2021 rugsėjo 21 d. antradienis, 14:39
Reklama  |  facebook

Per pusę amžiaus tapo viena iš Lietuvos pramoninės statybos lyderių

2015-05-13 14:28
55-metį mininti įmonė „Montuotojas“ šiuo metu yra viena iš Lietuvos pramoninės statybos lyderių. Bendrovė daug dėmesio skiria kokybei ir naujų sprendimų paieškai.
nuotrauka
55-metį mininti įmonė „Montuotojas“ šiuo metu yra viena iš Lietuvos pramoninės statybos lyderių. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Lietuvos energija, įmonių grupė (nuo 2019 – IGNITIS),
Lifosa, AB
Achema, AB
Akmenės cementas, AB

Dėmesys kokybei

Bendrovės „Montuotojas“ veikla – pramoninė statyba, specialieji montavimo darbai, technologinių įrengimų, vamzdynų, rezervuarų, slėginių indų, plieninių konstrukcijų gamyba ir montavimas. Bendrovė įvykdė daugelį itin svarbių ir sudėtingų projektų Lietuvos energetikos ir pramonės įmonėse: Būtingės naftos terminalas, „Lietuvos energija“, „Mažeikių nafta“, „Klaipėdos nafta“, „Lifosa“, „Achema“, „Akmenės cementas“ bei kituose stambiuose Baltijos jūros regiono objektuose.

Augant bendrovei, plėtėsi ir jos veiklų portfelis. Šiandien jame ne tik specialiųjų montavimo darbų projektai, bet ir įvairios produkcijos gamyba: slėginių indų, talpyklų, vamzdynų paruošų, dūmtraukių, technologinių įrenginių bei statybinių plieninių konstrukcijų projektavimas ir gamyba.

Per metus bendrovė vykdo iki 100 įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų – nuo visiškai smulkių objektų iki didžiausių pramoninių statinių Lietuvoje. Jų kokybei užtikrinti „Montuotojas“ turi akredituotą laboratoriją bei įdiegtas vadybos sistemas ISO 9001/ISO 14001/OHSAS 18001.

Iš viso bendrovėje dirba virš 900 darbuotojų, iš jų – virš 100 aukštos kvalifikacijos pramoninės statybos inžinierių.

Nuolat investuojama

Įmonės generalinio direktoriaus ir valdybos pirmininko Alfonso Jaro teigimu, didesnė plėtra buvo pradėta 2006-aisiais. Kasmet daugiau kaip 500 tūkstančių eurų skiriama įvairioms investicijoms: į žmones, procesus, įrangą, mašinas ir senesnių įrenginių atnaujinimą.

Pasak įmonės vadovo, bet kurioje rinkoje yra svarbiausia darbas su klientais, kuriems gali pasiūlyti aukščiausią pridėtinę vertę bei ilgalaikį bendradarbiavimą. Tai leidžia laiku prognozuoti rinkos poreikius ir investicijų kryptį. 2013 metais buvo priimtas sprendimas ieškoti būdo, kaip galima greitai, kokybiškai be didelių žmogiškųjų resursų atlikti cilindrinių gaminių ir statybinių plieninių konstrukcijų suvirinimą.

Inovatyvi įranga

Suvirinimo kolonos PEMA HDS C&B 4x4 pagrindinė nešančioji konstrukcija yra bėgiais važinėjantis portalas, ant kurio sumontuotos dvi suvirinimo galvos, pritaikytos lankiniam suvirinimui po fliuso sluoksniu. Kiekvienoje suvirinimo galvoje gali būti naudojama viena arba dvi suvirinimo vielos. Dviejų vielų viename suvirinimo lanke derinys padidina suvirinimo našumą iki 30 procentų. Maksimalią 2000 A suvirinimo srovę generuoja modernūs maitinimo šaltiniai „Lincoln Power Wave® AC/DC 1000® SD“. Portalo sudėtyje esanti programinė įranga leidžia geriau kontroliuoti prilydomo metalo kiekį ir įvirinimo gylį (keičiant suvirinimo srovės poliškumą, dažnį bei amplitudę), dėl to didėja suvirinimo greitis ir efektyvumas. Portalo maksimalus darbinis plotis siekia 4 m, aukštis – 4 m, ilgis – 20 m, cilindrinio gaminio skersmuo – 3,5 metro.

Suvirinimo įrenginys PEMA HDS C&B 4x4 sukonstruotas gaminti šiuos gaminius: slėginius indus, cilindrines talpas, pramoninius dūmtraukius, vėjo jėgainių korpusus, laivų korpusų elementus, statybines plienines sijas (H, T, L, HSQ ir kitos formos) bei kitas pramonines konstrukcijas.

Vadovas ir technologinis perginklavimas

Bendrovei „Montuotojas“ vadovauja Alfonsas Jaras. Jeigu bendrovė mini 55-erių metų sukaktį, tai jos vadovas čia dirba jau 43-ejus metus. Generalinio direktoriaus pareigas jis eina nuo 1991 metų. Kaip sako pats A. Jaras, bendrovės patirtis kaupėsi ne tik dirbant kasdienius darbus, bet ir išgyvenant stresines situacijas. Tokios bendrovę ir jos vadovus ištiko nepriklausomybės pradžioje, pradėjus dirbti laisvos rinkos sąlygomis, susidūrus su partneriais iš įvairių pasaulio šalių. Sovietmečiu stipri bendrovė negalėjo įsivaizduoti, kad jos turima įranga, technologijos, palyginus su to meto užsienio analogais, yra tolima praeitis. Toks atsilikimas grėsė baudomis už vėluojančius darbus. Tačiau bendrovė, vadovaujama A. Jaro, tai įveikė – su užsakovais sutarė dėl avanso, dalį kurio panaudojo pažangiai technikai įsigyti. Tai buvo technologinio perginklavimo pradžia.

Dabar tokių problemų nebėra, bendrovė išmoko pamoką: būtina nuolat tobulėti, domėtis naujovėmis ir jas diegti savo įmonėje. Gyvenimas sutryps, sako A. Jaras, jeigu nesugebėsi žengti su technine pažanga. Todėl, nors „Montuotojas“ nėra mokymo įstaiga, čia dirba ir du mokslo daktarai, kuriuos vadovas vertina ir jais didžiuojasi. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...
nuotrauka
2021-09-06 06:45
Daugiau nei 500 km ilgio fizinio barjero įrengimo projektas bus įgyvendinamas dviem etapais, o pirmieji darbai svarbiausiame 100 km ruože prasidės jau rugsėjo antroje pusėje. Taip šeštadienį, rugsėjo 4 d., nusprendė Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisija, patvirtinus...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:10
Vykdydama investavimo strategiją nekilnojamojo turto rinkoje Baltijos šalyse, „BTA Baltic Insurance Company AAS“ (toliau – BTA) sudarė reikšmingą sandorį su statybų bendrove „YIT“ dėl penkių daugiabučių nuomai statybos Baltijos šalyse. Šis sandoris – iki šiol didžiausias šiame sektoriuje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos