2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 21:47
Reklama  |  facebook

Pagalba daugiabučių gyventojams: renovacijos darbus jau galima įsigyti paprasčiau ir greičiau CPO LT Elektroninių pirkimų centre (EPC)

2017-02-14 08:33
Nuo vasario 14 d. Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO LT) Elektroninių pirkimų centre (EPC), rangos darbų kataloge prasideda pirkimų konkursai. Tai yra alternatyvus pirkimų įrankis neperkančiosioms organizacijoms, kokios ir yra daugiabučių namų bendrijos. Pirkimai jame organizuojami netaikant Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų, kadangi jos nėra privalomos. Pirkimai vyks elektroninėje erdvėje, nedalyvaujant žmonėms, taip pat, kaip ir CPO LT sistemoje vykstančiuose centralizuotuose viešuosiuose pirkimuose perkančiosioms organizacijoms.
nuotrauka
Startuoja naujas CPO LT įrankis renovacijos darbams pirkti. Portalo Statybunaujineos.lt nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ

Centrinė perkančioji organizacija CPO LT sukaupė didžiulę patirtį, organizuodama ir vykdydama centralizuotus viešuosius pirkimus viešajam sektoriui ir savivaldos institucijoms. 2014 metais CPO LT sukūrė rangos darbų ir paslaugų modulius, skirtus daugiabučių namų atnaujinimo (renovacijos) programai įgyvendinti. 

Daugiabučių bendrijos galėjo pasinaudoti šia elektronine pirkimų sistema, įsigydamos jai reikalingus renovacijos darbus ir paslaugas. 2013-2016 metais per CPO LT elektroninį katalogą buvo sudaryta rangos darbų sutarčių 1555 daugiabučiams renovuoti už 368 mln. 310 tūkst. 617 eurų. Gyventojai sutaupė 7,43 proc. planuotų renovacijai lėšų arba 29 mln.564 tūkst.399 eurus.

Kodėl reikėjo sukurti naują sistemą EPC daugiabučių renovacijos darbams įsigyti?

Namų bendrijos, dalyvaujančios daugiabučių renovacijos programoje aktyviai naudojosi CPO LT elektroniniu katalogu, ieškodamos statybos įmonių darbams atlikti. Tačiau vykdant pirkimus jos susidurdavo ir su pertekliniais reikalavimais, susijusiais su Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis, taikomomis centralizuotiems viešiesiems pirkimams, skirtiems perkančiosioms organizacijoms. Statybininkai taip pat pageidavo, kad būtų galimybė jiems paprasčiau siūlyti savo paslaugas gyventojams bei lengviau ir greičiau tapti CPO LT tiekėjais.

Dar 2015 m. balandžio 21 d. Vyriausybės Komisijoje energijos vartojimo efektyvumo klausimams koordinuoti CPO LT pristatė idėją ir siūlymą elektroniniame kataloge sukurti alternatyvų pirkimų įrankį – Elektroninių pirkimų centrą (EPC) neperkančiosioms organizacijoms (tokios ir yra daugiabučių namų bendrijos), kuriame pirkimai būtų organizuojami netaikant Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų, kadangi jos nėra privalomos.

EPC rangos darbų su projektavimu modulyje – 23 techninės specifikacijos dalys

Aplinkos ministerija, išanalizavusi daugiabučių vykdomos renovacijos darbų poreikį ir struktūrą, parengė ir CPO LT pateikė jų išsamią techninę specifikaciją, kuri suskirstyta į 22 dalis. Kadangi šis įrankis skirtas ne viešųjų pirkimų specialistams, buvo siekiama jį padaryti kuo paprastesniu ir aiškiu visiems. Kiekvienos techninės specifikacijos pavadinimas nurodo, kokius darbus užsakovai gali jose rasti. Netgi ir neturintys specialių statybinių žinių daugiabučių gyventojai lengvai gali nurodyti ir užsisakyti jiems būtinus renovacijos darbus – nuo cokolio ir sienų šiltinimo iki liftų atnaujinimo ir aplinkotvarkos darbų pagal pateikiamus pavyzdžius.

Atsižvelgus į daugelio daugiabučių bendrijų išsakomus pageidavimus, sudaryta galimybė patiems užsakovams suformuoti savo užsakymo krepšelį, nurodant 23 dalyje būtinų atlikti darbų specifikaciją. Čia gyventojai gali užsakyti jų namui reikalingus konkrečius darbus, naudodamiesi pateiktų specifikacijų pavyzdžiais arba nurodyti savo reikalavimus.

Tiekėjų vertinimas operatyvus, sutartys lanksčios

Pirkimai per EPC vyksta pagal kitas taisykles nei CPO LT elektroniniame kataloge, skirtame perkančiosioms organizacijoms. Visų pirma, tiekėjų patekimas į Elektroninių pirkimų centrą yra daug paprastesnis – jiems reikia pateikti minimalų kiekį dokumentų, patvirtinančių jų kvalifikaciją bei finansinį stabilumą. CPO LT darbuotojai vos per keliais darbo dienas operatyviai įvertina jų atitikimą reikalavimams ir įtraukia į EPC tiekėjų sąrašą.

Tokia pat procedūra pagal Viešųjų pirkimų įstatymą trunka iki pusės metų ar net ilgiau. Taigi, laiko sąnaudų taupymas yra akivaizdus.

Daugiabučių bendrijoms, nusipirkus renovacijos darbus ir jų eigoje paaiškėjus, kad reikalingi papildomi ar netgi kitokie darbai, dabar bus galima nesudėtingai išspręsti šią problemą. Sutartys tarp užsakovų ir tiekėjų yra lanksčios, nes negalioja Viešųjų pirkimų nuostatos. Todėl yra galimybė dvišalių santykių tarp pirkėjų ir tiekėjų pagrindu, abipusiu sutarimu keisti sutarties sąlygas, skelbia CPO LT.

EPC rangos darbų su projektavimu modulyje jau registruoti pirmi tiekėjai ir užsakovai

Nuo vasario pradžios EPC rangos darbų su projektavimu modulyje jau galima registruotis tiekėjams ir užsakovams.

Pirmąją modulio veikimo dieną jame pradėjo registruotis tiekėjai bei katalogo naudotojai – užsakovai. Nuo vasario 14 d. EPC rangos darbų kataloge prasideda pirkimų konkursai. Jie vyks elektroninėje erdvėje, nedalyvaujant žmonėms, taip pat, kaip ir CPO LT sistemoje vykstančiuose centralizuotuose viešuosiuose pirkimuose perkančiosioms organizacijoms. Pirkėjai patys galės nurodyti tiekėjų varžymosi trukmę iki 15 darbo dienų. Pasibaigus šiam terminui bei paskelbus laimėtoją per 10 darbo dienų yra pasirašoma darbų rangos sutartis ir galima pradėti daugiabučio renovacijos darbus.

CPO LT tikisi, kad kolektyvo entuziazmo dėka ir jėgomis, mažomis sąnaudomis sukurtas naujas elektroninis įrankis, skirtas daugiabučių namų bendrijoms, taps rimtu pagalbininku tūkstančiams daugiabučių gyventojų, kurie nori atnaujinti savo būstą, bet dažnai baiminasi, kad statybininkų paieška sukels daug problemų ir rūpesčių. EPC rangos darbų su projektavimu modulyje pirkėjai ras visus jiems reikalingus darbus ir paslaugas būtinus renovacijai. 

Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-09-22 18:19
Per pandemiją gyventojų dėmesys savo gyvenamajai aplinkai išaugo, tačiau norintys atnaujinti namus jau kurį laiką susiduria su problema – augančiomis remonto darbų ir medžiagų kainomis bei reikiamų meistrų trūkumu.
nuotrauka
2021-09-22 09:50
Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-17 08:37
„Vilniaus vandenys“ nusprendė 300 tūkst. eurų skirti vienos seniausių ir labiausiai apsinešusių vandentiekio atkarpų išplovimui, dėl kurios remonto darbų laikinai suprastėjo vandens kokybė daliai sostinės Naujamiesčio rajono gyventojų. Tokio masto darbus ir rekordinę sumą jiems atlikti bendrovė pla...
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-09 18:46
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo įtvirtinti įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos būstas taps labiau prieinamas šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, auginančioms tris ar daugiau vaikų, neįgaliesiems, tremtiniams.
nuotrauka
2021-09-07 11:49
Lietuvoje įsibėgėja elektros tiekimo rinkos liberalizavimas – seniai lauktas pokytis, įgyvendintas daugelyje Europos Sąjungos valstybių. Kartu su juo byra elektros energijos tiekimo monopolis, o rinkoje atsirandanti nepriklausomų tiekėjų konkurencija vartotojams garantuos daugiau kokybiškų paslaugų ...
nuotrauka
2021-09-06 16:19
Individualių namų ir daugiabučių gyventojai, kurie būstą šildo dyzeliu, anglimi ar durpių briketais, bet nori atsisakyti neefektyviai naudojančių šilumą, orą teršiančių šildymo įrenginių ir prisijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, jau gali pasinaudoti subsidijomis.
nuotrauka
2021-09-01 15:46
Mažas pajamas gaunantys gyventojai nuo trečiadienio, rugsėjo 1 d., jau gali teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui.
nuotrauka
2021-08-31 12:06
2021 m. pavasarį naujomis energijos vartojimo efektyvumo etiketėmis pradėta žymėti 4 prekių grupes: šaldytuvus ir šaldiklius (įskaitant vyno laikymo šaldytuvus); indaploves; skalbimo mašinas ir skalbykles-džiovykles; televizorius ir elektroninius vaizduoklius. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. pagal naujas t...
nuotrauka
2021-08-30 10:27
Iki to laiko, kol sodyba atitiks įsivaizduojamą objektą, ją reikia įrengti, o tai reiškia – pastatyti statinius ir sutvarkyti aplinką. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad statinių statybos eiliškumą reglamentuoja teisės...
nuotrauka
2021-08-26 12:29
Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tvarkos pateikimui, kuri leis efektyviau tvarkyti sodų bendrijų kelius. Sodininkų bendrijų teritorijose nuolat gyvenančių gyventojų skaičius auga ir jose esantys keliai vis intensyviau naudojami.
nuotrauka
2021-08-25 16:53
Gruodžio 1 d. baigsis terminas, kai Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) turi būti pateikti mokėjimo prašymai kompensuoti dujų balionų pakeitimą daugiabučiuose.
nuotrauka
2021-08-23 14:35
Elektros skaitiklis namuose dažnai sukasi net ir būsto šeimininkams atostogaujant. Dėl to kalti vadinamieji „energijos vampyrai“ – prietaisai, kurie ir nenaudojami gali sueikvoti nemažai elektros. Pažabojus juos, per metus galima sutaupyti reikšmingas pinigų sumas, o taip pat sumažinti savo neigiamą...
nuotrauka
2021-08-23 08:18
Įvertinusi Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos pateiktą informaciją, Energetikos ministerija pateikė Vyriausybei apibendrinimus dėl artėjančio šildymo sezono. Juose kaip viena iš galimybių reguliuoti šilumos kainas nurodoma Šilumos ūkio įstatyme įtvirtinta dvinarė kainodara, apie kurią vartotojai n...
nuotrauka
2021-08-20 09:10
Aplinkos ministerija pasiūlė Vyriausybei priemones, kurios, brangstant gamtinėms dujoms, leistų gyventojams sumažinti centralizuotai tiekiamos šilumos gamybos kainas.
nuotrauka
2021-08-18 13:05
Dabartinės Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės įpareigoja rūšiuoti visas statybvietėje susidariusias atliekas, bet ši nuostata netaikoma buityje susidarančioms griovimo ir statybinėms atliekoms. Aplinkos ministerijos parengtas Atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. plano projektas numato, ka...
nuotrauka
2021-08-18 10:59
Jau dešimtmetį tęsiasi ydinga praktika, kai daugiau nei pusė Vilniaus daugiabučių šilumos punktų vis dar nepriklauso šių namų gyventojams. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) nori vilniečiams grąžinti tai, kas jiems visada ir priklausė, todėl gyventojai kviečiami savo nuosavybėn perimti šilumos punktu...
nuotrauka
2021-08-17 10:13
Nekilnojamojo turto pirkimas – vienas didžiausių žingsnių, kurį dažnas prisiruošiame žengti tik kartą gyvenime, o įsipareigojame net keliems dešimtmečiams. Perkantys bene visuomet atsižvelgia į nekilnojamojo turto kainą, plotą ir vietą mieste, tačiau yra ir kitų kintamųjų, galinčių paveikti jūsų būs...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai