2021 rugsėjo 25 d. šeštadienis, 18:53
Reklama  |  facebook

Neišsipildžiusios stadiono vizijos griaučiai stabdys investicijas?

2016-11-03 15:00
Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „Hanner“ ketvirtadienį pranešė, kad „Žalgirio“ stadiono teritorijoje ketina investuoti daugiau kaip 200 mln. eurų ir baiminasi, kad vystosi antra panaši istorija, kuri nutiko bendrovei LIDL. Vilniaus meras projekto vystytoją tikina, kad svarstoma galimybė užsakyti nepriklausomą teritorijos planavimo dokumentų ekspertizę, kuri atsakys į klausimą, koks yra teritorijos teisinis statutas.
nuotrauka
Buvo patvirtintas šios teritorijos detalusis planas, tačiau Bendrasis planas liko nepakeistas. Vilniaus m. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Hanner, UAB
Lidl Lietuva, UAB
Bendrasis planas liko nepakeistas – jame iki šiol numatytas stadionas

Arvydas AvulisVilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vicemeras Linas Kvedaravičius, Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė ir Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis ketvirtadienį susitiko su bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininku Arvydu Avuliu. Susitikime kalbėta apie sostinės centre, buvusio „Žalgirio“ stadiono vietoje planuojamą vystyti verslo ir administracinį centrą, ir gyvenamuosius namus, informavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Meras Remigijus Šimašius, kaip teigiama pranešime, akcentavo, jog šioje vietoje kažkada buvo numatytas stadionas, kuris ne visai skaidriais būdais buvo paverstas ne stadionu, net iki galo neužbaigiant visų procedūrų. „Tokią teisinę koliziją sudarė praėjusios kadencijos valdžia, iš esmės išparceliavusi stadioną, ir tai man kaip ir tūkstančiams futbolo sirgalių kelia nerimą“, – cituojamas R. Šimašius.

Anot mero, buvusios tarybos sprendimai sukūrė situaciją, kai buvo patvirtintas šios teritorijos detalusis planas, tačiau Bendrasis planas liko nepakeistas ir jame iki šiol numatytas stadionas. Taigi, iš esmės neužbaigta teritorijų planavimo procedūra, kuri sudaro galimybę skirtingai interpretuoti teritorijos vystymą. Tuo tarpu dar praėjusios kadencijos metu buvo nuspręsta statyti Nacionalinį stadioną (dabartinį Daugiafunkcį sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksą) Šeškinėje. Pasak R. Šimašiaus, šiuo metu vyksta aktyvios potencialių investuotojų paieškos, vykta tarptautinis konkursas stadiono operatoriui išrinkti, kuriuo domisi užsienio investuotojai.

„Futbolo stadionas Vilniuje tikrai bus. Naujame daugiafunkciame komplekse numatytos net trys futbolo aikštės. Tačiau esame už tai, kad dabartinė buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorija taip pat turi tapti patrauklia vieša erdve, maksimaliai atitinkančia miestiečių poreikius. Dėl to tariamės su investuotoju – stadioną įsigijusia bendrove „Hanner“, – sako R. Šimašius.

Vilniaus meras projekto vystytoją informavo, kad svarstoma galimybė užsakyti nepriklausomą teritorijos planavimo dokumentų ekspertizę, kuri atsakys į klausimą, koks yra šios teritorijos teisinis statutas.

Meras siūlo penktadienį prie savivaldybės susitikimą organizuojančiai Vilniaus futbolo sirgalių bendruomenei taip pat aktyviai įsitraukti į tinkamiausio sprendimo vilniečiams paieškas, bei žada išsamiai informuoti vilniečius apie diskusijas su investuotoju.

„Hanner“: Vilniuje bręsta antrasis „LIDL nesusipratimas“


Žalgirio stadionasTuo tarpu investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „Hanner“ ketivrtadienį pranešė, kad „Žalgirio“ stadiono teritorijoje ketina investuoti daugiau kaip 200 mln. eurų ir baiminasi, kad vystosi antra panaši istorija, kuri nutiko bendrovei LIDL. Bendrovės pranešime pabrėžiama, kad, remiantis prieš dvejus metus LR Vyriausybės ir Vilniaus miesto savivaldybės priimtais sprendimais, čia turėtų iškilti viešbutis, gyvenamieji namai ir verslo centrai. „Taigi socialiniuose tinkluose ir viešojoje erdvėje kuriamas spaudimas Vilniaus miesto savivaldybei ir „Hanner“ atrodo keistai ir menkina Vilniaus įvaizdį“, – teigiama įmonės pranešime ir vardijami tokie projekto istorijos aspektai:

- Ilgą laiką įstrigusį Nacionalinio stadiono klausimą išjudino Lietuvos Respublikos Vyriausybės Strateginis komitetas, 2013 m. lapkričio 22 dieną nusprendęs statyti daugiafunkcinį sveikatinimo, švietimo ir užimtumo kompleksą Šeškinėje, Ozo g., panaudojant 2014-2020 metų Europos Sąjungos finansinės perspektyvos lėšas.

Remdamasi šiuo LR Vyriausybės Strateginio komiteto sprendimu, Vilniaus miesto Taryba 2014 m. gruodžio 3 d. priėmė sprendimą ir turėjo pakeisti bendrąjį planą pagal monitoringo ataskaitos išvadas, atsisakant suplanuoto prioritetinio sporto ir pramogų objekto „Nacionalinis „Žalgirio“ futbolo stadionas su daugiafunkciniu kultūros ir pramogų centru Rinktinės gatvėje.“

Į Nacionalinio stadiono statybas Šeškinėje jau yra investuota daugiau kaip 39 mln. eurų (135 mln. litų). Iš viso į projektą ketinama investuoti dar 73,1 mln. eurų be PVM, 36,6 mln. eurų skiriant iš valstybės biudžeto, 2,9 mln. eurų skirs Vilniaus miesto savivaldybė, o 33,6 mln. eurų sudarys ES parama.

- 2015 metų balandžio 30 dieną, kai „Hanner“ už 40 mln. eurų iš „Šiaulių banko“ įsigijo beveik 8 ha teritoriją tarp Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių, kompanija iš karto paskelbė, jog šioje teritorijoje bus statomi gyvenamosios ir administracinės paskirties pastatai.

„Hanner“ kartu su Architektų sąjunga 2015 metų rugpjūčio mėnesį organizavo atviras kūrybines dirbtuves, kuriose 6 architektų komandos pateikė šios teritorijos konceptinius sprendinius. Šie sprendiniai buvo pristatyti visuomenei, aptarti, ir nė viename iš konceptinių variantų stadionas nebuvo numatytas.

Advokatės Kristinos Sabaliauskienės teigimu, stadiono klausimas buvo išspręstas, kai buvo priimtas LR Vyriausybės Strateginio komiteto sprendimas ir Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino Monitoringo ataskaitą ir numatė pakeisti miesto bendrąjį planą. Įvertinus šiuos du valstybės institucijų sprendimus, įsigydama teritoriją „Hanner“ turėjo teisėtus ir pagrįstus lūkesčius, kad bendrojo plano pakeitimas bus atliktas pagal patvirtintą Monitoringo ataskaitą, o bendrovė galės vykdyti suplanuotas investicijas: „Pagal galiojančius teisės aktus, po to, kai Vilniaus miesto savivaldybė 2014 metų gruodžio 3 dieną patvirtino Monitoringo ataskaitą, bendrojo plano pakeitimai turėjo būti pradėti ne vėliau kaip per vieną mėnesį“, - teigė K. Sabaliauskienė.

Leidimas griauti stadioną Rinktinės gatvėje buvo išduotas dar 2010 metų balandžio 7 dieną, o griovimo darbai buvo pradėti 2016 metų liepos mėnesį. „Hanner“ apie stadiono griovimo darbus visuomenę informavo iš anksto.

„Mes stebime jau antrą į „LIDL“ atvejį panašią situaciją, kai spaudimas atsiranda tik įsigijus didelės vertės, tačiau apleistą teritoriją ir pradėjus pokyčius, o savivaldybę staiga bandoma priversti pakeisti anksčiau priimtus sprendimus. Tokia praktika nėra nei sąžininga, nei teisinga, šitaip menkinamas Vilniaus ir Lietuvos patrauklumas investuotojams“, – bendrovės pranešime cituojamas A. Avulis.
NT projektai

nuotrauka
2021-09-22 18:31
Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“ planuoja projektą, kuris iškils Vilniuje, teritorijoje šalia „Unideco“ apdailos centro – Kareivių g. 5. Ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje planuojamas daugiafunkcinis pr...
nuotrauka
2021-09-17 09:57
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta...
nuotrauka
2021-09-13 10:59
Lietuvių santaupoms perkopus rekordinę 19 mlrd. eurų ribą, išaugo susidomėjimas investavimu į nekilnojamąjį turtą (NT). Nors įprastai dairomasi progų investuoti į būstą, kurį būtų galima nuomoti, nauja tendencija – auganti paklausa sandėliukams ir garažams – atveria galimybę investuoti į NT ir turin...
nuotrauka
2021-09-09 08:26
Vilniaus Naujamiestyje NT vystytojas „Lithome“ planuoja naują projektą „Algirdo promenada“. Modernų prabangių būstų kompleksą, įsikursiantį adresu Algirdo g. 48C, sudarys 4 pastatai, kuriuose bus įrengti 127 butai ir 11 komercinių patalpų. Bendra investicijų suma į 10,5 tūkst. kv. m objektą sieks 14...
nuotrauka
2021-09-08 17:23
Augant industrinio nekilnojamojo turto (NT) segmento aktualumui, o gamintojams ir toliau siekiant trumpinti tiekimo grandines, Europos šalys intensyviai kovoja dėl tarptautinių investuotojų pritraukimo.
nuotrauka
2021-09-08 16:40
Šių metų pirmąjį pusmetį vidutinė būsto paskolos suma Baltijos šalyse buvo didžiausia Estijoje ir sudarė apie 120 tūkst. EUR, rodo „Luminor“ banko duomenys. Tuo tarpu lietuviai ir latviai būsto įsigijimui skolinosi po vidutiniškai 83 tūkst. EUR.
nuotrauka
2021-09-06 14:39
Paskutinysis šių metų vasaros mėnuo nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje pasižymėjo mažesniu aktyvumu nei iki tol buvę du vasaros mėnesiai. Tam įtakos galėjo turėti ir atostogų sezonas, ir šiek tiek priblėsę pirkėjų lūkesčiai dėl ateities, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantys Regis...
nuotrauka
2021-08-24 09:26
Kaip rodo darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atlikta šalies gyventojų apklausa, daugelis gyventojų įsigyti būstą „iš brėžinio“ yra linkę tik tuomet, jei jo vystytojas yra patikimas.
nuotrauka
2021-08-24 09:00
Prabėgus jau daugiau nei metams nuo COVID-19 pandemijos pirmosios bangos, „Ober-Haus“ specialistai įvertino, kaip keitėsi situacija permainingomis nuotaikomis pasižymėjusiomis pagrindinėse sostinės prekybinėse gatvėse.
nuotrauka
2021-08-23 10:22
Netrukus Vilniaus Naujamiesčio rajone bus pradedamos naujo NT projekto statybos. NT kompanijos REWO projektui „Skvero namai“ suteiktas statybos leidimas.
nuotrauka
2021-08-19 09:20
Per metus Vilniuje nekilnojamojo turto (NT) pasiūla prestižiniame segmente sumažėjo daugiau negu 3 kartus – nuo 1186 butų praėjusių metų liepą iki 355 butų šių metų tą patį mėnesį. Ekspertai vardija šio pokyčio priežastis ir prognozes ateities rinkai.
nuotrauka
2021-08-17 10:19
REWO Vilniuje, Talino gatvėje, greta „Taikos“ progimnazijos, planuojama modernų daugiabučių namų kvartalą.
nuotrauka
2021-08-17 10:13
Nekilnojamojo turto pirkimas – vienas didžiausių žingsnių, kurį dažnas prisiruošiame žengti tik kartą gyvenime, o įsipareigojame net keliems dešimtmečiams. Perkantys bene visuomet atsižvelgia į nekilnojamojo turto kainą, plotą ir vietą mieste, tačiau yra ir kitų kintamųjų, galinčių paveikti jūsų būs...
nuotrauka
2021-08-12 10:00
Į Vilniaus butų rinką ateina NT projektas „Žvėryno City“, kuriam Vilniaus miesto savivaldybė jau išdavė statybų leidimą. Gyvenamieji namai su komercinės paskirties patalpomis pirmuose aukštuose pradedami statyti Paribio g., Žvėryne.
nuotrauka
2021-08-12 09:24
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2021 metų liepos mėnesio reikšmė išaugo 1,6% (2021 metų birželį buvo fiksuojamas 2,0% augimas). Bendras butų kainų lygi...
nuotrauka
2021-08-11 11:43
Pandemijos įkaitinta nekilnojamojo turto (NT) rinka, ribotas pirminės rinkos būstų sandėlis ir jų pirkimas iš brėžinių pakeitė NT pirkėjų elgesį, pastebi NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai.
nuotrauka
2021-08-06 16:02
Liepos mėnuo buvo karštas ne tik už lango, tačiau ir nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje. Bendras per šiuos metus sudarytų sandorių kiekis lenkė prieš metus dėl pandemijos apkarpytus skaičius ir išliko panašus į pastaruosius kelis mėnesius stebėtas tendencijas. Ir toliau augimas stebimas gyven...
nuotrauka
2021-08-05 12:06
„Darnu Group“ greta Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmų ir miško, ant Neries upės kranto, įsigijo 5 sklypus gyvenamosios paskirties pastatų su komercinėmis patalpomis statybai. Numatoma, kad čia naujakuriams mažaaukščiuose 2-4 aukštų namuose bus pasiūlyta apie 900 butų.
nuotrauka
2021-08-05 09:54
Būstas neabejotinai yra vienas reikšmingiausių pirkinių, todėl gyventojams kyla įvairių abejonių ir nemažai nerimo. Kaip rodo darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva tyrimų kompanijos „Norstat“ atlikta Lietuvos gyventojų apklausa, daugiausiai baimių nekilnojamąjį turtą į...
nuotrauka
2021-08-03 10:18
Vilniaus centre duris oficialiai atvėrė naujos kartos „Telia Global Services Lithuania“ biuras. Pandemijos metu kurta būstinė yra technologiškai ir funkciškai pritaikyta hibridiniam darbui bei atspindi pasikeitusius darbo modelius ir darbuotojų poreikius.

Statybunaujienos.lt » NT projektai