2022 lapkričio 30 d. trečiadienis, 20:23
Reklama  |  facebook

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

2020-09-11 15:23
Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pastatas privalo būti išvalytas nuo statybos darbų pėdsakų. Anot valymo paslaugas teikiančios bendrovės „Armeka“ komercijos direktoriaus Maksim Bocullo, jei norite, kad darbai būtų atlikti greitai ir kokybiškai, tai padaryti gali tik profesionalai.
nuotrauka
„Armekos“ nuotr.


Minimos įmonės
Armeka, UAB
Reikia priemonių ir patirties

Nors gali atrodyti kitaip, tačiau tam, kad kokybiškai išvalyti patalpas po statybų, reikia turėti žinių bei patirties, o taip pat profesionalios įrangos, kokybiškų priemonių ir veiksmingos specializuotos chemijos. Tik pasitelkus šį gausų įgūdžių ir priemonių „komplektą“, pavyks sėkmingai ir greitai atsikratyti įvairių statybos darbų pėdsakų: cemento, klijų, silikono, dažų likučių, statybinių dulkių ir kitokių nešvarumų.

Statybinės dulkės – tai smulkios cemento ir kitų statybinių mišinių dalelės, kurios pasklinda po patalpą, atliekant griovimo, gręžimo, demontavimo, šlifavimo ir kitus darbus. Dulkėse esantys priedai padeda joms sukibti su paviršiumi ir suriša medžiagas, todėl yra sunku šias dulkes pašalinti nuo grindų ar kitų paviršių.

„Paprastai, patalpas išplovus tik vandeniu, matomas trumpalaikis efektas, o vandeniui išgaravus, rišančios medžiagos tik dar labiau sulipina dulkes. Grindys, prieš tai buvusios blizgios, pasidaro matinės, visur išryškėja valymo žymės. Keletą kartų pakartojus šį procesą, pasidaro visiškai nebeįmanoma nešvarumus pašalinti be chemikalų“, – pasakojo pašnekovas.

Galima pridaryti sunkiai ištaisomų klaidų

Dėl to, dauguma neprofesionalų renkasi paprastą buitinę chemiją arba dar blogiau – neįsigilinę naudoja specialius valiklius. Deja, reikia pripažinti, kad netinkamai šalinami statybos ir remonto medžiagų likučiai gali netgi pridaryti nepataisomos žalos ką tik suremontuotiems paviršiams.

„Paprasta buitinė chemija ne visada yra pakankamai efektyvi, kad „įveiktų“ po remonto ar po statybų likusius nešvarumus. Tačiau pasirenkant specializuotas valymo priemones, labai svarbu žinoti, kokios medžiagos pablogina ar visai panaikina dulkių sukibimą. Dauguma atvejų klijuojamąsias medžiagų savybes pašalina rūgštiniai valikliai, tačiau būtina atsižvelgti ir į valomus paviršius, nes kai kurios cheminių valiklių sudedamosios dalys, sąveikaudamos su skirtingais paviršiais, gali juos nepataisomai pažeisti“, – sakė M. Bocullo.

Kitas svarbus procesas – valiklių dozavimas, skiedžiant jas vandeniu. Nepatyręs žmogus gali pasigaminti per stiprų tirpalą, dėl ko net ir atsparūs paviršiai gali būti pažeisti nepataisomai.

„Ilgesnį laiką užsilikę chemikalai gali paveikti ne tik žmonių sveikatą bet ir paviršius. Laikantis cheminių medžiagų naudojimo technologinių reikalavimų, po rūgštinių priemonių panaudojimo būtina valomus paviršius neutralizuoti su šarminėmis priemonėmis, kurios kiekvienu atveju yra parenkamos skirtingai“, – tikino specialistas. 

Tas pats galioja ir buitinei valymo įrangai. Kadangi ji nėra skirta atlaikyti intensyvaus postatybinio valymo, ji daug greičiau dėvisi.

„Rangovui, pasamdžiusiam valymo specialistus, nereikės rūpintis profesionalios chemijos ir įrangos įsigijimu ar nuoma, sandėliavimu ir transportavimu, nes mūsų valymo profesionalai su savimi turi visas priemones bei įrangą, su kuria gali dirbti tik apmokyti ir kvalifikuoti darbuotojai. Mūsų specialistai žino, kaip kiekvienu atveju parinkti valymo priemones tam, kad švara išliktų kuo ilgiau ir būtų tausojami visi valomi paviršiai“, – privalumus vardijo pašnekovas.

Ko nežinojome apie paviršių valymą

Siekiant pasirūpinti ilgalaike švara, labai svarbu valymo darbus atlikti laiku – pvz., langų stiklų, stiklinių pertvarų, rėmų ir palangių valymą po statybos darbų reikia atlikti prieš kabinant žaliuzes, roletus ir užuolaidas, prieš surenkant ir sustatant baldus, nes vėliau bus sunkiau prieiti prie užterštų vietų, pastatyti kopėčias ar atidaryti langą.

„Sienų, grindų valymą po statybos darbų reikia atlikti prieš surenkant ir sustatant baldus. Tuo pat metu, kol dar įmanoma padengti visą plotą, rekomenduojama atlikti net ir naujų PVC, marmoleumo, tarketo grindų dengimą polimerinėmis apsauginėmis plėvelėmis, akmens masės plytelių bei betono grindų impregnavimą. Paskui tai padaryti bus labai problematiška arba bus galima padaryti tik dalinai“, – sakė pašnekovas.

Taip pat tik po visų statybų, remonto, baldų surinkimo ir kraustymosi darbų rekomenduojama atlikti kiliminės dangos cheminį valymą ir giluminį plovimą-siurbliavimą.

„Cheminio valymo metu iš dangos išplaunamos visos statybinių mišinių dalelės, smėlis, dulkės ir kiti nešvarumai, kurie veikia kaip abrazyvas ir paspartina kilimines grindų dangos dėvėjimąsi. Plovimas padės atgaivinti kiliminės dangos tekstūrą, sugrąžins pirminę išvaizda, prailgins tarnavimo laikotarpį“, – tikino M. Bocullo.

Taip pat, pasak pašnekovo, labai svarbu pasirūpinti ilgalaike kietų dangų apsauga ne tik nuo dėvėjimosi, bet ir nuo valymo priemonių ilgalaikio poveikio dangoms.

O taip pat dangų apsauga palengvina paviršiaus priežiūrą: neleidžia įsiskverbti skysčiams, todėl lengvai pašalinamos įvairios kilmės dėmės – riebalų, kavos, vyno ir kt.

Dirba visą parą

Ne vienam rangovui pažįstama situacija, kai statybų bendrovė „netelpa“ į laiko rėmus ir patalpų valymo darbai turi būti atlikti visiškai prieš pat objekto pridavimą. Anot M. Bocullo, dėl to valytojams kartais tenka dirbti tuo metu, kai kitų profesijų atstovai ilsisi.

„Kartais mums tenka dirbti ne tik savaitgaliais, bet ir naktimis. Jaučiame didelę atsakomybę už savo veiksmus, todėl kiekvienam klientui pažadame tik tai, ką tikrai sugebame padaryti geriausiai. Todėl klientai mumis pasitiki ir žino, kad ten, kur dirba UAB „Armeka“, darbai bus atlikti laiku, kokybiškai ir profesionaliai“, – sakė vyras.

MOBILI „ARMEKOS“ BRIGADA TEIKIA ŠIAS VALYMO PASLAUGAS VISOJE LIETUVOJE:

• langų ir pertvarų valymas, naudojant kėlimo įrangą;
• patalpų valymas po statybos ar remonto darbų;
• generalinis patalpų valymas;
• įvairių grindų dangų plovimas, šveitimas, naudojant plovimo mašinas;
• kiliminės dangos ir kilimų cheminis valymas, giluminis plovimas ir siurbimas;
• kėdžių, baldų valymas, giluminis plovimas ir siurbimas;
• įvairių grindų dengimas polimerinėmis apsauginėmis plėvelėmis;
• akmens masės plytelių impregnavimas;
• fasadų valymas;
• aukštai esančių konstrukcijų valymas, naudojant kėlimo įrenginius ir aukštalipių paslaugas;
• aikštelių šlavimas, plovimas;
• skubus patalpų valymas po užliejimo.
 
„Armekos“ nuotr. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-11-30 09:24
VšĮ Telšių regioniniame profesinio mokymo centre lapkritį įvyko respublikinis konkursas „Apdailininkas 2022“, kuriame dalyvavo rekordiškai daug komandų. Pirmoji vieta atiteko telšiškiams.
nuotrauka
2022-11-29 17:00
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) 2022-11-17 paskyrė 12 tūkst. eurų baudą UAB „Statybos investicija“, kuri V. Kavoliuko ir J. Matuso gatvėse Kaune, neturėdama statybą leidžiančių dokumentų (SLD) vykdė dešimties gyvenamųjų namų sta...
nuotrauka
2022-11-29 16:24
Mokestinių ginčų komisija, atsižvelgdama į ginčų praktiką, pristato, kokias klaidas daro verslas, pripažindamas nuostolius, ir pateikia patarimus, kaip šių klaidų išvengti.
nuotrauka
2022-11-29 14:50
2023 m. bus pradėtas įgyvendinti valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė 16,017 km viaduko kapitalinio remonto projektas. Remonto darbai turės būti atlikti per 13 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo. VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) ir ...
nuotrauka
2022-11-29 13:32
„Laikai, kai įmonės rungėsi dėl biurų išskirtinumo, pamažu lieka praeityje. Dabar, įsigalėjus lanksčiam hibridinio darbo modeliui, pagrindinė konkurencija vyksta tarp savo namų ir biuro. Čia viskas turi būti šiek tiek geriau negu namuose – ir kava skanesnė, ir stiklai švaresni, ir kėdė ergonomiškesn...
nuotrauka
2022-11-29 11:37
Siekiant patikrinti, ar darbuotojas tinka sulygtam darbui, o sulygtas darbas – darbuotojui, sudarydamos darbo sutartį darbo sutarties šalys, t. y. darbdavys ir darbuotojas, gali sulygti dėl išbandymo. Dėl išbandymo laikotarpio šalys gali susitarti tik sudarydamos darbo sutartį, vadinasi, galimybių s...
nuotrauka
2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patir...
nuotrauka
2022-11-29 05:21
Gruodžio 2 d., penktadienį, Aplinkos ministerijos kartu su asociacija „Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklas“ rengia XVI Lietuvos urbanistinį forumą, kuris kvies pažvelgti į Lietuvos miestų problemas ir jų ateitį. Visą šią savaitę dar galite į jį registruotis.
nuotrauka
2022-11-28 15:18
Utenoje baigtas įgyvendinti dar vienas miestui ir jo gyventojams svarbus projektas – Utenos miesto darnaus judumo plano priemonių diegimo pirmasis etapas. Jo metu mieste įrengta 21 nauja autobusų sustojimo stotelė, kurios pritaikytos ir žmonėms su negalia.
nuotrauka
2022-11-28 12:05
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi Kauno miesto savivaldybės (Savivaldybė) infrastruktūros objektų viešųjų pirkimų procesų korupcijos rizikos analizę, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Nustatyta, kad Savivaldybės infrastruktūros objektų viešųjų pirkimų procesams trūksta aiškumo, skaidrum...
nuotrauka
2022-11-28 11:21
Apie tvarumą kalbų apstu: juo susirūpinusi švietimo bendruomenė, verslininkai, valdantieji ir pati visuomenė. Augantis sąmoningumas ir rūpestis ateities kartomis – sveikintinas, tačiau ar iš tikrųjų visi vienodai suprantame, kokia yra tvari visuomenė, tvari gamyba, tvarus verslas? Kas nustato taisyk...
nuotrauka
2022-11-27 06:39
Vartotojų aljansas pradėjo kolektyvinio nutolusios saulės elektrinės pirkimo kampaniją. Tai pirma tokia kampanija, kurią Lietuvoje įgyvendina nevyriausybinė organizacija. Kolektyvinis pirkimas reiškia, kad vartotojai kviečiami ne po vieną, o visi kartu, kolektyviai, įsigyti nutolusią saulės elektrin...
nuotrauka
2022-11-27 06:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Iš viso tarp laimėtojų pateko net 13 Lietuvos organizacijų.
nuotrauka
2022-11-25 08:56
Nuo 2023 m. sausio 1 d. šeimos turės daugiau galimybių derinti darbą, karjerą ir vaikų auginimą, mat įsigalios Darbo kodekso 112, 133 ir 134 straipsnių pakeitimai.
nuotrauka
2022-11-25 06:58
Seimas pritarė Želdynų įstatymo pataisoms įstatyme įtvirtindamas, kad savivaldybių atstovaujamosios institucijos galės pačios spręsti dėl didesnių atkuriamosios vertės įkainių nustatymo savo sprendimu saugotinais paskelbtiems želdiniams.
nuotrauka
2022-11-24 16:15
Ketvirtadienį, lapkričio 24 d., Seimas pritarė Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo pataisoms, numatančioms palengvinimus gyventojams. Nuo 2023 m. įteisinti gręžinius bus dar paprasčiau, o įteisinimo procedūros tais atvejais, kai požeminio vandens išteklių naudojimui...
nuotrauka
2022-11-24 14:37
Ketvirtadienį, lapkričio 24 d., Seimas priėmė Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo pakeitimus. Jiems įsigaliojus poveikio aplinkai vertinimas bus efektyvesnis ir skaidresnis, pagerės procedūrų kokybė.
nuotrauka
2022-11-24 11:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) laimėjo dar vieną bylą dėl valstybės patirtos žalos priteisimo iš buvusių Klaipėdos apskrities viršininko administracijos darbuotojų, dėl kurių netinkamai atliktų funkcijų Kuršių nerijos teritorij...
nuotrauka
2022-11-24 09:55
Į valstybės remiamų daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) priemonių sąrašą bus įtrauktas elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimas daugiabučiam namui priklausančiose automobilių saugyklose. Tam pritarė Vyriausybė.
nuotrauka
2022-11-24 08:26
Vyriausybė patvirtino Modernizavimo fondo projektų atrankos ir finansavimo aprašo pakeitimus. Nuo šiol iš Europos Sąjungos Modernizavimo fondo finansuojamų projektų atrankos procesas bus aiškesnis ir efektyvesnis. Kiekvienam konkrečiam investicijų projektui bus rengiamas atskiras ministro įsakymu tv...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos