2021 liepos 31 d. šeštadienis, 9:14
Reklama  |  facebook

Pasyvios pajamos: kaip pradėti ir uždirbti iš nekilnojamo turto

2016-03-24 10:15
5200 Eur per 3 mėnesius. Tiek uždirbo pirmąjį sandorį sudaręs ir investuoti į nekilnojamąjį turtą (NT) prieš penkerius metus pradėjęs vilnietis Karolis Vaišvila. Šiandien vyras suskaičiuoja jau daugiau nei 10 butų, kuriuos įsigijo tam, kad suremontuotų ar perplanuotų ir parduotų. Specialistai pastebi, kad dažniausiai investavimu į NT žmonės susidomi dėl galimų gauti pasyvių pajamų ir renkasi lengvesnį kelią – nusipirktą butą nuomoti. Įsigilinęs į NT sritį K.Vaišvila suprato, kad neblogai uždirbti galima ir perparduodant butus.
nuotrauka
Senesnės statybos daugiabučiuose esantys nedideli butai atsiperka greičiausiai. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


 Tuomet vilnietis ryžosi pirmajai savo investicijai – nusipirko vieno kambario butą miegamajame Vilniaus rajone, perplanavo taip, kad jame tilptų du kambariai ir pardavė. Visa tai truko apie tris mėnesius, o pelnas siekė 5200 Eur. Po pirmojo sėkmingo sandorio K.Vaišvila ėmė aktyviau investuoti į NT.

„Klaidų investuojant pasitaikė vėliau. Dažniausiai projektas įstrigdavo, kai iš negyvenamų patalpų reikėdavo padaryti gyvenamas ir tam pasipriešindavo kaimynai. Kartą kaimynai dėl pokyčių jų daugiabutyje prieštaravo tiesiog iš pavydo, maniau, kad jau teks nuleisti rankas. Tačiau galiausiai su jais susitarti pavyko, patalpas suremontavome, butą pardaviau, tačiau tai man kainavo per daug laiko ir pastangų, o pelno negavau“, – prisiminė K. Vaišvila.

„NT sanitarai“

Pats jis teigė, jog daugiau nepirktų patalpų, kurių paskirtį reikia keisti iš negyvenamos į gyvenamas. Tačiau tokia investicija susigundžiusiems žmonėms patarė prieš įsigyjant NT būtinai pasikalbėti su visais kaimynais, kuriuos pokyčiai palies – ne tik su namo ar bendrijos pirmininku – ir gauti visų patvirtinimą, kad šie sutinka, jog keisite patalpų paskirtį ar išplanavimą.

Tačiau K.Vaišvila ir dabar neina lengviausiu keliu – nesuperka pigių butų vien tam, kad kuo greičiau juos parduotų brangiau. Dažniausiai jo įsigyjamas NT – probleminis, prieš perleidžiant kitiems reikia atlikti ne tik remontą, bet ir sutvarkyti šūsnį dokumentų.

„Save ir panašia veikla užsiimančius žmones juokais vadinu NT sanitarais, nes perkame tokius butus, kurių visi vengia. Dažniausiai – tai įskolinti butai, kurių savininkams gresia netrukus atsidurti gatvėje ir dar su skolų šleifu. Įvertinęs butą ir situaciją, šeimininkui pasiūlau kainą, kuri leidžia jam ne tik atsikratyti rūpesčių, bet ir susimokėti skolas bei oriai pradėti naują gyvenimo etapą“, – pasakojo K.Vaišvila.


Uždirbti galima suremontavus ir pardavus seną probleminį butą. Pixabay.com nuotr.

Susitarus su tokio buto šeimininku, prasideda kruopštumo ir atsakingumo reikalaujanti proceso dalis – reikia sutvarkyti kalną įkeisto, praskolinto, o kartais net areštuoto buto dokumentų, vėliau patalpas suremontuoti ir surasti pirkėją. Visa tai gali užtrukti iki 9 mėnesių.

Tačiau, pasak K.Vaišvilos, išlošia visi – buvę buto šeimininkai atsikrato skolų, jis uždirba, naujakuriai džiaugiasi suremontuotais namais. Nors už galimybę ateityje pigiau įsigyti naujų butų, kartais K.Vaišvila investuoja ir į dar tik planuojamus NT daugiabučių projektus, labiausiai jam patinka pirkti ir parduoti probleminius butus, o ateityje jis norėtų šią veiklą dar labiau plėsti ir struktūrizuoti.

Kokie butai paklausiausi nuomos rinkoje? 

„Norėčiau įkurti investuotojų fondą, kuris padėtų į skolas įklimpusiems gyventojams. Tokio fondo dalyviai galėtų nupirkti probleminius butus dar iki to laiko, kol šie būna parduodami iš varžytinių, o žmogus lieka be namų ir prasiskolinęs“, – sakė K.Vaišvila. Tiesa, investavimu į NT susidomėjusiems žmonėms K.Vaišvila rekomenduoja pradėti nuo paprastesnių projektų. Pirkti galima namus, sklypus, butus, komercines ar negyvenamas patalpas, tačiau, pasak ekspertų, saugiausia ir paprasčiausia yra ilgalaikė investicija – įsigyti nedidelį butą patrauklioje vietoje ir jį išnuomoti. Kaip teigė NT agentūros „Capital Centras“ brokeris Arnas Stankevičius, Vilniuje tokia investicija atsiperka per 14–20 metų, jei įsigyjami kompaktiški 1–2 kambarių butai, kurių paklausa nuomos rinkoje yra geriausia.

„Didesnės nei trijų asmenų šeimos yra gan retas nuomininkas, tad didelio ploto butai nėra labai paklausūs. Lengviausiai išnuomojami 30–50 kv.m. ploto butai. Greičiausiai, per 14 metų atsiperka ekonominės klasės ir senos statybos nedidelio ploto butai. Prestižinės klasės būstas atsiperka per maždaug 20 metų, tačiau jo kainos augimo potencialas yra didžiausias“, – paaiškino A.Stankevičius.

Prieš perkant būstą A.Stankevičius ragino atidžiai įvertinti savo finansines galimybes ir peržiūrėti dokumentus, kad įsitikintumėte, jog įsigyjate neįkeistą ir neįskolintą turtą. Specialistas patarė ieškant nuomininkų siekti ne gauti kuo daugiau mėnesinių pajamų, o atrasti patikimus žmones – tokie sukels mažiausiai rūpesčių ir šeimininkas galės džiaugtis pasyviomis pajamomis be didesnių pastangų.

A.Stankevičius taip pat priminė susiskaičiuoti išlaidas, kurias patiria kiekvienas į NT investavęs žmogus. Kelis šimtus eurų įvairiose institucijose teks sumokėti perkant būstą. Vėliau nuomojant bustą reikia įsigyti verslo liudijimą arba mokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM) nuo gautų pajamų. Parduodant būstą GPM mokamas nuo gauto pelno. Norintiems nepasiklysti mokesčių labirinte ir teisingai užpildyti visus dokumentus, tačiau turintiems mažiau patirties šioje srityje, A.Stankevičius patarė pasikonsultuoti su specialistais.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-07-31 06:59
Rugsėjo 10 d. Vytautas Mineral Spa, Birštone, įvyks vienas didžiausių ir svarbiausių metų renginių Lietuvos statybų sektoriaus bendruomenei – Statybininkų dienos šventė, organizuojama Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) kartu su Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2021-07-30 11:43
Vilniaus vystymo kompanija turi naują vadovą – atvirą konkursą laimėjo Saulius Barauskas. Darbą savivaldybės įmonėje Vilniaus vystymo kompanija jis pradės rugpjūčio 2 d.
nuotrauka
2021-07-30 11:40
Klaipėda ruošiasi senamiesčio gatvių atnaujinimui – per pusantrų metų numatoma sutvarkyti penkias akmenimis grįstas gatveles – Žvejų, Teatro, Daržų, Sukilėlių ir Vežėjų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių atnaujinimas. Pokyčiai numatomi Didžiojoje Vandens ir Aukštojoje gatvėse.
nuotrauka
2021-07-30 11:29
Įvyko buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės, esančios prestižiniame sostinės rajone Žvėryne, aukcionas. Jame varžėsi 8 dalyviai, o nugalėtoju paskelbtas dalyvis, už šį kultūros paveldo objektą pasiūlęs 12,1 mln. eurų. Gautos lėšos bus nukreiptos Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos ko...
nuotrauka
2021-07-30 07:08
Įmonės, viešos ir privačios įstaigos, organizacijos, norinčios įgyvendinti projektus gamtos ir biologinės įvairovės, žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos bei perėjimo prie švarios energijos srityse, jau gali teikti paraiškas finansavimui iš LIFE...
nuotrauka
2021-07-30 06:40
Užsienio valstybėje registruotam darbdaviui, komandiruojančiam darbuotoją laikinai dirbti Lietuvos Respublikos teritorijoje, reikės teikti mažiau informacijos apie darbuotoją, paprastinamos dokumentų pateikimo procedūros, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
nuotrauka
2021-07-29 10:52
Net 7 iš 10 (69%) apklaustų įmonių trūksta darbuotojų, rodo „ManpowerGroup“ tarptautinis tyrimas. Tai yra 15 metų rekordas. Liepą-rugsėjį Europoje atsigauna pandemijos pristabdytos pramonės šakos, taip pat auga ir specifinių įgūdžių poreikiai, todėl įmonės, siekdamos pritraukti ir išlaikyti kvalifik...
nuotrauka
2021-07-29 10:40
Dėl vieno fizinio asmens ieškinių skundžiant bendrovės „Galio Group“ plėtojamo daugiabučio „Žvėryno parkas“ statybos leidimus, su nepatogumais susiduria šio namo butų pirkėjai – ypač perkantys butus su bankų kreditais, tvirtina „Galio Group“.
nuotrauka
2021-07-29 09:58
Lietuvoje sparčiai populiarėjantys kupoliniai statiniai stebina paskirčių įvairove: kupolas – poilsiui, laisvalaikiui ir pramogoms, kupolinė pirtis ar baseinas, kupolas – šiltnamis. Ieškantiems išskirtinumo, jaukumo, erdvės, norintiems būti gamtoje ar vakarais stebėti žvaigždes neišeinant iš kambari...
nuotrauka
2021-07-29 09:16
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, turėjo 1,8 proc. vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio ir 0,9 proc. statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas.
nuotrauka
2021-07-29 07:41
Statybos verslas sukasi kokybės ir terminų karuselėje, nes šie faktoriai lemia užsakymų portfelį ir pelną. Vienu iš itin svarbių faktorių, kurie gali garantuoti našumą arba lemti nemenkus nuostolius, tampa įrangos, technikos patikimumas. Ką daryti, kad technika taptų efektyvia pagalbininke, o ne gal...
nuotrauka
2021-07-28 15:53
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir UAB „SRP Projektas“ pasirašė sutartį dėl Atgimimo aikštės rekonstravimo techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo.
nuotrauka
2021-07-28 14:58
Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie tai, kad bunų statyboms UAB „Tilsta“ naudoja medžiagas, neatitinkančias nurodytas pirkimo dokumentuose, Susisiekimo ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra inicijavo tyrimą.
nuotrauka
2021-07-28 14:52
Trečiadienį, liepos 28 d., Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino Aplinkos ministerijos patikslintą Pasiūlymų teikimo dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo tvarką. Tai leis sklandžiai įgyvendinti šiais metais įsigaliojusias Teritorijų planavimo įstatymo pataisas.
nuotrauka
2021-07-28 09:55
Siekiant padėti sklandžiai į Lietuvą persikelti čia investuojančių trečiųjų šalių įmonių darbuotojams, jiems nebereikės mokėti mokesčių už asmeninių daiktų įsivežimą. Vyriausybė svarstys Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyvai atleisti į Lietuvą dirbti atvykstančius asmenis nuo muitų ir imp...
nuotrauka
2021-07-27 16:07
Nelaimingų atsitikimų darbe skaičius, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, sparčiai auga. 2021 m. I pusmečio nelaimingų atsitikimų darbe, ypač žemės ūkyje, yra gerokai daugiau negu 2020 metais.
nuotrauka
2021-07-27 15:53
Su vėjo elektrinių poveikio aplinkai vertinimu (PAV) susijusias problemas padės spręsti patikslintas Planuojamos ūkinės veiklos PAV tvarkos aprašas. Po pakeitimų detalizuoti poveikio kraštovaizdžiui, biologinei įvairovei ir visuomenės sveikatai vertinimo aspektai.
nuotrauka
2021-07-27 15:06
Aplinkos ministerija patikslino Mažareikšmių pažeidimų aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityje kriterijų aprašą ir nustatė kriterijus, kokie smulkūs, formalūs pažeidimai laikomi mažareikšmiais. Taps aišku, kas yra reikšmingi ir mažareikšmiai aplinkosaugos pažeidimai.
nuotrauka
2021-07-26 16:30
Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija prasidės jau netrukus – liepos 26 d. pasirašyta sutartis su statybos darbų viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu rangovu – UAB „Statybos ritmas“. Zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas turėtų būti užbaigtas 2023 m. viduryje. Jo vertė – 18,3 mln. e...
nuotrauka
2021-07-26 10:28
Ne tik liūtys, bet ir dideli karščiai padaro miestams nemažai žalos. Ypač kenčia keliai. Oro temperatūrai pakilus iki daugiau nei 30 laipsnių karščio, „plaukiantis“ bitumas bei provėžuota kelio danga – viena iš itin dažnų problemų.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos