2024 gegužės 28 d. antradienis, 5:17
Reklama  |  facebook

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

2020-09-11 15:23
Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pastatas privalo būti išvalytas nuo statybos darbų pėdsakų. Anot valymo paslaugas teikiančios bendrovės „Armeka“ komercijos direktoriaus Maksim Bocullo, jei norite, kad darbai būtų atlikti greitai ir kokybiškai, tai padaryti gali tik profesionalai.
nuotrauka
„Armekos“ nuotr.


Minimos įmonės
Armeka, UAB
Reikia priemonių ir patirties

Nors gali atrodyti kitaip, tačiau tam, kad kokybiškai išvalyti patalpas po statybų, reikia turėti žinių bei patirties, o taip pat profesionalios įrangos, kokybiškų priemonių ir veiksmingos specializuotos chemijos. Tik pasitelkus šį gausų įgūdžių ir priemonių „komplektą“, pavyks sėkmingai ir greitai atsikratyti įvairių statybos darbų pėdsakų: cemento, klijų, silikono, dažų likučių, statybinių dulkių ir kitokių nešvarumų.

Statybinės dulkės – tai smulkios cemento ir kitų statybinių mišinių dalelės, kurios pasklinda po patalpą, atliekant griovimo, gręžimo, demontavimo, šlifavimo ir kitus darbus. Dulkėse esantys priedai padeda joms sukibti su paviršiumi ir suriša medžiagas, todėl yra sunku šias dulkes pašalinti nuo grindų ar kitų paviršių.

„Paprastai, patalpas išplovus tik vandeniu, matomas trumpalaikis efektas, o vandeniui išgaravus, rišančios medžiagos tik dar labiau sulipina dulkes. Grindys, prieš tai buvusios blizgios, pasidaro matinės, visur išryškėja valymo žymės. Keletą kartų pakartojus šį procesą, pasidaro visiškai nebeįmanoma nešvarumus pašalinti be chemikalų“, – pasakojo pašnekovas.

Galima pridaryti sunkiai ištaisomų klaidų

Dėl to, dauguma neprofesionalų renkasi paprastą buitinę chemiją arba dar blogiau – neįsigilinę naudoja specialius valiklius. Deja, reikia pripažinti, kad netinkamai šalinami statybos ir remonto medžiagų likučiai gali netgi pridaryti nepataisomos žalos ką tik suremontuotiems paviršiams.

„Paprasta buitinė chemija ne visada yra pakankamai efektyvi, kad „įveiktų“ po remonto ar po statybų likusius nešvarumus. Tačiau pasirenkant specializuotas valymo priemones, labai svarbu žinoti, kokios medžiagos pablogina ar visai panaikina dulkių sukibimą. Dauguma atvejų klijuojamąsias medžiagų savybes pašalina rūgštiniai valikliai, tačiau būtina atsižvelgti ir į valomus paviršius, nes kai kurios cheminių valiklių sudedamosios dalys, sąveikaudamos su skirtingais paviršiais, gali juos nepataisomai pažeisti“, – sakė M. Bocullo.

Kitas svarbus procesas – valiklių dozavimas, skiedžiant jas vandeniu. Nepatyręs žmogus gali pasigaminti per stiprų tirpalą, dėl ko net ir atsparūs paviršiai gali būti pažeisti nepataisomai.

„Ilgesnį laiką užsilikę chemikalai gali paveikti ne tik žmonių sveikatą bet ir paviršius. Laikantis cheminių medžiagų naudojimo technologinių reikalavimų, po rūgštinių priemonių panaudojimo būtina valomus paviršius neutralizuoti su šarminėmis priemonėmis, kurios kiekvienu atveju yra parenkamos skirtingai“, – tikino specialistas. 

Tas pats galioja ir buitinei valymo įrangai. Kadangi ji nėra skirta atlaikyti intensyvaus postatybinio valymo, ji daug greičiau dėvisi.

„Rangovui, pasamdžiusiam valymo specialistus, nereikės rūpintis profesionalios chemijos ir įrangos įsigijimu ar nuoma, sandėliavimu ir transportavimu, nes mūsų valymo profesionalai su savimi turi visas priemones bei įrangą, su kuria gali dirbti tik apmokyti ir kvalifikuoti darbuotojai. Mūsų specialistai žino, kaip kiekvienu atveju parinkti valymo priemones tam, kad švara išliktų kuo ilgiau ir būtų tausojami visi valomi paviršiai“, – privalumus vardijo pašnekovas.

Ko nežinojome apie paviršių valymą

Siekiant pasirūpinti ilgalaike švara, labai svarbu valymo darbus atlikti laiku – pvz., langų stiklų, stiklinių pertvarų, rėmų ir palangių valymą po statybos darbų reikia atlikti prieš kabinant žaliuzes, roletus ir užuolaidas, prieš surenkant ir sustatant baldus, nes vėliau bus sunkiau prieiti prie užterštų vietų, pastatyti kopėčias ar atidaryti langą.

„Sienų, grindų valymą po statybos darbų reikia atlikti prieš surenkant ir sustatant baldus. Tuo pat metu, kol dar įmanoma padengti visą plotą, rekomenduojama atlikti net ir naujų PVC, marmoleumo, tarketo grindų dengimą polimerinėmis apsauginėmis plėvelėmis, akmens masės plytelių bei betono grindų impregnavimą. Paskui tai padaryti bus labai problematiška arba bus galima padaryti tik dalinai“, – sakė pašnekovas.

Taip pat tik po visų statybų, remonto, baldų surinkimo ir kraustymosi darbų rekomenduojama atlikti kiliminės dangos cheminį valymą ir giluminį plovimą-siurbliavimą.

„Cheminio valymo metu iš dangos išplaunamos visos statybinių mišinių dalelės, smėlis, dulkės ir kiti nešvarumai, kurie veikia kaip abrazyvas ir paspartina kilimines grindų dangos dėvėjimąsi. Plovimas padės atgaivinti kiliminės dangos tekstūrą, sugrąžins pirminę išvaizda, prailgins tarnavimo laikotarpį“, – tikino M. Bocullo.

Taip pat, pasak pašnekovo, labai svarbu pasirūpinti ilgalaike kietų dangų apsauga ne tik nuo dėvėjimosi, bet ir nuo valymo priemonių ilgalaikio poveikio dangoms.

O taip pat dangų apsauga palengvina paviršiaus priežiūrą: neleidžia įsiskverbti skysčiams, todėl lengvai pašalinamos įvairios kilmės dėmės – riebalų, kavos, vyno ir kt.

Dirba visą parą

Ne vienam rangovui pažįstama situacija, kai statybų bendrovė „netelpa“ į laiko rėmus ir patalpų valymo darbai turi būti atlikti visiškai prieš pat objekto pridavimą. Anot M. Bocullo, dėl to valytojams kartais tenka dirbti tuo metu, kai kitų profesijų atstovai ilsisi.

„Kartais mums tenka dirbti ne tik savaitgaliais, bet ir naktimis. Jaučiame didelę atsakomybę už savo veiksmus, todėl kiekvienam klientui pažadame tik tai, ką tikrai sugebame padaryti geriausiai. Todėl klientai mumis pasitiki ir žino, kad ten, kur dirba UAB „Armeka“, darbai bus atlikti laiku, kokybiškai ir profesionaliai“, – sakė vyras.

MOBILI „ARMEKOS“ BRIGADA TEIKIA ŠIAS VALYMO PASLAUGAS VISOJE LIETUVOJE:

• langų ir pertvarų valymas, naudojant kėlimo įrangą;
• patalpų valymas po statybos ar remonto darbų;
• generalinis patalpų valymas;
• įvairių grindų dangų plovimas, šveitimas, naudojant plovimo mašinas;
• kiliminės dangos ir kilimų cheminis valymas, giluminis plovimas ir siurbimas;
• kėdžių, baldų valymas, giluminis plovimas ir siurbimas;
• įvairių grindų dengimas polimerinėmis apsauginėmis plėvelėmis;
• akmens masės plytelių impregnavimas;
• fasadų valymas;
• aukštai esančių konstrukcijų valymas, naudojant kėlimo įrenginius ir aukštalipių paslaugas;
• aikštelių šlavimas, plovimas;
• skubus patalpų valymas po užliejimo.
 
„Armekos“ nuotr. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-05-27 10:34
Praėjusią savaitę „Via Lietuva" pasirašė sutartį dėl paskutiniosios kelio „Via Baltica" nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo. Planuojama, kad intensyvūs modernizavimo darbai šiame kelio ruože turėtų prasidėti jau birželio pradžioje, baigtis – kitų metų antroje...
nuotrauka
2024-05-27 10:04
Aplinkos ministerija informavo vandentvarkos įmones, kad nuo š. m. liepos 1 d. jos galės priimti nuotekas iš nuotekų vežėjų tik jeigu bus pateikti duomenys Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS).
nuotrauka
2024-05-24 16:57
Ketvirtadienį Vilniuje INVEGOS iniciatyva surengta konferencija „Daugiabučių namų modernizavimo fondo ateitis". Joje, be kitų šios srities ekspertų, dalyvavo ir Europos Komisijos atstovas Andreas von Busch, pabrėžęs, kad iki 2030 m. bus siekiama padvigubinti pastatų renovacijos apimtis, ženklias inv...
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-24 11:08
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo bandymo papirkti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) darbuotoją. Įtarimai šiuo metu pareikšti vienam asmeniui.
nuotrauka
2024-05-23 10:55
Kaip pranešė Finansų ministerija, VĮ Turto bankas, centralizuotai valdantis administracinės paskirties valstybės nekilnojamąjį turtą, turi naują vadovą. Nuo šių metų gegužės 22 d., laimėjęs Finansų ministerijos paskelbtą konkursą, VĮ Turto banko generalinio direktoriaus pareigas pradeda eiti Gintara...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 15:16
Vyriausybės kanceliarija, bendradarbiaudama su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra (LIAA), paskelbė dizaino konkursą dėl bendro Baltijos (Latvijos ir Lietuvos) paviljono statybos tarptautinėje parodoje „Expo 2025 Osaka“, kuri vyks nuo 2025 m. balandžio 13 d. iki spalio 13 d. Osakoje, Kansai reg...
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:26
Seimas po pateikimo pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso pataisoms, kurios geriau suderina gyventojų ir ūkio subjektų interesus, aiškiau reglamentuoja žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdymo galimybes teritorijose, kuriose taikomos specialiosios že...
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-17 08:39
Ketvirtadienį, gegužės 16 d., Seime pritarta Krašto apsaugos ministerijos inicijuotam Gynybos ir saugumo pramonės įstatymo projektui, sudarančiam palankesnes sąlygas šios srities pramonės augimui, kartu stiprinant šalies saugumą, gynybos technologijų pažangą ir Lietuvos pramonės tarptautinį konkuren...
nuotrauka
2024-05-17 07:58
Turto bankas sostinėje, J. Kairiūkščio g. 10, įgyvendins atnaujinimo projektą, kurio metu bus pastatyti keli modernūs pastatai. Planuojama, kad bendras pastatų plotas sudarys apie 6 200 kv. m, o jų statyba kainuos apie 16,7 mln. Eur. Atnaujinimo projektui gegužės pradžioje pritarė LR Vyriausybė, sta...
nuotrauka
2024-05-17 06:35
Seimas priėmė Aplinkos apsaugos įstatymo, Aplinkos oro apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kurios padės spręsti lokalias taršos problemas gyvenamosiose vietovėse ir sustiprins savivaldybių galias įgyvendinant funkcijas aplinkos apsaugos srityje.
nuotrauka
2024-05-17 06:30
Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimus dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamaisiais įsakymais, skyrė baudas dėl korupcijos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros srityse. Kaltais dėl kyšininkavimo pripažinti 2 asmenys, ji...
nuotrauka
2024-05-17 06:14
Aplinkos ministerija kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir teikia derinti Medžiagų ar daiktų priskyrimo prie šalutinių produktų kriterijų nustatymo ir priskyrimo šalutiniams produktams tvarkos aprašą. Jame siūloma šalutiniams produktams priskirti visose ūkio šakose, ne tik apdirbam...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos