2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 12:07
Reklama  |  facebook

Nurimus būsto rinkai, vystytojai ir investuotojai keičia elgesį

2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuolaida parduodami vos per kelias dienas, susitikime su investuotojais kalbėjo sutelktinio NT finansavimo platformos „Röntgen" vadovas Martynas Stankevičius.
nuotrauka
Martynas Stankevičius. Bendrovės „Röntgen" nuotr.


Minimos įmonės
Inreal, UAB
Trečia diena / Röntgen, UAB
NT bendrovės „Inreal" duomenimis, apie 200 naujų butų per mėnesį Vilniuje stabiliai parduodama jau metus, o šį skaičių rinka jau vertina kaip normalų. Ryškesni pardavimai (312 būstų) užfiksuoti kovo mėnesį, tačiau rinka dar nesutaria dėl šio prieaugio tvarumo.

Palyginimui, nuo 2019 m. pradžios iki 2022 m. pavasario, išskyrus pirmuosius karantino mėnesius, Vilniaus rinkos standartas buvo apie 400 būstų per mėnesį, tačiau šiuo laikotarpiu Euribor palūkanos siekė 0 proc.

„Nors rinka vis dar reikšmingai sulėtėjusi, nuolaidos kokybiškam būstui nėra labai dažnos ir bendras kainų lygis iš esmės nemažėja. Dėl mažesnės kainos lengviau derėtis tapo nebent išankstinių pardavimų stadijoje – dar nepradėjus statybų ar tik joms startavus. Kita vertus, matome, kad su reikšmingesne nuolaida pasiūlytas turtas parduodamas vos per kelias dienas", – kalbėjo pranešime pacituotas M. Stankevičius.

inrealBendrovių
„Inreal“ ir „Röntgen"
duomenys
 
Jo teigimu, NT vystymo bendrovės koreguoja verslo planus: nauji projektai nebepradedami neišpardavus pastatytų butų, o energija nukreipiama į sklypų ruošimą laukiant didesnio atsigavimo ateityje. Taip elgtis skatina vis augantis neparduotų būstų sandėlis: iki karantino siekęs apie 5000 būstų, o popandeminiame pirkimų įkarštyje išsekęs beveik per pusę, pastaraisiais mėnesiais jis vėl priartėjo prie 5000 ribos. Šis skaičius artimiausiu metu gali dar kiek paaugti, todėl esamų butų nepardavę vystytojai naujų projektų pradėti neskubės.

„Siekdami išvengti pasiūlos perviršio ir balansuodami rinką, vystytojai lėtina naujų projektų paleidimą. Rinkoje liko mažai vos pradėtų projektų, dabar plėtotojai juos nebent užbaigia ir nepradeda naujų statybų nepasiekę jiems priimtino pardavimų lygio, todėl daugiau dėmesio skiria naujų sklypų įsigijimui ir plėtros juose planavimui", – sakė M. Stankevičius.

Inreal„Inreal“
duomenys
 
Jo vertinimu, rinką suaktyvintų mažėjančios Euribor palūkanos, kurių tikimasi antroje šių metų pusėje. Kartu rinkai būtų sveikas nuosaikus palūkanų mažinimas, nes tai padėtų išvengti sandėlio „išgraibstymo" ir atitinkamo spaudimo kainoms.

„O kalbant apie NT kreditorius kaip privačius investuotojus, šie skolinimo tempų nemažina. Nors tiek mažmeninius, tiek profesionalius investuotojus pastarojo meto nežinomybė Lietuvoje glumina, pinigų masė išlieka didelė ir investavimas Lietuvoje tęsiamas, tačiau atsargiau: labiau diversifikuojant, mažinant vienam projektui skiriamas sumas ir daug didesnį dėmesį skiriant likvidžiausiems objektams, pirmiausia – jau užbaigtiems būstams", – sakė M. Stankevičius. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas