2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 6:44
Reklama  |  facebook

Neuždirbti milijonai arba kodėl nepriklausomi šilumos gamintojai baugina permokomis

2018-02-28 12:27
Šiandien, 2018 m. vasario 28 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija svarsto šilumos supirkimo tvarkos pakeitimus, pagal kuriuos turėtų ženkliai pagerėti nepriklausomų šilumos gamintojų padėtis šilumos gamybos rinkoje.
nuotrauka
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
Kauno energija, AB

Išplatintame pranešime spaudai bendrovės „Kauno energija“ atstovai teigia, kad šiuo metu ypač mėgstama manipuliuoti vartotojų nuotaikomis viešai pareiškiant, neva, vartotojai permoka už suvartotą šilumą. Į kovą dėl neuždirbamų milijonų NŠG pasitelkė net ir išorines organizacijas – Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą bei Lietuvos vartotojų institutą, kurie viešai pareiškė, kad pradėjo savo tyrimus, susijusius su šilumos supirkimo tvarka bei šilumos tiekimo įmonių veikla, – teigia „Kauno energija“ atstovai.

Kokią žinutę žmonėms siunčia tokie vieši pareiškimai? Pirmiausia tai, kad jais iškart, dar net neatlikus tyrimų, metama nesąžiningumo dėmė ant sąžiningai dirbančių įmonių. Faktiškai, diskredituojamas visas šilumos gamybos ir tiekimo sektorius, – sako bendrovės „Kauno energija“ atstovai. 

Šilumos kaina yra nustatoma pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintą metodiką ir yra perskaičiuojama kiekvieną mėnesį, priklausomai nuo kuro kainų.

Tačiau didžiausią įtaką esamam šilumos kainos dydžiui Kaune sudaro kol kas neperskaičiuota AB „Kauno energija“ bazinė šilumos kaina, kuri perskaičiuojama kas ketverius metus. Pasak bendrovės „Kauno energija“ NŠG puikiai žino, kad ši kaina turėjo būti perskaičiuota jau prieš metus, tačiau, dėl nuo „Kauno energijos“ nepriklausančių aplinkybių ji vis dar nėra perskaičiuota. Atlikus šį perskaičiavimą, galutinė šilumos kaina vartotojams galimai gali šiek tiek sumažėti. Šis faktas pastaruoju metu tampa įrankiu NŠG, taip pat ir įvairioms visuomeninėms organizacijoms, nepagrįstam ažiotažui visuomenėje kelti. Šios organizacijos naudojasi „brangios šilumos“ korta savo tikslams siekti, diskredituojant visą centralizuoto šilumos tiekimo sektorių.

Šią „brangios šilumos“ ir „permokų“ kortą NŠG ir įvairios visuomeninės organizacijos naudoja puikiai žinodamos ir suvokdamos, kad egzistuoja teisės aktai, pagal kuriuos bazinė įmonių tiekiamos šilumos kaina perskaičiuojama periodiškai. Taip pat jie žino, kad jei perskaičiuodama Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustato, kad per atitinkamą laikotarpį kuri nors bendrovė gavo investicijų grąžos daugiau nei planuota, investicijų grąžos skirtumas (NŠG tai vadina „permokomis“) grąžinamas vartotojams, mažinant jiems šilumos kainą ateinančiais laikotarpiais. Tai yra teisės aktais įtvirtinta praktika, kuri užtikrina sąžiningą šilumos kainą vartotojams.

Dėl bazinės šilumos kainos perskaičiavimo AB „Kauno energija“ kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją dar prieš metus. Tačiau, įvertinant pateikiamų duomenų apimtis, perskaičiavimo procesas užtrunka. Komisijos duomenimis, AB „Kauno energija“ bazinė šilumos kaina turėtų būti perskaičiuota iki šių metų vidurio.

Taip pat, bendrovė šių metų sausį kreipėsi į komisiją, kad būtų papildomai patikrinta, ar teisingai skaičiuojamos palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos, kitaip – superkamos šilumos kainų „lubos“. Šios sąnaudos apskaičiuojamos pagal prognozuojamą mėnesinį šilumos poreikį konkrečioje sistemoje ir numatomą kuro struktūrą (kuri būtų taikoma tuo atveju, jei atitinkamą mėnesį visą šilumos poreikį patenkintų tik šilumos tiekėjas). Patikrinimas vyksta, bendrovė teikia visus reikiamus duomenis ir su nekantrumu laukia tyrimo išvadų. Jei Komisija nustatytų skaičiavimo neatitikimų, tai pagal teisės aktus permokėtas lėšas šilumos tiekimo įmonė grąžintų vartotojams.

Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-12-01 13:35
Baigėsi kvietimas savivaldybėms ir regioniniams atliekų tvarkymo centrams (RATC) teikti paraiškas valstybės paramai namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 50 paraiškų iš 53 savivaldybių daugiau kaip 2 mln. eurų sumai.
nuotrauka
2021-11-30 13:35
Šildytis taupiau ir švariau norintys gyventojai turėtų suskubti. Iki 2022 m. vasario 1 d. skiriama 50 proc. valstybės parama atsisakantiems šilumos gamybai iškastinį kurą (dujas, anglį, durpes, skalūnus) naudojančių įrenginių ir prisijungiantiems prie centralizuotai tiekiamos miesto šilumos.
nuotrauka
2021-11-26 13:10
83 proc. šalies gyventojų, gyvenančių senuose daugiabučiuose, norėtų juos atnaujinti. Didžioji dauguma lengviau ryžtųsi renovacijai, jei žinotų, kad jų namas įtrauktas į savivaldybės kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą.
nuotrauka
2021-11-25 11:38
Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos siūlomoms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, kurios turėtų pagerinti šilumos punktų priežiūros paslaugų kokybę, didinti daugiabučių šilumos punktų energetinį efektyvumą ir sumažinti dėl neefektyvios jų priežiūros atsirandančius energijos švaistymus.
nuotrauka
2021-11-24 14:21
Vyriausybė patvirtino Aplinkos ministerijos patikslintą Klimato kaitos programos 2021 m. sąmatą. Siekiant suminkštinti energijos kainų šuolį, 21,5 mln. eurų nukreipiama gyventojų poreikiams: individualiam būstui atnaujinti, mažiau taršiems šildymo įrenginiams įsigyti, panaudoti atsinaujinančius ište...
nuotrauka
2021-11-20 07:24
Seime po svarstymo pritarus Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo projektui, socialinių tinklų erdvėje pasirodė nepagrįstų baimių ir mitų apie šio įstatymo tikslą.
nuotrauka
2021-11-18 09:23
Seimas pradėjo svarstyti aplinkos ministro Simono Gentvilo pristatytas Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisas, kurios numato nuo 2023 m. didinti mokestį už nepavojingųjų atliekų šalinimą sąvartyne ir išplėsti mokėtojų už aplinkos teršimą sąrašą. Aplinkos ministerija dalijasi dažniausiai uždu...
nuotrauka
2021-11-05 11:37
Šią savaitę darbą pradėjęs pastatų renovacijos procesus šalyje koordinuosiantis kompetencijų centras yra sutelktas apjungus dvi Aplinkos ministerijai pavaldžias įstaigas – Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir Būsto energijos taupymo agentūrą (BETA).
nuotrauka
2021-10-29 11:54
Palankias sąlygas greičiau ir tiksliau parengti daugiabučio renovacijos investicijų planą sudaro šiandien, spalio 29 d., įsigaliojusi Aplinkos ministerijos patikslinta Daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano rengimo tvarka.
nuotrauka
2021-10-27 15:21
Vilniaus miesto savivaldybės taryba apsisprendė – vilniečiai nebeturės kentėti smogo, kurį metai iš metų sukeldavo taršus kuras, naudojamas šildymui. Nuo 2023 m. birželio kūrenti anglį ar durpių briketus Vilniaus mieste bus draudžiama.
nuotrauka
2021-10-27 14:27
Savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai gali teikti paraiškas valstybės paramai namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos tam skirta 925 tūkst. eurų. Gyventojams nebereikės patiems mokėti už tokių atliekų išvežim...
nuotrauka
2021-10-25 10:41
Svarbu žinoti, kad įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimas ant pastato fasado, šlaitinio stogo ar ant pastato plokščiojo stogo, kai jos iškyla daugiau kaip 1 m virš plokščiojo stogo parapeto, laikomas pastato išorės išvaizdą keičiančiais darbais, primena Statybos inspekcija...
nuotrauka
2021-10-18 09:20
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, Plungės rajono savivaldybė yra viena iš lyderių renovuojant daugiabučius namus – pagal rezultatus lenkia net 49 Lietuvos savivaldybes iš 60.
nuotrauka
2021-10-07 07:15
Individualiųjų gyvenamųjų namų, sodų bendrijų, kaimiškųjų vietovių gyventojai, kuriems nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų, įsirengia vietinius nuotekų valymo įrenginius, skirtus buitinėms arba joms artimoms nuotekoms valyti. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos...
nuotrauka
2021-10-07 06:46
Šalia verslo centrų ar Senamiestyje iš kaminų rūkstantys juodi anglies dūmai greitai turėtų tapti praeitimi – Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarsto uždrausti gyvenamuosiuose būstuose naudoti taršų kietąjį kurą – akmens anglį ir durpių briketus. Juos deginant sklinda blogas kvapas, teršiamas or...
nuotrauka
2021-10-06 10:01
Daugiabučių namų renovacijai spartinti skirti teisės aktų pakeitimai, kuriuos siūlo Aplinkos ministerija, padėtų įgyvendinti Vyriausybės iškeltą siekį per metus atnaujinti po tūkstantį daugiabučių.
nuotrauka
2021-10-06 07:25
Nuo 2022 m. pabaigos trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose nebegalės būti naudojami suskystintų naftos dujų balionai dujų (toliau – dujų balionai).
nuotrauka
2021-09-29 10:26
Nepaisant pernai įvykusios balkono griūties, sostinės Architektų g. 65 esančio daugiabučio gyventojai atsisakė daugiabučio renovacijos. Vilniaus miesto savivaldybė apgailestauja, kad gyventojai į savo namo priežiūrą numojo ranka ir ragina juos apsigalvoti, nes ant kortos – ir aplinkinių saugumas, ir...
nuotrauka
2021-08-30 10:27
Iki to laiko, kol sodyba atitiks įsivaizduojamą objektą, ją reikia įrengti, o tai reiškia – pastatyti statinius ir sutvarkyti aplinką. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad statinių statybos eiliškumą reglamentuoja teisės...
nuotrauka
2021-08-26 12:29
Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tvarkos pateikimui, kuri leis efektyviau tvarkyti sodų bendrijų kelius. Sodininkų bendrijų teritorijose nuolat gyvenančių gyventojų skaičius auga ir jose esantys keliai vis intensyviau naudojami.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai