2021 rugsėjo 28 d. antradienis, 13:12
Reklama  |  facebook

Nereikalingi rakandai: išvežė 5 kartus mažiau, nei tokių šiukšlių randa tiesiog gatvėse ar daugiabučių kiemuose

2021-06-29 11:49
Daugiabučių kiemuose palikta sena vonia ar nudėvėta sofa aplinkos ne tik nepuošia, bet ir ją teršia, o neretai pakursto nesutarimus su kaimynais. Vien šiemet tokių stambaus gabarito atliekų Vilniaus kiemuose rasta kone 400 tonų.
nuotrauka
VASA nuotr.


Minimos įmonės
VASA (Vilniaus atliekų sistemos administratorius), savivaldybės įmonė,
Sostinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) primena, kad vilniečiai gali užsisakyti nemokamą stambių atliekų išvežimą tiesiai iš savo namų. Kad gyventojams būtų paprasčiau ir patogiau – įmonė užsakymus nuo šiol priima ir telefonu arba el. paštu.

Užteks skambučio telefonu


Vilniečiai, mokantys rinkliavą už mišrių atliekų tvarkymą, kartą per dvejus metus gali užsakyti individualią didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugą – daiktai paimami tiesiai iš gyventojų namų. Stambių gabaritų atliekomis laikomos ne tik įvairios statybinės ar griovimo medžiagos, bet ir buitinė technika, baldai, santechnikos įrenginiai, čiužiniai, dviračiai, automobilinės kėdutės ir pan. Be papildomo mokesčio, kaip praneša VASA, iš gyventojų gali būti paimti 8 daiktai, bendrai sveriantys iki 200 kg.

Ši paslauga užsakoma užpildžius tam skirtą formą VASA savitarnos svetainėje, o nuo šiol galima kreiptis ir el. paštu arba paskambinus tam skirtu telefono numeriu. „Pastebėjome, kad daliai vilniečių buvo neaišku, kaip paslaugą užsakyti internetu, todėl dabar užsakymą jie gali pateikti ir kitais būdais, paprasčiausiai – telefono skambučiu. Mūsų darbuotojai užpildo reikalingą informaciją, suderina tinkamą laiką bei paaiškina, kokios atliekos gali būti surinktos, kaip jas paruošti ir kur laikyti iki išvežimo“, – cituojamas VASA Atliekų tvarkymo kontrolės vadovas Romualdas Ambraška.

Vilniaus savivaldybės įmonės atstovas akcentuoja, kad nemokamai paslaugą gali užsisakyti vilniečiai, laiku sumokėję kasmetę rinkliavą už mišrių komunalinių atliekų tvarkymą. Skolininkai, norintys išgabenti stambaus gabarito atliekas nemokamai, tai gali padaryti padengę skolą. Esant poreikiui, teikiama ir mokama atliekų išvežimo paslauga.

„Yra ir daugiau galimybių tinkamai atsikratyti nebereikalingais daiktais, pavyzdžiui, nebenaudojamus elektronikos prietaisus, buitinę techniką iš gyventojų nemokamai surenka įvairios organizacijos bei įmonės, kai kurios buitinės technikos parduotuvės. Kokybiškus ir dar tinkamus naudoti daiktus galima priduoti Vilniuje įrengtose stotelėse DĖK‘UI. Tad tereikia pasirinkti vieną iš legalių atliekų pridavimo variantų, užuot išmetus nebenaudojamus daiktus bendruose kiemuose. O jei kyla klausimų – visada patarsime, padėsime rasti geriausią sprendimą“, – sako R. Ambraška.

Už kiemuose paliktus daiktus – baudos


Šiemet nemokama stambiagabaričių atliekų išvežimo paslauga pasinaudojo 650 vilniečių, iš kurių išvežta apie 80 tonų įvairių buitinių atliekų. Tai net penkis kartus mažiau, nei tokių šiukšlių rasta tiesiog gatvėse ar daugiabučių kiemuose.

kur dėti atliekas„Norinčiųjų tinkamai tvarkyti stambių gabaritų atliekas pastaruoju metu daugėja, bet vis dar randame nemažai neteisėtai išmestų daiktų. Dažniausiai jie paliekami šalia buitinių atliekų konteinerių daugiabučių namų kiemuose. Pamatę tokias sąvartas vieni gyventojai prineša jų dar daugiau, kiti piktinasi ir praneša apie pažeidėjus. Taigi, daugiabučių kiemų ir viso miesto švara didele dalimi priklauso nuo pačių gyventojų sąmoningumo ir to, kaip atliekų savininkai atsikrato nebenaudojamais daiktais“, – pažymi R. Ambraška. Pasak jo, VASA kontrolieriai, radę išmestas dideles atliekas šalia komunalinių atliekų konteinerių, organizuoja jų užvežimą, o konteinerius pažymi specialiu lipduku. Nustačius atliekų tvarkymo pažeidėjus, jiems taikomos baudos ir reikalaujama patiems išsivežti paliktus daiktus arba apmokėti už jų išvežimą.

VASA primena, kad pasirūpinti didelių atliekų išvežimu privalo visi gyventojai, o atliekų išmetimas viešose vietose laikomas pažeidimu. Ne vietoje palikusiems stambiagabarites atliekas gresia bauda iki 140 eurų, o pažeidimą nustačius pakartotinai, ji gali siekti iki 600 eurų.

Individualią didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugą Vilniaus miesto gyventojai gali užsakyti VASA savitarnos svetainėje, kreiptis el. paštu (dga@sivasa.lt) arba mob. +370 612 46 476). Naudotus elektronikos prietaisus ir buitinę techniką surenka „EMP Recycling“ (www.emp.lt), „Žalvaris“ (www.zalvaris.lt), „Atliekų tvarkymo centras“ (www.atc.lt), „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras“ (www.vaatc.lt/aiksteles/). Kokybiškus ir dar tinkamus naudoti daiktus galima priduoti stotelėse DĖK‘UI (www.stoteledekui.lt).

Didelių gabaritų atliekos yra buityje susidarančios didelių gabaritų, statybos ir griovimo, tekstilės atliekos: seni baldai (kėdės, lovos, spintos, stalai, komodos ir kt.), nenaudojama buitinė technika, langai, durys, dviračiai, kilimai, čiužiniai, vežimėliai, automobilinės kėdutės, talpos, kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos, taip pat statybos ir griovimo atliekos: betonas, plytos, mineralinė, akmens ir stiklo vata, gipso izoliacinės statybinės medžiagos, ruberoidas, plastikas, stiklas, popierius iš statybų, sukietėję dažai, lakai, dažyti, lakuoti paviršiai, čerpių ir keramikos gaminiai, šiferis, asbesto atliekos, putų polistirolas, dujų silikato, betoniniai, keramzitbetonio, silikatiniai ir betoniniai blokeliai, linoleumas, grindų dangos, mediena iš statybų, namų ūkio santechnikos įrenginiai (vonios, kriauklės, praustuvai ir kiti), kanalizacijos, vandentiekio vamzdžiai ir jų jungiamosios dalys. Daugiau informacijos apie DGA tvarkymą – VASA tinklapyje. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Atliekos
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-09-28 06:30
Dalyvaujamojo biudžeto projektų, už kuriuos konkurse „Gyventojų iniciatyvos“ balsavo rajono gyventojai, įgyvendinimas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-18 07:12
Pernai pradėjusioje veikti patalpų ir sporto erdvių nuomos sistemoje „Active Vilnius“ Vilniaus miesto savivaldybė vėl organizuoja viešus nuomos aukcionus. Po pirmojo aukciono, skirto komercinei patalpų ir aikštynų nuomai, sulaukusi partnerių pastebėjimų savivaldybė atliko aukcionų vykdymo tvarkos pa...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-16 14:14
Rudenį sostinė pasitiko atnaujinusi 6 tiltus ir viadukus, kurie tapo patogesni pėstiesiems, turintiems individualių poreikių, bei tėvams su vežimėliais. Dar vienam tiltui, kuris po rekonstrukcijos bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, atlikta ekspertizė, o darbai bus pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2021-09-14 12:55
Baigtos naujojo Klaipėdos miesto bendrojo plano derinimo procedūros. Sulaukus teigiamos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) išvados, nebeliko kliūčių baigiamajam etapui – plano svarstymui Savivaldybės tarybos komitetuose ir tvirtinimui taryboje.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 05:31
Po teisminių ginčų RUAB „Šiaulių plentas“ ir RUAB „Žemaitijos keliai“ savo jėgomis, medžiagomis ir lėšomis atliks rangos darbus Naujosios Akmenės centre – bus šalinami defektai.
nuotrauka
2021-09-08 17:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės teisės aktų, reglamentuojančių statytojų atleidimą nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo arba jos sumažinimo, antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad kriterijai, kuomet nuo įmokos gali būti atleidžiama arba įmoka...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 06:55
Beveik 36 km ilgio dviračių tako Kuršių nerijoje ruožą planuojama rekonstruoti per kelerius metus – tai bus didžiausias visų Lietuvoje per artimiausius kelerius metus numatomų dviračių takų rekonstrukcijos projektų.
nuotrauka
2021-09-06 06:25
Panevėžio rajone daugėja fotovoltinių elektrinių, įrengtų ant visuomeninės paskirties pastatų. Birželio pradžioje pradėjo veikti 30 kW galios fotovoltinė elektrinė ant Raguvos gimnazijos stogo, o rugpjūčio 26 dienos posėdyje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė Klimato kaitos programos proje...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:39
Skaičiuojama, kad Kretingos miesto ir rajono teritorijoje yra 37 statiniai, kurių techninė būklė neatitinka esminių statiniams keliamų techninių reikalavimų. Todėl šiems objektams siūloma taikyti maksimalų 3 proc. tarifą nuo nekilnojamojo turto mokestinės vertės.
nuotrauka
2021-09-01 17:24
Naujuosius mokslo metus pradėjo daugiau kaip 10 tūkst. Kauno rajono moksleivių, o Užliedžių ir Ramučių pradinių bei Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenės įžengė į naujas patalpas.
nuotrauka
2021-08-31 09:57
Vasaros pradžioje prasidėjęs intensyvus vadinamojo Kauno pilies žiedo ir jo prieigų kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Kaip ir buvo planuota, dar pirmąją rudens dieną eismas bus paleistas pačioje žiedinėje sankryžoje ir P. Vileišio tiltu.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse