2021 birželio 25 d. penktadienis, 10:46
Reklama  |  facebook

Paskelbtas nuosprendis dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo

2020-10-27 11:11
Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų nuosprendžiu, R. B., dirbdamas įmonės darbų vadovu bei būdamas darbdavio įgaliotas asmuo, pripažintas kaltu dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo ir nuteistas 40 MGL dydžio bauda.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Kaip praneša Kauno apylinės teismas, nustatyta, kad 2018 m. birželio 14 d., apie 14.45 val., R. B. vadovaujamos brigados nariui – nukentėjusiajam, pasilipus ant kopėčių, atremiant jas į gretimai esančio, su neatjungtos 10 kv įtampos narvelio Nr. 29 L-400 išorinę sieną, taip priartėjus mažesniu kaip 0,6 m atstumu prie 10 kv įtampą turinčių dalių ir valant narvelio Nr. 28 L-200 vidų, ikiteisminio tyrimo metu nenustatytomis aplinkybėmis, jis turėjo kontaktą su arčiausiai jo darbo vietos esančia ir įtampą turinčia srovine dalimi – pereinamuoju izoliatoriumi, kuris įtaisytas virš narvelio 29 L-400. Nukentėjusysis nukrito nuo kopėčių ir galva trenkėsi į betoninę transformatoriaus aikštelę, taip patyrė II ir III laipsnio nudegimus įvairiose kūno vietose – 8 proc. kūno ploto, bei kitus sužalojimus. Nukentėjusiajam padarytas sunkus sveikatos sutrikdymas.

Teismas, kaip pranešama, įvertinęs byloje esančius įrodymus pripažino, kad kaltinamasis R. B., būdamas darbų vadovu, nevertino rizikos darbuotojų saugai ir sveikatai keičiantis darbų vykdymo sąlygoms objekte ir nekontroliavo, kaip darbuotojai vykdo jiems pavestus darbus. Jis nesiėmė jokių veiksmų: pasikeitus darbo sąlygoms nei nurodyme, nei kitame darbo dokumente, nenumatė saugių darbų atlikimo būdų, t. y., neužtikrino, kad dirbdamas darbuotojas nepriartėtų nesaugiu atstumu prie elektros įtampą turinčių dalių. Taip pat nenumatė ir tinkamų naudoti darbo priemonių. Be to, neparinko tinkamų patekimo į darbo vietas aukštyje priemonių bei nenustatė saugių darbų atlikimo technologinių būdų, nei nurodyme, nei darbų atlikimo technologinėje kortoje, nenumatė jokių darbo priemonių, kurios apsaugotų darbuotoją nuo elektros srovės kontakto (tokių kaip izoliaciniai skydai, širmos ir pan.)., taip pat nenumatė jų panaudojimo, dėl to pakankamai neapsaugojo nukentėjusiojo darbo vietos kolektyvinėmis saugos priemonėmis, neaprūpino darbuotojo tinkamomis asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis, nenumatė jokių paaukštinimo priemonių, saugių jų panaudojimo būdų, todėl jo vadovaujami darbuotojai savo nuožiūra turėjo naudoti šiuo atveju netinkamas paaukštinimo priemones – kopėčias, kurios dėl savo aukščio buvo nesaugios, jas darbuotojai naudoti galėjo tik iš tos pusės, kur buvo pajungta įtampa, rašoma Teismo pranešime.

R. B. kaltės nepripažino, duodamas parodymus nurodė, kad, jo nuomone, už šį nelaimingą atsitikimą yra atsakingas ne jis, bet darbų vykdytojas arba pats nukentėjusysis. Teismas konstatavo, jog yra visiškai įrodyta, kad šio nelaimingo atsitikimo darbe būtina sąlyga ir pagrindine priežastimi buvo įmonės darbų vadovo R. B. veiksmai.

Teismas patvirtino nukentėjusiųjų ir civilinio atsakovo (įmonės) sudarytą taikos sutartį ir civilinį procesą dėl ieškinių nutraukė.

Proceso dalyviai nuosprendį per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali apskųsti Kauno apygardos teismui. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-23 15:01
Sinoptikai prognozuoja, kad po ilgiau nei savaitę trukusių tropinių karščių Lietuvą šiomis dienomis turėtų nuplauti liūtys, lydimos gūsingo vėjo, perkūnijų ir audrų. Atokvėpio nuo kaitros laukiantys gyventojai raginami neatsipalaiduoti ir tinkamai pasiruošti galimai gamtos stichijai.
nuotrauka
2021-06-23 11:32
Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistai parengė ir NŽT direktorius savo įsakymu patvirtino Sutikimų perleisti nuomos teisę į valstybinės žemės sklypą, reikalingą perleidžiamam statiniui ar įrenginiui eksploatuoti, išdavimo taisykles.
nuotrauka
2021-06-23 10:58
Buvusios pabėgių mirkymo gamyklos teritorija Kaune, A. Juozapavičiaus prospekte, jau kelis dešimtmečius išlieka Kauno piktžaizde. Skalūnų alyva bei kiti naftos produktai iki šiol plūsta į aplinką.
nuotrauka
2021-06-23 10:22
Per pastaruosius penkerius metus sergamumas profesinėmis ligomis šalyje mažėjo, rodo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) parengta sergamumo profesinėmis ligomis analizė. Tačiau pastebimi keli nauji pokyčiai.
nuotrauka
2021-06-23 06:42
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ paskelbė naujos 330 kV skirstyklos Darbėnuose projektavimo ir rangos darbų viešąjį pirkimą. Ši skirstykla – vienas svarbiausių sinchronizacijos projektų, kurio įgyvendinimas padidins elektros perdavimo sistemos patikimumą ir užtikrins naujos n...
nuotrauka
2021-06-23 06:36
Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas, kuriomis nuspęsta nuo 2022 m. sausio 1 d. apriboti galimybę darbo užmokestį ir dienpinigius išmokėti grynaisiais pinigais.
nuotrauka
2021-06-23 06:35
Seimas priėmė Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisas, kuriomis nutarta panaikinti Būsto energijos taupymo agentūrą (BETA), o jos funkcijas perduoti Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA). Tokiu būdu mažinant administracinį reguliavimą siekiama spartint...
nuotrauka
2021-06-22 12:44
Gatvių remontas atliekamas ne dieną, o naktį. Keliai barstomi pagal orų prognozes, o ne pagal pranešimus apie avarijas. Aukščiausius tarptautinius standartus atitinkantys mėlynosios vėliavos paplūdimiai. Kasmet mokami dividendai ir dvigubai išaugęs našumas. Tai tik dalis proveržio, kurį pavyko pasie...
nuotrauka
2021-06-22 09:46
AB „Panevėžio keliai“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu Vilniaus miesto savivaldybės administracijai dėl pastarosios neteisėtų veiksmų, kaip rašoma įmonės išplatintame pranešime, organizuojant sostinės Liepkalnio g. sankryžos rekonstrukcijos pirkimą ir siekia 2,7 mln. Eur žalos atlygi...
nuotrauka
2021-06-22 08:04
„Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie tai, kad bunų statyboms UAB „Tilsta“ naudoja ne ilgaamžį akmenį dolomitą, o prastesnėmis savybėmis pasižyminčią klintį, valstybinė įmonė Vidaus vandens kelių direkcija nedelsiant ėmėsi veiksmų informacijai patikrinti“, – pranešė direkcija.
nuotrauka
2021-06-21 16:29
Susisiekimo ministerija informuoja, kad vienintelį šalies magistralinį kelią su betono danga – A14 Vilnius–Utena – siekiama visiškai rekonstruoti iki 2025 m. pabaigos. Šio kelio rekonstravimo planą ir numatomus darbų etapus susisiekimo ministras Marius Skuodis pristatė Utenoje vykusiame susitikime s...
nuotrauka
2021-06-21 14:38
Norintieji gauti subsidijas atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti jau gali teikti paraiškas kompensacijoms. Šiemet įmonių ir organizacijų skatinimui pereiti prie švarios energetikos, populiarinti technologines inovacijas ir taip siekiant sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų k...
nuotrauka
2021-06-21 14:24
Pirmadienį, birželio 21 d., Vyriausybė nutarė padidinti žaliųjų viešųjų pirkimų dalį, kad pirkimų vykdytojai įsigytų daugiau prekių, paslaugų ar darbų, darančių kuo mažesnį poveikį aplinkai, ir patvirtino nacionalinius šių pirkimų įgyvendinimo 2021-2023 m. tikslus.
nuotrauka
2021-06-18 18:01
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2021-06-18 08:00
Seimas priėmė Atliekų tvarkymo ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymų pataisas, kuriomis siekiama lengviau pereiti prie žiedinės ekonomikos užtikrinant, kad atliekos virstų ištekliais ir maksimaliai sumažėtų jų kiekis.
nuotrauka
2021-06-18 07:50
Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo procese yra tobulintinų veiklų: elektrinės uždarymo darbai ne visada atliekami laikantis grafiko, o giluminio atliekyno įrengimui būtina užsitikrinti reikiamus finansinius išteklius, rodo Valstybės kontrolės audito „Ignalinos atominės elektrinės...
nuotrauka
2021-06-17 13:31
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.
nuotrauka
2021-06-17 06:51
2021 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvoje veikiantys bankai daugiau skolino gyventojams būstui įsigyti ir verslo įmonėms, tačiau paskolų srautas dar nepasiekė priešpandeminio lygio. Klientų indėliai bankuose toliau augo.
nuotrauka
2021-06-17 06:22
Aplinkos ministerijai atnaujinus apdoroto nuotekų dumblo reikalavimus, suvienodintos galimybės jį panaudoti tręšimui, pažeistoms teritorijoms rekultivuoti arba energijai gauti. Dabar vandentiekininkams nebereikės šitos žaliavos kaupti, kai nėra galimybių jos, pavyzdžiui, panaudoti kaip trąšą.
nuotrauka
2021-06-16 08:59
„EfTEN Real Estate Fund III“ sudarė 10 mln. eurų pardavimo sandorį ir įsigijo 2 pramoninius pastatus Panevėžyje.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos