2023 birželio 4 d. sekmadienis, 14:43
Reklama  |  facebook

Pagrindinis iššūkis – suvokti, kur galima geriausiai pritaikyti 3D spausdinimo pranašumus

2016-01-13 13:00
Pramonėje prieš konstruojant gaminius dažnai iš pradžių reikia sukurti jų prototipus. Prototipų gamybai tradiciniais būdais (metalo apdirbimu, liejimu ir pan.) reikia daug išteklių, tiek finansinių, tiek laiko, nes pati gamyba gali trukti net kelias savaites. Pastaruoju metu vis plačiau žinomi ir pritaikomi 3D spausdintuvai leidžia maksimaliai greitai ir patogiai, vos ne vieno mygtuko paspaudimu, sukurti (atspausdinti) būsimųjų gaminių prototipus. Lietuvoje 3D spausdintuvų srityje darbuojasi ir bendrovė „In Re“.
nuotrauka
Tai, kas ilgus metus buvo pasiekiama tik didelėms kompanijoms, tapo prieinama kiekvienam vartotojui. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
IN RE, UAB
Pastaraisiais metais 3D spausdinimo technologijos jau spėjo sukelti nemažai triukšmo. Investiciniai fondai įmones, vienaip ar kitaip dirbančias 3D srityje, stebi itin atidžiai. Kodėl 3D spausdinimas sulaukia tiek dėmesio? Pasak bendrovės „In Re“ produkto vadovo Ramūno Šablevičiaus, taip yra visų pirma dėl inovatyvumo ir plataus pritaikymo, kuriais pasižymi ši technologija.

„Tai, kas ilgus metus buvo pasiekiama tik didelėms kompanijoms, tapo prieinama kiekvienam vartotojui: tiek namų, tiek mažos įmonės konstruktoriui ar architektui. Nereikia pamiršti, kad tai „atvirkštinė“ technologija mums žinomoms tradicinėms detalių gamybos technologijoms – frezavimui, tekinimui ir pan. Dabar mes galime nesudėtingais įrenginiais (3D spausdintuvais) „užauginti“ mums reikiamos formos detales, patikrinti jų atitikimą siekiamam dizainui ar surenkamumui, funkcionalumui per kelias ar keliolika valandų!“ – dėstė jis.

Prognozuojama, kad 3D spausdinimas gali sukelti revoliuciją pramonėje, nes iš esmės pasikeis tai, kaip mes įsigysime mums reikalingus įrenginius ir jų dalis ar gatavus produktus – užuot juos užsakius ir laukus pristatant, tereikės parsisiųsti 3D modelį ir jį atsispausdinti.

„Norint objektyviai įvertinti 3D spausdinimo technologijos privalumus reikėtų tiksliai įvardinti pramonės sritis, kuriose 3D spausdinimo užimama dalis vis plėsis ir didės. Prisiminkime kad ir pramonės robotizaciją – ilguoju laikotarpiu robotai ir pusautomačiai sugebėjo nurungti žmogaus rankų darbą dėl greitumo, tikslumo, bet tik dėl augančios prekių ir detalių paklausos. Atitinkamai 3D spausdinimas artimiausioje ateityje nurungs robotus ir net rankų darbą srityse, kuriose tai bus ekonomiška naudinga naudoti“, – teigė Ramūnas Šablevičius.

Jis pateikia ir kelis labai konkrečius pavyzdžius, kurie šiandien gal dar ir atrodo kaip mokslinė fantastika, bet rytoj jau bus realybė.

„Vienas iš pavyzdžių – erdvėlaivio sugedusios ar sudegusios detalės atspausdinimas vietoje, užuot jas gaminus ir transportavus iš Žemės. Kitas pavyzdys – žmogaus organų užauginimas laboratorijose – gal tokiu būdu eliminuosime tinkamų donorų paiešką? Esmė ta, kad šiuo metu ir dar ganėtinai ilgai mes versimės tiek rankų darbu, tiek pagalbinėmis priemonėmis, tiek tradiciniais gamybos metodais. Pagrindinis iššūkis – suvokti, kur mes galime ekonomiškai pritaikyti 3D spausdinimo teikiamus pranašumus“, – įsitikinęs „In Re“ produkto vadovas.

Taigi vis populiarėjantis 3D spausdinimas tiek į kasdienius žmonių gyvenimus, tiek į pramonę turėtų įnešti daugybę naujų vėjų. Anot pašnekovo, šiandieninės tendencijos sufleruoja, jog 3D spausdinimas greičiausiai žengia į aeronautikos, medicinos ir tiksliosios elektronikos sritis. Nemažą dalį rinkos užima galutinių produktų gamyba pagal individualius užsakymus – įsteigta nemažai 3D spausdinimo centrų, kurie atlieka vienetinius ar smulkiaserijinius užsakymus pagal pateiktus klientų 3D modelius. Tai jau nebe naujiena ir Lietuvoje.

„Tik nepamirškime, kad kol kas 3D spausdinimas yra smulkių detalių gamybos technologija, žvelgiant iš galimų gauti detalės gabaritų perspektyvos. Kol kas nėra technologijos, kuri galėtų vienu metu iš skirtingų medžiagų „auginti“ gelžbetoninę tilto siją ar „lieti“ namo perdengimą su instaliuotais inžineriniais tinklais. Taip, jau sugebame „auginti“ namo sienas, bet stogą dengiame tradiciniais būdais. Ne, tai nebus vienintelė „teisinga“ technologija, bet taip, tai bus vienas iš inovatyviausių būdų spręsti reikiamos formos gavimą“, – neabejoja R. Šablevičius.

 

Reklama
Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.
nuotrauka
2021-03-18 12:26
Lietuva pernai pademonstravo antrą geriausią ES ekonomikos rezultatą, o mūsų šalies pramonė ne tik paaugo, bet ir ryškiai pranoko Vokietijos ar Lenkijos rodiklius.
nuotrauka
2021-03-08 09:38
Pasauliui pamažu atsigaunant po šoko, kurį ekonomikos ir sveikatos sektoriams sukėlė pandemija, imama vis aiškiau įžvelgti ir kitus šios neeilinės situacijos aspektus, kurie gali katalizuoti ilgalaikius pokyčius. Vienas tokių – pasaulinės sveikatos krizės išryškintas robotizacijos potencialas. Tyrim...
nuotrauka
2021-02-23 13:43
Pandemija tapo verslo skaitmeninimosi akseleratoriumi, įsitikinę šalies ekspertai. Nors greitai pasikeitęs pasaulis parodė skaitmeninių technologijų svarbą ir naudą, Lietuvos pramonėje vis dar dominuoja žemos pridėtinės vertės gamyba. Siekdami paspartinti pokyčius pramonėje, technologijų kūrėjai ir ...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija