2022 sausio 16 d. sekmadienis, 13:03
Reklama  |  facebook

Panevėžio mokyklos ir verslas vienijasi – sieks ugdyti geriau darbo rinkai pasirengusį jaunimą

2020-11-05 13:33
Daugelis ekspertų sutaria, kad visuomenei reikalingas glaudesnis ugdymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, o moksleiviams nepakanka gauti vien teorinių žinių. Tačiau norint sudaryti sąlygas jaunimui sėkmingai įsilieti į darbo rinką, o verslui vykdyti tvarią plėtrą, būtina jau mokyklose skatinti moksleivių profesinį orientavimąsi ir supažindinti juos su įvairių įmonių veikla, problemomis ir kasdienybe.
nuotrauka
Panevėžio plėtros agentūros/FB iliustr.


Minimos įmonės
Panevėžio profesinio rengimo centras, VŠĮ
Aukštaitijos vandenys, UAB
Automatikos sistemos, UAB
Harju Elekter, UAB

To siekdama Panevėžio plėtros agentūra kartu su Panevėžio švietimo centru pradėjo iniciatyvą „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“, į kurią įtraukė Panevėžio mokyklų pedagogus ir miesto bendroves. Projektu bus siekiama ne tik padėti moksleiviams susipažinti su skirtingų Panevėžio įmonių veikla ir karjeros galimybėmis jose, bet ir paskatinti verslui reikalingų specialistų ugdymą.

Suteiks visapusiškesnių žinių

Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovės Monikos Miniotaitės, cituojamos pranešime, teigimu, siekiant sudaryti galimybes jaunimui ateityje sėkmingai save realizuoti ir planuoti karjerą Panevėžio įmonėse, svarbu mokymo programas orientuoti ne tik į bendrąjį teorinį ugdymą, bet ir labiau jas sieti su mieste veikiančių įmonių ir įstaigų realijomis.

„Jei norime, kad moksleiviai savo talentus, žinias ir gebėjimus paskirtų gimtajam miestui, būtina iš anksto planuoti ir skatinti jų įsitraukimą į vietos verslo procesus. Ugdymo įstaigos šiandien turi stiprų teorinį pagrindą suteikti galinčias mokymo programas, tačiau ne visuomet sugeba jomis sudominti moksleivius, parodyti, kaip tokios žinios gali būti pritaikomos praktiškai ir kokias karjeros galimybes ateityje gali atverti. Dėl to moksleiviai mokyklas neretai baigia neturėdami pakankami praktinių žinių ir aiškaus suvokimo, kokioje srityje norėtų save realizuoti, su kokia profesija sieti tolimesnes savo studijas ir galiausiai – karjerą“, – cituojama M. Miniotaitė.

Pasak M. Miniotaitės, iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“ bus siekiama skatinti Panevėžio ugdymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimą bei tokiu būdu padėti ugdyti asmenybes, turinčias geresnį suvokimą apie skirtingų sektorių veiklą ir gebančias geriau planuoti savo ateitį.

Įsitraukė Panevėžio verslai ir įstaigos

Šiai iniciatyvai, kaip rašoma pranešime, Panevėžio ugdymo įstaigos delegavo 12 mokytojų, kurie skirtingose miesto įmonėse kurs patirtinio mokymosi scenarijus moksleiviams. Iniciatyvoje dalyvauja miesto mokyklos, jau turinčios patirties organizuoti ugdymo procesą bendradarbiaujant su miesto įmonėmis, bei skatinančios moksleivius domėtis STEAM mokslais ir su jais susijusiomis profesijomis.

Prie projekto taip pat jau prisijungė dešimt Panevėžio įmonių ir įstaigų, tarp kurių yra tokios bendrovės kaip „Aukštaitijos vandenys“, „Panevėžio stiklas“, „Automatikos sistemos“, „Harju Elekter“, „Burbuliukas ir Co“, „Povydė“, o taip pat ir Panevėžio profesinio rengimo centras, Panevėžio miesto dailės galerija, Panevėžio kraštotyros muziejus bei Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

„Mokytojai dirbs su pasirinktomis įmonėmis bei įstaigomis ir, atsižvelgdami į jų veiklos specifiką, kurs mokymosi scenarijus, kuriuos išbandys su savo mokiniais. Vėliau šiais scenarijais mokydami vaikus galės remtis visų miesto ugdymo įstaigų pedagogai. Tikimės, kad tai padės moksleiviams susipažinti įmonių ir įstaigų veikla, leis mokytis per patirtis ir užduotis, ir taip padės moksleiviams geriau suvokti verslo bei kitų įstaigų veiklos specifiką ir galbūt atrasti profesinį kelią“, – sako M. Miniotaitė.

Planuose – nuolatinė praktika moksleiviams

Pirmuosius mokymosi scenarijus sukurti planuojama dar iki šių metų pabaigos. Ilgainiui iniciatyva, kaip pranešama, turėtų peraugti į nuolatinę unikalią Panevėžio moksleivių praktiką, kurios metu dalis gamtos mokslų, technologinių ir inžinerinių dalykų, menų bei matematikos pamokų būtų praleidžiamos mokantis miesto įmonėse arba remiantis jų pavyzdžiu.

„Tokia programa yra naudinga ne tik moksleiviams, kuriems suteikia galimybę įgyti daugiau praktinių žinių ir geriau orientuotis profesinėje srityje, bet, ir regiono verslui, kuriam svarbu rūpintis reikiamų specialistų ugdymu ir pritraukimu. Darbuotojų ir kompetencijų trūkumas yra viena iš pagrindinių kliūčių aktyvesnei regiono verslų plėtrai. Tikimės, kad ši iniciatyva prisidės prie šios kliūties pašalinimo“, – sako M. Miniotaitė.

„Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“ iniciatyva yra platesnio Panevėžio plėtros agentūros įgyvendinamo projekto „Verslo aplinkos gerinimas Panevėžyje“ dalis. Projektu siekiama gerinti investicinę ir verslo plėtros aplinką Panevėžio mieste, įskaitant ir į specialistų pritraukimą bei ugdymą orientuotas iniciatyvas. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-01-14 15:36
Įvairių vėjo energetikos specialistų skaičius išaugs penkis kartus, prognozuoja „Deutsche Welle“ (DW). Portalo duomenimis, dabar vėjo energetikos sektoriuje visame pasaulyje dirba beveik 1,3 mln. žmonių. Daugiausia – apie 600 000 dirba vėjo parkų planavimo sektoriuje. Dar beveik 450 000 žmonių – tur...
nuotrauka
2022-01-14 15:26
Kelių ir gatvių priežiūros, lietaus nuotekų tinklų priežiūros ir plėtros, avarinių situacijų lokalizavimo, viešųjų miesto teritorijų, kiemų priežiūros ir remonto bei kitas paslaugas Vilniuje teikianti UAB „Grinda" turi naują vadovą – viešą Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą konkursą laimėjo Andriu...
nuotrauka
2022-01-14 11:56
2022 m. sausį oficialiai baigtas didžiausias šalies aviacijos istorijoje Vilniaus oro uosto aerodromo atnaujinimo projektas. Trejus metus trukusios rekonstrukcijos metu atnaujinti ir įrengti nauji orlaivių riedėjimo takai, pakeistos ir išplatintos dangos, sudarant sąlygas riedėti didesnės kategorijo...
nuotrauka
2022-01-13 08:14
Jei esi statytojas ir nuomojamoje valstybinėje žemėje planuoji statybas – svarbu žinoti apie Žemės įstatymo pakeitimą, kuris įsigalios jau nuo 2022 m. kovo 1 dienos.
nuotrauka
2022-01-12 09:13
Trys asmenys siunčiami į teisiamųjų suolą dėl galimai apgaule įgytų per 48 tūkst. eurų lėšų iš „Sodros“ administruojamo Garantinio fondo. Jiems pareikšti kaltinimai apgaule įgijus didelės vertės svetimą turtą. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėž...
nuotrauka
2022-01-11 10:25
Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai išnagrinėjo civilinę bylą,– Rokiškio rajono savivaldybės administracijai leista nugriauti Juodupės miestelio buvusį gyvenamąjį pastatą be bendrasavininkų sutikimo.
nuotrauka
2022-01-11 09:57
Lietuvos darbo rinka stabilizavosi – tai rodo gruodžio mėnesio registruoto nedarbo lygis. Jis sausio 1 d. siekė 10,2 proc. ir, palyginti su lapkričio mėnesiu, didėjo 0,1 proc. Tokios tendencijos, kai žiemos sezono paveikta darbo rinka pasižymi lėtesniais įdarbinimo procesais ir mažėjančiu darbo viet...
nuotrauka
2022-01-10 14:44
Statant ir rekonstruojant naujus pastatus, jų parkingo aikštelėse elektromobilių įkrovimo prieigų turės būti įrengta 20 proc. nuo bendrų automobilių stovėjimo vietų skaičiaus.
nuotrauka
2022-01-10 14:42
Vykdant teismo sprendimą, kuriuo buvo patenkintas Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, ieškinys, praėjusių metų paskutinėmis dienomis buvo nugriauti Vilniuje valstybinės žemės sklype neteisėtai pastatyti statiniai.
nuotrauka
2022-01-10 14:22
Dar 2020 metais Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) duomenys rodė, kad žalieji pirkimai sudarė tik 5 proc. visų viešųjų pirkimų vertės. Baigiantis 2021 metams, remiantis VPT duomenimis, žaliųjų pirkimų vertė siekė beveik 15 proc. Nors skaičiai dar toli gražu nėra dideli, tačiau pokytis matomas. Prie jo t...
nuotrauka
2022-01-10 11:12
Šių metų pradžioje Registrų centras baigė svarbų Nekilnojamojo turto registro ir naujai pradėjusio veikti Sutarčių ir teisių suvaržymo registro modernizavimo projektą. Šis technologinis pokytis gyventojams ir verslui sudarė daugiau galimybių savarankiškai nuotoliniu būdu susitvarkyti įkeitimo (hipot...
nuotrauka
2022-01-10 09:55
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), siekdama didinti Statybos inspekcijos veiklos efektyvumą, mažinti įstaigos sukeliamą priežiūros ir administracinę naštą, tobulinti informacinėmis sistemomis teikiamų paslaugų kokybę, įsteigė Pata...
nuotrauka
2022-01-10 08:52
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus, paskutinį žodį tarė kaltinamieji. Kiek anksčiau išklausyta šioje byloje valstybinio kaltintojo baigiamoji kalba, kurioje jis teismo prašė visu...
nuotrauka
2022-01-07 12:51
Už „Rail Baltica” projekto Lietuvoje vykdymą atsakinga „LTG Infra” paskelbė dar vieną rangos darbų konkursą. Pastarojo nugalėtojas įrengs beveik 18 km ilgio naujo geležinkelio sankasą dvikeliui bei pastatys inžinerinius statinius Jonavos rajone, konkrečiai – atkarpoje tarp Žeimių ir Šėtos.
nuotrauka
2022-01-07 10:18
Pandemija, kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, didelės įtakos įmonių skaičiaus kitimui neturėjo. Ryškiau pasikeitė tik vienas sektorius.
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-06 13:52
Žaliojo koridoriaus iniciatyva paskatino stambius investuotojus plėstis regionuose. Ekonomikos ir inovacijų ministerijai su bendrovėmis „Teltonika EMS“ „ir „Vilmers“ pasirašius stambaus investicinio projekto sutartis, verslininkai planuoja sukurti 784 naujas darbo vietas Šiauliuose ir Molėtuose.
nuotrauka
2022-01-06 11:14
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai paskelbus apie galimybę gauti kompensaciją už būsto šildymą, apgauti pasijuto tėvai, kurių vaikai yra studentai.
nuotrauka
2022-01-06 10:57
Statytojas UAB „Briko LT“ prie savo projektuojamo prekybos paskirties pastato (Pilaitės pr. 65) planuoja ir privačią 0,5 ha parko teritoriją, kuri bus atvira visiems vilniečiams. Bendrovė netrukus pristatys viešos erdvės projektinius pasiūlymus gyventojams viešame aptarime. Visuomenei svarstyti pate...
nuotrauka
2022-01-06 10:00
Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiemet pajūryje, netoli Gargždų statys didžiausią Lietuvoje saulės parką, kurio galingumas sieks 13 megavatų (MW). Bendrovė šio parko statybai jau turi preliminarius leidimus, pradeda projektavimo darbus ir planuoja investuoti apie 8 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos