2021 rugsėjo 26 d. sekmadienis, 18:22
Reklama  |  facebook

Plastiko klasteris sujungė verslą ir mokslą

2015-08-04 13:24
Verslo ir mokslo institucijų Lietuvoje šią vasarą įkurtas plastiko klasteris neslepia ambicingų planų – pasaulinei rinkai kurti inovatyvius produktus, išnaudojant visą šios srities įmonių ir mokslo potencialą.
nuotrauka
Šiuo metu Lietuvoje galima identifikuoti 51 klasterių iniciatyvas, tačiau dalis jų dar tik pradeda vystyti savo veiklą. KTU nuotr.


Minimos įmonės
KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras,
Klasterio idėją inicijavo Kauno technologijos universiteto (KTU) Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (NIVC), Šiaulių valstybinė kolegija, Šiaulių profesinio rengimo centras, aštuonios lyderiaujančios šalies plastiko gamybos įmonės ir Šiaulių pramoninkų asociacija.

„Plastikas naudojamas įvairiose pramonės srityse, jo paklausa išties didelė, tačiau anksčiau nebuvo vienos organizacijos, kuri apjungtų su juo dirbančias įmones, o ypač mokslo institucijas.

Tikimės, kad klasteris apjungs verslo ir mokslo pajėgas, padės efektyviau dalintis žiniomis, kurti inovatyvius produktus ar sprendimus, skatinant Lietuvos gamintojų konkurencingumą užsienio rinkose, bei padidins studentų įsidarbinimo galimybes plastiko sektoriuje“, – sako KTU NIVC direktorius Edmundo Šalnos (nuotraukoje).

Didžiausias dėmesys bus skiriamas naujų produktų kūrimui bei esamų tobulinimui. Mokslininkai ir studentai atlikdami tyrimus galės laisvai naudotis mokslo įstaigų laboratorijomis, o tai leis efektyviai ir greitai ieškoti verslui svarbių sprendimų.

Jaunimą ketinama skatinti studijuoti ypač rinkoje paklausias technines specialybes, todėl vyks įvairūs renginiai, bus organizuojamos atvirų durų dienos, kurių metu būsimi studentai bendrovėse galės iš arčiau susipažinti su naujausiomis technologijomis. Taip pat, bus vykdomas specialistų ruošimas, jų mokymas, studentai galės atlikti praktikas ir taip įgyti svarbias profesines žinias ir įgūdžius.

Įmonės parengė perspektyvinę darbuotojų poreikio programą, ir jau yra aišku, kokioms sritims bus skiriamas didžiausias Šiaulių profesinio rengimo centro dėmesys. Plastiko klasteris gali suteikti galimybę įgyti naujų žinių, patirties ir užtikrintas darbo vietas. Taigi, bus ruošiami ne tik kompetentingi specialistai, tačiau kuriamos ir naujos darbo vietos.

Šiuo metu Lietuvoje galima identifikuoti 51 klasterių iniciatyvas, tačiau dalis jų dar tik pradeda vystyti savo veiklą. Plastiko klasteris yra jau ketvirtas įkurtas Šiauliuose. Net 76 proc. klasterių yra susitelkę didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kur yra didžiausia koncentracija veikiančių ūkio subjektų ir užimtų gyventojų skaičius.

„Rezultatai rodo, kad įmonės supranta, jog suglaudusios pečius galės atlikti rimtus projektus, kurie leis konkuruoti rinkoje. Sukūrus aukštesnę vertę turinčius produktus, atsiras didesnis prioritetas naujų idėjų realizavimui bei tokiu būdu bus skiriamas didesnis dėmesys žmonėms, kurie prisijungę prie klasterio veiklos, turės galimybę pakankamai gerai užsidirbti“, – sakė Šiaulių pramoninkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas.

Klasterio partneriai bendradarbiavimo sutartimi pažymi, kad sieks kurti naujus produktus, ieškos partnerių ir kelių į tarptautinę rinką. Mokslo įstaigų, jų atstovų ir verslo bendradarbiavimas padės ne tik efektyviau konkuruoti tarptautinėse rinkose, tačiau suteiks žymiai platesnes galimybes kurti naujas technologijas ir efektyviai panaudoti žmogiškuosius išteklius. Taip bus stiprinami šalies regionai, sumokama daugiau mokesčių, kas ypač naudinga šalies ekonomikos augimui. 
Žymės  Klasteris
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos