2021 birželio 14 d. pirmadienis, 21:24
Reklama  |  facebook

Naujos medžiagos fasadams: ir šilumai, ir grožiui

2015-04-21 10:41
Atsigaunant Lietuvos statybų rinkai bei judant pastatų renovacijos projektams, vėl aktuali tampa ir naujų statybos medžiagų pasiūla. Vieni Lietuvos kotedžų statytojai ir keli individualių namų savininkai pastatų sienas nutarė apklijuoti mūsų šalyje dar gana nauja Turkijos įmonės „Kar-Yapi“ dvisluoksne medžiaga. Šį pasirinkimą lėmė naujų technologijų kaina, kokybė ir funkcionalumas – turkiškomis plokštėmis namas ir apšildomas, ir apdailinamas.
nuotrauka
Vieni Lietuvos kotedžų statytojai ir keli individualių namų savininkai pastatų sienas nutarė apklijuoti mūsų šalyje dar gana nauja Turkijos įmonės „Kar-Yapi“ dvisluoksne medžiaga. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Akmens karalystė, UAB

Tinka naujai statybai ir renovacijai

Koncerno „Kar-Yapi“ oficialios atstovės Lietuvoje ir Šiaurės Europoje – uždarosios akcinės bendrovės „Akmens karalystė“ – direktorius Eugenijus Maciulevičius teigia, kad naujos medžiagos gali būti naudojamos ne tik statant naujus namus, bet ir atnaujinant senus pastatus. „Fasadams padengti įmonė „Kar-Yapi“ gamina polistireninio putplasčio plokštes, padengtas trimis kvarcinio smėlio, marmuro dulkių ir polimero mišinio sluoksniais. Bandymais įrodyta, kad šios plokštės ne tik puikiai izoliuoja šilumą, bet ir neskylinėja, nelūžta. Šias plokštes tereikia priklijuoti specialiais klijais, o po to nudažyti pasirinktais fasadiniais dažais. Be to, šiam gaminiui teikiama 100 metrų garantija“, – sakė E. Maciulevičius.

Atsparios karščiui ir speigui, kuria pageidaujamą faktūrą

Pasak E. Maciulevičiaus, atlikti tyrimai patvirtino, kad įmonės gaminiai atsparūs didelei temperatūrų kaitai. „Medžiagos gali būti naudojamos ir ten, kur svilina 40 laipsnių karštis, ir ten, kur spaudžia 40 laipsnių speigas: tad jos eksportuojamos ir į Saudo Arabiją, Kazachstaną, ir į Rusiją bei Norvegiją. Be to, su šiomis medžiagomis lengviau dirbti nei su gipsu ar tinku, todėl sumažėja darbo sąnaudos“, – teigė įmonės vadovas.

Dar viena šių medžiagų ypatybė, anot įmonės vadovo, yra ta, kad plokštės gaminamos įvairaus reljefo ir ornamentų. Tad fasadas gali imituoti rąstinio ar apkalto dailylentėmis namo, lentų ar banguoto paviršiaus, fasado plytelių ar pintų nendrių, plytų ar skelto akmens, kitokios apdailos faktūrą.

Dirbant su „Kar – Yapi“ – taupomas laikas

E. Maciulevičiaus skaičiavimu, naudojant „Kar-Yapi“ plokštes, galima sutaupyti apie 20 proc. išlaidų, palyginus su tomis, kurios tektų dirbant su tradicinėmis medžiagomis.

„Tarkime, fasadą tinkuojant. Turkiškas plokštes galima klijuoti ir žiemą, kai temperatūra nukrinta net iki 10 laipsnių šalčio. Plokštės montuojamos gana greitai – trijų aukštų namo fasadą atnaujinti šiomis medžiagomis būtų galima per 4–5 dienas. Tai keturis kartus trumpiau nei reikėtų namą nutinkuoti, be to šių plokščių dekoro sluoksnis yra 3–4 mm storesnis už įprastą tinko dekorą“, – minėjo bendrovės direktorius.

Palankumo sulaukė ir iš gyventojų, ir iš specialistų

Pernai „Kar-Yapi“ koncerno gaminiai buvo pristatyti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijoje. Lietuvos architektų sąjungoje buvo surengtas seminaras-pristatymas „Naujas požiūris į fasadų apdailą“. Visų minėtų institucijų atstovai apie Turkijos gaminius atsiliepė labai gerai.

Šiuo metu „Kar-Ypri“ fasadinėmis plokštėmis Lietuvoje jau dekoruota 16 kotedžų bei 15 privačių namų, du administraciniai pastatai. Iš viso sumontuota apie 6 tūkst. kv. metrų fasado dekoro plokščių ir apie 30 tūkst. ilginių metrų kitokių fasado dekoro elementų (langų apvadų, karnizų, langokraščių, fasado gražinimo elementų, kolonų).

UAB „Akmens karalystė“ atstovauja dirbtinio akmens bei PVC stogo dangos gamintojams

Kaip minėjo E. Maciulevičius, UAB „Akmens karalystė“ yra ir kitų įmonių atstovė Lietuvoje. „Nuo 2015 metų sausio mėnesio esame kompanijos „Diamond Stone“ dirbtinio akmens gaminių, skirtų interjerui ir eksterjerui, atstovai. Natūralus akmuo mūsų gamtinėmis sąlygomis yra nepatvarus, lengvai trūkinėja, o šis dirbtinis akmuo yra pritaikytas prie vietinių gamtinių sąlygų ir naudojant jį eksterjere netrūkinėja ir nelūžta. Turi ilgalaikę garantiją“, – sakė direktorius.

Taip pat, pasak įmonės vadovo, nuo 2015 metų kovo mėnesio atstovaujama kompanijai „Mertplast“. „Ši kompanija gamina PVC plastikines 2,5-3 mm storio stogo dangas. Ji yra labai atspari temperatūros svyravimams, saulės poveikiui, vėjo spaudimams, krušai, turi gerą garso izoliaciją. Taip pat yra labai ilgaamžiška ir nereikalauja nuolatinės kontrolės ar remonto. Suteikiama 30 metų garantija. Būtent ši medžiaga, iš kurios gaminama stogo danga, yra plačiai naudojama automobilinei pramonei“, – teigė Eugenijus Maciulevičius, bendrovės „Akmens karalystė“ direktorius.

Bendrovės inf. ir iliustr.

Reklama

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų pr...
nuotrauka
2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
2021-06-01 06:47
Netinkamos pastatų konstrukcijos, nesandarumai veikia kaip kanalai, kuriais oru sklindantis garsas gali laisvai keliauti iš vienos patalpos į kitą. Dėl to gerokai sumažėja garso izoliacijos efektyvumas. O ką daryti, kai tokių garso kelių pastate yra ne vienas?
nuotrauka
2021-05-26 07:17
Privačių namų savininkai turi galimybę patys spręsti, kokias nuotekų sistemas nori įsidiegti. Specialistų teigimu, absoliuti dauguma žmonių renkasi įprastas, todėl vėliau ilgus metus gyvena klausydamiesi kanalizacijos šniokštimo. Ar verta investuoti į mažatriukšmes sistemas?
nuotrauka
2021-05-24 07:15
Reikalavimas pastatus statyti tik A++ energinės klasės neretai kelia klausimų, kaip energijos taupymą suderinti su fasado estetika. Svarbu ir kaina – ar ne per didelės išlaidos, jau investavus į energijos taupymą, dar investuoti ir į pastato estetiką.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-12 07:18
Vilnietė Irma su šeima jau trečius metus gyvena name, kuriame įrengta „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. Šalia Nemenčinės gyvenantys vilniečiai svarsto apie dar vieno namo statybą, kuriame taip pat žada rinktis tik infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą.
nuotrauka
2021-05-10 16:07
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovuojant, modernizuojant pastatus.
nuotrauka
2021-05-07 10:47
Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparu...
nuotrauka
2021-05-06 07:13
Suvaldyti garsą, neleisti jam sklisti patalpoje – didysis galvosūkis. Ir ne todėl, kad tai neįmanoma. Svarbiausia – kad, kuriant akustinį komfortą, nereikėtų aukoti erdvės.
nuotrauka
2021-05-05 07:12
„SLENTEX® Aerogelis“ – efektyviausias sprendimas tuose objektuose, kur šiltinamajam sluoksniui palikta visai nedaug vietos. Jis puikiai tiks ir renovuojant istorinius pastatus su nelygiomis sienomis bei kebliais fasadams keliamais paminklosaugos reikalavimais.
nuotrauka
2021-05-04 16:03
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuotuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose pagrindinis prizas atiteko absoliučiam rinkimų favoritui – Klaipėdoje, Taikos pr. 3 stovinčiam devynių aukštų daugiabučiui namui.
nuotrauka
2021-05-03 07:25
Individualių namų statytojai žino – palengvinti ir paspartinti perdengimo darbus galima tik pasirinkus šiuolaikines perdangas. „Teriva“ sistema leidžia neįtikėtinai lengvai ir greitai sumontuoti perdangas esant bet kokiam, net ir įmantriam pastato išplanavimui ar nepatogioms montavimo sąlygoms – tie...
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-29 08:04
Iki įsigaliojant reikalavimui dėl privalomo A++ energinio naudingumo, statytojai suskubo projektuoti ir statyti žemesnės klasės pastatus, baimindamiesi kainų šuolio. Kainų augimo baiminasi ir gyventojai. Orientuotos į statybos kainodarą bei sąmatinius skaičiavimus bendrovės „Sistela“ generalinis dir...
nuotrauka
2021-04-27 08:59
Atsidūrusios visuomenės dėmesio centre dėl skleidžiamo triukšmo, įmonės suskumba ieškoti, kaip spręsti problemą, kokias triukšmą mažinančias priemones diegti. Tačiau įmonės reputacijai žala jau padaryta.
nuotrauka
2021-04-20 09:39
Naujai statomi namai nuo šių metų sausio 1 d. privalo atitikti A++ energinio naudingumo klasę – kitaip tariant, energijos suvartojimo sąnaudas reikia sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.
nuotrauka
2021-04-13 13:09
Komfortas paprastai suprantamas kaip sąlygų visuma, teikianti buitinių patogumų. Tačiau šias sąlygas, ypač kalbant apie akustinį komfortą, kaip pastebi UAB „Ramsta“ direktorius Kęstutis Jonutis, visi supranta skirtingai.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.