2023 spalio 4 d. trečiadienis, 7:26
Reklama  |  facebook

Panevėžio mokyklos ir verslas vienijasi – sieks ugdyti geriau darbo rinkai pasirengusį jaunimą

2020-11-05 13:33
Daugelis ekspertų sutaria, kad visuomenei reikalingas glaudesnis ugdymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, o moksleiviams nepakanka gauti vien teorinių žinių. Tačiau norint sudaryti sąlygas jaunimui sėkmingai įsilieti į darbo rinką, o verslui vykdyti tvarią plėtrą, būtina jau mokyklose skatinti moksleivių profesinį orientavimąsi ir supažindinti juos su įvairių įmonių veikla, problemomis ir kasdienybe.
nuotrauka
Panevėžio plėtros agentūros/FB iliustr.


Minimos įmonės
Panevėžio profesinio rengimo centras, VŠĮ
Aukštaitijos vandenys, UAB
Automatikos sistemos, UAB
Harju Elekter, UAB

To siekdama Panevėžio plėtros agentūra kartu su Panevėžio švietimo centru pradėjo iniciatyvą „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“, į kurią įtraukė Panevėžio mokyklų pedagogus ir miesto bendroves. Projektu bus siekiama ne tik padėti moksleiviams susipažinti su skirtingų Panevėžio įmonių veikla ir karjeros galimybėmis jose, bet ir paskatinti verslui reikalingų specialistų ugdymą.

Suteiks visapusiškesnių žinių

Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovės Monikos Miniotaitės, cituojamos pranešime, teigimu, siekiant sudaryti galimybes jaunimui ateityje sėkmingai save realizuoti ir planuoti karjerą Panevėžio įmonėse, svarbu mokymo programas orientuoti ne tik į bendrąjį teorinį ugdymą, bet ir labiau jas sieti su mieste veikiančių įmonių ir įstaigų realijomis.

„Jei norime, kad moksleiviai savo talentus, žinias ir gebėjimus paskirtų gimtajam miestui, būtina iš anksto planuoti ir skatinti jų įsitraukimą į vietos verslo procesus. Ugdymo įstaigos šiandien turi stiprų teorinį pagrindą suteikti galinčias mokymo programas, tačiau ne visuomet sugeba jomis sudominti moksleivius, parodyti, kaip tokios žinios gali būti pritaikomos praktiškai ir kokias karjeros galimybes ateityje gali atverti. Dėl to moksleiviai mokyklas neretai baigia neturėdami pakankami praktinių žinių ir aiškaus suvokimo, kokioje srityje norėtų save realizuoti, su kokia profesija sieti tolimesnes savo studijas ir galiausiai – karjerą“, – cituojama M. Miniotaitė.

Pasak M. Miniotaitės, iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“ bus siekiama skatinti Panevėžio ugdymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimą bei tokiu būdu padėti ugdyti asmenybes, turinčias geresnį suvokimą apie skirtingų sektorių veiklą ir gebančias geriau planuoti savo ateitį.

Įsitraukė Panevėžio verslai ir įstaigos

Šiai iniciatyvai, kaip rašoma pranešime, Panevėžio ugdymo įstaigos delegavo 12 mokytojų, kurie skirtingose miesto įmonėse kurs patirtinio mokymosi scenarijus moksleiviams. Iniciatyvoje dalyvauja miesto mokyklos, jau turinčios patirties organizuoti ugdymo procesą bendradarbiaujant su miesto įmonėmis, bei skatinančios moksleivius domėtis STEAM mokslais ir su jais susijusiomis profesijomis.

Prie projekto taip pat jau prisijungė dešimt Panevėžio įmonių ir įstaigų, tarp kurių yra tokios bendrovės kaip „Aukštaitijos vandenys“, „Panevėžio stiklas“, „Automatikos sistemos“, „Harju Elekter“, „Burbuliukas ir Co“, „Povydė“, o taip pat ir Panevėžio profesinio rengimo centras, Panevėžio miesto dailės galerija, Panevėžio kraštotyros muziejus bei Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

„Mokytojai dirbs su pasirinktomis įmonėmis bei įstaigomis ir, atsižvelgdami į jų veiklos specifiką, kurs mokymosi scenarijus, kuriuos išbandys su savo mokiniais. Vėliau šiais scenarijais mokydami vaikus galės remtis visų miesto ugdymo įstaigų pedagogai. Tikimės, kad tai padės moksleiviams susipažinti įmonių ir įstaigų veikla, leis mokytis per patirtis ir užduotis, ir taip padės moksleiviams geriau suvokti verslo bei kitų įstaigų veiklos specifiką ir galbūt atrasti profesinį kelią“, – sako M. Miniotaitė.

Planuose – nuolatinė praktika moksleiviams

Pirmuosius mokymosi scenarijus sukurti planuojama dar iki šių metų pabaigos. Ilgainiui iniciatyva, kaip pranešama, turėtų peraugti į nuolatinę unikalią Panevėžio moksleivių praktiką, kurios metu dalis gamtos mokslų, technologinių ir inžinerinių dalykų, menų bei matematikos pamokų būtų praleidžiamos mokantis miesto įmonėse arba remiantis jų pavyzdžiu.

„Tokia programa yra naudinga ne tik moksleiviams, kuriems suteikia galimybę įgyti daugiau praktinių žinių ir geriau orientuotis profesinėje srityje, bet, ir regiono verslui, kuriam svarbu rūpintis reikiamų specialistų ugdymu ir pritraukimu. Darbuotojų ir kompetencijų trūkumas yra viena iš pagrindinių kliūčių aktyvesnei regiono verslų plėtrai. Tikimės, kad ši iniciatyva prisidės prie šios kliūties pašalinimo“, – sako M. Miniotaitė.

„Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“ iniciatyva yra platesnio Panevėžio plėtros agentūros įgyvendinamo projekto „Verslo aplinkos gerinimas Panevėžyje“ dalis. Projektu siekiama gerinti investicinę ir verslo plėtros aplinką Panevėžio mieste, įskaitant ir į specialistų pritraukimą bei ugdymą orientuotas iniciatyvas. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-10-03 13:54
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už peržiūrai reikalingų dokumentų nepateikimą šešiems mėnesiams sustabdė UAB „Banduva“ kvalifikacijos atestato galiojimą.
nuotrauka
2023-10-03 13:02
Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas, pradėtas siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys gydymo įstaigų visame uostamiestyje.
nuotrauka
2023-10-03 11:01
Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė antrą kvietimų etapą juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įrengiamų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų išlaidų. Šiame etape kvietimams suplanuota skirti 19,57 mln. eurų. Bendrai jungtinio projekto metu siekiama iki 2026 m. įre...
nuotrauka
2023-10-03 10:11
Planuojama, kad 2024 m. pradžioje Lietuvoje pradės veikti šiuo metu testuojama Nuotekų tvarkymo informacijos sistema, leisianti užtikrinti, kad į aplinką nepatektų nevalytos nuotekos. Taip pat sumažės administracinė našta nuotekų tvarkytojams ir jų veiklą prižiūrinčioms institucijoms.
nuotrauka
2023-10-03 07:21
Nuo praėjusių metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo statybos techninis reglamentas (STR), iš esmės keičiantis vėdinamo fasado naudojimą. Pagal STR, vėdinamam fasadui sukurti nebeužtenka to, kad visi komponentai būtų sertifikuoti. Dabar jis turi būti tiekiamas kaip vieno gamintojo elementas ir turėti ET...
nuotrauka
2023-10-02 16:23
Anot architektų, Vilniaus plėtra iki vieno milijono įmanoma nebent darant miestą kompaktiškesnį. Seime diskusiją apie milijoninį miestą surengusio Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, apie Lietuvos sostinę verta mąstyti ir futuristiškai.
nuotrauka
2023-10-02 15:36
Rugsėjo 29 d. Mickūnuose, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės teritorijoje, atidarytas pirmasis, pilotinis, Inžinerinių priemonių parkas. Pradedama kurti valstybės gynybos metu kritiškai svarbi nauja kontrmobilumo sistema, kurią sudarys 18-ka tokio pobūdžio Inžinerinių priem...
nuotrauka
2023-10-02 10:47
Nors apie technologinio pramonės perversmo įtaką šalies verslams kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, ekspertai prognozuoja, jog Lietuvos įmonių laukia dar didesni pasikeitimai. Anot Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanės, profesorės dr. Editos Gimžauskienės...
nuotrauka
2023-10-02 10:36
Kauniečiams seniai pažįstamo studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilo naujas unikalus pastatas – Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. KTU Studentų miestelio vaizdą pakeitęs pastatas ne tik leido išsaugoti buvusio pastato arc...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-30 14:29
Aplinkos ministerija parengė Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus, kurie paskatins perdirbtas statybines atliekas naudoti kaip antrinę žaliavą, užtikrins aiškesnį teisinį statybinių atliekų tvarkymo reguliavimą. Siūloma nustatyti kriterijų sistemą, kuri užtikrintų tinkamą inertinių staty...
nuotrauka
2023-09-29 15:56
Aplinkos ministerija patikslino, kokios institucijos nagrinės strateginio poveikio aplinkai vertinimo (SPAV) dokumentus, ir suteikė visuomenei daugiau galimybių dalyvauti SPAV procesuose bei į juos įsitraukti.
nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-28 13:28
Aplinkos ministerijos apklausa atskleidė, kad žaliuosius pirkimus, t.y. darančius kuo mažesnį poveikį aplinkai visuose produkto gyvavimo ciklo etapuose, Lietuvoje vykdyti tampa vis paprasčiau.
nuotrauka
2023-09-28 12:07
Nuspręsta, kad fizinis barjeras gali būti įrengiamas ir prie valstybės sienos esančiose valstybės saugomų teritorijų šlapiose bei pelkėtose vietose.
nuotrauka
2023-09-28 11:53
Rengiantis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais 2025 m. vasarį, Telšiuose ir Alytuje pradėti montuoti vieni svarbiausių sinchronizacijos įrenginių – sinchroniniai kompensatoriai. Jie padeda stabilizuoti elektros sistemos dažnį ir padidina tinklo dinaminį ...
nuotrauka
2023-09-27 12:48
Valstybės duomenų agentūra praneša, kad šių metų rugpjūtį statybos sąnaudų elementų kainos, palyginti su liepa, sumažėjo 0,3 procento, bet nuo pernai vasaros jos iš viso paaugo 2,9 proc.
nuotrauka
2023-09-27 12:18
Pernai Lietuvoje įvyko daugiau kaip 130 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) sandorių, o turto įsigijimams su paskola prireikė profesionaliai įvertinti, kokia objektyvi įsigyjamo turto vertė. „Spinter tyrimų" atliktos apklausos duomenimis, už tai, kad turtą vertintų tik kvalifikuoti specialistai, pasisak...
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos