2021 birželio 14 d. pirmadienis, 21:33
Reklama  |  facebook

Per pusę amžiaus tapo viena iš Lietuvos pramoninės statybos lyderių

2015-05-13 14:28
55-metį mininti įmonė „Montuotojas“ šiuo metu yra viena iš Lietuvos pramoninės statybos lyderių. Bendrovė daug dėmesio skiria kokybei ir naujų sprendimų paieškai.
nuotrauka
55-metį mininti įmonė „Montuotojas“ šiuo metu yra viena iš Lietuvos pramoninės statybos lyderių. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Lietuvos energija, įmonių grupė (nuo 2019 – IGNITIS),
Lifosa, AB
Achema, AB
Akmenės cementas, AB

Dėmesys kokybei

Bendrovės „Montuotojas“ veikla – pramoninė statyba, specialieji montavimo darbai, technologinių įrengimų, vamzdynų, rezervuarų, slėginių indų, plieninių konstrukcijų gamyba ir montavimas. Bendrovė įvykdė daugelį itin svarbių ir sudėtingų projektų Lietuvos energetikos ir pramonės įmonėse: Būtingės naftos terminalas, „Lietuvos energija“, „Mažeikių nafta“, „Klaipėdos nafta“, „Lifosa“, „Achema“, „Akmenės cementas“ bei kituose stambiuose Baltijos jūros regiono objektuose.

Augant bendrovei, plėtėsi ir jos veiklų portfelis. Šiandien jame ne tik specialiųjų montavimo darbų projektai, bet ir įvairios produkcijos gamyba: slėginių indų, talpyklų, vamzdynų paruošų, dūmtraukių, technologinių įrenginių bei statybinių plieninių konstrukcijų projektavimas ir gamyba.

Per metus bendrovė vykdo iki 100 įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų – nuo visiškai smulkių objektų iki didžiausių pramoninių statinių Lietuvoje. Jų kokybei užtikrinti „Montuotojas“ turi akredituotą laboratoriją bei įdiegtas vadybos sistemas ISO 9001/ISO 14001/OHSAS 18001.

Iš viso bendrovėje dirba virš 900 darbuotojų, iš jų – virš 100 aukštos kvalifikacijos pramoninės statybos inžinierių.

Nuolat investuojama

Įmonės generalinio direktoriaus ir valdybos pirmininko Alfonso Jaro teigimu, didesnė plėtra buvo pradėta 2006-aisiais. Kasmet daugiau kaip 500 tūkstančių eurų skiriama įvairioms investicijoms: į žmones, procesus, įrangą, mašinas ir senesnių įrenginių atnaujinimą.

Pasak įmonės vadovo, bet kurioje rinkoje yra svarbiausia darbas su klientais, kuriems gali pasiūlyti aukščiausią pridėtinę vertę bei ilgalaikį bendradarbiavimą. Tai leidžia laiku prognozuoti rinkos poreikius ir investicijų kryptį. 2013 metais buvo priimtas sprendimas ieškoti būdo, kaip galima greitai, kokybiškai be didelių žmogiškųjų resursų atlikti cilindrinių gaminių ir statybinių plieninių konstrukcijų suvirinimą.

Inovatyvi įranga

Suvirinimo kolonos PEMA HDS C&B 4x4 pagrindinė nešančioji konstrukcija yra bėgiais važinėjantis portalas, ant kurio sumontuotos dvi suvirinimo galvos, pritaikytos lankiniam suvirinimui po fliuso sluoksniu. Kiekvienoje suvirinimo galvoje gali būti naudojama viena arba dvi suvirinimo vielos. Dviejų vielų viename suvirinimo lanke derinys padidina suvirinimo našumą iki 30 procentų. Maksimalią 2000 A suvirinimo srovę generuoja modernūs maitinimo šaltiniai „Lincoln Power Wave® AC/DC 1000® SD“. Portalo sudėtyje esanti programinė įranga leidžia geriau kontroliuoti prilydomo metalo kiekį ir įvirinimo gylį (keičiant suvirinimo srovės poliškumą, dažnį bei amplitudę), dėl to didėja suvirinimo greitis ir efektyvumas. Portalo maksimalus darbinis plotis siekia 4 m, aukštis – 4 m, ilgis – 20 m, cilindrinio gaminio skersmuo – 3,5 metro.

Suvirinimo įrenginys PEMA HDS C&B 4x4 sukonstruotas gaminti šiuos gaminius: slėginius indus, cilindrines talpas, pramoninius dūmtraukius, vėjo jėgainių korpusus, laivų korpusų elementus, statybines plienines sijas (H, T, L, HSQ ir kitos formos) bei kitas pramonines konstrukcijas.

Vadovas ir technologinis perginklavimas

Bendrovei „Montuotojas“ vadovauja Alfonsas Jaras. Jeigu bendrovė mini 55-erių metų sukaktį, tai jos vadovas čia dirba jau 43-ejus metus. Generalinio direktoriaus pareigas jis eina nuo 1991 metų. Kaip sako pats A. Jaras, bendrovės patirtis kaupėsi ne tik dirbant kasdienius darbus, bet ir išgyvenant stresines situacijas. Tokios bendrovę ir jos vadovus ištiko nepriklausomybės pradžioje, pradėjus dirbti laisvos rinkos sąlygomis, susidūrus su partneriais iš įvairių pasaulio šalių. Sovietmečiu stipri bendrovė negalėjo įsivaizduoti, kad jos turima įranga, technologijos, palyginus su to meto užsienio analogais, yra tolima praeitis. Toks atsilikimas grėsė baudomis už vėluojančius darbus. Tačiau bendrovė, vadovaujama A. Jaro, tai įveikė – su užsakovais sutarė dėl avanso, dalį kurio panaudojo pažangiai technikai įsigyti. Tai buvo technologinio perginklavimo pradžia.

Dabar tokių problemų nebėra, bendrovė išmoko pamoką: būtina nuolat tobulėti, domėtis naujovėmis ir jas diegti savo įmonėje. Gyvenimas sutryps, sako A. Jaras, jeigu nesugebėsi žengti su technine pažanga. Todėl, nors „Montuotojas“ nėra mokymo įstaiga, čia dirba ir du mokslo daktarai, kuriuos vadovas vertina ir jais didžiuojasi. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-06-11 10:36
Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais. O viduje išbandyti visus išmaniojo būsto privalumus: pulteliu arba išmaniąja programėle per nuotolį valdomas žaliuzes, grindinį šildymą, apšvie...
nuotrauka
2021-06-10 07:51
Išmaniosios technologijos gali būti nesudėtingai ir ekonomiškai pritaikomos kiekvienuose namuose. Tuo įsitikinusi įmonė „Eika“, kuri kartu su partneriais įrengė pavyzdinį išmanų butą. Jame gausu pasitelkus dirbtinį intelektą ir kitas inovacijas valdomų įrenginių, inovatyviausios buitinės technikos i...
nuotrauka
2021-06-07 07:04
Pagrindinė UAB „Šilutės polderiai“ veikla nekinta nuo pat įsikūrimo pradžios: polderinių sistemų eksploatacija, remontas, rekonstrukcija ir hidrotechninių įrenginių statyba, remontas, rekonstrukcija. Įmonės vadovo Arūno Jagmino žodžiais, tai leidžia tapti geriausiais savo srityje.
nuotrauka
2021-06-03 16:56
Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Vokietijos bendrovei „Schwenk Zement Beteiligungen GmbH“ įgyjant 50,42 proc. (iš viso – 96,98 proc.) „Akmenės cemento“ akcijų, 75,41 proc. „Kalcito“ akcijų, po 100 proc. įmonių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų bei įgyjant vienvaldę pastarųjų kontrol...
nuotrauka
2021-06-03 15:26
„Newsec“ plečia turto valdymo paslaugų spektrą ir pirmoji Lietuvoje pradeda teikti nuomai skirto gyvenamojo NT valdymo paslaugą. Bendrovė naujoje veikloje taikys „Newsec“ grupės, veikiančios aštuoniose Šiaurės Europos šalyse, modernią būsto valdymo praktiką.
nuotrauka
2021-06-02 14:12
„Homa Group“ iš bendrovės „Capital Mill“ įsigijo buvusio „Simple Plus“ viešbučio pastatą T. Ševčenkos g. 21, Vilniuje. Sandorio suma konfidenciali.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-05-27 13:22
Birželį „Ruukki Construction“ rinkai pristatys naujas „Ruukki® Patina“ daugiasluoksnes plokštes. Energinis efektyvumas ir natūraliai besiformuojantis patinos paviršius suteikia naujų seniai ieškotų galimybių fasadų apdailai. „Ruukki Patina“ daugiasluoksnių plokščių plieninis paviršius pagamintas iš ...
nuotrauka
2021-05-27 10:05
Vilniaus savivaldybės valdoma „Grinda“ sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos sukeltų ekonominės aplinkos pokyčių: 2020 m. išaugino darbų apimtis ir pardavimo pajamas. Įmonės investicija į darbuotojų kompetencijų ugdymą bei modernias gamybos priemones leido padvigubinti darbo našumą.
nuotrauka
2021-05-26 08:53
2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje pasipildys – Plytinės gatvėje kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai, o iki tol fakultetams naudoti pastatai J. Basanavičiaus ...
nuotrauka
2021-05-25 10:08
Suprojektuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui skirta infrastruktūra. Numatomas naujas apsaugos postas, administracinis pastatas, įvairios paskirties sandėliai, remonto dirbtuvės ir kita. Rangos darbų pirkimą planuojama pradėti ...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.
nuotrauka
2021-05-18 11:49
500 metų istoriją skaičiuojančioje Vilniaus bazilijonų vienuolyno statinių ansamblio Švč. Trejybės bažnyčioje prieš šešerius metus pradėti tvarkybos darbai tęsiami ir toliau, o komplekso pastatai naudojami pagal pirminę paskirtį: bažnyčioje vėl vyksta pamaldos, į vienuolyną sugrįžo vienuoliai bazili...
nuotrauka
2021-05-18 10:20
Jau kitų metų pirmąjį ketvirtį sostinės Ukmergės gatvėje duris atversiančiam pirmajam unikalios koncepcijos daugiafunkciniam patalpų kompleksui „Vilniaus verslo parkas“ jau numatyta plėtra.
nuotrauka
2021-05-18 10:13
Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir UAB „Infes“ pasirašė LMTA studijų miestelio, Olandų g. 21A, Vilniuje Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2021-05-18 09:15
EIKA įmonių grupė pirmą kartą žengė investicinį žingsnį į tarptautinę rinką – investavo 100 tūkst. svarų (116 tūkst. eurų) į būsto pardavimo platformą kuriantį Jungtinės Karalystės startuolį „Movewise“.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-13 14:08
Išanalizavusi 226 dideles Europos Sąjungos gamybos įmones, tyrėjų komanda iš Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos nustatė, kad įmonių tvarumo ataskaitose iš žiedinės ekonomikos principų daugiausiai minimas išteklių naudojimo efektyvumas ir atliekų mažinimas. Tačiau kiti produkto gyvavimo ciklo principai, ...
nuotrauka
2021-05-12 14:00
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė komitetuose apsvarstyti sprendimą statomo daugiafunkcio Lazdynų sveikatinimo centro veiklą vykdyti organizuojant operatoriaus atranką koncesijos būdu. Koncesijos (viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė) sutartis planuojama ne ilgesniam kaip 14 metų peri...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.