2023 spalio 1 d. sekmadienis, 2:17
Reklama  |  facebook

Panevėžys 520-ąjį gimtadienį pasitinka ant svarbių pokyčių sklenksčio

2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.
nuotrauka
Panevėžio LEZ. Panevėžio m. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio m. savivaldybė,
Panevėžio LEZ,
Europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ teritorijų planavimo etapas artėja prie pabaigos. Visuomenei pristatytos trys europinės vėžės geležinkelio plėtros alternatyvos. Viena šių alternatyvų – Panevėžio tarptautinę keleivinę geležinkelio stotį įrengti miesto vakarinėje dalyje. Kodėl Panevėžio regionui toks reikšmingas „Rail Baltica“ projektas?

„Rail Baltica“ yra vienas svarbiausių strateginę reikšmę turinčių, į visos šalies istoriją įeisiančių projektų. Net nekyla abejonių, kad jį įgyvendinus Panevėžio regionas taps svarbia transeuropinės traukinių vėžės dalimi. Įgyvendinus projektą ir keleivinę stotį pastačius Panevėžyje čia taps dar patogiau gyventi ir dirbti – turėsime dar geresnį susiekimą su didžiausiais Lietuvos ir Europos miestais tarptautiniais oro uostais.

Šis projektas taps proveržiu visam regionui. Bus sudarytos puikios sąlygos kurtis ir plėtoti savo veiklą smulkiajam ir vidutiniam verslui, paslaugų centrams, prekybos vietoms, apgyvendinimo įstaigoms, bus pagerintos ekologiško transporto vystymo ir kelionių galimybės, turizmas, prekių mainai regione. Neabejoju, kad tapsime dar konkurencingesni. Be to, „Rail Baltica“ skatins unikalių ir reikšmingų erdvių, kultūrinių objektų plėtrą, prisidės prie bendro regiono vystymosi, augimo. Tokie pokyčiai kuria patrauklią aplinką kompetentingiems specialistams, jaunoms šeimoms, todėl projektas bus išskirtiniu mūsų regiono privalumu. Tikiu, kad maksimaliai išnaudosime visą europinio geležinkelio potencialą – Panevėžio regionas taps ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu traukos centru.

Panevėžys planuoja naujos Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) vystymą. Kokias matote jos perspektyvas?

Panevėžys istoriškai yra vienas didžiausių pramonės centrų Lietuvoje, todėl intensyviai dirbame toliau gerindami investicinę aplinką. Siekiame proaktyviai ir drauge darniai vystyti Panevėžio miestą ir mūsų regioną, kad jis taptų dar patrauklesne vieta kurtis šeimoms, vystytis verslams, investicijų plėtrai. Turime aiškų tikslą – Panevėžį matyti ir kaip patrauklios bei stiprios pramonės miestą.

Dinamiški pokyčiai miesto infrastruktūroje, išvystytas ir patogus susisiekimas, įgyvendinamas „Rail Baltica“ projektas, „Via Baltica“ plėtra bei akivaizdus poreikis vystyti laisvąsias ekonomines zonas tik įrodo, kad esame teisingame kelyje – Panevėžio regionas sparčiai vystosi. Džiaugiamės, kad prieš šešerius metus įkurtame Panevėžio LEZ veiklą vykdantys investuotojai, jau išbandę ir įvertinę geografiją, susisiekimą, puikią strateginę vietą, išvystytą ir verslo poreikiams pritaikytą infrastruktūrą, vykdo tolesnę plėtrą. Todėl mes neketiname sustoti ir jau šiandien planuojame naujas strategijas, kaip padėti plėstis, vystytis bei į regioną pritraukti dar daugiau užsienio investicijų, skatinti vietos verslo augimą.

Bendradarbiaudami su Panevėžio rajono savivaldybe siekiame vystyti 100 ha teritorijoje naują, investicijoms pritraukti skirtą laisvąją ekonominę zoną – tai labai gerai pasvertas ir apgalvotas žingsnis, siekiant išlaikyti regiono plėtros tempą, sudaryti, kiek įmanoma patrauklesnes sąlygas verslui, o drauge ir regiono ekonomikai augti. Kadangi augantis verslas yra neabejotina regiono gerovės sąlyga – stengiamės čia veikiantiems užsienio ir vietos investuotojams sudaryti kuo palankesnes sąlygas.

Jau veikiantys vietos ir užsienio kapitalo verslai, sutelktos stiprios kompetencijos mechaninės inžinerijos ir mašinų, elektros įrangos, baldų ir tekstilės bei maisto ir gėrimų pramonės šakose ir savivaldos skatinama Pramonės 4.0 tinklaveika sudaro stiprias prielaidas į regioną pritraukti aukštą pridėtinę vertę kuriančius verslus.

Tikime, kad šie pokyčiai ir atveriamos galimybės investicijoms užtikrins regiono socialinę ir ekonominę reikšmę Lietuvos ir tarptautiniame lygmenyje.

Jau šį savaitgalį Panevėžys švęs 520-ąjį miesto gimtadienį. Kokie renginiai numatyti?

Šio Aukštaitijos sostinės gimtadienio temos „Panevėžys skamba gerai!“ pasirinkta, norint paraginti į atsinaujinantį Panevėžį pažvelgti naujai, per skambesį, pamatyti jaukų miestą, kuriame gera gyventi, dirbti, ilsėtis ir linksmintis. Todėl kviečiu visus apsilankyti miesto gimtadienio šventėje ir pamatyti, kaip keičiasi, gražėja Panevėžys, aktyviai dalyvauti eisenoje, koncertuose ir įvairiausiuose renginiuose. Šeštadienį, rugsėjo 9 d. nuo 13 iki 16 val., prie Aleksandro paminklo įsikurs Panevėžio miesto savivaldybės erdvė, tad kviečiu visus užsukti, sužinoti miesto planus, viktorinoje pasitikrinti žinias apie miestą. Rugsėjo 8–10 d. pasimatome 520-ojo Panevėžio gimtadienio šventėje!

Parengta pagal Panevėžio savivaldybės pranešimą
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-29 15:41
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti su institucijomis Vyriausybės nutarimo „Dėl steigiamo Germanto regioninio parko planavimo schemos (ribų ir tvarkymo planų) rengimo pradžios ir planavimo tikslų“ projektą. Iniciatyva įsteigti Germanto regioninį parką atėjo iš Telšių regiono, tam 2022 m. ...
nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 09:43
Nuo Čekijos širdies Prahos iki Suomijos sostinės Helsinkio – Europos šalis sujungsiantis transeuropinio tinklo kelias E67 ypač reikšmingas Lietuvai. Čia, nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos sienos, įgyvendinamas vienas didžiausių pastaraisiais dešimtmečiais projektų – magistralinio kelio „Via ...
nuotrauka
2023-09-06 08:58
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl UAB „Pasvalio vandenys“ direktoriaus Algimanto Mataičio galimo kyšininkavimo. Kaltinimai dėl papirkimo šioje byloje pateikti vienai Pasvalio bendrovei ir jos vadovui E. Z.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse