garso izoliaciją. Taip pat yra labai ilgaamžiška ir nereikalauja nuolatinės kontrolės ar remonto. Suteikiama 30 metų garantija. Būtent ši medžiaga, iš kurios gaminama stogo danga, yra plačiai naudojama automobilinei pramonei“, – teigė Eugenijus Maciulevičius, bendrovės „Akmens karalystė“ direktorius.

Bendrovės inf. ir iliustr.

Reklama

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...
nuotrauka
2021-07-30 07:31
Visai netrukus – nuo 2023 m. – visi viešieji pirkimai Lietuvoje turėtų tapti žali ir inovatyvūs. Pasiekti to vien tik tradicinėmis statybinėmis medžiagomis ir sprendimais nėra paprasta, tad modernioji Europos statybos pramonė apsiginkluoja hibridiniais sprendimais, suteikiančiais naudojamoms medžiag...
nuotrauka
2021-07-28 07:30
Siekiant užtikrinti statinių ilgaamžiškumą ir energinį efektyvumą, itin svarbus kokybiškas išorinių fasadų sienų jungčių sandarinimas. Fasado elementų jungtys ne tik padeda sukurti vientisą, estetišką vaizdą, bet ir apsaugo pastatą nuo drėgmės, temperatūrų pokyčių bei kitokio aplinkos poveikio, gali...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-07 07:58
Net energiškai efektyviuose namuose gyventojai kartais priversti klausytis iš kaimyninių butų sklindančių garsų ar gatvės triukšmo. Vienas iš būdų padidinti akustinį komfortą – garsą izoliuojantys langai.
nuotrauka
2021-06-28 07:14
Vienas iš pagrindinių pastato elementų yra išorinė atitvara arba siena. Todėl suprantamas specialistų dėmesys, ieškant efektyviausių sprendinių. Šios paieškos tapo dar aktualesnės nuo metų pradžios įsigaliojus reikalavimui statyti tik A++ energinio naudingumo pastatus.
nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-15 08:05
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo net 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip du kartus didesnį triukšmą.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų pr...
nuotrauka
2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
2021-06-01 06:47
Netinkamos pastatų konstrukcijos, nesandarumai veikia kaip kanalai, kuriais oru sklindantis garsas gali laisvai keliauti iš vienos patalpos į kitą. Dėl to gerokai sumažėja garso izoliacijos efektyvumas. O ką daryti, kai tokių garso kelių pastate yra ne vienas?
nuotrauka
2021-05-26 07:17
Privačių namų savininkai turi galimybę patys spręsti, kokias nuotekų sistemas nori įsidiegti. Specialistų teigimu, absoliuti dauguma žmonių renkasi įprastas, todėl vėliau ilgus metus gyvena klausydamiesi kanalizacijos šniokštimo. Ar verta investuoti į mažatriukšmes sistemas?

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI